Frappe HR VERSION - en to fi translation catalogue (1011 entries)

en: 'employee_field_value' and 'timestamp' are required.
fi: &#39;työntekijä_kentän arvo&#39; ja &#39;aikaleima&#39; vaaditaan.

en: (Half Day)
fi: (Puoli päivää)

en: ) for {0}
fi: ) {0}

[ctx: Payroll Settings]
note: Description of a Data field in DocType 'Payroll Settings'
en: <b>Example:</b> SAL-{first_name}-{date_of_birth.year} <br>This will generate a password like SAL-Jane-1972
fi: <b>Esimerkki:</b> SAL- {etunimi} - {date_of_birth.year} <br> Tämä luo salasanan, kuten SAL-Jane-1972

en: A {0} exists between {1} and {2} (
fi: {0} on {1} ja {2} välillä (

[ctx: Attendance]
note: Option for a Select field in DocType 'Attendance'
en: Absent
fi: puuttua

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Option for a Select field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Absent
fi: puuttua

[ctx: Payroll Settings]
note: Option for a Select field in DocType 'Payroll Settings'
en: Absent
fi: puuttua

[ctx: Training Event Employee]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event Employee'
en: Absent
fi: puuttua

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Float field in DocType 'Salary Slip'
en: Absent Days
fi: Poissa olevat päivät

en: Account No
fi: Tilinumero

en: Accrual Journal Entry for salaries from {0} to {1}
fi: Tuloslaskelulomake palkkoihin {0} - {1}

[ctx: Employee Boarding Activity]
note: Label of a Data field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Activity Name
fi: Toiminnon nimi

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Actual Amount
fi: Todellinen määrä

en: Add to Details
fi: Lisää yksityiskohtiin

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Allocation'
en: Add unused leaves from previous allocations
fi: Lisää käyttämättömät lähtee edellisestä määrärahoista

[ctx: Leave Policy Assignment]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Add unused leaves from previous allocations
fi: Lisää käyttämättömät lähtee edellisestä määrärahoista

en: Added to details
fi: Lisätty yksityiskohtiin

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Detail'
en: Additional Amount
fi: Lisämäärä

en: Additional PF
fi: Lisää PF

note: Name of a DocType
en: Additional Salary
fi: Lisäpalkka

[ctx: Additional Salary]
note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a shortcut in the Tax & Benefits Workspace
en: Additional Salary
fi: Lisäpalkka

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Encashment'
en: Additional Salary
fi: Lisäpalkka

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Detail'
en: Additional Salary
fi: Lisäpalkka

en: Additional Salary: {0} already exist for Salary Component: {1} for period {2} and {3}
fi: Lisäpalkka: {0} on jo olemassa palkkakomponentille: {1} jaksoille {2} ja {3}

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Request'
en: Address of Organizer
fi: Järjestäjän osoite

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Advance
fi: edetä

en: All Jobs
fi: kaikki työt

en: Allocated Leaves
fi: Sijoittuneet lehdet

en: Allocation Expired!
fi: Jako vanhentunut!

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Allow Encashment
fi: Salli Encashment

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Allow Negative Balance
fi: Hyväksy negatiivinen tase

[ctx: Income Tax Slab]
note: Label of a Check field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Allow Tax Exemption
fi: Salli verovapautus

[ctx: Leave Block List Allow]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Block List Allow'
en: Allow User
fi: Salli Käyttäjä

[ctx: Leave Block List]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Leave Block List'
en: Allow Users
fi: Salli Käyttäjät

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: Allow check-out after shift end time (in minutes)
fi: Salli uloskirjautuminen vuoron päättymisajan jälkeen (minuutteina)

[ctx: Leave Block List]
note: Description of a Section Break field in DocType 'Leave Block List'
en: Allow the following users to approve Leave Applications for block days.
fi: salli seuraavien käyttäjien hyväksyä poistumissovelluksen estopäivät

[ctx: Shift Type]
note: Option for a Select field in DocType 'Shift Type'
en: Alternating entries as IN and OUT during the same shift
fi: Vaihtoehtoisesti merkinnät IN ja OUT saman vaiheen aikana

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Amount based on formula
fi: Laskettu määrä kaavan

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Amount based on formula
fi: Laskettu määrä kaavan

[ctx: Leave Policy Detail]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Policy Detail'
en: Annual Allocation
fi: Vuotuinen jako

en: Annual Salary
fi: Vuosipalkka

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Small Text field in DocType 'Travel Request'
en: Any other details
fi: Kaikki muut yksityiskohdat

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Int field in DocType 'Leave Type'
en: Applicable After (Working Days)
fi: Sovellettava jälkeen (työpäivät)

[ctx: Employee Boarding Activity]
note: Description of a Check field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Applicable in the case of Employee Onboarding
fi: Sovelletaan työntekijän liikkumiseen

[ctx: Job Offer]
note: Label of a Data field in DocType 'Job Offer'
en: Applicant Email Address
fi: Hakijan sähköpostiosoite

en: Applicant name
fi: Hakijan nimi

en: Application Status
fi: sovellus status

en: Application period cannot be across two allocation records
fi: Sovellusjakso ei voi olla kahden jakotiedon välissä

en: Application period cannot be outside leave allocation period
fi: Hakuaika ei voi ulkona loman jakokauteen

[ctx: Leave Block List]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Block List'
en: Applies to Company
fi: koskee yritystä

en: Apply Now
fi: Hae nyt

[ctx: Appointment Letter]
note: Label of a Date field in DocType 'Appointment Letter'
en: Appointment Date
fi: Nimityspäivämäärä

note: Name of a DocType
en: Appointment Letter
fi: Nimityskirje

[ctx: Appointment Letter]
note: Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Appointment Letter
fi: Nimityskirje

note: Name of a DocType
en: Appointment Letter Template
fi: Nimityskirjemalli

[ctx: Appointment Letter]
note: Label of a Link field in DocType 'Appointment Letter'
en: Appointment Letter Template
fi: Nimityskirjemalli

[ctx: Appointment Letter Template]
note: Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Appointment Letter Template
fi: Nimityskirjemalli

note: Name of a DocType
en: Appointment Letter content
fi: Nimityskirjeen sisältö

note: Name of a DocType Label of a Card Break in the Performance Workspace
en: Appraisal
fi: Arvioinnit

[ctx: Appraisal]
note: Label of a Link in the Performance Workspace Label of a shortcut in the Performance Workspace
en: Appraisal
fi: Arvioinnit

[ctx: Appraisal Cycle]
note: Linked DocType in Appraisal Cycle's connections
en: Appraisal
fi: Arvioinnit

[ctx: Appraisal Template]
note: Linked DocType in Appraisal Template's connections
en: Appraisal
fi: Arvioinnit

[ctx: Employee Performance Feedback]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Appraisal
fi: Arvioinnit

note: Name of a DocType
en: Appraisal Goal
fi: arvioinnin tavoite

note: Name of a DocType
en: Appraisal Template Goal
fi: arvioinnin tavoite

[ctx: Appraisal Template]
note: Label of a Data field in DocType 'Appraisal Template'
en: Appraisal Template Title
fi: arvioinnin otsikko

en: Apprentice
fi: opettelu

[ctx: Expense Claim]
note: Label of a Select field in DocType 'Expense Claim'
en: Approval Status
fi: hyväksynnän tila

en: Approval Status must be 'Approved' or 'Rejected'
fi: hyväksynnän tila on 'hyväksytty' tai 'hylätty'

[ctx: Department Approver]
note: Label of a Link field in DocType 'Department Approver'
en: Approver
fi: Hyväksyjä

[ctx: Shift Request]
note: Label of a Link field in DocType 'Shift Request'
en: Approver
fi: Hyväksyjä

en: Apr
fi: Huhti

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Arrival Datetime
fi: Saapuminen Datetime

en: As per your assigned Salary Structure you cannot apply for benefits
fi: Etkä voi hakea etuja palkkaneuvon mukaan

en: Assign
fi: Nimeä

note: Title of an Onboarding Step
en: Assign Salary Structure
fi: Määritä palkkarakenne

en: Assigning Structures...
fi: Määritetään rakenteita ...

note: Name of a DocType Label of a Card Break in the HR Workspace Label of a Card Break in the Shift & Attendance Workspace
en: Attendance
fi: osallistuminen

[ctx: Attendance]
note: Label of a Link in the HR Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace Label of a shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: Attendance
fi: osallistuminen

[ctx: Payroll Settings]
note: Option for a Select field in DocType 'Payroll Settings'
en: Attendance
fi: osallistuminen

[ctx: Training Event Employee]
note: Label of a Select field in DocType 'Training Event Employee'
en: Attendance
fi: osallistuminen

en: Attendance Date
fi: osallistuminen, päivä

[ctx: Attendance]
note: Label of a Date field in DocType 'Attendance'
en: Attendance Date
fi: osallistuminen, päivä

[ctx: Upload Attendance]
note: Label of a Date field in DocType 'Upload Attendance'
en: Attendance From Date
fi: osallistuminen päivästä

en: Attendance From Date and Attendance To Date is mandatory
fi: osallistuminen päivästä, osallistuminen päivään To vaaditaan

en: Attendance Marked
fi: Läsnäolo merkitty

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Checkin'
en: Attendance Marked
fi: Läsnäolo merkitty

note: Name of a DocType
en: Attendance Request
fi: Osallistumishakemus

[ctx: Attendance]
note: Label of a Link field in DocType 'Attendance'
en: Attendance Request
fi: Osallistumishakemus

[ctx: Attendance Request]
note: Label of a Link in the HR Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Attendance Request
fi: Osallistumishakemus

[ctx: Upload Attendance]
note: Label of a Date field in DocType 'Upload Attendance'
en: Attendance To Date
fi: osallistuminen päivään

en: Attendance for employee {0} is already marked for this day
fi: Läsnäolo työntekijöiden {0} on jo merkitty tätä päivää

en: Attendance has been marked as per employee check-ins
fi: Osallistuminen on merkitty työntekijöiden sisäänkirjautumisia kohti

en: Attendance not submitted for {0} as it is a Holiday.
fi: Läsnäoloa ei ole lähetetty {0} lomalle, koska se on loma.

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Date field in DocType 'Shift Type'
en: Attendance will be marked automatically only after this date.
fi: Läsnäolo merkitään automaattisesti vasta tämän päivämäärän jälkeen.

[ctx: Training Event]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Training Event'
en: Attendees
fi: Osallistujat

en: Aug
fi: Elokuu

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Shift Type'
en: Auto Attendance Settings
fi: Automaattinen osallistumisasetukset

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'HR Settings'
en: Auto Leave Encashment
fi: Automaattinen poistuminen

[ctx: Job Offer]
note: Option for a Select field in DocType 'Job Offer'
en: Awaiting Response
fi: Odottaa vastausta

en: Bank Entries
fi: Bank merkinnät

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Bank Remittance
fi: Pankkisiirto

en: Base
fi: pohja

[ctx: Salary Structure Assignment]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Base
fi: pohja

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: Begin check-in before shift start time (in minutes)
fi: Aloita sisäänkirjautuminen ennen vuoron alkamisaikaa (minuutteina)

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Beginner
fi: Aloittelija

en: Benefit
fi: hyöty

[ctx: Payroll Entry]
note: Option for a Select field in DocType 'Payroll Entry'
en: Bimonthly
fi: Kahdesti kuussa

[ctx: Salary Slip]
note: Option for a Select field in DocType 'Salary Slip'
en: Bimonthly
fi: Kahdesti kuussa

[ctx: Salary Structure]
note: Option for a Select field in DocType 'Salary Structure'
en: Bimonthly
fi: Kahdesti kuussa

en: Birthday Reminder
fi: Syntymäpäivämuistutus

[ctx: Leave Block List Date]
note: Label of a Date field in DocType 'Leave Block List Date'
en: Block Date
fi: estopäivä

[ctx: Leave Block List]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Leave Block List'
en: Block Days
fi: estopäivää

[ctx: Retention Bonus]
note: Label of a Currency field in DocType 'Retention Bonus'
en: Bonus Amount
fi: Bonusmäärä

[ctx: Retention Bonus]
note: Label of a Date field in DocType 'Retention Bonus'
en: Bonus Payment Date
fi: Bonuspäivä

en: Bonus Payment Date cannot be a past date
fi: Bonuspalkkioaika ei voi olla aikaisempi päivämäärä

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Select field in DocType 'Payroll Settings'
en: Calculate Payroll Working Days Based On
fi: Laske palkanlaskupäivät tämän perusteella

[ctx: Leave Type]
note: Description of a Int field in DocType 'Leave Type'
en: Calculated in days
fi: Laskettu päivinä

en: Calls
fi: Pyynnöt

en: Cannot find active Leave Period
fi: Ei ole aktiivista lomaaikaa

[ctx: Leave Control Panel]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Carry Forward
fi: siirrä

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Leave Type'
en: Carry Forward
fi: siirrä

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Allocation'
en: Carry Forwarded Leaves
fi: siirrä välitetyt poistumiset

en: Casual Leave
fi: tavallinen poistuminen

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'HR Settings'
en: Check Vacancies On Job Offer Creation
fi: Tarkista avoimien työpaikkojen luomisen tarjoukset

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Date field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Check-in Date
fi: Sisäänkirjautumispäivä

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Date field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Check-out Date
fi: Lähtöpäivä

[ctx: Employee Benefit Claim]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Claim Benefit For
fi: Korvausetu

[ctx: Employee Benefit Claim]
note: Label of a Date field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Claim Date
fi: Vaatimuspäivä

[ctx: Employee Advance]
note: Option for a Select field in DocType 'Employee Advance'
en: Claimed
fi: väitti

en: Claimed Amount
fi: Vahvistettu määrä

[ctx: Employee Advance]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Advance'
en: Claimed Amount
fi: Vahvistettu määrä

[ctx: Employee Benefit Claim]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Claimed Amount
fi: Vahvistettu määrä

[ctx: Appointment Letter]
note: Label of a Text field in DocType 'Appointment Letter'
en: Closing Notes
fi: Loppuilmoitukset

[ctx: Appointment Letter Template]
note: Label of a Text field in DocType 'Appointment Letter Template'
en: Closing Notes
fi: Loppuilmoitukset

note: Name of a DocType
en: Compensatory Leave Request
fi: Korvaushyvityspyyntö

[ctx: Compensatory Leave Request]
note: Label of a Link in the HR Workspace Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Compensatory Leave Request
fi: Korvaushyvityspyyntö

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Allocation'
en: Compensatory Leave Request
fi: Korvaushyvityspyyntö

en: Compensatory Off
fi: korvaava on pois

[ctx: Full and Final Outstanding Statement]
note: Label of a Data field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement'
en: Component
fi: komponentti

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Detail'
en: Component
fi: komponentti

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Salary Detail'
en: Component properties and references
fi: Komponenttien ominaisuudet ja viitteet

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Salary Detail'
en: Condition and formula
fi: Kunto ja kaava

[ctx: Income Tax Slab Other Charges]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Conditions
fi: olosuhteet

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a HTML field in DocType 'Salary Structure'
en: Conditions and Formula variable and example
fi: Ehdot ja kaavan muuttuja ja esimerkki

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Conference
fi: Konferenssi

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Select field in DocType 'Payroll Settings'
en: Consider Unmarked Attendance As
fi: Harkitse merkitsemätöntä osallistumista nimellä

[ctx: Training Event]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Event'
en: Contact Number
fi: Yhteysnumero

[ctx: Training Program]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Program'
en: Contact Number
fi: Yhteysnumero

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Request'
en: Contact Number
fi: Yhteysnumero

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Attach field in DocType 'Travel Request'
en: Copy of Invitation/Announcement
fi: Kopio kutsusta / ilmoituksesta

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Travel Request'
en: Costing Details
fi: Kustannusten tiedot

[ctx: Training Event]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Event'
en: Course
fi: kurssi

[ctx: Training Feedback]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Feedback'
en: Course
fi: kurssi

[ctx: Job Applicant]
note: Label of a Text field in DocType 'Job Applicant'
en: Cover Letter
fi: Saatekirje

[ctx: Employee Transfer]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Transfer'
en: Create New Employee Id
fi: Luo uusi työntekijän tunnus

note: Title of an Onboarding Step
en: Create Salary Slip
fi: Tee palkkalaskelma

en: Create Salary Slips
fi: Luo palkkalippuja

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Create Separate Payment Entry Against Benefit Claim
fi: Luo erillinen maksuerä etuuskohtelusta

en: Creating Payment Entries......
fi: Maksupyyntöjen luominen ......

en: Creating Salary Slips...
fi: Palkkaliikkeiden luominen ...

en: Current
fi: nykyinen

[ctx: Employee Property History]
note: Label of a Data field in DocType 'Employee Property History'
en: Current
fi: nykyinen

[ctx: Staffing Plan Detail]
note: Label of a Int field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Current Count
fi: Nykyinen määrä

en: Current Odometer Value should be greater than Last Odometer Value {0}
fi: Nykyisen matkamittarin arvon tulisi olla suurempi kuin viimeisen matkamittarin arvo {0}

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Int field in DocType 'Vehicle Log'
en: Current Odometer value
fi: Nykyinen matkamittarin arvo

[ctx: Staffing Plan Detail]
note: Label of a Int field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Current Openings
fi: Nykyiset avaukset

note: Name of a DocType Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace
en: Daily Work Summary
fi: Päivittäinen työ Yhteenveto

[ctx: Daily Work Summary]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Daily Work Summary
fi: Päivittäinen työ Yhteenveto

note: Name of a DocType
en: Daily Work Summary Group
fi: Päivittäinen työyhteenvetoryhmä

[ctx: Daily Work Summary]
note: Label of a Link field in DocType 'Daily Work Summary'
en: Daily Work Summary Group
fi: Päivittäinen työyhteenvetoryhmä

[ctx: Daily Work Summary Group]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the HR Workspace
en: Daily Work Summary Group
fi: Päivittäinen työyhteenvetoryhmä

note: Name of a DocType
en: Daily Work Summary Group User
fi: Päivittäisen työyhteenvetoryhmän käyttäjä

note: Name of a report Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the HR Workspace
en: Daily Work Summary Replies
fi: Päivittäisen työyhteenveton vastaukset

en: Date Range
fi: Ajanjakso

en: Date is repeated
fi: Päivä toistetaan

en: Debit A/C Number
fi: Debit A / C-numero

en: Dec
fi: Joulu

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration]
note: Label of a Table field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration'
en: Declarations
fi: julistukset

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration Category]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category'
en: Declared Amount
fi: Ilmoitettu määrä

[ctx: Additional Salary]
note: Label of a Check field in DocType 'Additional Salary'
en: Deduct Full Tax on Selected Payroll Date
fi: Vähennä täysi vero valitusta palkanlaskentapäivästä

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Deduct Full Tax on Selected Payroll Date
fi: Vähennä täysi vero valitusta palkanlaskentapäivästä

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Deduct Full Tax on Selected Payroll Date
fi: Vähennä täysi vero valitusta palkanlaskentapäivästä

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Entry'
en: Deduct Tax For Unclaimed Employee Benefits
fi: Vähennä veroa lunastamattomista työntekijöiden eduista

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Slip'
en: Deduct Tax For Unclaimed Employee Benefits
fi: Vähennä veroa lunastamattomista työntekijöiden eduista

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Entry'
en: Deduct Tax For Unsubmitted Tax Exemption Proof
fi: Vähennettävä vero, joka ei ole lähetetty verovapautustodistukseksi

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Slip'
en: Deduct Tax For Unsubmitted Tax Exemption Proof
fi: Vähennettävä vero, joka ei ole lähetetty verovapautustodistukseksi

en: Deduction
fi: vähennys

[ctx: Salary Component]
note: Option for a Select field in DocType 'Salary Component'
en: Deduction
fi: vähennys

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Table field in DocType 'Salary Slip'
en: Deductions
fi: vähennykset

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Table field in DocType 'Salary Structure'
en: Deductions
fi: vähennykset

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Detail'
en: Default Amount
fi: oletus arvomäärä

[ctx: Salary Component Account]
note: Description of a Link field in DocType 'Salary Component Account'
en: Default Bank / Cash account will be automatically updated in Salary Journal Entry when this mode is selected.
fi: Oletus Bank / rahatililleen automaattisesti päivitetään Palkka Päiväkirjakirjaus kun tämä tila on valittuna.

[ctx: Employee Grade]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Grade'
en: Default Salary Structure
fi: Oletuspalkkarakenne

note: Name of a DocType
en: Department Approver
fi: Osastopäällikkö

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Departure Datetime
fi: Lähtö Datetime

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Depends on Payment Days
fi: Riippuu maksupäivistä

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Depends on Payment Days
fi: Riippuu maksupäivistä

note: Name of a DocType
en: Designation Skill
fi: Nimitystaito

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Request'
en: Details of Sponsor (Name, Location)
fi: Sponsorin tiedot (nimi, sijainti)

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Select field in DocType 'Shift Type'
en: Determine Check-in and Check-out
fi: Määritä sisään- ja uloskirjautuminen

[ctx: Employee Benefit Application]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Dispensed Amount (Pro-rated)
fi: Annetusta summasta (pro-luokiteltu)

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Do Not Include in Total
fi: Älä sisällytä kokonaismäärään

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Do not include in total
fi: Älä sisällytä kokonaan

en: Document Status
fi: Dokumentin tila

[ctx: Travel Request]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Request'
en: Domestic
fi: kotimainen

en: Duplicate Entry
fi: Kaksoiskirjaus

en: Early Exit
fi: Varhainen poistuminen

[ctx: Attendance]
note: Label of a Check field in DocType 'Attendance'
en: Early Exit
fi: Varhainen poistuminen

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Early Exit
fi: Varhainen poistuminen

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: Early Exit Grace Period
fi: Varhaisvaroitusaika

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Leave Type'
en: Earned Leave
fi: Ansaittu loma

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Select field in DocType 'Leave Type'
en: Earned Leave Frequency
fi: Ansaittu Leave Frequency

en: Earning
fi: ansio

[ctx: Salary Component]
note: Option for a Select field in DocType 'Salary Component'
en: Earning
fi: ansio

[ctx: Employee Benefit Application Detail]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Benefit Application Detail'
en: Earning Component
fi: Ansaita komponentti

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Type'
en: Earning Component
fi: Ansaita komponentti

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Table field in DocType 'Salary Slip'
en: Earnings
fi: ansiot

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Table field in DocType 'Salary Structure'
en: Earnings
fi: ansiot

[ctx: Income Tax Slab]
note: Label of a Date field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Effective from
fi: Voimassa alkaen

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Settings'
en: Email Salary Slip to Employee
fi: Sähköposti palkkakuitin työntekijöiden

[ctx: Daily Work Summary]
note: Label of a Code field in DocType 'Daily Work Summary'
en: Email Sent To
fi: Sähköposti lähetetty

[ctx: Payroll Settings]
note: Description of a Check field in DocType 'Payroll Settings'
en: Emails salary slip to employee based on preferred email selected in Employee
fi: Sähköpostit palkkakuitin työntekijöiden perustuu ensisijainen sähköposti valittu Työntekijän

en: Employee A/C Number
fi: Työntekijän A / C-numero

note: Name of a report Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the HR Workspace
en: Employee Advance Summary
fi: Työntekijän ennakkomaksu

note: Name of a DocType
en: Employee Attendance Tool
fi: Työntekijän läsnäolo Tool

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Employee Attendance Tool
fi: Työntekijän läsnäolo Tool

note: Name of a DocType
en: Employee Benefit Application
fi: Työntekijän etuuskohtelu

[ctx: Employee Benefit Application]
note: Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Benefit Application
fi: Työntekijän etuuskohtelu

note: Name of a DocType
en: Employee Benefit Application Detail
fi: Työntekijän etuuskohteen hakeminen

note: Name of a DocType
en: Employee Benefit Claim
fi: Työsuhde-etuustodistus

[ctx: Employee Benefit Claim]
note: Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Benefit Claim
fi: Työsuhde-etuustodistus

en: Employee Benefits
fi: työntekijä etuudet

[ctx: Employee Benefit Application]
note: Label of a Table field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Employee Benefits
fi: työntekijä etuudet

note: Name of a DocType
en: Employee Boarding Activity
fi: Työntekijöiden lennollepääsy

note: Name of a DocType
en: Employee Checkin
fi: Työntekijän Checkin

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Link in the HR Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace Label of a shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: Employee Checkin
fi: Työntekijän Checkin

[ctx: Employee Onboarding]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Employee Onboarding'
en: Employee Details
fi: Työntekijän tiedot

[ctx: Employee Other Income]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Employee Other Income'
en: Employee Details
fi: Työntekijän tiedot

[ctx: Employee Performance Feedback]
note: Label of a Tab Break field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Employee Details
fi: Työntekijän tiedot

[ctx: Exit Interview]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Exit Interview'
en: Employee Details
fi: Työntekijän tiedot

[ctx: Full and Final Statement]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Employee Details
fi: Työntekijän tiedot

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Payroll Entry'
en: Employee Details
fi: Työntekijän tiedot

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Travel Request'
en: Employee Details
fi: Työntekijän tiedot

[ctx: Training Event]
note: Label of a Small Text field in DocType 'Training Event'
en: Employee Emails
fi: Työntekijän sähköpostit

[ctx: Training Result]
note: Label of a Small Text field in DocType 'Training Result'
en: Employee Emails
fi: Työntekijän sähköpostit

note: Name of a DocType
en: Employee Grade
fi: Työntekijäluokka

[ctx: Employee Grade]
note: Label of a Link in the HR Workspace
en: Employee Grade
fi: Työntekijäluokka

[ctx: Employee Onboarding]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Onboarding'
en: Employee Grade
fi: Työntekijäluokka

[ctx: Employee Onboarding Template]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Onboarding Template'
en: Employee Grade
fi: Työntekijäluokka

[ctx: Employee Separation]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Separation'
en: Employee Grade
fi: Työntekijäluokka

[ctx: Employee Separation Template]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Separation Template'
en: Employee Grade
fi: Työntekijäluokka

[ctx: Leave Control Panel]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Employee Grade
fi: Työntekijäluokka

note: Name of a DocType
en: Employee Health Insurance
fi: Työntekijöiden sairausvakuutus

note: Name of a DocType
en: Employee Incentive
fi: Työntekijöiden kannustin

[ctx: Employee Incentive]
note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Employee Incentive
fi: Työntekijöiden kannustin

note: Name of a DocType
en: Employee Onboarding
fi: Työntekijä Onboarding

[ctx: Employee Onboarding]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a shortcut in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Onboarding
fi: Työntekijä Onboarding

note: Name of a DocType
en: Employee Onboarding Template
fi: Työntekijä Onboarding -malli

[ctx: Employee Onboarding]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Onboarding'
en: Employee Onboarding Template
fi: Työntekijä Onboarding -malli

[ctx: Employee Onboarding Template]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Onboarding Template
fi: Työntekijä Onboarding -malli

note: Name of a DocType
en: Employee Other Income
fi: Työntekijän muut tulot

note: Name of a DocType
en: Employee Promotion
fi: Työntekijöiden edistäminen

[ctx: Employee Promotion]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Performance Workspace
en: Employee Promotion
fi: Työntekijöiden edistäminen

[ctx: Employee Promotion]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Employee Promotion'
en: Employee Promotion Details
fi: Työntekijöiden edistämisen tiedot

note: Name of a DocType
en: Employee Property History
fi: Työntekijän omaisuuden historia

note: Name of a DocType
en: Employee Referral
fi: Työntekijäviittaus

[ctx: Employee Referral]
note: Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Employee Referral
fi: Työntekijäviittaus

[ctx: Job Applicant]
note: Label of a Link field in DocType 'Job Applicant'
en: Employee Referral
fi: Työntekijäviittaus

note: Name of a DocType
en: Employee Separation
fi: Työntekijöiden erottaminen

[ctx: Employee Separation]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a shortcut in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Separation
fi: Työntekijöiden erottaminen

note: Name of a DocType
en: Employee Separation Template
fi: Työntekijöiden erotusmalli

[ctx: Employee Separation]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Separation'
en: Employee Separation Template
fi: Työntekijöiden erotusmalli

[ctx: Employee Separation Template]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Separation Template
fi: Työntekijöiden erotusmalli

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Section Break field in DocType 'HR Settings'
en: Employee Settings
fi: työntekijän asetukset

note: Name of a DocType
en: Employee Skill
fi: Työntekijän taito

note: Name of a DocType
en: Employee Skill Map
fi: Työntekijöiden taitokartta

[ctx: Employee Skill Map]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Skill Map
fi: Työntekijöiden taitokartta

[ctx: Employee Skill Map]
note: Label of a Table field in DocType 'Employee Skill Map'
en: Employee Skills
fi: Työntekijöiden taidot

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Category
fi: Työntekijöiden verovapautusluokka

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Declaration
fi: Työntekijöiden verovapauslauseke

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration]
note: Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace Label of a shortcut in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Declaration
fi: Työntekijöiden verovapauslauseke

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Declaration Category
fi: Työntekijöiden verovapautuksen ilmoitusryhmä

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration Category]
note: Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Declaration Category
fi: Työntekijöiden verovapautuksen ilmoitusryhmä

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Proof Submission
fi: Työntekijöiden verovapautusta koskeva todistus

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission]
note: Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Proof Submission
fi: Työntekijöiden verovapautusta koskeva todistus

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Proof Submission Detail
fi: Työntekijöiden verovapautusta koskeva todisteiden esittäminen

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Sub Category
fi: Työntekijöiden verovapautuksen alaryhmä

[ctx: Employee Tax Exemption Sub Category]
note: Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Sub Category
fi: Työntekijöiden verovapautuksen alaryhmä

note: Name of a DocType
en: Employee Training
fi: Työntekijän koulutus

note: Name of a DocType
en: Employee Transfer
fi: Työntekijöiden siirto

[ctx: Employee Transfer]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Transfer
fi: Työntekijöiden siirto

[ctx: Employee Transfer]
note: Label of a Table field in DocType 'Employee Transfer'
en: Employee Transfer Detail
fi: Työntekijöiden siirron yksityiskohdat

[ctx: Employee Transfer]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Employee Transfer'
en: Employee Transfer Details
fi: Työntekijöiden siirron tiedot

en: Employee relieved on {0} must be set as 'Left'
fi: työntekijä vapautettu {0} tulee asettaa "vasemmalla"

en: Employee {0} already submited an apllication {1} for the payroll period {2}
fi: Työntekijä {0} on jo lähettänyt apllication {1} palkanlaskennan kaudelle {2}

en: Employee {0} has no maximum benefit amount
fi: Työntekijä {0} ei ole enimmäishyvää

en: Employee {0} is not active or does not exist
fi: Työntekijä {0} ei ole aktiivinen tai sitä ei ole olemassa

en: Employee {0} is on Leave on {1}
fi: Työntekijä {0} on lähdössä {1}

en: Employee {0} on Half day on {1}
fi: Työntekijän {0} Half päivä {1}

en: Employees
fi: Työntekijät

[ctx: Appraisal Cycle]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Employees
fi: Työntekijät

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Tab Break field in DocType 'Payroll Entry'
en: Employees
fi: Työntekijät

[ctx: Training Event]
note: Label of a Table field in DocType 'Training Event'
en: Employees
fi: Työntekijät

[ctx: Training Result]
note: Label of a Table field in DocType 'Training Result'
en: Employees
fi: Työntekijät

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Label of a HTML field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Employees HTML
fi: Työntekijät HTML

[ctx: Leave Control Panel]
note: Label of a HTML field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Employees HTML
fi: Työntekijät HTML

note: Name of a report Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Employees working on a holiday
fi: Virallisena lomapäivänä työskentelevät työntekijät

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Shift Type'
en: Enable Auto Attendance
fi: Ota automaattinen läsnäolo käyttöön

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Leave Type'
en: Encashment
fi: perintä

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Currency field in DocType 'Leave Encashment'
en: Encashment Amount
fi: Encashment Määrä

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Settings'
en: Encrypt Salary Slips in Emails
fi: Salaa palkkalaskut sähköpostissa

en: End time cannot be before start time
fi: Lopetusaika ei voi olla ennen aloitusaikaa

[ctx: Staffing Plan Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Estimated Cost Per Position
fi: Arvioitu kustannus per paikka

en: Evaluation
fi: arviointi

[ctx: Employee Skill]
note: Label of a Date field in DocType 'Employee Skill'
en: Evaluation Date
fi: Arviointipäivämäärä

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Travel Request'
en: Event Details
fi: Tapahtuman Yksityiskohdat

en: Event Link
fi: Tapahtuman linkki

en: Event Location
fi: Tapahtuman sijainti

en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

[ctx: Training Event]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Event'
en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

[ctx: Training Feedback]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Feedback'
en: Event Name
fi: Tapahtuman nimi

[ctx: Training Event]
note: Label of a Select field in DocType 'Training Event'
en: Event Status
fi: Tapahtuman tila

[ctx: Shift Type]
note: Option for a Select field in DocType 'Shift Type'
en: Every Valid Check-in and Check-out
fi: Jokainen voimassa oleva sisään- ja uloskirjautuminen

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Exam
fi: Koe

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Exempted from Income Tax
fi: Vapautettu tuloverosta

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Exempted from Income Tax
fi: Vapautettu tuloverosta

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration Category]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category'
en: Exemption Category
fi: Poikkeusluokka

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission Detail]
note: Label of a Read Only field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Exemption Category
fi: Poikkeusluokka

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration Category]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category'
en: Exemption Sub Category
fi: Poikkeusluokka

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission Detail]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Exemption Sub Category
fi: Poikkeusluokka

[ctx: Employee Separation]
note: Label of a Text Editor field in DocType 'Employee Separation'
en: Exit Interview Summary
fi: Poistu haastatteluyhteenvedosta

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'HR Settings'
en: Expense Approver Mandatory In Expense Claim
fi: Kulujen hyväksyntä pakollisena kulukorvauksessa

note: Name of a DocType
en: Expense Claim Account
fi: Matkakorvauslomakkeet Account

note: Name of a DocType
en: Expense Claim Advance
fi: Kulujen ennakkovaatimus

note: Name of a DocType
en: Expense Claim Detail
fi: Kulukorvauksen lisätiedot

note: Name of a DocType
en: Expense Claim Type
fi: Kulukorvaustyyppi

[ctx: Expense Claim Detail]
note: Label of a Link field in DocType 'Expense Claim Detail'
en: Expense Claim Type
fi: Kulukorvaustyyppi

[ctx: Expense Claim Type]
note: Label of a Data field in DocType 'Expense Claim Type' Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Expense Claim Type
fi: Kulukorvaustyyppi

en: Expense Claim for Vehicle Log {0}
fi: Matkakorvauslomakkeet kulkuneuvojen Log {0}

en: Expense Claim {0} already exists for the Vehicle Log
fi: Matkakorvauslomakkeet {0} on jo olemassa Vehicle Log

[ctx: Expense Claim Detail]
note: Label of a Date field in DocType 'Expense Claim Detail'
en: Expense Date
fi: Kustannuspäivä

note: Name of a DocType
en: Expense Taxes and Charges
fi: Kulut verot ja maksut

[ctx: Expense Claim]
note: Label of a Table field in DocType 'Expense Claim'
en: Expense Taxes and Charges
fi: Kulut verot ja maksut

[ctx: Travel Request Costing]
note: Label of a Link field in DocType 'Travel Request Costing'
en: Expense Type
fi: Kulutustyyppi

en: Expire Allocation
fi: Viimeinen varaus

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Int field in DocType 'Leave Type'
en: Expire Carry Forwarded Leaves (Days)
fi: Vanheta edelleenlähetetyt lehdet (päivät)

[ctx: Attendance Request]
note: Label of a Small Text field in DocType 'Attendance Request'
en: Explanation
fi: Selitys

en: Feb
fi: Helmikuu

[ctx: Training Event Employee]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event Employee'
en: Feedback Submitted
fi: Palaute vahvistettu

en: Fill the form and save it
fi: Täytä muoto ja tallenna se

[ctx: Shift Type]
note: Option for a Select field in DocType 'Shift Type'
en: First Check-in and Last Check-out
fi: Ensimmäinen sisäänkirjautuminen ja viimeinen uloskirjautuminen

en: Fiscal Year {0} not found
fi: Verovuoden {0} ei löytynyt

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Tab Break field in DocType 'Salary Component'
en: Flexible Benefits
fi: Joustavat edut

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Flight
fi: Lento

[ctx: Leave Application]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Application'
en: Follow via Email
fi: Seuraa sähköpostitse

en: Food
fi: ruoka

en: For Employee
fi: Työntekijän

[ctx: Employee Performance Feedback]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: For Employee
fi: Työntekijän

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Code field in DocType 'Salary Component'
en: Formula
fi: Kaava

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Code field in DocType 'Salary Detail'
en: Formula
fi: Kaava

[ctx: Payroll Entry]
note: Option for a Select field in DocType 'Payroll Entry'
en: Fortnightly
fi: joka toinen viikko

[ctx: Salary Slip]
note: Option for a Select field in DocType 'Salary Slip'
en: Fortnightly
fi: joka toinen viikko

[ctx: Salary Structure]
note: Option for a Select field in DocType 'Salary Structure'
en: Fortnightly
fi: joka toinen viikko

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Float field in DocType 'Payroll Settings'
en: Fraction of Daily Salary for Half Day
fi: Murtoluku puolipäivän päivittäisestä palkasta

[ctx: Taxable Salary Slab]
note: Label of a Currency field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: From Amount
fi: Määrää kohden

en: From Date {0} cannot be after employee's relieving Date {1}
fi: Päivämäärästä {0} ei voi olla, kun työntekijän vapauttaminen päivämäärä {1}

en: From Date {0} cannot be before employee's joining Date {1}
fi: Päivämäärä {0} ei voi olla ennen työntekijän liittymispäivää {1}

en: From date can not be less than employee's joining date
fi: Päivämäärä ei voi olla pienempi kuin työntekijän liittymispäivä

en: From date can not be less than employee's joining date.
fi: Päivämäärä ei voi olla pienempi kuin työntekijän liittymispäivä.

en: Fuel Expense
fi: Polttoainekulut

en: Fuel Price
fi: polttoaineen hinta

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Currency field in DocType 'Vehicle Log'
en: Fuel Price
fi: polttoaineen hinta

en: Fuel Qty
fi: Polttoaineen määrä

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Float field in DocType 'Vehicle Log'
en: Fuel Qty
fi: Polttoaineen määrä

en: Full-time
fi: päätoiminen

[ctx: Travel Request]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Request'
en: Fully Sponsored
fi: Täysin sponsoroidut

[ctx: Travel Request Costing]
note: Label of a Currency field in DocType 'Travel Request Costing'
en: Funded Amount
fi: Rahoitettu määrä

en: Future dates not allowed
fi: Tulevat päivät eivät ole sallittuja

en: Get Details From Declaration
fi: Hanki lisätietoja ilmoituksesta

en: Get Employees
fi: Hanki työntekijät

[ctx: Appraisal Cycle]
note: Label of a Button field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Get Employees
fi: Hanki työntekijät

[ctx: Upload Attendance]
note: Label of a Button field in DocType 'Upload Attendance'
en: Get Template
fi: hae mallipohja

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Gluten Free
fi: Gluteeniton

en: Goals
fi: tavoitteet

[ctx: Appraisal]
note: Label of a Table field in DocType 'Appraisal'
en: Goals
fi: tavoitteet

en: Gross Pay
fi: bruttomaksu

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Slip'
en: Gross Pay
fi: bruttomaksu

note: Name of a role
en: Guest
fi: vieras

note: Name of a DocType Title of an Onboarding Step
en: HR Settings
fi: Henkilöstöhallinnan määritykset

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Link in the HR Workspace
en: HR Settings
fi: Henkilöstöhallinnan määritykset

[ctx: Additional Salary]
note: Option for a Select field in DocType 'Additional Salary'
en: HR-ADS-.YY.-.MM.-
fi: HR-ADS-.YY .-. MM.-

[ctx: Vehicle Log]
note: Option for a Select field in DocType 'Vehicle Log'
en: HR-VLOG-.YYYY.-
fi: HR-Vlogi-.YYYY.-

[ctx: Attendance]
note: Option for a Select field in DocType 'Attendance'
en: Half Day
fi: 1/2 päivä

[ctx: Attendance Request]
note: Label of a Check field in DocType 'Attendance Request'
en: Half Day
fi: 1/2 päivä

[ctx: Compensatory Leave Request]
note: Label of a Check field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Half Day
fi: 1/2 päivä

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Option for a Select field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Half Day
fi: 1/2 päivä

[ctx: Leave Application]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Application'
en: Half Day
fi: 1/2 päivä

en: Half Day Date is mandatory
fi: Puolen päivän päivämäärä on pakollinen

en: Half Day Date should be between From Date and To Date
fi: Half Day Date pitäisi olla välillä Päivästä ja Päivään

en: Half Day Date should be in between Work From Date and Work End Date
fi: Puolen päivän Päivä pitää olla Työn alkamispäivästä ja Työn päättymispäivästä alkaen

en: Half day date should be in between from date and to date
fi: Puolen päivän päivämäärä tulee olla päivämäärän ja päivämäärän välillä

[ctx: Training Event]
note: Label of a Check field in DocType 'Training Event'
en: Has Certificate
fi: Onko sertifikaatti

[ctx: Employee Health Insurance]
note: Label of a Data field in DocType 'Employee Health Insurance'
en: Health Insurance Name
fi: Sairausvakuutuksen nimi

en: Hello
fi: Hei

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Section Break field in DocType 'HR Settings'
en: Hiring Settings
fi: Palkkausasetukset

[ctx: Leave Period]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Period'
en: Holiday List for Optional Leave
fi: Lomalista vapaaehtoiseen lomaan

en: House rent paid days overlapping with {0}
fi: Talojen vuokrat maksetut päivät, jotka ovat päällekkäisiä {0} kanssa

en: House rented dates required for exemption calculation
fi: Vuokra-ajan päivämäärät, jotka vaaditaan poikkeuslaskennalle

en: House rented dates should be atleast 15 days apart
fi: Vuokralaisiksi vuokratut päivämäärät olisi oltava vähintään 15 päivää toisistaan

en: IFSC Code
fi: IFSC-koodi

[ctx: Employee Checkin]
note: Option for a Select field in DocType 'Employee Checkin'
en: IN
fi: SISÄÄN

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Request'
en: Identification Document Number
fi: henkilöllisyystodistuksen numero

note: Name of a DocType
en: Identification Document Type
fi: Tunnistustyypin tyyppi

[ctx: Identification Document Type]
note: Label of a Data field in DocType 'Identification Document Type'
en: Identification Document Type
fi: Tunnistustyypin tyyppi

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Link field in DocType 'Travel Request'
en: Identification Document Type
fi: Tunnistustyypin tyyppi

[ctx: Payroll Settings]
note: Description of a Check field in DocType 'Payroll Settings'
en: If checked, hides and disables Rounded Total field in Salary Slips
fi: Jos tämä on valittuna, piilottaa ja poistaa käytöstä Pyöristetty kokonaisuus -kentän palkkalaskelmissa

[ctx: Salary Component]
note: Description of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: If checked, the full amount will be deducted from taxable income before calculating income tax without any declaration or proof submission.
fi: Jos tämä on valittu, koko summa vähennetään verotettavasta tulosta ennen tuloveron laskemista ilman ilmoitusta tai todisteita.

[ctx: Income Tax Slab]
note: Description of a Check field in DocType 'Income Tax Slab'
en: If enabled, Tax Exemption Declaration will be considered for income tax calculation.
fi: Jos tämä on käytössä, verovapautusilmoitus otetaan huomioon tuloveroa laskettaessa.

[ctx: Leave Block List]
note: Description of a Check field in DocType 'Leave Block List'
en: If not checked, the list will have to be added to each Department where it has to be applied.
fi: ellei ole täpättynä luettelo on lisättävä jokaiseen osastoon, jossa sitä sovelletaan

[ctx: Salary Detail]
note: Description of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: If selected, the value specified or calculated in this component will not contribute to the earnings or deductions. However, it's value can be referenced by other components that can be added or deducted.
fi: Jos valittu, määritetty arvo tai laskettuna tämä komponentti ei edistä tulokseen tai vähennyksiä. Kuitenkin se on arvo voi viitata muista komponenteista, joita voidaan lisätä tai vähentää.

[ctx: Upload Attendance]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Upload Attendance'
en: Import Attendance
fi: tuo osallistuminen

en: Importing {0} of {1}
fi: Tuodaan {0} {1}

en: In Time
fi: Ajallaan

[ctx: Attendance]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Attendance'
en: In Time
fi: Ajallaan

[ctx: Employee Incentive]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Incentive'
en: Incentive Amount
fi: Kannustinmäärä

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Settings'
en: Include holidays in Total no. of Working Days
fi: sisältää vapaapäiviä, työpäiviä yhteensä

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Include holidays within leaves as leaves
fi: sisältää vapaapäiviän poistumiset poistumisina

en: Income Tax Amount
fi: Tuloverot

en: Income Tax Component
fi: Tuloverokomponentti

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Income Tax Deductions
fi: Tuloverovähennykset

note: Name of a DocType
en: Income Tax Slab
fi: Tuloverolevy

[ctx: Income Tax Slab]
note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Income Tax Slab
fi: Tuloverolevy

[ctx: Salary Structure Assignment]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Income Tax Slab
fi: Tuloverolevy

note: Name of a DocType
en: Income Tax Slab Other Charges
fi: Tuloverolevyn muut maksut

en: Income Tax Slab must be effective on or before Payroll Period Start Date: {0}
fi: Tuloverolevyn on oltava voimassa palkkajakson aloituspäivänä tai ennen sitä: {0}

en: Income Tax Slab not set in Salary Structure Assignment: {0}
fi: Tuloverolevyä ei ole määritetty palkkarakenteen tehtävässä: {0}

en: Income Tax Slab: {0} is disabled
fi: Tuloverolevy: {0} on poistettu käytöstä

[ctx: Vehicle Service]
note: Option for a Select field in DocType 'Vehicle Service'
en: Inspection
fi: tarkastus

[ctx: Salary Slip Loan]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Interest Amount
fi: Korko Arvo

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Intermediate
fi: väli-

en: Intern
fi: harjoitella

[ctx: Travel Request]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Request'
en: International
fi: kansainvälinen

[ctx: Training Event Employee]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event Employee'
en: Invited
fi: Kutsuttu

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Data field in DocType 'Vehicle Log'
en: Invoice Ref
fi: lasku Ref

[ctx: Leave Ledger Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Is Carry Forward
fi: siirretääkö

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Is Carry Forward
fi: siirretääkö

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Is Compensatory
fi: On kompensoiva

en: Is Earned Leave
fi: On ansaittu loma

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Is Earned Leave
fi: On ansaittu loma

[ctx: Leave Ledger Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Is Expired
fi: On vanhentunut

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Is Flexible Benefit
fi: On joustava hyöty

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Is Flexible Benefit
fi: On joustava hyöty

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Is Income Tax Component
fi: Onko tuloverokomponentti

[ctx: Leave Ledger Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Is Leave Without Pay
fi: on poistunut ilman palkkaa

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Is Leave Without Pay
fi: on poistunut ilman palkkaa

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Type'
en: Is Optional Leave
fi: Onko vapaaehtoista lomaa

[ctx: Additional Salary]
note: Label of a Check field in DocType 'Additional Salary'
en: Is Recurring
fi: Toistuu

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Is Tax Applicable
fi: Onko vero sovellettavissa

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Is Tax Applicable
fi: Onko vero sovellettavissa

note: Name of a DocType
en: Job Applicant Source
fi: Työnhakijan lähde

en: Job Description
fi: työn kuvaus

[ctx: Job Requisition]
note: Label of a Tab Break field in DocType 'Job Requisition' Label of a Text Editor field in DocType 'Job Requisition'
en: Job Description
fi: työn kuvaus

note: Name of a DocType
en: Job Offer
fi: Työtarjous

[ctx: Employee Onboarding]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Onboarding'
en: Job Offer
fi: Työtarjous

[ctx: Job Offer]
note: Label of a Link in the Recruitment Workspace Label of a shortcut in the Recruitment Workspace
en: Job Offer
fi: Työtarjous

note: Name of a DocType
en: Job Offer Term
fi: Työtarjousaika

[ctx: Job Offer]
note: Label of a Table field in DocType 'Job Offer'
en: Job Offer Terms
fi: Työtarjouksen ehdot

en: Job Offer status
fi: Työtarjouksen tila

en: Job Offer: {0} is already for Job Applicant: {1}
fi: Työtarjous: {0} on jo työnhakijalle: {1}

note: Name of a DocType
en: Job Opening
fi: Työpaikka

[ctx: Interview]
note: Label of a Link field in DocType 'Interview'
en: Job Opening
fi: Työpaikka

[ctx: Job Applicant]
note: Label of a Link field in DocType 'Job Applicant'
en: Job Opening
fi: Työpaikka

[ctx: Job Opening]
note: Label of a Link in the Recruitment Workspace Label of a shortcut in the Recruitment Workspace
en: Job Opening
fi: Työpaikka

[ctx: Job Requisition]
note: Linked DocType in Job Requisition's connections
en: Job Opening
fi: Työpaikka

[ctx: Job Opening]
note: Description of a Text Editor field in DocType 'Job Opening'
en: Job profile, qualifications required etc.
fi: työprofiili, vaaditut pätevydet jne

note: Label of a Card Break in the Recruitment Workspace
en: Jobs
fi: Työpaikat

[ctx: Leave Control Panel]
note: Option for a Select field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Joining Date
fi: liittyminen Date

[ctx: Leave Policy Assignment]
note: Option for a Select field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Joining Date
fi: liittyminen Date

en: July
fi: heinäkuu

en: June
fi: kesäkuu

[ctx: Appraisal Goal]
note: Description of a Small Text field in DocType 'Appraisal Goal'
en: Key Responsibility Area
fi: Key Vastuu Area

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Datetime field in DocType 'Shift Type'
en: Last Known Successful Sync of Employee Checkin. Reset this only if you are sure that all Logs are synced from all the locations. Please don't modify this if you are unsure.
fi: Työntekijän tarkistuksen viimeisin tiedossa onnistunut synkronointi. Palauta tämä vain, jos olet varma, että kaikki lokit on synkronoitu kaikista sijainneista. Älä muuta tätä, jos olet epävarma.

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Shift Type'
en: Last Sync of Checkin
fi: Sisäänkirjauksen viimeinen synkronointi

en: Late Entry
fi: Myöhäinen tulo

[ctx: Attendance]
note: Label of a Check field in DocType 'Attendance'
en: Late Entry
fi: Myöhäinen tulo

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Late Entry
fi: Myöhäinen tulo

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: Late Entry Grace Period
fi: Myöhäinen tuloaika

en: Leave
fi: Poistu

[ctx: Payroll Settings]
note: Option for a Select field in DocType 'Payroll Settings'
en: Leave
fi: Poistu

note: Name of a DocType
en: Leave Allocation
fi: Vapaan kohdistus

[ctx: Compensatory Leave Request]
note: Label of a Link field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Leave Allocation
fi: Vapaan kohdistus

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a shortcut in the Leaves Workspace
en: Leave Allocation
fi: Vapaan kohdistus

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Encashment'
en: Leave Allocation
fi: Vapaan kohdistus

[ctx: Leave Policy]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Leave Policy'
en: Leave Allocations
fi: Jätä varaukset

note: Name of a DocType
en: Leave Application
fi: Vapaa-hakemus

[ctx: Attendance]
note: Label of a Link field in DocType 'Attendance'
en: Leave Application
fi: Vapaa-hakemus

[ctx: Leave Application]
note: Label of a Link in the HR Workspace Label of a shortcut in the HR Workspace Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a shortcut in the Leaves Workspace
en: Leave Application
fi: Vapaa-hakemus

en: Leave Approval Notification
fi: Jätä hyväksyntäilmoitus

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Link field in DocType 'HR Settings'
en: Leave Approval Notification Template
fi: Jätä hyväksyntäilmoituslomake

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'HR Settings'
en: Leave Approver Mandatory In Leave Application
fi: Jätä hyväksyntä pakolliseksi jätä sovellus

[ctx: Leave Application]
note: Label of a Data field in DocType 'Leave Application'
en: Leave Approver Name
fi: Poissaolon hyväksyjän nimi

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Encashment'
en: Leave Balance
fi: Jätä tasapaino

[ctx: Leave Application]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Application'
en: Leave Balance Before Application
fi: Vapaan määrä ennen

note: Name of a DocType
en: Leave Block List Allow
fi: Salli

[ctx: Leave Block List]
note: Label of a Table field in DocType 'Leave Block List'
en: Leave Block List Allowed
fi: Sallitut

note: Name of a DocType
en: Leave Block List Date
fi: päivä

[ctx: Leave Block List]
note: Label of a Table field in DocType 'Leave Block List'
en: Leave Block List Dates
fi: poistu estoluettelo, päivät

[ctx: Leave Block List]
note: Label of a Data field in DocType 'Leave Block List'
en: Leave Block List Name
fi: nimi

en: Leave Blocked
fi: vapaa kielletty

note: Name of a DocType
en: Leave Control Panel
fi: poistu ohjauspaneelista

[ctx: Leave Control Panel]
note: Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Control Panel
fi: poistu ohjauspaneelista

note: Name of a DocType
en: Leave Encashment
fi: jätä perintä

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Encashment
fi: jätä perintä

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Structure'
en: Leave Encashment Amount Per Day
fi: Jätä yhdistämisen määrä päivältä

note: Name of a DocType
en: Leave Ledger Entry
fi: Jätä pääkirjakirjaus

note: Name of a DocType
en: Leave Period
fi: Jätä aika

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Allocation'
en: Leave Period
fi: Jätä aika

[ctx: Leave Control Panel]
note: Option for a Select field in DocType 'Leave Control Panel' Label of a Link field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Leave Period
fi: Jätä aika

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Encashment'
en: Leave Period
fi: Jätä aika

[ctx: Leave Period]
note: Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Period
fi: Jätä aika

[ctx: Leave Policy Assignment]
note: Option for a Select field in DocType 'Leave Policy Assignment' Label of a Link field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Leave Period
fi: Jätä aika

note: Name of a DocType
en: Leave Policy
fi: Jätä politiikka

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Allocation'
en: Leave Policy
fi: Jätä politiikka

[ctx: Leave Control Panel]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Leave Policy
fi: Jätä politiikka

[ctx: Leave Policy]
note: Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Policy
fi: Jätä politiikka

[ctx: Leave Policy Assignment]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Leave Policy
fi: Jätä politiikka

note: Name of a DocType
en: Leave Policy Detail
fi: Jätä politiikkatiedot

[ctx: Leave Policy]
note: Label of a Table field in DocType 'Leave Policy'
en: Leave Policy Details
fi: Jätä politiikkatiedot

en: Leave Status Notification
fi: Jätä statusilmoitus

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Link field in DocType 'HR Settings'
en: Leave Status Notification Template
fi: Jätä statusilmoitusmalli

note: Name of a DocType
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Attendance]
note: Label of a Link field in DocType 'Attendance'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Compensatory Leave Request]
note: Label of a Link field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Allocation'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Application]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Application'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Block List]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Block List'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Control Panel]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Encashment'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Ledger Entry]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Policy Detail]
note: Label of a Link field in DocType 'Leave Policy Detail'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Salary Slip Leave]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Slip Leave'
en: Leave Type
fi: Vapaan tyyppi

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Data field in DocType 'Leave Type'
en: Leave Type Name
fi: Vapaatyypin nimi

en: Leave Type is madatory
fi: Jätteen tyyppi on vähäistä

en: Leave Type {0} cannot be allocated since it is leave without pay
fi: Jätä tyyppi {0} ei voi varata, koska se jättää ilman palkkaa

en: Leave Type {0} cannot be carry-forwarded
fi: {0} -tyyppistä vapaata ei voi siirtää eteenpäin

en: Leave Type {0} is not encashable
fi: Jätä tyyppi {0} ei ole kelvollinen

en: Leave Without Pay
fi: Palkaton vapaa

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Float field in DocType 'Salary Slip'
en: Leave Without Pay
fi: Palkaton vapaa

en: Leave Without Pay does not match with approved {} records
fi: Leave Without Pay ei vastaa hyväksyttyjä tietueita

en: Leave application is linked with leave allocations {0}. Leave application cannot be set as leave without pay
fi: Lomahakemus liittyy lomamäärärahoihin {0}. Lomahakemusta ei voida asettaa lomattomaksi

en: Leave cannot be allocated before {0}, as leave balance has already been carry-forwarded in the future leave allocation record {1}
fi: Vapaita ei voida käyttää ennen {0}, koska käytettävissä olevat vapaat on jo siirretty eteenpäin jaksolle {1}

en: Leave cannot be applied/cancelled before {0}, as leave balance has already been carry-forwarded in the future leave allocation record {1}
fi: Vapaita ei voida käyttää / peruuttaa ennen {0}, koska käytettävissä olevat vapaat on jo siirretty eteenpäin jaksolle {1}

note: Label of a Card Break in the HR Workspace Name of a Workspace
en: Leaves
fi: lehdet

[ctx: Leave Ledger Entry]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Leaves
fi: lehdet

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Tab Break field in DocType 'Salary Slip'
en: Leaves
fi: lehdet

[ctx: Leave Policy Assignment]
note: Label of a Check field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Leaves Allocated
fi: Lehdet jaettu

en: Leaves per Year
fi: Vapaat vuodessa

en: Lifecycle
fi: Elinkaari

[ctx: Salary Slip Loan]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Loan Repayment Entry
fi: Lainan takaisinmaksu

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Data field in DocType 'Employee Checkin'
en: Location / Device ID
fi: Sijainti / laitteen tunnus

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Check field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Lodging Required
fi: Majoitus vaaditaan

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Select field in DocType 'Employee Checkin'
en: Log Type
fi: Lokityyppi

en: Log Type is required for check-ins falling in the shift: {0}.
fi: Lokityyppi vaaditaan kirjautumisiin vuorossa: {0}.

en: Mar
fi: Maaliskuu

en: Mark Attendance
fi: Merkitse osallistuminen

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Check field in DocType 'Shift Type'
en: Mark attendance based on 'Employee Checkin' for Employees assigned to this shift.
fi: Merkitse tälle vuorolle osoitettujen työntekijöiden läsnäolo &#39;Employee Checkin&#39; -kohdan perusteella.

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Marked Attendance
fi: Merkitty Läsnäolo

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Label of a HTML field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Marked Attendance HTML
fi: Merkitty Läsnäolo HTML

[ctx: Employee Benefit Claim]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Max Amount Eligible
fi: Suurin sallittu määrä

[ctx: Employee Benefit Application Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Benefit Application Detail'
en: Max Benefit Amount
fi: Enimmäisetu

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Component'
en: Max Benefit Amount (Yearly)
fi: Ennakkomaksu (vuosittain)

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Structure'
en: Max Benefits (Amount)
fi: Enimmäismäärät (määrä)

[ctx: Employee Benefit Application]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Max Benefits (Yearly)
fi: Eniten hyötyä (vuosittain)

[ctx: Employee Tax Exemption Category]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Category'
en: Max Exemption Amount
fi: Suurin vapautussumma

[ctx: Employee Tax Exemption Sub Category]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Sub Category'
en: Max Exemption Amount
fi: Suurin vapautussumma

en: Max Exemption Amount cannot be greater than maximum exemption amount {0} of Tax Exemption Category {1}
fi: Suurin vapautussumma ei voi olla suurempi kuin verovapautusluokan {1} enimmäismäärä {0}

[ctx: Income Tax Slab Other Charges]
note: Label of a Currency field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Max Taxable Income
fi: Suurin verotettava tulo

en: Max benefits should be greater than zero to dispense benefits
fi: Suurten etuuksien pitäisi olla suurempia kuin nolla, jotta etuus hyötyisi

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Float field in DocType 'Payroll Settings'
en: Max working hours against Timesheet
fi: Tuntilomakkeella hyväksyttyjen työtuntien enimmäismäärä

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Type'
en: Maximum Carry Forwarded Leaves
fi: Suurin siirrettyjen lehtien enimmäismäärä

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration Category]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category'
en: Maximum Exempted Amount
fi: Vapautettu enimmäismäärä

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Maximum Exemption Amount
fi: Maksimivapautusmäärä

en: Maximum amount eligible for the component {0} exceeds {1}
fi: Suurin sallittu summa komponentille {0} ylittää {1}

en: Maximum benefit amount of component {0} exceeds {1}
fi: Komponentin {0} maksimimäärä on suurempi kuin {1}

en: Maximum benefit amount of employee {0} exceeds {1}
fi: Työntekijän {0} enimmäisetuuksien määrä ylittää {1}

en: Maximum leave allowed in the leave type {0} is {1}
fi: Lepatyypissä {0} sallittu enimmäisloma on {1}

en: May
fi: Toukokuu

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Meal Preference
fi: Ateriavalinta

en: Medical
fi: lääketieteellinen

[ctx: Vehicle Service]
note: Option for a Select field in DocType 'Vehicle Service'
en: Mileage
fi: mittarilukema

[ctx: Income Tax Slab Other Charges]
note: Label of a Currency field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Min Taxable Income
fi: Minimi verotettava tulo

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Mode of Travel
fi: Matkustustila

en: Mode of payment is required to make a payment
fi: Tila maksu on suoritettava maksu

note: Name of a report Label of a Link in the HR Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Monthly Attendance Sheet
fi: Kuukausittainen läsnäolokirjanpito

en: More than one selection for {0} not allowed
fi: Useampi kuin {0} valinta ei ole sallittu

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Request'
en: Name of Organizer
fi: Järjestäjän nimi

en: Net Pay
fi: Nettomaksu

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Slip'
en: Net Pay
fi: Nettomaksu

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Structure'
en: Net Pay
fi: Nettomaksu

en: Net Pay cannot be less than 0
fi: Nettopalkka ei voi olla pienempi kuin 0

en: Net Salary Amount
fi: Nettopalkkasumma

en: Net pay cannot be negative
fi: Nettomaksu ei voi olla negatiivinen

[ctx: Employee Transfer]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Transfer'
en: New Employee ID
fi: Uusi työntekijän tunnus

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Allocation'
en: New Leaves Allocated
fi: uusi poistumisten kohdennus

[ctx: Leave Control Panel]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Control Panel'
en: New Leaves Allocated (In Days)
fi: uusi poistumisten kohdennus (päiviä)

en: No Employee Found
fi: Ei työntekijää

en: No Employee found for the given employee field value. '{}': {}
fi: Ei annettua työntekijäkentän arvoa. &#39;{}&#39;: {}

en: No Leaves Allocated to Employee: {0} for Leave Type: {1}
fi: Työntekijälle ei ole allokoitu lehtiä: {0} lomityypille: {1}

en: No Staffing Plans found for this Designation
fi: Tälle nimikkeelle ei löytynyt henkilöstösuunnitelmia

en: No active or default Salary Structure found for employee {0} for the given dates
fi: Ei aktiivisia tai oletus Palkkarakenne löytynyt työntekijä {0} varten kyseisenä päivänä

en: No additional expenses has been added
fi: Ylimääräisiä kuluja ei ole lisätty

en: No leave record found for employee {0} on {1}
fi: Työntekijälle {0} {1} ei löytynyt lomarekisteriä

en: No more updates
fi: Ei enää päivityksiä

en: No replies from
fi: Ei vastauksia

en: No salary slip found to submit for the above selected criteria OR salary slip already submitted
fi: Mitään palkkalippua, jonka todettiin jättävän edellä mainittujen kriteerien tai palkkasumman perusteella

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Non Diary
fi: Ei päiväkirjaa

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Non-Vegetarian
fi: Ei-vegetaristi

en: Nothing to change
fi: Mikään ei muutu

en: Notice Period
fi: Irtisanomisaika

[ctx: Employee Onboarding]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Onboarding'
en: Notify users by email
fi: Ilmoita käyttäjille sähköpostitse

[ctx: Employee Separation]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Separation'
en: Notify users by email
fi: Ilmoita käyttäjille sähköpostitse

en: Nov
fi: marraskuu

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Int field in DocType 'Payroll Entry'
en: Number Of Employees
fi: Työntekijöiden määrä

[ctx: Staffing Plan Detail]
note: Label of a Int field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Number Of Positions
fi: Asemien lukumäärä

en: Oct
fi: Lokakuu

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Vehicle Log'
en: Odometer Reading
fi: matkamittarin lukema

note: Name of a DocType
en: Offer Term
fi: Tarjouksen voimassaolo

[ctx: Job Offer Term]
note: Label of a Link field in DocType 'Job Offer Term'
en: Offer Term
fi: Tarjouksen voimassaolo

[ctx: Offer Term]
note: Label of a Data field in DocType 'Offer Term'
en: Offer Term
fi: Tarjouksen voimassaolo

en: On Date
fi: Treffeillä

[ctx: Attendance Request]
note: Option for a Select field in DocType 'Attendance Request'
en: On Duty
fi: Virantoimituksessa

[ctx: Attendance]
note: Option for a Select field in DocType 'Attendance'
en: On Leave
fi: lomalla

en: Only Approvers can Approve this Request.
fi: Vain hyväksyjät voivat hyväksyä tämän pyynnön.

en: Only Leave Applications with status 'Approved' and 'Rejected' can be submitted
fi: Vain Jätä Sovellukset tilassa &#39;Hyväksytty&#39; ja &#39;Hylätty &quot;voi jättää

en: Only Shift Request with status 'Approved' and 'Rejected' can be submitted
fi: Vain vaihtopyyntö, jonka tila on Hyväksytty ja Hylätty, voidaan lähettää

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Only Tax Impact (Cannot Claim But Part of Taxable Income)
fi: Vain verovaikutus (ei voi vaatia osittain verotettavaa tuloa)

en: Only expired allocation can be cancelled
fi: Vain vanhentunut varaus voidaan peruuttaa

en: Only users with the {0} role can create backdated leave applications
fi: Vain käyttäjät, joilla on {0} -rooli, voivat luoda jälkikäteen poistosovelluksia

en: Optional Holiday List not set for leave period {0}
fi: Valinnainen lomalistaan ei ole asetettu lomajakson {0}

[ctx: Income Tax Slab]
note: Label of a Table field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Other Taxes and Charges
fi: Muut verot ja maksut

en: Others
fi: Muut

en: Out Time
fi: Lähtöaika

[ctx: Attendance]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Attendance'
en: Out Time
fi: Lähtöaika

[ctx: Additional Salary]
note: Label of a Check field in DocType 'Additional Salary'
en: Overwrite Salary Structure Amount
fi: Korvaa palkkarakenteen määrä

en: PAN Number
fi: PAN-numero

en: PF Account
fi: PF-tili

en: PF Amount
fi: PF-määrä

en: PF Loan
fi: PF-laina

en: Part-time
fi: Osa-aikainen

[ctx: Travel Request]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Request'
en: Partially Sponsored, Require Partial Funding
fi: Osittain Sponsored, Vaadi osittaista rahoitusta

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Data field in DocType 'Payroll Settings'
en: Password Policy
fi: Salasanakäytäntö

en: Password policy cannot contain spaces or simultaneous hyphens. The format will be restructured automatically
fi: Salasanakäytäntö ei voi sisältää välilyöntejä tai samanaikaisia tavuviivoja. Muoto rakenneuudistuu automaattisesti

en: Password policy for Salary Slips is not set
fi: Palkkalaskelmien salasanakäytäntöä ei ole määritetty

[ctx: Employee Benefit Application Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Benefit Application Detail'
en: Pay Against Benefit Claim
fi: Korvausvaatimus

[ctx: Employee Benefit Claim]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Pay Against Benefit Claim
fi: Korvausvaatimus

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Pay Against Benefit Claim
fi: Korvausvaatimus

en: Payment Account is mandatory
fi: Maksutili on pakollinen

en: Payment Days
fi: Maksupäivää

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Float field in DocType 'Salary Slip' Label of a Tab Break field in DocType 'Salary Slip'
en: Payment Days
fi: Maksupäivää

en: Payment of {0} from {1} to {2}
fi: {0} maksaminen {1} - {2}

note: Name of a Workspace Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Payroll
fi: Palkanmaksu

[ctx: Leave Encashment]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Leave Encashment'
en: Payroll
fi: Palkanmaksu

[ctx: Additional Salary]
note: Label of a Date field in DocType 'Additional Salary'
en: Payroll Date
fi: Palkanmaksupäivä

[ctx: Employee Incentive]
note: Label of a Date field in DocType 'Employee Incentive'
en: Payroll Date
fi: Palkanmaksupäivä

[ctx: Gratuity]
note: Label of a Date field in DocType 'Gratuity'
en: Payroll Date
fi: Palkanmaksupäivä

note: Name of a DocType
en: Payroll Employee Detail
fi: Palkkahallinnon työntekijän tiedot

en: Payroll Number
fi: Palkanlaskennan numero

note: Name of a DocType
en: Payroll Period
fi: Palkkausjakso

[ctx: Employee Benefit Application]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Payroll Period
fi: Palkkausjakso

[ctx: Employee Other Income]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Other Income'
en: Payroll Period
fi: Palkkausjakso

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration'
en: Payroll Period
fi: Palkkausjakso

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Payroll Period
fi: Palkkausjakso

[ctx: Payroll Period]
note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Payroll Period
fi: Palkkausjakso

note: Name of a DocType
en: Payroll Period Date
fi: Palkanlaskentajakson päivämäärä

[ctx: Payroll Period]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Payroll Period' Label of a Table field in DocType 'Payroll Period'
en: Payroll Periods
fi: Palkkausjaksot

note: Name of a DocType Title of an Onboarding Step
en: Payroll Settings
fi: Palkanlaskennan asetukset

[ctx: Payroll Settings]
note: Label of a Link in the Payroll Workspace
en: Payroll Settings
fi: Palkanlaskennan asetukset

en: Payroll date can not be greater than employee's relieving date.
fi: Palkanlaskupäivä ei voi olla suurempi kuin työntekijän vapauttamispäivä.

en: Payroll date can not be less than employee's joining date.
fi: Palkanlaskupäivä ei voi olla pienempi kuin työntekijän liittymispäivä.

[ctx: Income Tax Slab Other Charges]
note: Label of a Percent field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Percent
fi: prosentti

[ctx: Taxable Salary Slab]
note: Label of a Percent field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: Percent Deduction
fi: Prosentuaalinen vähennys

en: Piecework
fi: urakkatyö

[ctx: Job Opening]
note: Label of a Int field in DocType 'Job Opening'
en: Planned number of Positions
fi: Suunniteltu sijoitusten määrä

en: Please add the remaining benefits {0} to any of the existing component
fi: Lisää jäljellä olevat edut {0} mihin tahansa olemassa olevaan komponenttiin

en: Please confirm once you have completed your training
fi: Vahvista, kun olet suorittanut harjoittelusi

en: Please enable default incoming account before creating Daily Work Summary Group
fi: Ota käyttöön oletusarvoinen saapuva tili ennen päivittäisen työyhteenvetoryhmän luomista

en: Please enter the designation
fi: Anna nimitys

en: Please select Company and Designation
fi: Valitse Yritys ja nimike

en: Please select Employee
fi: Valitse Työntekijä

en: Please select Employee first.
fi: Valitse ensin Työntekijä.

en: Please select a csv file
fi: Valitse csv tiedosto

en: Please set Payroll based on in Payroll settings
fi: Määritä palkanlaskenta Palkanhallinta-asetusten perusteella

en: Please set default template for Leave Approval Notification in HR Settings.
fi: Määritä oletusmalli hylkäämisilmoitukselle HR-asetuksissa.

en: Please set default template for Leave Status Notification in HR Settings.
fi: Aseta oletusmalli Leave Status Notification -asetukseksi HR-asetuksissa.

en: Please set the Company
fi: Aseta Yhtiö

en: Please set the Date Of Joining for employee {0}
fi: Aseta jolloin se liittyy työntekijöiden {0}

en: Please setup Employee Naming System in Human Resource > HR Settings
fi: Asenna Työntekijöiden nimeämisjärjestelmä kohtaan Henkilöstöresurssit&gt; HR-asetukset

en: Please setup numbering series for Attendance via Setup > Numbering Series
fi: Asenna läsnäolosuhteiden numerointisarjat kohdasta Asetukset&gt; Numerointisarjat

en: Please share your feedback to the training by clicking on 'Training Feedback' and then 'New'
fi: Jaa palautetta koulutukseen klikkaamalla &quot;Harjoittelupalaute&quot; ja sitten &quot;Uusi&quot;

en: Please update your status for this training event
fi: Päivitä tilasi tähän koulutustilaisuuteen

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Preferred Area for Lodging
fi: Edullinen majoitusalue

[ctx: Attendance]
note: Option for a Select field in DocType 'Attendance'
en: Present
fi: Nykyinen

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Option for a Select field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Present
fi: Nykyinen

[ctx: Payroll Settings]
note: Option for a Select field in DocType 'Payroll Settings'
en: Present
fi: Nykyinen

[ctx: Training Event Employee]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event Employee'
en: Present
fi: Nykyinen

en: Preview Salary Slip
fi: Preview Palkka Slip

en: Privilege Leave
fi: Poistumisoikeus

en: Probation
fi: koeaika

en: Probationary Period
fi: Koeaika

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Date field in DocType 'Shift Type'
en: Process Attendance After
fi: Prosessin läsnäolo jälkeen

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Professional Tax Deductions
fi: Ammatilliset verovähennykset

[ctx: Employee Skill]
note: Label of a Rating field in DocType 'Employee Skill'
en: Proficiency
fi: Pätevyys

[ctx: Employee Promotion]
note: Label of a Date field in DocType 'Employee Promotion'
en: Promotion Date
fi: Kampanjan päivämäärä

[ctx: Employee Property History]
note: Label of a Data field in DocType 'Employee Property History'
en: Property
fi: Omaisuus

en: Property already added
fi: Omaisuus on jo lisätty

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Provident Fund Deductions
fi: Provident Fund -vähennykset

[ctx: Job Opening]
note: Label of a Check field in DocType 'Job Opening'
en: Publish on website
fi: Julkaise verkkosivusto

note: Name of a DocType
en: Purpose of Travel
fi: Matkustuksen tarkoitus

[ctx: Purpose of Travel]
note: Label of a Data field in DocType 'Purpose of Travel' Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Purpose of Travel
fi: Matkustuksen tarkoitus

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Link field in DocType 'Travel Request'
en: Purpose of Travel
fi: Matkustuksen tarkoitus

[ctx: Employee Transfer]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Transfer'
en: Re-allocate Leaves
fi: Jakoja jaetaan uudelleen

note: Name of a report Label of a Link in the HR Workspace Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Recruitment Analytics
fi: Rekrytointianalyysi

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Vehicle Log'
en: Refuelling Details
fi: Tankkaaminen tiedot

[ctx: Employee Benefit Application]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Remaining Benefits (Yearly)
fi: Jäljellä olevat edut (vuosittain)

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Time field in DocType 'HR Settings'
en: Remind Before
fi: Muistuta ennen

[ctx: Interview]
note: Label of a Check field in DocType 'Interview'
en: Reminded
fi: muistutti

[ctx: Daily Work Summary Group]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Daily Work Summary Group'
en: Reminder
fi: Muistutus

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Rented Car
fi: Vuokra-auto

en: Repay From Salary can be selected only for term loans
fi: Palautus palkkasta voidaan valita vain määräaikaisille lainoille

en: Replies
fi: vastaukset

[ctx: Travel Request]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Request'
en: Require Full Funding
fi: Vaadittava täydellinen rahoitus

[ctx: Employee Boarding Activity]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Required for Employee Creation
fi: Työntekijän luomiseen vaaditaan

en: Responsibilities
fi: vastuut

en: Result
fi: Tulos

[ctx: Interview Feedback]
note: Label of a Select field in DocType 'Interview Feedback'
en: Result
fi: Tulos

[ctx: Job Applicant]
note: Label of a Attach field in DocType 'Job Applicant'
en: Resume Attachment
fi: Palauta liite

note: Name of a DocType
en: Retention Bonus
fi: Säilytysbonus

[ctx: Retention Bonus]
note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Retention Bonus
fi: Säilytysbonus

[ctx: Employee Boarding Activity]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Role
fi: Rooli

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Link field in DocType 'HR Settings'
en: Role Allowed to Create Backdated Leave Application
fi: Roolilla on oikeus luoda jälkikäteen jätettyä sovellusta

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Round to the Nearest Integer
fi: Pyöreä lähimpään kokonaislukuun

[ctx: Leave Type]
note: Label of a Select field in DocType 'Leave Type'
en: Rounding
fi: pyöristys

en: Row #{0}: Cannot set amount or formula for Salary Component {1} with Variable Based On Taxable Salary
fi: Rivi # {0}: Palkkakomponentin {1} määrää tai kaavaa ei voida asettaa muuttuvaan verotettavan palkan perusteella

en: Row {0}# Allocated amount {1} cannot be greater than unclaimed amount {2}
fi: Rivi {0} # Sallittu määrä {1} ei voi olla suurempi kuin lunastamaton summa {2}

en: Row {0}# Paid Amount cannot be greater than requested advance amount
fi: Rivi {0} # maksettu summa ei voi olla suurempi kuin pyydetty ennakkomaksu

en: Row {0}: {1} is required in the expenses table to book an expense claim.
fi: Rivi {0}: {1} vaaditaan kulutaulukossa kululaskun varaamiseksi.

note: Name of a DocType
en: Salary Component
fi: Palkanosasta

[ctx: Additional Salary]
note: Label of a Link field in DocType 'Additional Salary'
en: Salary Component
fi: Palkanosasta

[ctx: Employee Incentive]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Incentive'
en: Salary Component
fi: Palkanosasta

[ctx: Gratuity]
note: Label of a Link field in DocType 'Gratuity'
en: Salary Component
fi: Palkanosasta

[ctx: Retention Bonus]
note: Label of a Link field in DocType 'Retention Bonus'
en: Salary Component
fi: Palkanosasta

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Component
fi: Palkanosasta

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Structure'
en: Salary Component
fi: Palkanosasta

note: Name of a DocType
en: Salary Component Account
fi: Palkanosasta Account

[ctx: Additional Salary]
note: Label of a Data field in DocType 'Additional Salary'
en: Salary Component Type
fi: Palkkaerätyyppi

[ctx: Salary Structure]
note: Description of a Link field in DocType 'Salary Structure'
en: Salary Component for timesheet based payroll.
fi: Tuntilomakkeeseen perustuva palkan osuus.

note: Name of a DocType
en: Salary Detail
fi: Palkka Detail

[ctx: Employee Promotion]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Employee Promotion'
en: Salary Details
fi: Palkkatiedot

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Payments Based On Payment Mode
fi: Maksutapaan perustuvat palkkamaksut

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Payments via ECS
fi: Palkkamaksut ECS: n kautta

note: Name of a report Label of a shortcut in the Payroll Workspace Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a shortcut in the Salary Payout Workspace
en: Salary Register
fi: Palkka Register

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Entry'
en: Salary Slip Based on Timesheet
fi: Palkka tuntilomakkeen mukaan

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Slip'
en: Salary Slip Based on Timesheet
fi: Palkka tuntilomakkeen mukaan

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Structure'
en: Salary Slip Based on Timesheet
fi: Palkka tuntilomakkeen mukaan

en: Salary Slip ID
fi: Palkka Slip ID

note: Name of a DocType
en: Salary Slip Loan
fi: Palkkavelkakirjalaina

note: Name of a DocType
en: Salary Slip Timesheet
fi: Tuntilomake

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Table field in DocType 'Salary Slip'
en: Salary Slip Timesheet
fi: Tuntilomake

en: Salary Slip of employee {0} already created for this period
fi: Palkka Slip työntekijöiden {0} on jo luotu tällä kaudella

en: Salary Slip of employee {0} already created for time sheet {1}
fi: Palkka Slip työntekijöiden {0} on jo luotu kellokortti {1}

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Entry'
en: Salary Slips Created
fi: Palkkaliukut luotiin

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Entry'
en: Salary Slips Submitted
fi: Palkkionsiirto lähetetty

note: Name of a DocType
en: Salary Structure
fi: Palkkarakenne

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Slip'
en: Salary Structure
fi: Palkkarakenne

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Structure
fi: Palkkarakenne

[ctx: Salary Structure Assignment]
note: Label of a Link field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Salary Structure
fi: Palkkarakenne

note: Name of a DocType
en: Salary Structure Assignment
fi: Palkkarakenne

[ctx: Salary Structure Assignment]
note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Structure Assignment
fi: Palkkarakenne

en: Salary Structure Assignment for Employee already exists
fi: Työntekijän palkkarakenteen osoittaminen on jo olemassa

en: Salary Structure Missing
fi: Palkka rakenne Puuttuvat

en: Salary Structure not found for employee {0} and date {1}
fi: Palkkarakennetta ei löydy työntekijälle {0} ja päivämäärälle {1}

en: Salary Structure should have flexible benefit component(s) to dispense benefit amount
fi: Palkkarakenteessa tulisi olla joustava etuusosa (-komponentit), joilla voidaan jakaa etuusmäärä

en: Salary already processed for period between {0} and {1}, Leave application period cannot be between this date range.
fi: Palkka jo käsitellä välisenä aikana {0} ja {1}, Jätä hakuaika voi olla välillä tällä aikavälillä.

[ctx: Salary Structure]
note: Description of a Tab Break field in DocType 'Salary Structure'
en: Salary breakup based on Earning and Deduction.
fi: Palkkaerittelyn kohdistetut ansiot ja vähennykset

en: Sanctioned Amount cannot be greater than Claim Amount in Row {0}.
fi: Hyväksyttävän määrä ei voi olla suurempi kuin korvauksen määrä rivillä {0}.

[ctx: Appraisal Goal]
note: Label of a Float field in DocType 'Appraisal Goal'
en: Score (0-5)
fi: Pisteet (0-5)

[ctx: Appraisal Goal]
note: Label of a Float field in DocType 'Appraisal Goal'
en: Score Earned
fi: Ansaitut pisteet

en: Score must be less than or equal to 5
fi: Pisteet on oltava pienempi tai yhtä suuri kuin 5

[ctx: Payroll Entry]
note: Description of a Link field in DocType 'Payroll Entry'
en: Select Payment Account to make Bank Entry
fi: Valitse Maksutili tehdä Bank Entry

en: Select Property
fi: Valitse Ominaisuus

[ctx: Job Offer]
note: Label of a Link field in DocType 'Job Offer'
en: Select Terms and Conditions
fi: Valitse ehdot ja säännöt

[ctx: Daily Work Summary Group]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Daily Work Summary Group'
en: Select Users
fi: Valitse käyttäjät

en: Select an employee to get the employee advance.
fi: Valitse työntekijä, jotta työntekijä etenee.

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Self-Study
fi: Itsenäinen opiskelu

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Seminar
fi: seminaari

[ctx: Daily Work Summary Group]
note: Label of a Select field in DocType 'Daily Work Summary Group'
en: Send Emails At
fi: Lähetä sähköposteja

en: Sep
fi: Syyskuu

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Vehicle Log'
en: Service Details
fi: palvelu Lisätiedot

en: Service Expense
fi: palvelu Expense

[ctx: Vehicle Service]
note: Label of a Link field in DocType 'Vehicle Service'
en: Service Item
fi: palvelu Tuote

[ctx: Vehicle Service Item]
note: Label of a Data field in DocType 'Vehicle Service Item'
en: Service Item
fi: palvelu Tuote

en: Set the default account for the {0} {1}
fi: Aseta oletustili tilille {0} {1}

en: Shift
fi: Siirtää

[ctx: Attendance]
note: Label of a Link field in DocType 'Attendance'
en: Shift
fi: Siirtää

[ctx: Attendance Request]
note: Label of a Link field in DocType 'Attendance Request'
en: Shift
fi: Siirtää

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Shift
fi: Siirtää

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift
fi: Siirtää

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift Actual End
fi: Vaihto todellinen loppu

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift Actual Start
fi: Vaihto todellinen aloitus

note: Name of a DocType
en: Shift Assignment
fi: Siirtymätoiminto

[ctx: Shift Assignment]
note: Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Assignment
fi: Siirtymätoiminto

en: Shift Assignment: {0} created for Employee: {1}
fi: Vaihtotehtävä: {0} luotu työntekijälle: {1}

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift End
fi: Vaihto päättyy

note: Name of a DocType
en: Shift Request
fi: Vaihtopyyntö

[ctx: Shift Assignment]
note: Label of a Link field in DocType 'Shift Assignment'
en: Shift Request
fi: Vaihtopyyntö

[ctx: Shift Request]
note: Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace Label of a shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Request
fi: Vaihtopyyntö

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Datetime field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift Start
fi: Vaihto-aloitus

note: Name of a DocType
en: Shift Type
fi: Vaihtotyyppi

[ctx: Shift Assignment]
note: Label of a Link field in DocType 'Shift Assignment'
en: Shift Type
fi: Vaihtotyyppi

[ctx: Shift Request]
note: Label of a Link field in DocType 'Shift Request'
en: Shift Type
fi: Vaihtotyyppi

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Type
fi: Vaihtotyyppi

en: Show Employee
fi: Näytä työntekijä

[ctx: HR Settings]
note: Label of a Check field in DocType 'HR Settings'
en: Show Leaves Of All Department Members In Calendar
fi: Näytä lehdet kaikista osaston jäsenistä kalenterista

en: Show Salary Slip
fi: Näytä Palkka Slip

en: Sick Leave
fi: Sairaspoistuminen

note: Name of a DocType
en: Skill
fi: Taito

[ctx: Designation Skill]
note: Label of a Link field in DocType 'Designation Skill'
en: Skill
fi: Taito

[ctx: Employee Skill]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Skill'
en: Skill
fi: Taito

[ctx: Expected Skill Set]
note: Label of a Link field in DocType 'Expected Skill Set'
en: Skill
fi: Taito

[ctx: Skill Assessment]
note: Label of a Link field in DocType 'Skill Assessment'
en: Skill
fi: Taito

[ctx: Skill]
note: Label of a Data field in DocType 'Skill'
en: Skill Name
fi: Taiton nimi

[ctx: Employee Checkin]
note: Label of a Check field in DocType 'Employee Checkin'
en: Skip Auto Attendance
fi: Ohita automaattinen läsnäolo

en: Skipping Salary Structure Assignment for the following employees, as Salary Structure Assignment records already exists against them. {0}
fi: Seuraavien työntekijöiden palkkarakenteen toimeksiannon ohittaminen, koska palkkarakenteen määritystietueet ovat jo olemassa heitä kohtaan. {0}

note: Name of a DocType
en: Staffing Plan
fi: Henkilöstösuunnitelma

[ctx: Job Opening]
note: Label of a Link field in DocType 'Job Opening'
en: Staffing Plan
fi: Henkilöstösuunnitelma

[ctx: Staffing Plan]
note: Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Staffing Plan
fi: Henkilöstösuunnitelma

note: Name of a DocType
en: Staffing Plan Detail
fi: Henkilöstösuunnitelma

en: Staffing Plan {0} already exist for designation {1}
fi: Henkilöstösuunnitelma {0} on jo olemassa nimeämisessä {1}

[ctx: Income Tax Slab]
note: Label of a Currency field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Standard Tax Exemption Amount
fi: Vakioverovapausmäärä

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Slip'
en: Standard Tax Exemption Amount
fi: Vakioverovapausmäärä

en: Start and end dates not in a valid Payroll Period, cannot calculate {0}
fi: Aloitus- ja lopetuspäivät eivät ole voimassa olevassa palkka-aikajaksossa, ei voi laskea {0}

en: Start and end dates not in a valid Payroll Period, cannot calculate {0}.
fi: Aloitus- ja lopetuspäivät eivät ole voimassa olevassa palkkasummassa, ei voi laskea {0}.

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Statistical Component
fi: tilastollinen Komponentti

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Statistical Component
fi: tilastollinen Komponentti

en: Stock Options
fi: varasto, vaihtoehdot

[ctx: Leave Block List]
note: Description of a Section Break field in DocType 'Leave Block List'
en: Stop users from making Leave Applications on following days.
fi: estä käyttäjiä tekemästä poistumissovelluksia seuraavina päivinä

[ctx: Shift Type]
note: Option for a Select field in DocType 'Shift Type'
en: Strictly based on Log Type in Employee Checkin
fi: Perustuu tiukasti lokityyppiin työntekijöiden kirjautumisessa

en: Structures have been assigned successfully
fi: Rakenteet on osoitettu onnistuneesti

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission]
note: Label of a Date field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Submission Date
fi: Jättöpäivämäärä

en: Submit Proof
fi: Lähetä todistus

en: Submit Salary Slip
fi: Vahvista palkkatosite

en: Submit this to create the Employee record
fi: Lähetä tämä, jos haluat luoda työntekijän tietueen

en: Submitting Salary Slips and creating Journal Entry...
fi: Palkkalomakkeiden lähettäminen ja päiväkirjaluettelon luominen ...

en: Submitting Salary Slips...
fi: Palkkaliikkeiden lähettäminen ...

en: Summarized View
fi: Yhteenveto

[ctx: Employee Tax Exemption Sub Category]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Tax Exemption Sub Category'
en: Tax Exemption Category
fi: Verovapautusluokka

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission]
note: Label of a Table field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Tax Exemption Proofs
fi: Verovapautustodistukset

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Detail'
en: Tax on additional salary
fi: Lisäpalkkion vero

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Detail'
en: Tax on flexible benefit
fi: Vero joustavaan hyötyyn

note: Name of a DocType
en: Taxable Salary Slab
fi: Verotettava palkkarakenne

[ctx: Income Tax Slab]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Income Tax Slab' Label of a Table field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Taxable Salary Slabs
fi: Verotettavat palkkaliuskat

[ctx: Income Tax Slab]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Taxes and Charges on Income Tax
fi: Tuloverot ja verot

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Taxi
fi: Taksi

note: Label of a Link in the HR Workspace
en: Team Updates
fi: Team päivitykset

en: Thank you
fi: Kiitos

en: The day(s) on which you are applying for leave are holidays. You need not apply for leave.
fi: Päivä (t), johon haet lupaa ovat vapaapäiviä. Sinun ei tarvitse hakea lupaa.

[ctx: Payroll Settings]
note: Description of a Float field in DocType 'Payroll Settings'
en: The fraction of daily wages to be paid for half-day attendance
fi: Puolipäiväisen läsnäolon maksettava murto-osa päiväpalkasta

[ctx: Payroll Settings]
note: Description of a Check field in DocType 'Payroll Settings'
en: The salary slip emailed to the employee will be password protected, the password will be generated based on the password policy.
fi: Työntekijälle sähköpostitse lähetetty palkkakuitti on suojattu salasanalla, salasana luodaan salasanakäytännön perusteella.

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: The time after the shift start time when check-in is considered as late (in minutes).
fi: Aika vuoron alkamisajan jälkeen, kun lähtöselvitystä pidetään myöhässä (minuutteina).

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: The time before the shift end time when check-out is considered as early (in minutes).
fi: Aika ennen vuoron loppuaikaa, jolloin lähtöä pidetään varhaisena (minuutteina).

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: The time before the shift start time during which Employee Check-in is considered for attendance.
fi: Aika ennen vuoron alkamisaikaa, jonka aikana työntekijän lähtöselvitystä pidetään läsnäolona.

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Theory
fi: Teoria

en: There are more holidays than working days this month.
fi: Tässä kuussa ei ole lomapäiviä työpäivinä

en: There are no vacancies under staffing plan {0}
fi: Henkilöstösuunnitelmassa ei ole avoimia työpaikkoja {0}

en: This employee already has a log with the same timestamp.{0}
fi: Tällä työntekijällä on jo loki samalla aikaleimalla. {0}

en: This is based on the attendance of this Employee
fi: Tämä perustuu työntekijän läsnäoloihin

en: This will submit Salary Slips and create accrual Journal Entry. Do you want to proceed?
fi: Tämä lähettää palkkapäiväsijoitukset ja luo suoritepäiväkirja-merkinnän. Haluatko edetä?

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Int field in DocType 'Shift Type'
en: Time after the end of shift during which check-out is considered for attendance.
fi: Aika vuoron päättymisen jälkeen, jona lähtöä pidetään läsnäolona.

en: Timing
fi: Ajoitus

[ctx: Taxable Salary Slab]
note: Label of a Currency field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: To Amount
fi: Määrä

en: To Date should be greater than From Date
fi: Päivämäärän tulisi olla suurempi kuin Aloituspäivä

en: To date can not be equal or less than from date
fi: Tähän mennessä ei voi olla yhtä tai vähemmän kuin päivämäärä

en: To date can not be greater than employee's relieving date.
fi: Tähän mennessä ei voi olla suurempi kuin työntekijän vapauttamispäivä.

en: To date can not be less than from date
fi: Tähän mennessä ei voi olla vähemmän kuin päivämäärä

en: To date can not greater than employee's relieving date
fi: Tähän mennessä ei voi olla suurempi kuin työntekijän lieventämispäivä

en: To date needs to be before from date
fi: Tähän mennessä on oltava ennen päivämäärää

en: Total Absent
fi: Yhteensä, puuttua

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Total Actual Amount
fi: Todellinen kokonaismäärä

[ctx: Expense Claim]
note: Label of a Currency field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Advance Amount
fi: Ennakkomaksu yhteensä

[ctx: Expense Claim]
note: Label of a Currency field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Amount Reimbursed
fi: Hyvitys yhteensä

[ctx: Expense Claim]
note: Label of a Currency field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Claimed Amount
fi: Vaatimukset arvomäärä yhteensä

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration'
en: Total Declared Amount
fi: Ilmoitettu kokonaismäärä

en: Total Deduction
fi: Vähennys yhteensä

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Slip'
en: Total Deduction
fi: Vähennys yhteensä

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Structure'
en: Total Deduction
fi: Vähennys yhteensä

en: Total Early Exits
fi: Varhaiset irtautumiset yhteensä

[ctx: Salary Structure]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Structure'
en: Total Earning
fi: Ansiot yhteensä

[ctx: Staffing Plan]
note: Label of a Currency field in DocType 'Staffing Plan'
en: Total Estimated Budget
fi: Arvioitu kokonaistalousarvio

[ctx: Staffing Plan Detail]
note: Label of a Currency field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Total Estimated Cost
fi: Arvioidut kokonaiskustannukset

[ctx: Employee Tax Exemption Declaration]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration'
en: Total Exemption Amount
fi: Yhteensä vapautusmäärä

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission]
note: Label of a Currency field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Total Exemption Amount
fi: Yhteensä vapautusmäärä

en: Total Late Entries
fi: Myöhäiset merkinnät

[ctx: Leave Application]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Application'
en: Total Leave Days
fi: Poistumisten yhteismäärä, päivät

en: Total Leaves
fi: Yhteensä lehdet

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Allocation'
en: Total Leaves Allocated
fi: Poistumisten yhteismäärä, kohdennettu

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Allocation'
en: Total Leaves Encashed
fi: Kokonaiset lehdet sulkeutuvat

en: Total Present
fi: Nykyarvo yhteensä

[ctx: Expense Claim]
note: Label of a Currency field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Sanctioned Amount
fi: Hyväksyttävä määrä yhteensä

[ctx: Employee Performance Feedback]
note: Label of a Float field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Total Score
fi: Kokonaispisteet

en: Total advance amount cannot be greater than total sanctioned amount
fi: Ennakkomaksun kokonaismäärä ei voi olla suurempi kuin kokonainen seuraamusmäärä

en: Total flexible benefit component amount {0} should not be less than max benefits {1}
fi: Joustavan etuuskomponentin {0} kokonaismäärä ei saa olla pienempi kuin enimmäisetujen {1}

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Data field in DocType 'Salary Slip'
en: Total in words
fi: Sanat yhteensä

en: Total leaves allocated is mandatory for Leave Type {0}
fi: Jako myönnetty määrä yhteensä on {0}

en: Total working hours should not be greater than max working hours {0}
fi: Yhteensä työaika ei saisi olla suurempi kuin max työaika {0}

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Train
fi: Kouluttaa

[ctx: Training Event]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Event'
en: Trainer Email
fi: Trainer Sähköposti

[ctx: Training Program]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Program'
en: Trainer Email
fi: Trainer Sähköposti

note: Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training
fi: koulutus

[ctx: Employee Training]
note: Label of a Link field in DocType 'Employee Training'
en: Training
fi: koulutus

[ctx: Employee Training]
note: Label of a Date field in DocType 'Employee Training'
en: Training Date
fi: Harjoittelupäivämäärä

note: Name of a DocType
en: Training Event
fi: koulutustapahtuma

[ctx: Training Event]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Event
fi: koulutustapahtuma

[ctx: Training Feedback]
note: Label of a Link field in DocType 'Training Feedback'
en: Training Event
fi: koulutustapahtuma

[ctx: Training Result]
note: Label of a Link field in DocType 'Training Result'
en: Training Event
fi: koulutustapahtuma

note: Name of a DocType
en: Training Event Employee
fi: Koulutustapahtuma Työntekijä

en: Training Event:
fi: Harjoittelu:

en: Training Events
fi: Koulutustilaisuudet

note: Name of a DocType
en: Training Feedback
fi: Training Palaute

[ctx: Training Feedback]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Feedback
fi: Training Palaute

note: Name of a DocType
en: Training Program
fi: Koulutusohjelma

[ctx: Training Event]
note: Label of a Link field in DocType 'Training Event'
en: Training Program
fi: Koulutusohjelma

[ctx: Training Program]
note: Label of a Data field in DocType 'Training Program' Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Program
fi: Koulutusohjelma

note: Name of a DocType
en: Training Result
fi: Harjoitustulos

[ctx: Training Result]
note: Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Result
fi: Harjoitustulos

note: Name of a DocType
en: Training Result Employee
fi: Harjoitustulos Työntekijä

[ctx: Employee Skill Map]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Employee Skill Map' Label of a Table field in DocType 'Employee Skill Map'
en: Trainings
fi: Koulutukset

[ctx: Leave Ledger Entry]
note: Label of a Dynamic Link field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Transaction Name
fi: Tapahtuman nimi

[ctx: Employee Transfer]
note: Label of a Date field in DocType 'Employee Transfer'
en: Transfer Date
fi: Siirtoaika

note: Label of a Card Break in the Expense Claims Workspace
en: Travel
fi: matka

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Check field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Travel Advance Required
fi: Matka-Advance vaaditaan

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Travel From
fi: Matkustaa vuodesta

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Select field in DocType 'Travel Request'
en: Travel Funding
fi: Matkustusrahoitus

note: Name of a DocType
en: Travel Itinerary
fi: Matkareitti

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Travel Request'
en: Travel Itinerary
fi: Matkareitti

note: Name of a DocType
en: Travel Request
fi: Matka-pyyntö

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the HR Workspace
en: Travel Request
fi: Matka-pyyntö

note: Name of a DocType
en: Travel Request Costing
fi: Matkaopastushinta

[ctx: Travel Itinerary]
note: Label of a Data field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Travel To
fi: Matkusta

[ctx: Travel Request]
note: Label of a Select field in DocType 'Travel Request'
en: Travel Type
fi: Matkustustyyppi

[ctx: Employee Tax Exemption Proof Submission Detail]
note: Label of a Data field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Type of Proof
fi: Todistuksen tyyppi

en: Unable to find Salary Component {0}
fi: Palkkakomponenttia ei löydy {0}

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Description of a Section Break field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Unmarked Attendance
fi: Merkitsemätön Läsnäolo

en: Unmarked Attendance for days
fi: Merkitsemätön osallistuminen päiviin

en: Unmarked Days
fi: Merkitsemättömät päivät

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Float field in DocType 'Salary Slip'
en: Unmarked days
fi: Merkitsemättömät päivät

note: Name of a report Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Unpaid Expense Claim
fi: Maksamattomat kulukorvaukset

[ctx: Leave Allocation]
note: Label of a Float field in DocType 'Leave Allocation'
en: Unused leaves
fi: Käyttämättömät lehdet

en: Update Response
fi: Päivitä vastaus

note: Name of a DocType
en: Upload Attendance
fi: Tuo osallistumistietoja

[ctx: Upload Attendance]
note: Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Upload Attendance
fi: Tuo osallistumistietoja

[ctx: Upload Attendance]
note: Label of a HTML field in DocType 'Upload Attendance'
en: Upload HTML
fi: Tuo HTML-koodia

[ctx: Job Opening]
note: Label of a Int field in DocType 'Job Opening'
en: Vacancies
fi: Työpaikkailmoitukset

[ctx: Staffing Plan Detail]
note: Label of a Int field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Vacancies
fi: Työpaikkailmoitukset

en: Vacancies cannot be lower than the current openings
fi: Avoimet työpaikat eivät voi olla alhaisemmat kuin nykyiset aukot

[ctx: Payroll Entry]
note: Label of a Check field in DocType 'Payroll Entry'
en: Validate Attendance
fi: Vahvista osallistuminen

en: Validating Employee Attendance...
fi: Vahvistetaan työntekijöiden läsnäolo ...

[ctx: Job Offer Term]
note: Label of a Small Text field in DocType 'Job Offer Term'
en: Value / Description
fi: Arvo / Kuvaus

en: Value missing
fi: Arvo puuttuu

en: Variable
fi: muuttuja

[ctx: Salary Structure Assignment]
note: Label of a Currency field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Variable
fi: muuttuja

[ctx: Salary Component]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Component'
en: Variable Based On Taxable Salary
fi: Muuttuja perustuu verolliseen palkkaan

[ctx: Salary Detail]
note: Label of a Check field in DocType 'Salary Detail'
en: Variable Based On Taxable Salary
fi: Muuttuja perustuu verolliseen palkkaan

[ctx: Travel Itinerary]
note: Option for a Select field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Vegetarian
fi: Kasvissyöjä

note: Name of a DocType
en: Vehicle Log
fi: ajoneuvo Log

[ctx: Expense Claim]
note: Label of a Link field in DocType 'Expense Claim'
en: Vehicle Log
fi: ajoneuvo Log

[ctx: Vehicle Log]
note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Vehicle Log
fi: ajoneuvo Log

note: Name of a DocType
en: Vehicle Service
fi: ajoneuvo Service

en: Walk In
fi: kävele sisään

en: Warning: Leave application contains following block dates
fi: Varoitus: Hakemus vapaasta sisältää päiviä joita ei ole sallittu

en: Website Listing
fi: Verkkosivuston luettelo

[ctx: Compensatory Leave Request]
note: Label of a Date field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Work End Date
fi: Työn päättymispäivä

[ctx: Compensatory Leave Request]
note: Label of a Date field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Work From Date
fi: Työskentely päivämäärästä

[ctx: Attendance]
note: Option for a Select field in DocType 'Attendance'
en: Work From Home
fi: Tehdä töitä kotoa

[ctx: Attendance Request]
note: Option for a Select field in DocType 'Attendance Request'
en: Work From Home
fi: Tehdä töitä kotoa

[ctx: Employee Attendance Tool]
note: Option for a Select field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Work From Home
fi: Tehdä töitä kotoa

en: Work Summary for {0}
fi: Työyhteenveto {0}

[ctx: Compensatory Leave Request]
note: Label of a Section Break field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Worked On Holiday
fi: Työskennellyt lomalla

[ctx: Salary Slip]
note: Label of a Float field in DocType 'Salary Slip'
en: Working Days
fi: Työpäivät

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Select field in DocType 'Shift Type'
en: Working Hours Calculation Based On
fi: Työajan laskeminen perustuu

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Float field in DocType 'Shift Type'
en: Working Hours Threshold for Absent
fi: Poissaolon työtuntikynnys

[ctx: Shift Type]
note: Label of a Float field in DocType 'Shift Type'
en: Working Hours Threshold for Half Day
fi: Työajan kynnys puoli päivää

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Float field in DocType 'Shift Type'
en: Working hours below which Absent is marked. (Zero to disable)
fi: Työtunnit, joiden alapuolella Poissaolot on merkitty. (Nolla pois käytöstä)

[ctx: Shift Type]
note: Description of a Float field in DocType 'Shift Type'
en: Working hours below which Half Day is marked. (Zero to disable)
fi: Työtunnit, joiden alle puoli päivää on merkitty. (Nolla pois käytöstä)

[ctx: Training Event]
note: Option for a Select field in DocType 'Training Event'
en: Workshop
fi: työpaja

en: You are not authorized to approve leaves on Block Dates
fi: Sinulla ei ole lupa hyväksyä lehdet Block Päivämäärät

en: You are not present all day(s) between compensatory leave request days
fi: Et ole läsnä koko päivän täydennyslomapäivien välillä

en: You can not request for your Default Shift: {0}
fi: Et voi pyytää oletussiirtoa: {0}

en: You can only submit Leave Encashment for a valid encashment amount
fi: Voit jättää lomakkeen vain kelvollisen kasaamisen summan

[ctx: Daily Work Summary Group User]
note: Label of a Read Only field in DocType 'Daily Work Summary Group User'
en: email
fi: sähköposti

en: {0} already allocated for Employee {1} for period {2} to {3}
fi: {0} on jo myönnetty Työsuhde {1} kauden {2} ja {3}

en: {0} already exists for employee {1} and period {2}
fi: {0} on jo olemassa työntekijälle {1} ja jaksolle {2}

en: {0} applicable after {1} working days
fi: {0} voimassa {1} työpäivän jälkeen

en: {0} is not in Optional Holiday List
fi: {0} ei ole vapaaehtoisessa lomalistassa

en: {0} is not in a valid Payroll Period
fi: {0} ei ole voimassa olevassa palkkasummassa

en: {0} must be submitted
fi: {0} on toimitettava

en: {0}: Employee email not found, hence email not sent
fi: {0}: Työntekijän sähköpostiosoitetta ei löytynyt, joten sähköpostia ei lähetetty

en: {0}: From {0} of type {1}
fi: {0}: valitse {0} tyypistä {1}

en: {} is an invalid Attendance Status.
fi: {} on virheellinen osallistumistila.
