frappe - en to bs_BA translation catalogue (2374 entries)

note: Label of the unlink_payment_on_cancellation_of_employee_advance (Check) field in DocType 'HR Settings'
en:  Unlink Payment on Cancellation of Employee Advance
bs_BA:  Prekini vezu plaćanja prilikom otkazivanja predujma personala

en: "From Date" can not be greater than or equal to "To Date"
bs_BA: "Od datuma" ne može biti kasnije ili jednako "Do datuma"

en: % Utilization (B + NB) / T
bs_BA: % Iskorištenost (B + NB) / T

en: % Utilization (B / T)
bs_BA: % Iskorištenost (B/T)

en: 'employee_field_value' and 'timestamp' are required.
bs_BA: 'employee_field_value' i 'timestamp' su obavezni.

en: ) for {0}
bs_BA: ) za {0}

en: ...Fetching Employees
bs_BA: ...Preuzimanje Personala u toku

note: Option for the 'Rounding' (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: 0.25
bs_BA: 0,25

en: <b>Base</b> amount has not been set for the following employee(s): {0}
bs_BA: <b>Osnovni</b> iznos nije postavljen za sljedeći personal: {0}

note: Description of the 'Password Policy' (Data) field in DocType 'Payroll Settings'
en: <b>Example:</b> SAL-{first_name}-{date_of_birth.year} <br>This will generate a password like SAL-Jane-1972
bs_BA: <b>Primjer:</b> SAL-{first_name}-{date_of_birth.year} <br>Ovo će generisati lozinku poput SAL-Jane-1972

en: <b>Total Leaves Allocated</b> are more than the number of days in the allocation period
bs_BA: <b>Ukupan broj dodijeljenih dopusta</b> je veći od broja dana u periodu dodjele

note: Content of the 'Help' (HTML) field in DocType 'Salary Component'
en: <h3>Help</h3>
    
    <p>Notes:</p>
    
    <ol>
    <li>Use field <code>base</code> for using base salary of the Employee</li>
    <li>Use Salary Component abbreviations in conditions and formulas. <code>BS = Basic Salary</code></li>
    <li>Use field name for employee details in conditions and formulas. <code>Employment Type = employment_type</code><code>Branch = branch</code></li>
    <li>Use field name from Salary Slip in conditions and formulas. <code>Payment Days = payment_days</code><code>Leave without pay = leave_without_pay</code></li>
    <li>Direct Amount can also be entered based on Condition. See example 3</li></ol>
    
    <h4>Examples</h4>
    <ol>
    <li>Calculating Basic Salary based on <code>base</code>
    <pre><code>Condition: base &lt; 10000</code></pre>
    <pre><code>Formula: base * .2</code></pre></li>
    <li>Calculating HRA based on Basic Salary<code>BS</code> 
    <pre><code>Condition: BS &gt; 2000</code></pre>
    <pre><code>Formula: BS * .1</code></pre></li>
    <li>Calculating TDS based on Employment Type<code>employment_type</code> 
    <pre><code>Condition: employment_type=="Intern"</code></pre>
    <pre><code>Amount: 1000</code></pre></li>
    </ol>
bs_BA: <h3>Pomoć</h3>
    
    <p>Napomene:</p>
    
    <ol>
    <li>Koristi polje <code>base</code> za korištenje osnovne plate personala</li>
    <li>Koristi kratice komponente plate u uslovima i formulama. <code>BS = Basic Salary</code></li>
    <li>Koristi naziv polja za detalje o personalu u uslovima i formulama. <code>Employment Type = employment_type</code><code>Branch = branch</code></li>
    <li>Koristi naziv polja iz Plate u uvjetima i formulama. <code>Payment Days = payment_days</code><code>Leave without pay = leave_without_pay</code></li>
    <li>Direktan iznos se također može unijeti na osnovu stanja. Vidi primjer 3</li></ol>
    
    <h4>Primjeri</h4>
    <ol>
    <li>Obračun osnovne plate na osnovu <code>base</code>
    <pre><code>Condition: base &lt; 10000</code></pre>
    <pre><code>Formula: base * .2</code></pre></li>
    <li>HRA Obračun na osnovu osnovne plate<code>BS</code>
    <pre><code>Condition: BS &gt; 2000</code></pre>
    <pre><code>Formula: BS * .1</code></pre></li>
    <li>TDS Obračun na osnovu tipa zaposlenja<code>employment_type</code>
    <pre><code>Condition: employment_type=="Intern"</code></pre>
    <pre><code>Amount: 1000</code></pre></li>
    </ol>

note: Content of the 'html_6' (HTML) field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: <h4>Condition Examples</h4>
    <ol>
    <li>Applying tax if employee born between 31-12-1937 and 01-01-1958 (Employees aged 60 to 80)<br>
    <code>Condition: date_of_birth&gt;date(1937, 12, 31) and date_of_birth&lt;date(1958, 01, 01)</code></li><br><li>Applying tax by employee gender<br>
    <code>Condition: gender=="Male"</code></li><br>
    <li>Applying tax by Salary Component<br>
    <code>Condition: base &gt; 10000</code></li></ol>
bs_BA: <h4>Primjeri Uvjeta</h4>
    <ol>
    <li>Primjena poreza ako je personal rođen između 31-12-1937 i 01-01-1958 (Personal u dobi od 60 do 80)<br>
    <code>Condition: date_of_birth&gt;date(1937, 12, 31) and date_of_birth&lt;date(1958, 01, 01)</code></li><br><li>Primjena poreza prema spolu personala<br>
    <code>Condition: gender=="Male"</code></li><br>
    <li>Primjena poreza prema komponenti plaće<br>
    <code>Condition: base &gt; 10000</code></li></ol>

note: Content of the 'Half Day Marked Employee Header' (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: <h5>Employees on Half Day</h5>
bs_BA: <h5>Poludnevni Personal</h5>

note: Content of the 'Unmarked Employee Header' (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: <h5>Unmarked Employees</h5>
bs_BA: <h5>Neobilježeni Personal</h5>

note: Header text in the Employee Lifecycle Workspace Header text in the Expense Claims Workspace Header text in the Leaves Workspace Header text in the Recruitment Workspace Header text in the Tax & Benefits Workspace
en: <span class="h4"><b>Masters &amp; Reports</b></span>
bs_BA: <span class="h4"><b>Postavke &amp; Izvještaji</b></span>

note: Header text in the Performance Workspace
en: <span class="h4"><b>Masters &amp; Transactions</b></span>
bs_BA: <span class="h4"><b>Postavke &amp; Transakcije</b></span>

note: Header text in the Overview Workspace
en: <span class="h4"><b>Reports &amp; Masters</b></span>
bs_BA: <span class="h4"><b>Izvještaji &amp; Pristupi</b></span>

note: Header text in the Salary Payout Workspace
en: <span class="h4"><b>Transactions &amp; Reports</b></span>
bs_BA: <span class="h4"><b>Transakcije &amp; Izvještaji</b></span>

note: Header text in the Employee Lifecycle Workspace Header text in the Expense Claims Workspace Header text in the Leaves Workspace Header text in the Overview Workspace Header text in the Performance Workspace Header text in the Recruitment Workspace Header text in the Shift & Attendance Workspace Head
en: <span class="h4"><b>Your Shortcuts</b></span>
bs_BA: <span class="h4"><b>Prečice</b></span>

note: Header text in the Shift & Attendance Workspace
en: <span style="font-size: 18px;"><b>Masters &amp; Reports</b></span>
bs_BA: <span style="font-size: 18px;"><b>Postavke &amp; Izvještaji</b></span>

en: A Job Requisition for {0} requested by {1} already exists: {2}
bs_BA: Zahtjev za posao za {0} koji je zatražio {1} već postoji: {2}

en: A friendly reminder of an important date for our team.
bs_BA: Prijateljski podsjetnik na važan datum za naš tim.

en: A {0} exists between {1} and {2} (
bs_BA: {0} postoji između {1} i {2}(

note: Label of the salary_component_abbr (Data) field in DocType 'Salary Component' Label of the abbr (Data) field in DocType 'Salary Detail'
en: Abbr
bs_BA: Skr

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Attendance' Option for the 'Status for Other Half' (Select) field in DocType 'Attendance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Option for the 'Status for Other Half' (Select) field in DocType 'Employee Attenda
en: Absent
bs_BA: Odsutan

note: Label of the absent_days (Float) field in DocType 'Salary Slip'
en: Absent Days
bs_BA: Dani Odsutnosti

en: Absent Records
bs_BA: Zapisi o Odsustvu

note: Name of a role
en: Academics User
bs_BA: Akademski korisnik

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Referral' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Applicant' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Offer'
en: Accepted
bs_BA: Prihvaćeno

note: Label of the account (Link) field in DocType 'Full and Final Asset' Label of the account (Link) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement' Label of the account (Link) field in DocType 'Salary Component Account' Label of the account (Tab Break) field in DocType 'Salary Structure'
en: Account
bs_BA: Račun

note: Label of the account_head (Link) field in DocType 'Expense Taxes and Charges'
en: Account Head
bs_BA: Račun

en: Account No
bs_BA: Broj Računa

en: Account type cannot be set for payroll payable account {0}, please remove and try again
bs_BA: Tip računa se ne može postaviti za račun naplativih platnih spiskova {0}, uklonite i pokušajte ponovo

en: Account {0} does not belong to company: {1}
bs_BA: Račun {0} ne pripada kompaniji: {1}

en: Account {0} does not match with Company {1}
bs_BA: Račun {0} ne odgovara kompaniji {1}

note: Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Employee Advance' Label of the accounting_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Expense Claim' Label of the accounting_section (Section Break) field in DocType 'Leave Encashment' Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Accounting
bs_BA: Knjigovodstvo

note: Label of the accounting_dimensions_tab (Tab Break) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Accounting & Payment
bs_BA: Knjigovodstvo & Plaćanje

note: Label of the accounting_details (Section Break) field in DocType 'Expense Claim'
en: Accounting Details
bs_BA: Računovodstveni detalji

note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Accounting Dimension
bs_BA: Knjigovodstvena Dimenzija

note: Label of the accounting_dimensions_section (Section Break) field in DocType 'Expense Claim' 'Expense Claim Detail' 'Expense Taxes and Charges' 'Leave Encashment' 'Travel Request' 'Payroll Entry'
en: Accounting Dimensions
bs_BA: Knjigovodstvene Dimenzije

en: Accounting Ledger
bs_BA: Knjigovodstveni Registar

note: Label of a Card Break in the Expense Claims Workspace Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Accounting Reports
bs_BA: Knjogovodstveni Izvještaji

note: Label of the accounts (Table) field in DocType 'Expense Claim Type' Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'Salary Component' Label of the accounts (Table) field in DocType 'Salary Component'
en: Accounts
bs_BA: Knjigovodstvo

note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Accounts Payable
bs_BA: Obaveze

note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Accounts Receivable
bs_BA: Potraživanja

note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Accounts Settings
bs_BA: Postavke Knjigovodstva

en: Accounts not set for Salary Component {0}
bs_BA: Računi nisu postavljeni za Komponentu Plate {0}

en: Accrual Journal Entry for salaries from {0} to {1}
bs_BA: Obračunski Nalog Knjiženja za plate od {0} do {1}

note: Label of the action (Select) field in DocType 'Full and Final Asset' Label of the action (Select) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Action
bs_BA: Radnja

en: Action on Submission
bs_BA: Radnja pri Potvrdi

en: Actions
bs_BA: Akcije

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Shift Assignment' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Option for the 'Shift Status' (Select) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: Active
bs_BA: Aktivan

note: Label of the activities (Table) field in DocType 'Employee Onboarding' Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Employee Onboarding Template' Label of the activities (Table) field in DocType 'Employee Onboarding Template' Label of the activities (Table) field in DocType 'Employ
en: Activities
bs_BA: Aktivnosti

note: Label of the activity_name (Data) field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Activity Name
bs_BA: Naziv Aktivnosti

note: Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Activity Type
bs_BA: Tip Aktivnosti

note: Label of the amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Actual Amount
bs_BA: Stvarni Iznos

note: Label of the actual_cost (Currency) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Actual Cost
bs_BA: Stvarni Trošak

note: Label of the actual_encashable_days (Float) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Actual Encashable Days
bs_BA: Stvarni Unovčivi Dani

en: Actual balances aren't available because the leave application spans over different leave allocations. You can still apply for leaves which would be compensated during the next allocation.
bs_BA: Stvarna stanja nisu dostupna jer se zahtjev za odsustvo proteže na različite dodjele odsustva. Još uvijek možete podnijeti zahtjev za odsustvo koje će biti nadoknađeno prilikom sljedeće dodjele.

note: Label of the add_day_wise_dates (Button) field in DocType 'Leave Block List'
en: Add Day-wise Dates
bs_BA: Dodaj dane u Sedmici

en: Add Employee Property
bs_BA: Dodaj Svojstva Personala

en: Add Expense
bs_BA: Dodaj Trošak

en: Add Feedback
bs_BA: Dodaj povratne informacije

en: Add Tax
bs_BA: Dodaj porez

en: Add to Details
bs_BA: Dodaj u Detalje

note: Label of the carry_forward (Check) field in DocType 'Leave Allocation' Label of the carry_forward (Check) field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Add unused leaves from previous allocations
bs_BA: Dodaj neiskorištene praznike iz prethodnih dodjela

note: Description of the 'Carry Forward' (Check) field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Add unused leaves from previous leave period's allocation to this allocation
bs_BA: Dodaj neiskorištene praznike iz dodjela prethodnog perioda praznika u ovu dodjelu

note: Label of the added_on (Datetime) field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Added On
bs_BA: Dodato

en: Added tax components from the Salary Component master as the salary structure didn't have any tax component.
bs_BA: Dodane komponente poreza iz Postavki Komponente Plate jer struktura plata nije imala nikakvu poresku komponentu.

en: Added to details
bs_BA: Dodato Detaljima

note: Label of the additional_amount (Currency) field in DocType 'Salary Detail'
en: Additional Amount
bs_BA: Dodatni Iznos

note: Label of the additional_information_section (Section Break) field in DocType 'Employee Referral'
en: Additional Information
bs_BA: Dodatne Informacije

en: Additional PF
bs_BA: Dodatni Penzioni Fond

note: Label of the additional_salary (Link) field in DocType 'Leave Encashment' Label of a Link in the Expense Claims Workspace Name of a DocType Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a shortcut in the Tax & Benefits Workspace
en: Additional Salary
bs_BA: Dodatna Plata

note: Label of the additional_salary (Link) field in DocType 'Salary Detail'
en: Additional Salary
bs_BA: Dodatna Plata

en: Additional Salary for referral bonus can only be created against Employee Referral with status {0}
bs_BA: Dodatna Plata za bonus za preporuku može se kreirati samo na osnovu preporuke personala sa statusom {0}

en: Additional Salary for this salary component with {0} enabled already exists for this date
bs_BA: Dodatna Plata za ovu komponentu plate sa omogućenim {0} već postoji za ovaj datum

en: Additional Salary: {0} already exist for Salary Component: {1} for period {2} and {3}
bs_BA: Dodatna Plata: {0} već postoji za komponentu plate: {1} za period {2} i {3}

note: Label of the address_of_organizer (Data) field in DocType 'Travel Request'
en: Address of Organizer
bs_BA: Adresa Organizatora

note: Option for the 'Level' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Advance
bs_BA: Predujam

note: Label of the advance_account (Link) field in DocType 'Employee Advance' Label of the advance_account (Link) field in DocType 'Expense Claim Advance'
en: Advance Account
bs_BA: Račun Predujma

note: Label of the advance_amount (Currency) field in DocType 'Employee Advance' Label of the advance_amount (Data) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Advance Amount
bs_BA: Iznos Predujma

note: Label of the advance_paid (Currency) field in DocType 'Expense Claim Advance'
en: Advance Paid
bs_BA: Predujam Plaćen

note: Label of the advance_payments_sb (Section Break) field in DocType 'Expense Claim'
en: Advance Payments
bs_BA: Predujamska Plaćanja

note: Label of the advanced_filters_section (Section Break) field in DocType 'Leave Control Panel' 'Shift Assignment Tool' Label of the advanced_filters_section (Section Break) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment'
en: Advanced Filters
bs_BA: Napredni Filteri

note: Label of the advances (Table) field in DocType 'Expense Claim' Label of a Card Break in the Expense Claims Workspace
en: Advances
bs_BA: Predujam

note: Name of a role
en: All
bs_BA: Sve

en: All Goals
bs_BA: Svi Ciljevi

en: All Jobs
bs_BA: Svi Poslovi

en: All allocated assets should be returned before submission
bs_BA: Svu dodijeljenu imovinu treba vratiti prije podnošenja

en: All the mandatory tasks for employee creation are not completed yet.
bs_BA: Svi obavezni zadaci za kreiranje personala još nisu završeni.

note: Label of the allocate_based_on_leave_policy (Check) field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Allocate Based On Leave Policy
bs_BA: Dodijeli na osnovu Pravila Odsustva

en: Allocate Leave
bs_BA: Dodijeli Dopust

en: Allocate Leaves
bs_BA: Dodijeli Dopust

en: Allocate leaves to {0} employee(s)?
bs_BA: Dodijeli Odsustvo {0} personalu?

note: Label of the allocate_on_day (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: Allocate on Day
bs_BA: Dodijeli na Dan

note: Label of the allocated_amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim Advance'
en: Allocated Amount
bs_BA: Dodjeljeni Iznos

en: Allocated Leaves
bs_BA: Dodijeljeni Dopust

en: Allocated {0} leave(s) via scheduler on {1} based on the 'Allocate on Day' option set to {2}
bs_BA: Alocirana {0} odsustva preko planera na {1} na osnovu opcije 'Dodijeli na dan' postavljena na {2}

en: Allocating Leave
bs_BA: Dodjeljivanje Dopusta

note: Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Leave Allocation' Label of a Card Break in the Leaves Workspace
en: Allocation
bs_BA: Alokacija

en: Allocation Expired!
bs_BA: Dodjela je istekla!

note: Label of the allow_employee_checkin_from_mobile_app (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Allow Employee Checkin from Mobile App
bs_BA: Dozvoli prijavu personala sa mobilne aplikacije

note: Label of the allow_encashment (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Allow Encashment
bs_BA: Dozvoli Naplatu

note: Label of the allow_geolocation_tracking (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Allow Geolocation Tracking
bs_BA: Dozvoli Praćenje Geolokacije

note: Label of the applicable_after (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Allow Leave Application After (Working Days)
bs_BA: Dozvoli Zahtjev za Odsustvo Nakon (Radnih Dana)

note: Label of the allow_multiple_shift_assignments (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Allow Multiple Shift Assignments for Same Date
bs_BA: Dozvoli Dodjelu Više Smjena za Isti Datum

note: Label of the allow_negative (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Allow Negative Balance
bs_BA: Dozvoli Negativno Stanje

note: Label of the allow_over_allocation (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Allow Over Allocation
bs_BA: Dozvoli Prekomjernu Dodjelu

note: Label of the allow_tax_exemption (Check) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Allow Tax Exemption
bs_BA: Dozvoli Izuzeće od Poreza

note: Label of the allow_user (Link) field in DocType 'Leave Block List Allow'
en: Allow User
bs_BA: Dozvoli Korisnika

note: Label of the allow_list (Section Break) field in DocType 'Leave Block List'
en: Allow Users
bs_BA: Dozvoli Korisnike

note: Label of the allow_check_out_after_shift_end_time (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: Allow check-out after shift end time (in minutes)
bs_BA: Dozvoli odjavu nakon završetka smjene (u minutama)

note: Description of the 'Allow Users' (Section Break) field in DocType 'Leave Block List'
en: Allow the following users to approve Leave Applications for block days.
bs_BA: Dozvoli sljedećim korisnicima da odobre Zahtjev Odsustva za blokirane dane.

note: Description of the 'Allow Over Allocation' (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Allows allocating more leaves than the number of days in the allocation period.
bs_BA: Omogućava dodjelu više odsustva od broja dana u periodu dodjele.

note: Option for the 'Determine Check-in and Check-out' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Alternating entries as IN and OUT during the same shift
bs_BA: Naizmjenični unosi kao PRIJAVA i ODJAVA tokom iste smjene

note: Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Appraisal' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Attendance' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Attendance Request' Label of the amended_from (Link) field in DocType 'Compensatory Leave Request' Label of the amended_from
en: Amended From
bs_BA: Izmijenjeno od

note: Label of the amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim Detail' Label of the tax_amount (Currency) field in DocType 'Expense Taxes and Charges' Label of the amount (Currency) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement' Label of the amount (Currency) field in DocType 'Additional Sa
en: Amount
bs_BA: Iznos

en: Amount Based on Formula
bs_BA: Iznos na osnovu Formule

note: Label of the amount_based_on_formula (Check) field in DocType 'Salary Component' Detail'
en: Amount based on formula
bs_BA: Iznos na osnovu Formule

note: Description of the 'Claimed Amount' (Currency) field in DocType 'Employee Advance'
en: Amount claimed via Expense Claim
bs_BA: Iznos Potraživanja putem Potraživanja Troškova

note: Description of the 'Advance Amount' (Currency) field in DocType 'Employee Advance'
en: Amount of expense
bs_BA: Iznos Troškova

note: Description of the 'Paid Amount' (Currency) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Amount paid against this encashment
bs_BA: Iznos plaćen na ime ove naplate

note: Description of the 'Returned Amount' (Currency) field in DocType 'Employee Advance'
en: Amount scheduled for deduction via salary
bs_BA: Iznos planiran za odbitak preko plate

en: Amount should not be less than zero
bs_BA: Iznos ne smije biti manji od nule

note: Description of the 'Paid Amount' (Currency) field in DocType 'Employee Advance'
en: Amount that has been paid against this advance
bs_BA: Iznos koji je plaćen na ime ovog predujma

en: An amount of {0} already claimed for the component {1}, set the amount equal or greater than {2}
bs_BA: Iznos od {0} već je potraživan za komponentu {1}, postavi iznos jednak ili veći od {2}

en: An attendance record is linked to this checkin. Please cancel the attendance before modifying time.
bs_BA: Zapis o prisustvu je povezan sa ovom prijavom. Otkaži prisustvo prije promjene vremena.

note: Label of the annual_allocation (Float) field in DocType 'Leave Policy Detail'
en: Annual Allocation
bs_BA: Godišnja Dodjela

en: Annual Allocation Exceeded
bs_BA: Godišnja Dodjela je premašena

en: Annual Salary
bs_BA: Godišnja Plata

note: Label of the annual_taxable_amount (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Annual Taxable Amount
bs_BA: Godišnji Iznos Oporezivanja

note: Label of the description (Small Text) field in DocType 'Travel Request'
en: Any other details
bs_BA: Bilo koji drugi detalji

note: Description of the 'Remarks' (Text) field in DocType 'Appraisal'
en: Any other remarks, noteworthy effort that should go in the records
bs_BA: Bilo koja druga primjedba, vrijedan truda koji bi trebao ući u zapisnik

note: Label of the applicable_earnings_component (Table MultiSelect) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Applicable Earnings Component
bs_BA: Primjenjiva Komponenta Zarade

note: Label of the applicable_for_tab (Tab Break) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Applicable For
bs_BA: Primjenjivo za

note: Description of the 'Required for Employee Creation' (Check) field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Applicable in the case of Employee Onboarding
bs_BA: Primjenjivo u slučaju Introdukcije Personala

note: Label of the applicant_email (Data) field in DocType 'Job Offer'
en: Applicant Email Address
bs_BA: Adresa e-pošte podnosioca zahtjeva

note: Label of the applicant_name (Data) field in DocType 'Appointment Letter' Label of the applicant_name (Data) field in DocType 'Job Applicant' Label of the applicant_name (Data) field in DocType 'Job Offer'
en: Applicant Name
bs_BA: Ime Kandidata

note: Label of the applicant_rating (Rating) field in DocType 'Job Applicant'
en: Applicant Rating
bs_BA: Ocjena Kandidata

note: Description of a DocType
en: Applicant for a Job
bs_BA: Kandidat za Posao

en: Applicant name
bs_BA: Ime Kandidata

note: Label of a Card Break in the Leaves Workspace
en: Application
bs_BA: Prijava

en: Application Status
bs_BA: Status Prijave

en: Application period cannot be across two allocation records
bs_BA: Period prijave ne može biti u dva zapisa o dodjeli

en: Application period cannot be outside leave allocation period
bs_BA: Period prijave ne može biti izvan perioda raspodjele odsustva

en: Applications Received
bs_BA: Prijave Primljene

en: Applications received:
bs_BA: Prijave Primljene:

note: Label of the applies_to_all_departments (Check) field in DocType 'Leave Block List'
en: Applies to Company
bs_BA: Odnosi se na Kompaniju

en: Apply
bs_BA: Primjeni

note: Description of a DocType
en: Apply / Approve Leaves
bs_BA: Primijeni / Odobri Praznike

en: Apply Filters
bs_BA: Primjeni Filter

en: Apply Now
bs_BA: Primijeni Odmah

note: Label of a Card Break in the Recruitment Workspace
en: Appointment
bs_BA: Imenovanje

note: Label of the appointment_date (Date) field in DocType 'Appointment Letter'
en: Appointment Date
bs_BA: Datum Imenovanja

note: Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Appointment Letter
bs_BA: Pismo Imenovanja

note: Label of the appointment_letter_template (Link) field in DocType 'Appointment Letter' Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Appointment Letter Template
bs_BA: Šablon Pisma Imenovanja

note: Name of a DocType
en: Appointment Letter content
bs_BA: Sadržaj pisma o Imenovanju

note: Name of a DocType Label of the appraisal (Link) field in DocType 'Employee Performance Feedback' Label of a Card Break in the Performance Workspace Label of a Link in the Performance Workspace Label of a shortcut in the Performance Workspace
en: Appraisal
bs_BA: Procjena

note: Label of the appraisal_cycle (Link) field in DocType 'Appraisal' Name of a DocType Label of the appraisal_cycle (Link) field in DocType 'Employee Performance Feedback' Label of the appraisal_cycle (Link) field in DocType 'Goal' Label of a Link in the Performance Workspace
en: Appraisal Cycle
bs_BA: Ciklus Procjene

note: Name of a DocType
en: Appraisal Goal
bs_BA: Cilj Procjene

note: Name of a DocType
en: Appraisal KRA
bs_BA: Procjena Ključnih Rezultata Područja

note: Label of the section_break_cycle (Section Break) field in DocType 'Goal'
en: Appraisal Linking
bs_BA: Povezivanje Procjene

note: Name of a report Label of a Link in the Performance Workspace
en: Appraisal Overview
bs_BA: Pregled Procjene

note: Label of the appraisal_template (Link) field in DocType 'Appraisal' Name of a DocType Label of the appraisal_template (Link) field in DocType 'Appraisee' Label of a Link in the Performance Workspace
en: Appraisal Template
bs_BA: Šablon Procjene

note: Name of a DocType
en: Appraisal Template Goal
bs_BA: Cilj Šablona Procjene

en: Appraisal Template Missing
bs_BA: Nedostaje Šablon Procjene

note: Label of the template_title (Data) field in DocType 'Appraisal Template'
en: Appraisal Template Title
bs_BA: Naziv Šablona Procjene

en: Appraisal Template not found for some designations.
bs_BA: Šablon Ocjenjivanja nije pronađen za neke pozicije.

en: Appraisal creation is queued. It may take a few minutes.
bs_BA: Kreiranje Ocjenjivanja je u redu čekanja. Može potrajati nekoliko minuta.

en: Appraisal {0} already exists for Employee {1} for this Appraisal Cycle or overlapping period
bs_BA: Procjena {0} već postoji za personal {1} za ovaj Ciklus Procjenjivanja ili period koji se preklapa

en: Appraisal {0} does not belong to Employee {1}
bs_BA: Ocjena {0} ne pripada {1}

note: Name of a DocType
en: Appraisee
bs_BA: Ocjenitelj

en: Appraisees: {0}
bs_BA: Ocijenjeni: {0}

en: Apprentice
bs_BA: Šegrt

note: Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Leave Application'
en: Approval
bs_BA: Odobrenje

note: Label of the approval_status (Select) field in DocType 'Expense Claim'
en: Approval Status
bs_BA: Status Odobrenja

en: Approval Status must be 'Approved' or 'Rejected'
bs_BA: Status Odobrenja mora biti 'Odobren' ili 'Odbijen'

en: Approve
bs_BA: Odobri

note: Option for the 'Approval Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Leave Application' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Shift Request'
en: Approved
bs_BA: Odobreno

note: Label of the approver (Link) field in DocType 'Department Approver' Label of the approver (Link) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Label of the approver (Link) field in DocType 'Shift Request'
en: Approver
bs_BA: Odobravač

en: Approvers
bs_BA: Odobravači

en: Apr
bs_BA: Odobravatelj

en: Archive
bs_BA: Arhiva

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Goal'
en: Archived
bs_BA: Arhivirano

en: Are you sure you want to delete the attachment
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati prilog

en: Are you sure you want to delete the {0}
bs_BA: Jeste li sigurni da želite izbrisati {0}

en: Are you sure you want to email the selected salary slips?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite e-poštom poslati odabrane platne liste?

en: Are you sure you want to proceed?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite nastaviti?

en: Are you sure you want to reject the Employee Referral?
bs_BA: Jeste li sigurni da želite odbiti Preporuku Personala?

note: Label of the arrival_date (Datetime) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Arrival Datetime
bs_BA: Datum i Vrijeme Dolaska

en: As per your assigned Salary Structure you cannot apply for benefits
bs_BA: Prema vašoj dodijeljenoj Strukturi Plata, ne možete se prijaviti za beneficije

note: Label of the asset_name (Data) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Asset Name
bs_BA: Naziv Imovine

en: Asset Recovery Cost for {0}: {1}
bs_BA: Trošak Povrata Imovine za {0}: {1}

note: Label of the section_break_15 (Section Break) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Assets Allocated
bs_BA: Dodijeljena Imovina

en: Assign Salary Structure to {0} employee(s)?
bs_BA: Dodijeli Strukturu Plata {0}?

note: Option for the 'Action' (Select) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Assign Shift
bs_BA: Dodijeli Smjenu

note: Option for the 'Action' (Select) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Assign Shift Schedule
bs_BA: Dodijelite Raspored Smjena

en: Assign Structure
bs_BA: Dodjeli Strukturu

en: Assigning Salary Structure
bs_BA: Dodjeljivanje Strukture Plate

en: Assigning Structure...
bs_BA: Dodjela Strukture u toku...

en: Assigning Structures...
bs_BA: Dodjela Struktura u toku...

en: Assigning...
bs_BA: Dodjeljuje se...

note: Label of the assignment_based_on (Select) field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Assignment based on
bs_BA: Dodjela na osnovu

en: Associate Job Opening
bs_BA: Povezana Ponuda Posla

note: Label of the associated_document (Dynamic Link) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Associated Document
bs_BA: Povezani Dokument

note: Label of the associated_document_type (Link) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Associated Document Type
bs_BA: Povezani Tip Dokumenta

en: At least one interview has to be selected.
bs_BA: Mora biti odabran najmanje jedan intervju.

note: Label of the attach_proof (Attach) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Attach Proof
bs_BA: Priložiti Dokaz

note: Label of the attachments (Attach) field in DocType 'Employee Benefit Claim' Label of the attachments (Attach) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Attachments
bs_BA: Prilozi

note: Name of a DocType Label of the attendance (Select) field in DocType 'Training Event Employee' Label of a Card Break in the Overview Workspace Label of a Link in the Overview Workspace Label of a Card Break in the Shift & Attendance Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace Label 
en: Attendance
bs_BA: Prisustvo

en: Attendance Calendar
bs_BA: Kalendar Prisutnosti

note: Label of a chart in the Shift & Attendance Workspace
en: Attendance Count
bs_BA: Broj Prisustva

note: Label of the attendance_date (Date) field in DocType 'Attendance'
en: Attendance Date
bs_BA: Datum Prisustva

note: Label of the att_fr_date (Date) field in DocType 'Upload Attendance'
en: Attendance From Date
bs_BA: Prisustvo od Datuma

en: Attendance From Date and Attendance To Date is mandatory
bs_BA: Prisustvo od datuma i prisustvo do datuma je obavezno

en: Attendance ID
bs_BA: ID Prisustva

note: Label of the attendance (Link) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Attendance Marked
bs_BA: Prisustvo Obilježeno

note: Label of the attendance_request (Link) field in DocType 'Attendance' Name of a DocType Label of a Link in the Overview Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Attendance Request
bs_BA: Zahtjev za Prisustvo

en: Attendance Request History
bs_BA: Istorija Zahtjeva za Prisustvom

note: Label of the attendance_settings_section (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Attendance Settings
bs_BA: Postavke Prisustva

note: Label of the att_to_date (Date) field in DocType 'Upload Attendance'
en: Attendance To Date
bs_BA: Prisustvo do Datuma

en: Attendance Updated
bs_BA: Prisustvo Ažurirano

en: Attendance Warnings
bs_BA: Upozorenja Prisustvu

en: Attendance date {0} can not be less than employee {1}'s joining date: {2}
bs_BA: Datum Prisustva {0} ne može biti prije od datuma pridruživanja {1}: {2}

en: Attendance for all the employees under this criteria has been marked already.
bs_BA: Prisustvo za sav personal po ovom kriterijumu je već navedeno.

en: Attendance for employee {0} is already marked for an overlapping shift {1}: {2}
bs_BA: Prisustvo za {0} je već navedeno za preklapajuću smjenu {1}: {2}

en: Attendance for employee {0} is already marked for the date {1}: {2}
bs_BA: Prisustvo za {0} je već navedeno za datum {1}: {2}

en: Attendance for employee {0} is already marked for the following dates: {1}
bs_BA: Prisustvo za {0} je već navedeno za sljedeće datume: {1}

en: Attendance for the following dates will be skipped/overwritten on submission
bs_BA: Prisustvo za naredne datume će biti preskočeno/zamenjeno prilikom slanja

en: Attendance from {0} to {1} has already been marked for the Employee {2}
bs_BA: Prisustvo od {0} do {1} je već navedeno za {2}

en: Attendance has been marked as per employee check-ins
bs_BA: Prisustvo je navedeno prema prijavama personala

en: Attendance has been marked for all the employees between the selected payroll dates.
bs_BA: Prisustvo je navedeno za sav personal između izabranih datuma obračuna plata.

en: Attendance is pending for these employees between the selected payroll dates. Mark attendance to proceed. Refer {0} for details.
bs_BA: Prisustvo je na čekanju za ovaj personal između odabranih datuma obračuna plata. Navedi prisustvo da nastavite. Pogledaj {0} za detalje.

en: Attendance marked successfully
bs_BA: Prisustvo je uspješno navedeno

en: Attendance not submitted for {0} as it is a Holiday.
bs_BA: Prisustvo nije prijavljeno za {0} jer je praznik.

en: Attendance not submitted for {0} as {1} is on leave.
bs_BA: Prisustvo nije prijavljeno za {0} jer je {1} na odsustvu.

note: Description of the 'Process Attendance After' (Date) field in DocType 'Shift Type'
en: Attendance will be marked automatically only after this date.
bs_BA: Prisustvo će se automatski navesti tek nakon ovog datuma.

en: AttendanceRequestListView
bs_BA: Pregled Liste Zahtjeva Prisustva

note: Label of the section_break_18 (Section Break) field in DocType 'Training Event'
en: Attendees
bs_BA: Učesnici

en: Attrition Count
bs_BA: Odlasci

en: Aug
bs_BA: Avg

note: Label of the auto_attendance_settings_section (Section Break) field in DocType 'Shift Type'
en: Auto Attendance Settings
bs_BA: Postavke Automatskog Prisustva

note: Label of the auto_leave_encashment (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Auto Leave Encashment
bs_BA: Automatska Naplata Odsustva

note: Option for the 'KRA Evaluation Method' (Select) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Automated Based on Goal Progress
bs_BA: Automatizirano na osnovu Napretka Cilja

note: Description of the 'Assets Allocated' (Section Break) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Automatically fetches all assets allocated to the employee, if any
bs_BA: Automatski preuzima svu imovinu koja je dodijeljena personalu, ako postoji

note: Label of the auto_update_last_sync (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: Automatically update Last Sync of Checkin
bs_BA: Automatski ažuriraj Zadnju Prijavu

note: Label of the available_leaves (Float) field in DocType 'Salary Slip Leave'
en: Available Leave(s)
bs_BA: Dostupno Odsustvo

en: Available Leaves
bs_BA: Dostupni Dopusti

note: Label of the avg_feedback_score (Float) field in DocType 'Appraisal'
en: Average Feedback Score
bs_BA: Prosječna Ocjena Povratnih Informacija

note: Label of the average_rating (Rating) field in DocType 'Interview Feedback'
en: Average Rating
bs_BA: Prosječna Ocjena

note: Description of the 'Final Score' (Float) field in DocType 'Appraisal'
en: Average of Goal Score, Feedback Score, and Self Appraisal Score (out of 5)
bs_BA: Prosjek Rezultata Cilja, Rezultata Povratnih Informacija i Rezultata Ocjenjivanja (od 5)

en: Average rating of demonstrated skills
bs_BA: Prosječna ocjena pokazanih vještina

en: Avg Feedback Score
bs_BA: Prosječna Ocjena Povratnih Informacija

en: Avg Utilization
bs_BA: Prosječna Iskorištenost

en: Avg Utilization (Billed Only)
bs_BA: Prosječna Iskorištenost (Fakturisano)

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Offer'
en: Awaiting Response
bs_BA: Čeka se Odgovor

en: Backdated Leave Application is restricted. Please set the {} in {}
bs_BA: Zahtjev za Odsustvo sa zastarjelim datumom je ograničena. Postavi {} u {}

en: Bank
bs_BA: Banka

note: Label of the bank_account (Link) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Bank Account
bs_BA: Bankovni Račun

note: Label of the bank_account_no (Data) field in DocType 'Salary Slip'
en: Bank Account No
bs_BA: Broj Bankovnog Računa

note: Label of the section_break_75 (Tab Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Bank Details
bs_BA: Bankovni Detalji

en: Bank Entries
bs_BA: Bankovni Unosi

note: Label of the bank_name (Data) field in DocType 'Salary Slip'
en: Bank Name
bs_BA: Naziv Banke

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Bank Remittance
bs_BA: Bankarska Doznaka

note: Label of the base (Currency) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Base
bs_BA: Baza

note: Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Base & Variable
bs_BA: Baza & Varijabla

note: Label of the begin_on (Int) field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Begin On (Days)
bs_BA: Počinje za (Dana)

note: Label of the begin_check_in_before_shift_start_time (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: Begin check-in before shift start time (in minutes)
bs_BA: Započni prijavu prije početka smjene (u minutama)

note: Option for the 'Level' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Beginner
bs_BA: Početnik

en: Below is the list of upcoming holidays for you:
bs_BA: Ispod je lista predstojećih praznika za vas:

en: Benefit
bs_BA: Beneficija

note: Label of the section_break_4 (Section Break) field in DocType 'Employee Benefit Application' Label of the benefit_type_and_amount (Section Break) field in DocType 'Employee Benefit Claim' Label of a Card Break in the Tax & Benefits Workspace
en: Benefits
bs_BA: Beneficije

en: Bill Amount
bs_BA: Iznos Fakture

en: Billed Hours
bs_BA: Fakturisani Sati

en: Billed Hours (B)
bs_BA: Fakturisani Sati (B)

note: Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Payroll Entry' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Salary Slip' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Salary Structure' Withholding'
en: Bimonthly
bs_BA: Dvomjesečno

en: Birthday Reminder
bs_BA: Rođendanski Podsjetnik

en: Birthday Reminder 🎂
bs_BA: Rođendanski Podsjetnik 🎂

note: Label of the send_birthday_reminders (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Birthdays
bs_BA: Rođendani

note: Label of the block_date (Date) field in DocType 'Leave Block List Date'
en: Block Date
bs_BA: Blokiraj Datum

note: Label of the block_days (Section Break) field in DocType 'Leave Block List'
en: Block Days
bs_BA: Blokiraj Dane

note: Description of a DocType
en: Block Holidays on important days.
bs_BA: Blokiraj Praznike na važne dane.

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Blue
bs_BA: Plavo

note: Label of the body_section (Section Break) field in DocType 'Appointment Letter'
en: Body
bs_BA: Sadržaj

note: Label of the bonus_amount (Currency) field in DocType 'Retention Bonus'
en: Bonus Amount
bs_BA: Iznos Bonusa

note: Label of the bonus_payment_date (Date) field in DocType 'Retention Bonus'
en: Bonus Payment Date
bs_BA: Datum Uplate Bonusa

en: Bonus Payment Date cannot be a past date
bs_BA: Datum Uplate Bonusa ne može biti prošli datum

note: Label of the branch (Link) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the branch (Link) field in DocType 'Appraisee' Label of the branch (Link) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Label of the branch (Link) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the branch (Link) field in DocType '
en: Branch
bs_BA: Filijala

en: Branch: {0}
bs_BA: Grana: {0}

en: Bulk Assignments
bs_BA: Masovna Dodjela

en: Bulk Leave Policy Assignment
bs_BA: Pravila Dodjele Masovnog Odsustva

note: Name of a DocType Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Bulk Salary Structure Assignment
bs_BA: Masovna Dodjela Strukture Plata

note: Description of the 'Calculate Final Score based on Formula' (Check) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: By default, the Final Score is calculated as the average of Goal Score, Feedback Score, and Self Appraisal Score. Enable this to set a different formula
bs_BA: Prema standard postavkama, Konačni Rezultat izračunava se kao prosjek Rezultata Cilja, Rezultata Povratnih Informacija i Rezultata Samoocjenjivanja. Omogućite ovo za postavljanje druge formule

note: Label of the ctc (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: CTC
bs_BA: Godišnja Plata

note: Label of the calculate_final_score_based_on_formula (Check) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Calculate Final Score based on Formula
bs_BA: Izračunaj Konačni Rezultat na osnovu formule

note: Label of the calculate_gratuity_amount_based_on (Select) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Calculate Gratuity Amount Based On
bs_BA: Izračunaj Iznos Nagrade na osnovu

note: Label of the payroll_based_on (Select) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Calculate Payroll Working Days Based On
bs_BA: Obračunaj Radne Dane Obračuna Plata na osnovu

note: Description of the 'Expire Carry Forwarded Leaves (Days)' (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Calculated in days
bs_BA: Proračun (u danima)

en: Calls
bs_BA: Pozivi

en: Campaign
bs_BA: Kampanja

en: Cancel
bs_BA: Otkaži

en: Cancellation Queued
bs_BA: Otkazivanje u redu za čekanje

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Advance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Exit Interview' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Requisition' Option for the 'Status' (Selec
en: Cancelled
bs_BA: Otkazano

en: Cannot Modify Time
bs_BA: Nije moguće promijeniti vrijeme

en: Cannot allocate leaves outside the allocation period {0} - {1}
bs_BA: Nije moguće dodijeliti odsustvo izvan perioda dodjele {0} - {1}

en: Cannot break shift after end date
bs_BA: Nije moguće prekinuti smjenu nakon datuma završetka

en: Cannot break shift before start date
bs_BA: Nije moguće prekinuti smjenu prije datuma početka

en: Cannot cancel Shift Assignment: {0} as it is linked to Attendance: {1}
bs_BA: Nije moguće otkazati Dodjelu Smjene: {0} jer je povezana sa Prisustvom: {1}

en: Cannot cancel Shift Assignment: {0} as it is linked to Employee Checkin: {1}
bs_BA: Nije moguće otkazati Dodjelu Smjenae {0} jer je povezano sa Prijavom Personala: {1}

en: Cannot create Salary Slip for Employee joining after Payroll Period
bs_BA: Ne može se kreirati Platni List za pridruživanje personala nakon Obračunskog Perioda

en: Cannot create Salary Slip for Employee who has left before Payroll Period
bs_BA: Ne može se kreirati Platni List za personal otpušten prije Obračunskog Perioda

en: Cannot create a Job Applicant against a closed Job Opening
bs_BA: Nije moguće kreirati kandidata za posao za zatvoreno radno mjesto

en: Cannot create or change transactions against an Appraisal Cycle with status {0}.
bs_BA: Nije moguće kreirati ili mijenjati transakcije prema Ciklusu Ocjenjivanja sa statusom {0}.

en: Cannot find active Leave Period
bs_BA: Nije moguće pronaći aktivni Period Odsustva

en: Cannot mark attendance for an Inactive employee {0}
bs_BA: Nije moguće navesti prisustvo za neaktivan personal {0}

en: Cannot submit. Attendance is not marked for some employees.
bs_BA: Nije moguće poslati. Za neki personal prisustvo nije navedeno.

en: Cannot update allocation for {0} after submission
bs_BA: Nije moguće ažurirati dodjelu za {0} nakon podnošenja

en: Cannot update status of Goal groups
bs_BA: Nije moguće ažurirati status grupa ciljeva

note: Label of the carry_forward (Check) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the carry_forward_section (Section Break) field in DocType 'Leave Type'
en: Carry Forward
bs_BA: Prenesi Naprijed

note: Label of the carry_forwarded_leaves_count (Float) field in DocType 'Leave Allocation'
en: Carry Forwarded Leaves
bs_BA: Proslijeđeno Odsustvo

en: Casual Leave
bs_BA: Povremeni Dopust

note: Label of the cause_of_grievance (Text) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Cause of Grievance
bs_BA: Uzrok Pritužbe

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Change
bs_BA: Promjeni

en: Changing '{0}' to {1}.
bs_BA: Promjena '{0}' u {1}.

en: Changing KRA in this parent goal will align all the child goals to the same KRA, if any.
bs_BA: Promjena KRA u ovom roditeljskom cilju će uskladiti sve podređene ciljeve sa istim KRA, ako ih ima.

note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Chart of Accounts
bs_BA: Kontni Plan

note: Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Chart of Cost Centers
bs_BA: Stablo Centara Troškova

en: Check <a href='/app/List/Error Log?reference_doctype={0}'>{1}</a> for more details
bs_BA: Provjeri <a href='/app/List/Error Log?reference_doctype={0}'>{1}</a> za više detalja

en: Check Error Log {0} for more details.
bs_BA: Provjeri Zapisnik Grešaka {0} za više detalja.

en: Check In
bs_BA: Prijavi se

en: Check Out
bs_BA: Odjavi se

note: Label of the check_vacancies (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Check Vacancies On Job Offer Creation
bs_BA: Provjeri Slobodna Radna Mjesta kod kreiranja Ponude za Posao

en: Check {0} for more details
bs_BA: Provjerite {0} za više detalja

en: Check-in
bs_BA: Prijavi se

note: Label of the check_in_date (Date) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Check-in Date
bs_BA: Datum Prijave

en: Check-out
bs_BA: Odjavi se

note: Label of the check_out_date (Date) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Check-out Date
bs_BA: Datum Odjave

note: Label of the checkin_radius (Int) field in DocType 'Shift Location'
en: Checkin Radius
bs_BA: Polumjer Prijave

en: Child nodes can only be created under 'Group' type nodes
bs_BA: Podređeni članovi se mogu kreirati samo pod članovima tipa 'Grupa'

note: Label of the earning_component (Link) field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Claim Benefit For
bs_BA: Zahtjevaj Beneficiju za

note: Label of the claim_date (Date) field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Claim Date
bs_BA: Datum Zahtjeva

en: Claim an Expense
bs_BA: Potraživanje Troška

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Advance'
en: Claimed
bs_BA: Zatraženo

note: Label of the claimed_amount (Currency) field in DocType 'Employee Advance' Label of the claimed_amount (Currency) field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Claimed Amount
bs_BA: Zahtjevani Iznos

note: Label of a Card Break in the Expense Claims Workspace
en: Claims
bs_BA: Zahtjevi

en: Clear All
bs_BA: Obriši Sve

note: Label of the clearance_date (Date) field in DocType 'Expense Claim'
en: Clearance Date
bs_BA: Datum Knjiženja

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Interview' Option for the 'Result' (Select) field in DocType 'Interview Feedback'
en: Cleared
bs_BA: Obrađeno

en: Click {0} to change the configuration and then resave salary slip
bs_BA: Kliknite {0} da promijenite konfiguraciju, a zatim ponovo sačuvajte platni list

en: Close
bs_BA: Zatvori

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Goal' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Opening'
en: Closed
bs_BA: Zatvoreno

note: Label of the closed_on (Date) field in DocType 'Job Opening'
en: Closed On
bs_BA: Zatvoreno

note: Label of the closes_on (Date) field in DocType 'Job Opening'
en: Closes On
bs_BA: Zatvara se

en: Closes on:
bs_BA: Zatvara se:

en: Closing Balance
bs_BA: Stanje pri Zatvaranju

note: Label of the closing_notes (Text) field in DocType 'Appointment Letter' Label of the closing_notes (Text) field in DocType 'Appointment Letter Template'
en: Closing Notes
bs_BA: Završne Napomene

en: Collapse All
bs_BA: Sklopi sve

note: Label of the color (Color) field in DocType 'Leave Application'
en: Color
bs_BA: Boja

note: Label of the comments (Text) field in DocType 'Training Result Employee' Label of the comments (Small Text) field in DocType 'Travel Request Costing'
en: Comments
bs_BA: Komentari

en: Commission
bs_BA: Provizija

note: Label of the company (Link) field in DocType 'Appointment Letter' Label of the company (Link) field in DocType 'Appraisal' Label of the company (Link) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the company (Link) field in DocType 'Attendance' Label of the company (Link) field in DocType 'Attendance
en: Company
bs_BA: Kompanija

note: Label of the section_break_nngy (Section Break) field in DocType 'Job Opening'
en: Company Details
bs_BA: Detalji Kompanije

en: Company Information
bs_BA: Informacije o Kompaniji

note: Name of a DocType Label of the compensatory_request (Link) field in DocType 'Leave Allocation' Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Compensatory Leave Request
bs_BA: Zahtjev Kompenzacijskog Odsustva

en: Compensatory Off
bs_BA: Kompenzator Isključen

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appraisal Cycle' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Onboarding' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Separation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Exit Interview' Option for the 'Statu
en: Completed
bs_BA: Završeno

note: Label of the completed_on (Date) field in DocType 'Job Requisition'
en: Completed On
bs_BA: Završeno

en: Completing onboarding
bs_BA: Završavanje Introdukcije

note: Label of the component (Data) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement' Label of the salary_component (Link) field in DocType 'Salary Detail'
en: Component
bs_BA: Komponenta

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'Salary Detail'
en: Component properties and references
bs_BA: Svojstva komponente i reference

note: Label of the condition (Code) field in DocType 'Salary Component' Label of the condition (Code) field in DocType 'Salary Detail' Label of the condition (Code) field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: Condition
bs_BA: Uslov

note: Label of the configure_component_tab (Tab Break) field in DocType 'Salary Component'
en: Condition & Formula
bs_BA: Uslov & Formula

en: Condition and Formula Help
bs_BA: Pomoć za Uslov i Formulu

note: Label of the section_break_2 (Section Break) field in DocType 'Salary Detail'
en: Condition and formula
bs_BA: Uslov & Formula

note: Label of the conditions_section (Section Break) field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Conditions
bs_BA: Uslovi

note: Label of the conditions_and_formula_variable_and_example (HTML) field in DocType 'Salary Structure'
en: Conditions and Formula variable and example
bs_BA: Uvjeti i Varijabla Formule i primjer

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Conference
bs_BA: Konferencija

en: Confirm
bs_BA: Potvrdi

en: Confirm {0}
bs_BA: Potvrdi {0}

note: Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Job Requisition' Label of the connections_tab (Tab Break) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Connections
bs_BA: Veze

en: Consider Grace Period
bs_BA: Uzmi u obzir period odgode

note: Label of the consider_marked_attendance_on_holidays (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Consider Marked Attendance on Holidays
bs_BA: Uzmi u obzir obilježeno prisustvo ya vrijeme praznika

en: Consider Tax Exemption Declaration
bs_BA: Uzmi u Obzir Deklaraciju Izuzeća Plaćanja Poreza

note: Label of the consider_unmarked_attendance_as (Select) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Consider Unmarked Attendance As
bs_BA: Uzmi u obzir neoznačeno Prisustvo kao

en: Consolidate Leave Types
bs_BA: Objedini Tip Dopusta

note: Label of the prefered_email (Data) field in DocType 'Travel Request'
en: Contact Email
bs_BA: Kontakt e-pošta

en: Contact Information
bs_BA: Kontakt Informacije

note: Label of the contact_no (Data) field in DocType 'Employee Referral'
en: Contact No.
bs_BA: Kontakt Broj

note: Label of the contact_number (Data) field in DocType 'Training Event' Label of the contact_number (Data) field in DocType 'Training Program' Label of the cell_number (Data) field in DocType 'Travel Request'
en: Contact Number
bs_BA: Kontakt Broj

en: Continue
bs_BA: Nastavi

en: Contract
bs_BA: Ugovor

note: Label of the travel_proof (Attach) field in DocType 'Travel Request'
en: Copy of Invitation/Announcement
bs_BA: Kopija Poziva/Objave

note: Label of the cost (Currency) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Cost
bs_BA: Trošak

note: Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Expense Claim' Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Expense Claim Detail' Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Expense Taxes and Charges' Label of the cost_center (Link) field in DocType 'Leave Encashment' Label of the cost_
en: Cost Center
bs_BA: Centar Troškova

note: Label of the payroll_cost_centers (Table) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Cost Centers
bs_BA: Troškovni Centri

note: Label of the costings (Table) field in DocType 'Travel Request'
en: Costing
bs_BA: Troškovi

note: Label of the costing_details (Section Break) field in DocType 'Travel Request'
en: Costing Details
bs_BA: Detalji Troškova

en: Could not submit some Salary Slips: {}
bs_BA: Nije moguče potvrditi neke Platne Liste: {}

en: Could not update Goal
bs_BA: Nije moguće ažurirati cilj

en: Could not update goals
bs_BA: Nije moguće ažurirati ciljeve

note: Label of the country (Link) field in DocType 'Job Applicant'
en: Country
bs_BA: Država

en: Country Fixture Deletion Failed
bs_BA: Neuspješno brisanje rasporeda za zemlju

en: Country Setup failed
bs_BA: Postavljanje zemlje nije uspjelo

note: Label of the course (Data) field in DocType 'Training Event' Label of the course (Data) field in DocType 'Training Feedback'
en: Course
bs_BA: Kurs

note: Label of the cover_letter (Text) field in DocType 'Job Applicant'
en: Cover Letter
bs_BA: Propratno Pismo

en: Create
bs_BA: Kreiraj

en: Create Additional Salary
bs_BA: Kreiraj Dodatnu Platu

en: Create Appraisals
bs_BA: Kreiraj Procjene

en: Create Employee
bs_BA: Kreiraj Personal

en: Create Interview
bs_BA: Kreiraj intervju

en: Create Job Applicant
bs_BA: Kreiraj Kandidata za posao

en: Create Job Opening
bs_BA: Kreiraj Ponudu Posla

en: Create Journal Entry
bs_BA: Kreiraj Naloga Knjiženja

note: Label of the create_new_employee_id (Check) field in DocType 'Employee Transfer'
en: Create New Employee Id
bs_BA: Kreirajte novi ID za Personal

en: Create Payment Entry
bs_BA: Kreiraj unos Plaćanja

en: Create Salary Slip
bs_BA: Kreiraj Platni List

en: Create Salary Slips
bs_BA: Kreiraj Platne Listove

note: Label of the create_separate_payment_entry_against_benefit_claim (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Create Separate Payment Entry Against Benefit Claim
bs_BA: Kreiraj Poseban unos Plaćanja naspram Zahtjeva za Beneficije

note: Label of the create_shifts_after (Date) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: Create Shifts After
bs_BA: Kreiraj Smjene nakon

en: Creating Appraisals
bs_BA: Kreiranje Procjena u toku

en: Creating Payment Entries......
bs_BA: Kreiranje unosa plaćanja u toku......

en: Creating Salary Slips...
bs_BA: Kreiranje Platnih Listića u toku...

en: Creating {0}...
bs_BA: Kreiranje {0}...

en: Creation Date
bs_BA: Datum Kreiranja

en: Creation Failed
bs_BA: Kreiranje nije uspjelo

en: Creation of Salary Structure Assignments has been queued. It may take a few minutes.
bs_BA: Kreiranje Dodjela Strukture Plata je u redu za čekanje. Može potrajati nekoliko minuta.

en: Creation of {0} has been queued. It may take a few minutes.
bs_BA: Kreiranje {0} je stavljeno u red za čekanja. Može potrajati nekoliko minuta.

note: Label of the criteria (Data) field in DocType 'Employee Feedback Criteria' Label of the criteria (Link) field in DocType 'Employee Feedback Rating'
en: Criteria
bs_BA: Kriterijumi

note: Description of the 'Rating Criteria' (Table) field in DocType 'Appraisal Template'
en: Criteria based on which employee should be rated in Performance Feedback and Self Appraisal
bs_BA: Kriterijum na osnovu kojeg personal treba procijeniti u Povratnim Informacijama Efektivitetai Samoprocjene

note: Label of the currency (Link) field in DocType 'Employee Advance' Label of the currency (Link) field in DocType 'Employee Grade' Label of the currency (Link) field in DocType 'Job Applicant' Label of the currency (Link) field in DocType 'Job Opening' Label of the currency (Link) field in DocType 'Lea
en: Currency
bs_BA: Valuta

note: Label of the currency_section (Section Break) field in DocType 'Employee Advance'
en: Currency
bs_BA: Valuta

en: Currency of selected Income Tax Slab should be {0} instead of {1}
bs_BA: Valuta odabrane Tabele Poreza na Platu bi trebala biti {0} umjesto {1}

note: Label of the current (Data) field in DocType 'Employee Property History'
en: Current
bs_BA: Trentuno

note: Label of the current_ctc (Currency) field in DocType 'Employee Promotion'
en: Current CTC
bs_BA: Trenutna Godišnja Plata

note: Label of the current_count (Int) field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Current Count
bs_BA: Trenutni Broj

note: Label of the current_employer (Data) field in DocType 'Employee Referral'
en: Current Employer
bs_BA: Trenutni Poslodavac

note: Label of the current_job_title (Data) field in DocType 'Employee Referral'
en: Current Job Title
bs_BA: Trenutna Profesija

note: Label of the current_month_income_tax (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Current Month Income Tax
bs_BA: Tekući Mjesečni Porez na Platu

en: Current Odometer Value should be greater than Last Odometer Value {0}
bs_BA: Trenutna vrijednost Odometra bi trebala biti veća od vrijednosti posljednjeg očitavanja Odometra {0}

note: Label of the odometer (Int) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Current Odometer value
bs_BA: Trenutno očitavanje Odometra

note: Label of the current_openings (Int) field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Current Openings
bs_BA: Trenutne Ponude Posla

note: Option for the 'Calculate Gratuity Amount Based On' (Select) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Current Slab
bs_BA: Trenutna Tabela

note: Label of the current_work_experience (Float) field in DocType 'Gratuity' Label of the gratuity_rule_slabs (Table) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Current Work Experience
bs_BA: Trenutno Radno Iskustvo

en: Currently, there is no {0} leave period for this date to create/update leave allocation.
bs_BA: Trenutno ne postoji {0} period odsustva za ovaj datum za kreiranje/ažuriranje raspodjele odsustva.

note: Option for the 'Dates Based On' (Select) field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Custom Range
bs_BA: Zaseban Raspon

en: Customer
bs_BA: Klijent

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Cyan
bs_BA: Cijan

note: Label of the cycle_name (Data) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Cycle Name
bs_BA: Naziv Ciklusa

note: Label of the cycles (Table) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Cycles
bs_BA: Ciklusi

note: Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Payroll Entry' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Salary Slip' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Salary Structure' Withholding'
en: Daily
bs_BA: Dnevno

note: Name of a DocType Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Daily Work Summary
bs_BA: Dnevni Sažetak Rada

note: Label of the daily_work_summary_group (Link) field in DocType 'Daily Work Summary' Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Daily Work Summary Group
bs_BA: Grupa Dnevnog Sažetka Rada

note: Name of a DocType
en: Daily Work Summary Group User
bs_BA: Korisnik Grupe Dnevnog Sažetka Rada

note: Name of a report Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Daily Work Summary Replies
bs_BA: Odgovori Dnevnog Sažetka Rada

note: Label of the dashboard_tab (Tab Break) field in DocType 'Expense Claim' Label of a shortcut in the Employee Lifecycle Workspace Label of a shortcut in the Expense Claims Workspace Label of a shortcut in the Recruitment Workspace Label of a shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: Dashboard
bs_BA: Nadzorna Tabla

note: Label of the date (Date) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Label of the date (Date) field in DocType 'Employee Referral' Label of the date (Date) field in DocType 'Exit Interview' Label of the date (Datetime) field in DocType 'Full and Final Asset' Label of the date (Date) field in DocType
en: Date
bs_BA: Datum

note: Label of the date (Date) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Date
bs_BA: Datum

en: Date Range
bs_BA: Raspon datuma

en: Date is repeated
bs_BA: Datum se ponavlja

note: Label of the date_of_birth (Date) field in DocType 'Travel Request'
en: Date of Birth
bs_BA: Datum Rođenja

note: Label of the date_of_joining (Date) field in DocType 'Employee Onboarding' Label of the date_of_joining (Date) field in DocType 'Exit Interview' Label of the date_of_joining (Date) field in DocType 'Full and Final Statement' Option for the 'Allocate on Day' (Select) field in DocType 'Leave Type' Lab
en: Date of Joining
bs_BA: Datum Pridruživanja

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'Leave Application'
en: Dates & Reason
bs_BA: Datumi & Razlog

note: Label of the dates_based_on (Select) field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Dates Based On
bs_BA: Datumi zasnovani na

en: Days for which Holidays are blocked for this department.
bs_BA: Dani za koje su praznici blokirani za ovo odjeljenje.

en: Debit A/C Number
bs_BA: Debitni Broj Računa

en: Dec
bs_BA: Decembar

en: Decision Pending
bs_BA: Odluka na čekanju

note: Label of the declarations (Table) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration'
en: Declarations
bs_BA: Deklaracije

note: Label of the amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category'
en: Declared Amount
bs_BA: Deklarisani Iznos

note: Label of the deduct_full_tax_on_selected_payroll_date (Check) field in DocType 'Additional Salary' DocType 'Salary Component' DocType 'Salary Detail'
en: Deduct Full Tax on Selected Payroll Date
bs_BA: Odbij puni porez na odabrani datum obračuna plata

note: Label of the deduct_tax_for_unclaimed_employee_benefits (Check) field in DocType 'Payroll Entry' DocType 'Salary Slip'
en: Deduct Tax For Unclaimed Employee Benefits
bs_BA: Odbij Porez na Nezatražene Beneficije Personala

note: Label of the deduct_tax_for_unsubmitted_tax_exemption_proof (Check) field in DocType 'Payroll Entry' DocType 'Salary Slip'
en: Deduct Tax For Unsubmitted Tax Exemption Proof
bs_BA: Odbij Porez za Nepodneseni Dokaz Izuzeća od Poreza

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Salary Component'
en: Deduction
bs_BA: Odbitak

note: Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Deduction Reports
bs_BA: Izvještaji Odbitaka

en: Deduction from Salary
bs_BA: Odbitak od Plate

note: Label of the deductions (Table) field in DocType 'Salary Slip' Label of the deductions (Table) field in DocType 'Salary Structure'
en: Deductions
bs_BA: Odbici

note: Label of the deductions_before_tax_calculation (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Deductions before tax calculation
bs_BA: Odbici prije obračuna poreza

note: Label of the default_account (Link) field in DocType 'Expense Claim Account' Label of the default_account (Link) field in DocType 'Expense Claim Detail'
en: Default Account
bs_BA: Standard Račun

note: Label of the default_amount (Currency) field in DocType 'Salary Detail'
en: Default Amount
bs_BA: Standard Iznos

note: Description of the 'Account' (Link) field in DocType 'Salary Component Account'
en: Default Bank / Cash account will be automatically updated in Salary Journal Entry when this mode is selected.
bs_BA: Standard Bankovni/Gotovinski račun će se automatski ažurirati u Upisu platnog dnevnika kada se izabere ovaj način.

note: Label of the default_base_pay (Currency) field in DocType 'Employee Grade'
en: Default Base Pay
bs_BA: Standard Osnovna Plata

en: Default Employee Advance Account
bs_BA: Standard Račun Predujma

en: Default Expense Claim Payable Account
bs_BA: Standard Račun Izdataka

en: Default Payroll Payable Account
bs_BA: Standard Račun za Isplatu Plata

note: Label of the default_salary_structure (Link) field in DocType 'Employee Grade'
en: Default Salary Structure
bs_BA: Standard Struktura Plata

en: Default Shift
bs_BA: Standard Smjena

note: Label of the deferred_expense_account (Check) field in DocType 'Expense Claim Type'
en: Deferred Expense Account
bs_BA: Račun Odgođenih Troškova

en: Delete
bs_BA: Izbriši

en: Delete Attachment
bs_BA: Izbriši Prilog

en: Delete {0}
bs_BA: Izbriši {0}

note: Label of the delivery_trip (Link) field in DocType 'Expense Claim'
en: Delivery Trip
bs_BA: Dostavna Ruta

note: Label of the department (Link) field in DocType 'Appraisal' Label of the department (Link) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the department (Link) field in DocType 'Appraisee' Label of the department (Link) field in DocType 'Attendance' Label of the department (Link) field in DocType 'Atte
en: Department
bs_BA: Odjel

note: Name of a DocType
en: Department Approver
bs_BA: Odobravač Odjela

note: Label of a chart in the Recruitment Workspace
en: Department Wise Openings
bs_BA: Otvorena Radna Mjesta po Odjelu

en: Department {0} does not belong to company: {1}
bs_BA: Odjel {0} ne pripada kompaniji: {1}

en: Department: {0}
bs_BA: Odjel: {0}

note: Label of the departure_date (Datetime) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Departure Datetime
bs_BA: Datum Polaska

en: Depends On Payment Days
bs_BA: Zavisi od Plaćenih Dana

note: Label of the depends_on_payment_days (Check) field in DocType 'Salary Component' Detail'
en: Depends on Payment Days
bs_BA: Zavisi od Plaćenih Dana

note: Label of the description (Long Text) field in DocType 'Appointment Letter content' Label of the section_break_4 (Section Break) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'Appraisal Template' Label of the description (Text Editor) field in DocTyp
en: Description
bs_BA: Opis

note: Description of a DocType
en: Description of a Job Opening
bs_BA: Opis Otvorenog Radnog Mjesta

note: Label of the designation (Link) field in DocType 'Appraisal' Label of the designation (Link) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the designation (Data) field in DocType 'Appraisee' Label of the designation (Link) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Label of the designation (Link) fie
en: Designation
bs_BA: Pozicija

note: Name of a DocType
en: Designation Skill
bs_BA: Vještina Imenovanja

en: Designation: {0}
bs_BA: Naziv: {0}

note: Label of the details_section (Section Break) field in DocType 'Attendance' Label of the interview_details_section (Section Break) field in DocType 'Interview' Label of the details_section (Section Break) field in DocType 'Interview Feedback' Label of the details_section (Section Break) field in DocT
en: Details
bs_BA: Detalji

note: Label of the details_of_sponsor (Data) field in DocType 'Travel Request'
en: Details of Sponsor (Name, Location)
bs_BA: Detalji Sponzora (Ime, Lokacija)

note: Label of the determine_check_in_and_check_out (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Determine Check-in and Check-out
bs_BA: Prijava i Odjava na osnovu

note: Label of the disable (Check) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Disable
bs_BA: Onemogući

note: Label of the disable_rounded_total (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Disable Rounded Total
bs_BA: Onemogući Ukupno Zaokruženo

en: Disable {0} for the {1} component, to prevent the amount from being deducted twice, as its formula already uses a payment-days-based component.
bs_BA: Onemogući {0} za komponentu {1}, kako biste spriječili da se iznos dvaput odbije, jer njegova formula već koristi komponentu zasnovanu na plaćenim danima.

en: Disable {0} or {1} to proceed.
bs_BA: Onemogući {0} ili {1} da nastavite.

note: Label of the disabled (Check) field in DocType 'Additional Salary' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Income Tax Slab' Label of the disabled (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Disabled
bs_BA: Onemogućeno

en: Disabling Push Notifications...
bs_BA: Onemogućavanje Guranih Obavještenja u toku...

en: Dismiss
bs_BA: Odbaci

note: Label of the pro_rata_dispensed_amount (Currency) field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Dispensed Amount (Pro-rated)
bs_BA: Dodjeljni Iznos (proporcionalno)

note: Label of the do_not_include_in_total (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Do Not Include in Total
bs_BA: Ne uključuj u Ukupno

note: Label of the do_not_include_in_total (Check) field in DocType 'Salary Detail'
en: Do not include in total
bs_BA: Ne uključuj u Ukupno

en: Do you still want to proceed?
bs_BA: Želite li i dalje nastaviti?

en: Do you want to update the Job Applicant {0} as {1} based on this interview result?
bs_BA: Želite li ažurirati kandidata za posao {0} kao {1} na osnovu rezultata ovog intervjua?

en: Document Status
bs_BA: Status dokumenta

en: Document {0} failed!
bs_BA: Dokument {0} nije uspio!

note: Option for the 'Travel Type' (Select) field in DocType 'Travel Request'
en: Domestic
bs_BA: Domaći

en: Download PDF
bs_BA: Preuzmi PDF

note: Label of the download_template (Section Break) field in DocType 'Upload Attendance'
en: Download Template
bs_BA: Preuzmi Šablon

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Advance' Option for the 'Approval Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Leave Encashment' Option for the 'Statu
en: Draft
bs_BA: Nacrt

note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Driver
bs_BA: Vozač

en: Duplicate Attendance
bs_BA: Duplicirano Prisustvo

en: Duplicate Entry
bs_BA: Dvostruki unos

en: Duplicate Job Requisition
bs_BA: Dupliciraj Zahtjev za Posao

en: Duplicate Overwritten Salary
bs_BA: Dvostruka Prepisana Plata

en: Duplicate Salary Withholding
bs_BA: Dvostruko Zadržana Plata

note: Label of the duration (Int) field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Duration (Days)
bs_BA: Trajanje (Dana)

en: ERROR({0}): {1}
bs_BA: GREŠKA({0}): {1}

note: Label of the early_exit (Check) field in DocType 'Attendance' Label of the early_exit (Check) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Early Exit
bs_BA: Rana Odjava

en: Early Exit By
bs_BA: Rana Odjava do

note: Label of the early_exit_grace_period (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: Early Exit Grace Period
bs_BA: Period Odgode Ranog Izlaza

en: Early Exits
bs_BA: Rane Odjave

note: Label of the earned_leave (Section Break) field in DocType 'Leave Type'
en: Earned Leave
bs_BA: Zarađeni Dopust

note: Label of the earned_leave_frequency (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: Earned Leave Frequency
bs_BA: Učestalost Zarađenog Odsustva

en: Earned Leaves
bs_BA: Zarađeni Dopusti

en: Earned Leaves are allocated as per the configured frequency via scheduler.
bs_BA: Zarađena odsustva se dodjeljuju prema konfiguriranoj učestalosti putem planera.

en: Earned Leaves are auto-allocated via scheduler based on the annual allocation set in the Leave Policy: {0}
bs_BA: Zarađena odsustva se automatski dodjeljuju putem planera na osnovu godišnje dodjele postavljene u Politici odsustva: {0}

en: Earned Leaves are leaves earned by an Employee after working with the company for a certain amount of time. Enabling this will allocate leaves on pro-rata basis by automatically updating Leave Allocation for leaves of this type at intervals set by 'Earned Leave Frequency.
bs_BA: Zarađena odsustva su odsustva koje je personal zaradio nakon što je radio u kompaniji određeno vrijeme. Ako ovo omogućite, dodijelit će se odsustva na proporcionalnoj osnovi automatskim ažuriranjem dodjele odsustva za odsustvo ovog tipa u intervalima postavljenim od strane 'Učestalost Zarađenog Odsustva'.

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Salary Component'
en: Earning
bs_BA: Zarada

note: Label of the earning_component (Link) field in DocType 'Leave Type' Label of the earning_component (Link) field in DocType 'Employee Benefit Application Detail'
en: Earning Component
bs_BA: Komponenta Zarade

en: Earning Salary Component is required for Employee Referral Bonus.
bs_BA: Komponenta Zarade je obavezna za Bonus Preporuke Personala.

note: Label of the earnings (Table) field in DocType 'Salary Slip' Label of the earnings (Table) field in DocType 'Salary Structure'
en: Earnings
bs_BA: Zarada

note: Label of the earnings_and_deductions_tab (Tab Break) field in DocType 'Salary Slip' Label of the earning_deduction (Tab Break) field in DocType 'Salary Structure'
en: Earnings & Deductions
bs_BA: Zarada & Odbici

en: Edit
bs_BA: Uredi

en: Edit Expense Item
bs_BA: Uredi Artikl Troška

en: Edit Expense Tax
bs_BA: Uredi Porez na Troškove

note: Label of the effective_from (Date) field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Effective From
bs_BA: Na snazi od

note: Label of the effective_to (Date) field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Effective To
bs_BA: Na snazi do

note: Label of the effective_from (Date) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Effective from
bs_BA: Na snazi od

note: Label of the email (Data) field in DocType 'Employee Referral' Label of the email_section (Section Break) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Email
bs_BA: E-pošta

note: Label of the email_id (Data) field in DocType 'Job Applicant'
en: Email Address
bs_BA: Adresa e-pošte

note: Label of the email (Data) field in DocType 'Exit Interview'
en: Email ID
bs_BA: ID e-pošte

note: Label of the email_salary_slip_to_employee (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Email Salary Slip to Employee
bs_BA: Pošalji Platni List

en: Email Salary Slips
bs_BA: Pošalji Platni List e-poštom

note: Label of the email_sent_to (Code) field in DocType 'Daily Work Summary'
en: Email Sent To
bs_BA: E-pošta Poslana

note: Label of the email_template (Link) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Email Template
bs_BA: Šablon e-pošte

en: Email sent to {0}
bs_BA: E-pošta poslana {0}

note: Description of the 'Email Salary Slip to Employee' (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Emails salary slip to employee based on preferred email selected in Employee
bs_BA: Šalje platni List e-poštom zaposleniku na osnovu željene e-pošte odabrane u Postavkama Personala

note: Label of the employee (Link) field in DocType 'Appraisal' Name of a role Label of the employee (Link) field in DocType 'Appraisee' Label of the employee (Link) field in DocType 'Attendance' Label of the employee (Link) field in DocType 'Attendance Request' Label of the employee (Link) field in DocTy
en: Employee
bs_BA: Personal

en: Employee A/C Number
bs_BA: Bankovni Račun

note: Name of a DocType Label of the employee_advance (Link) field in DocType 'Expense Claim Advance' Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a shortcut in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Advance
bs_BA: Predujam

en: Employee Advance Balance
bs_BA: Stanje Predujma

note: Name of a report Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Advance Summary
bs_BA: Sažetak Predujma

en: Employee Advances
bs_BA: Račun Predujma

note: Name of a report Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Analytics
bs_BA: Analiza

note: Name of a DocType Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Employee Attendance Tool
bs_BA: Alat Prisustva

note: Name of a DocType Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Benefit Application
bs_BA: Zahtjev za Beneficije

note: Name of a DocType
en: Employee Benefit Application Detail
bs_BA: Detalji Zahtjeva za Beneficije

note: Name of a DocType Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Benefit Claim
bs_BA: Potraživanje za Beneficije

note: Label of the employee_benefits (Table) field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Employee Benefits
bs_BA: Beneficije

note: Name of a report Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Birthday
bs_BA: Rođendan

note: Name of a DocType
en: Employee Boarding Activity
bs_BA: Introdukcijske Aktivnosti

note: Name of a DocType Label of a Link in the Overview Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace Label of a shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: Employee Checkin
bs_BA: Prijava

en: Employee Checkin History
bs_BA: Istorija Prijava

note: Name of a DocType
en: Employee Cost Center
bs_BA: Centar Troškova

note: Label of the details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Onboarding' Label of the employee_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Employee Performance Feedback' Label of the employee_details_section (Section Break) field in DocType 'Exit Interview' Label of the employee_details_sec
en: Employee Details
bs_BA: Detalji

note: Label of the employee_emails (Small Text) field in DocType 'Training Event' Label of the employee_emails (Small Text) field in DocType 'Training Result'
en: Employee Emails
bs_BA: E-pošta

note: Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Exit
bs_BA: Otkaz

note: Label of the employee_exit_section (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Employee Exit Settings
bs_BA: Postavke Otkaza

note: Name of a report Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Exits
bs_BA: Otkazi

note: Name of a DocType Label of a Link in the Performance Workspace
en: Employee Feedback Criteria
bs_BA: Kriterijumi Povratnih Informacija

note: Name of a DocType
en: Employee Feedback Rating
bs_BA: Ocjena Povratnih Informacija

note: Label of the employee_grade (Link) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Name of a DocType Label of the employee_grade (Link) field in DocType 'Employee Onboarding' Label of the employee_grade (Link) field in DocType 'Employee Onboarding Template' Label of the employee_grade (Link) field in Do
en: Employee Grade
bs_BA: Kvalifikacija

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a shortcut in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Grievance
bs_BA: Žalba

note: Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Group
bs_BA: Grupa

note: Name of a DocType
en: Employee Health Insurance
bs_BA: Zdravstveno Osiguranje

note: Name of a report Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Employee Hours Utilization Based On Timesheet
bs_BA: Korištenje radnih sati na osnovu Radnog Lista

note: Label of the employee_image (Attach Image) field in DocType 'Appraisal'
en: Employee Image
bs_BA: Slika

note: Name of a DocType Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Employee Incentive
bs_BA: Stimulacija

note: Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Employee Info
bs_BA: Informacija

note: Name of a report Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Information
bs_BA: Informacija

note: Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Journey
bs_BA: Radno Iskustvo

note: Name of a report Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Leave Balance
bs_BA: Stanje Odsustva

note: Name of a report Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employee Leave Balance Summary
bs_BA: Sažetak Stanja Odsustva

note: Name of a Workspace
en: Employee Lifecycle
bs_BA: Radni Vijek

en: Employee Loan
bs_BA: Kredit

note: Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Appraisal' Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Appraisee' Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Attendance' Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Attendance Request' Label of the employee_name (Data) fiel
en: Employee Name
bs_BA: Ime

note: Label of the emp_created_by (Select) field in DocType 'HR Settings'
en: Employee Naming By
bs_BA: Imenovanje na osnovu

note: Option for the 'Employee Naming By' (Select) field in DocType 'HR Settings'
en: Employee Number
bs_BA: Broj

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a shortcut in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Onboarding
bs_BA: Introdukcija

note: Label of the employee_onboarding_template (Link) field in DocType 'Employee Onboarding' Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Onboarding Template
bs_BA: Šablon Introdukcije

en: Employee Onboarding: {0} already exists for Job Applicant: {1}
bs_BA: Introdukcija: {0} već postoji za kandidata za posao: {1}

note: Name of a DocType
en: Employee Other Income
bs_BA: Ostali Prihodi

note: Name of a DocType Label of a Link in the Performance Workspace Label of a shortcut in the Performance Workspace
en: Employee Performance Feedback
bs_BA: Povratne informacije Efektiviteta

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Link in the Performance Workspace
en: Employee Promotion
bs_BA: Unaprijeđenje

note: Label of the details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Promotion'
en: Employee Promotion Details
bs_BA: Detalji Unaprijeđena

en: Employee Promotion cannot be submitted before Promotion Date
bs_BA: Unaprijeđenje se ne može podnijeti prije datuma unaprijeđenja

note: Name of a DocType
en: Employee Property History
bs_BA: Istorija Karekteristike Personala

note: Name of a DocType Label of the employee_referral (Link) field in DocType 'Job Applicant' Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Employee Referral
bs_BA: Preporuka

en: Employee Referral {0} is not applicable for referral bonus.
bs_BA: Preporuka od {0} se ne odnosi na bonus za preporuke.

en: Employee Referrals
bs_BA: Preporuke

note: Label of the employee_responsible (Link) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Employee Responsible
bs_BA: Odgovorni

note: Option for the 'Final Decision' (Select) field in DocType 'Exit Interview'
en: Employee Retained
bs_BA: Zadržan

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace Label of a shortcut in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Separation
bs_BA: Otkaz

note: Label of the employee_separation_template (Link) field in DocType 'Employee Separation' Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Separation Template
bs_BA: Šablon Otkaza

note: Label of the employee_settings (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Employee Settings
bs_BA: Postavke Personala

note: Name of a DocType
en: Employee Skill
bs_BA: Vještina

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Skill Map
bs_BA: Mapa Vještina

note: Label of the employee_skills (Table) field in DocType 'Employee Skill Map'
en: Employee Skills
bs_BA: Vještine

en: Employee Status
bs_BA: Status

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Category
bs_BA: Kategorija Izuzeća od Poreza

note: Name of a DocType Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace Label of a shortcut in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Declaration
bs_BA: Deklaracija Izuzeća od Poreza

note: Name of a DocType Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Declaration Category
bs_BA: Kategorija Deklaracije Izuzeća od Poreza

note: Name of a DocType Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Proof Submission
bs_BA: Podnošenje Dokaza o Izuzeća od Poreza

note: Name of a DocType
en: Employee Tax Exemption Proof Submission Detail
bs_BA: Detalji Podnošenja Dokaza Izuzeća od Poreza

note: Name of a DocType Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Employee Tax Exemption Sub Category
bs_BA: Podkategorija Izuzeća od Poreza

note: Name of a DocType
en: Employee Training
bs_BA: Obuka

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Employee Transfer
bs_BA: Premještaj

note: Label of the transfer_details (Table) field in DocType 'Employee Transfer'
en: Employee Transfer Detail
bs_BA: Detalj Premještaja

note: Label of the details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Transfer'
en: Employee Transfer Details
bs_BA: Detalji Premještaja

en: Employee Transfer cannot be submitted before Transfer Date
bs_BA: Premještaj se ne može podnijeti prije datuma premještaja

en: Employee can be named by Employee ID if you assign one, or via Naming Series. Select your preference here.
bs_BA: Personal se može imenovati na osnovu Personalnog ID ako je dodijeljen ili putem Serije Imenovanja. Ovdje odaberite željenu opciju.

note: Label of the employee_name (Data) field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Employee name
bs_BA: Ime

note: Description of the 'Employee Naming By' (Select) field in DocType 'HR Settings'
en: Employee records are created using the selected option
bs_BA: Zapisnik Personala se kreira pomoću odabrane opcije

en: Employee was marked Absent due to missing Employee Checkins.
bs_BA: Personal je naveden kao Odsutan zbog nedostajućih prijava.

en: Employee was marked Absent for not meeting the working hours threshold.
bs_BA: Personal je naveden kao Odsutan zbog neispunjavanja praga radnih sati radnog vremena.

en: Employee was marked Absent for other half due to missing Employee Checkins.
bs_BA: Personal je označen kao odsutan tokom druge polovine dana zbog nedostajućih prijava.

en: Employee {0} already has an Attendance Request {1} that overlaps with this period
bs_BA: {0} već ima Zahtjev za prisustvo {1} koji se preklapa s ovim periodom

en: Employee {0} already has an active Shift {1}: {2} that overlaps within this period.
bs_BA: {0} već ima aktivnu smjenu {1}: {2} koja se preklapa u ovom periodu.

en: Employee {0} already submitted an application {1} for the payroll period {2}
bs_BA: {0} je već predao zahtjev {1} za period obračuna plata {2}

en: Employee {0} has already applied for Shift {1}: {2} that overlaps within this period
bs_BA: {0} se već prijavio za smjenu {1}: {2} koja se preklapa u ovom periodu

en: Employee {0} has already applied for {1} between {2} and {3} : {4}
bs_BA: {0} se već prijavio za {1} između {2} i {3} : {4}

en: Employee {0} has no maximum benefit amount
bs_BA: {0} nema maksimalan iznos beneficija

en: Employee {0} is not active or does not exist
bs_BA: {0} nije aktivan ili ne postoji

en: Employee {0} is on Leave on {1}
bs_BA: {0} je odsutan {1}

en: Employee {0} not found in Training Event Participants.
bs_BA: {0} nije pronađen među učesnicima obuke.

en: Employee {0} on Half day on {1}
bs_BA: {0} na pola dana {1}

en: Employee {0} relieved on {1} must be set as 'Left'
bs_BA: {0} razriješen {1} mora biti postavljen kao 'Napustio'

en: Employee: {0} have to complete minimum {1} years for gratuity
bs_BA: Personal: {0} mora raditi minimalno {1} godina za nagradu

note: Label of the employees_section (Section Break) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the employees (Table) field in DocType 'Training Event' Label of the employees (Table) field in DocType 'Training Result' Label of the employees_tab (Tab Break) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Employees
bs_BA: Personal

note: Label of the employees_html (HTML) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the employees_html (HTML) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Label of the employees_html (HTML) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment'
en: Employees HTML
bs_BA: HTML Personala

note: Label of a Link in the Overview Workspace
en: Employees Working on a Holiday
bs_BA: Praznični Personal

en: Employees cannot give feedback to themselves. Use {0} instead: {1}
bs_BA: Personal ne može sami sebi dati povratnu informaciju. Umjesto toga koristi {0}: {1}

note: Label of the half_marked_employees_html (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Employees on Half Day HTML
bs_BA: Poludnevni Personal HTML

en: Employees will miss holiday reminders from {} until {}. <br> Do you want to proceed with this change?
bs_BA: Personal će propustiti podsjetnike za praznike od {} do {}. <br> Želiš li nastaviti s ovom promjenom?

en: Employees without Feedback: {0}
bs_BA: Personal bez Povratnih Informacija: {0}

en: Employees without Goals: {0}
bs_BA: Personal bez Ciljeva: {0}

note: Name of a report Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Employees working on a holiday
bs_BA: Praznični Personal

note: Label of the employment_type (Link) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Name of a DocType Label of the employee_type_name (Data) field in DocType 'Employment Type' Label of the employment_type (Link) field in DocType 'Job Opening' Label of the employment_type (Link) field in DocType 'Leave C
en: Employment Type
bs_BA: Tip Personala

note: Label of the enable_auto_attendance (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: Enable Auto Attendance
bs_BA: Omogući Automatsko Prisustvo

note: Label of the enable_early_exit_marking (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: Enable Early Exit Marking
bs_BA: Omogući Odbir Rane Odjave

note: Label of the enable_late_entry_marking (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: Enable Late Entry Marking
bs_BA: Omogući Odabir Kasne Prijave

en: Enable Push Notifications
bs_BA: Omogući Gurana Obavještenja

note: Label of the enabled (Check) field in DocType 'Daily Work Summary Group' Label of the enabled (Check) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: Enabled
bs_BA: Omogućeno

en: Enabling Push Notifications...
bs_BA: Omogućavanje Guranih Obavještenja u toku...

note: Label of the encashment (Section Break) field in DocType 'Leave Type'
en: Encashment
bs_BA: Unovčavanje

note: Label of the encashment_amount (Currency) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Encashment Amount
bs_BA: Iznos Naplate

note: Label of the encashment_date (Date) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Encashment Date
bs_BA: Datum Unovčavanja

note: Label of the encashment_days (Float) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Encashment Days
bs_BA: Dani Naplate

en: Encashment Days cannot exceed {0} {1} as per Leave Type settings
bs_BA: Dani Naplate ne mogu premašiti {0} {1} prema postavkama Tipa Odsustva

en: Encashment Limit Applied
bs_BA: Primijenjeno Ograničenje Naplate

note: Label of the encrypt_salary_slips_in_emails (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Encrypt Salary Slips in Emails
bs_BA: Šifriraj Platne Liste u e-pošti

en: End
bs_BA: Kraj

note: Label of the end_date (Date) field in DocType 'Appraisal' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Goal' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Shift Assignment' Label of the end_date (Date) field in DocType 'Shift Assignm
en: End Date
bs_BA: Datum Završetka

en: End Date cannot be before Start Date
bs_BA: Datum završetka ne može biti prije datuma početka

note: Label of the end_time (Time) field in DocType 'Shift Type' Label of the end_time (Datetime) field in DocType 'Training Event'
en: End Time
bs_BA: Vrijeme Završetka

en: End date: {0}
bs_BA: Datum Završetka: {0}

en: End time cannot be before start time
bs_BA: Vrijeme završetka ne može biti prije vremena početka

note: Label of a Link in the Performance Workspace
en: Energy Point Log
bs_BA: Zapisnik Rezultata Efektiviteta

note: Label of a Link in the Performance Workspace
en: Energy Point Rule
bs_BA: Pravilo Rezultata Efektovnosti

note: Label of a Link in the Performance Workspace
en: Energy Point Settings
bs_BA: Postavke Rezultata Efektiviteta

note: Label of a Card Break in the Performance Workspace
en: Energy Points
bs_BA: Efektivitet

en: Enter the Standard Working Hours for a normal work day. These hours will be used in calculations of reports such as Employee Hours Utilization and Project Profitability analysis.
bs_BA: Unesi standardno radno vrijeme za normalan radni dan. Ovi sati će se koristiti u izračunima izvještaja kao što su iskorištenost sati personala i analiza profitabilnosti projekta.

en: Enter the number of leaves you want to allocate for the period.
bs_BA: Unesite broj odsustva koje želite dodijeliti za period.

en: Enter {0}
bs_BA: Unesi {0}

en: Error
bs_BA: Grеška

en: Error Log
bs_BA: Dnevnik grešaka

note: Label of the error_message (Small Text) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Error Message
bs_BA: Poruka o grešci

en: Error creating {0}
bs_BA: Greška pri kreiranju {0}

en: Error deleting {0}
bs_BA: Greška pri brisanju {0}

en: Error in formula or condition
bs_BA: Greška u formuli ili stanju

en: Error in formula or condition: {0} in Income Tax Slab
bs_BA: Greška u formuli ili stanju: {0} u Tablici Poreza na Platu

en: Error in some rows
bs_BA: Greška u nekim redovima

en: Error updating {0}
bs_BA: Greška pri ažuriranju {0}

en: Error while evaluating the {doctype} {doclink} at row {row_id}. <br><br> <b>Error:</b> {error} <br><br> <b>Hint:</b> {description}
bs_BA: Greška prilikom procjene {doctype} {doclink} u redu {row_id}. <br><br> <b>Greška:</b> {error} <br><br> <b>Savjet:</b> {description}

note: Label of the estimated_cost_per_position (Currency) field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Estimated Cost Per Position
bs_BA: Procijenjen Trošak po Poziciji

en: Evaluation
bs_BA: Evaluacija

note: Label of the evaluation_date (Date) field in DocType 'Employee Skill'
en: Evaluation Date
bs_BA: Datum Evaluacije

en: Evaluation Method cannot be changed as there are existing appraisals created for this cycle
bs_BA: Metoda evaluacije se ne može promijeniti jer postoje postojeće procjene kreirane za ovaj ciklus

note: Label of the event_details (Section Break) field in DocType 'Travel Request'
en: Event Details
bs_BA: Detalji Događaja

en: Event Link
bs_BA: Veza Događaja

en: Event Location
bs_BA: Lokacija Događaja

note: Label of the event_name (Data) field in DocType 'Training Event' Label of the event_name (Data) field in DocType 'Training Feedback'
en: Event Name
bs_BA: Naziv Događaja

note: Label of the event_status (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Event Status
bs_BA: Status Događaja

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Shift Schedule'
en: Every 2 Weeks
bs_BA: Svake dvije Sedmice

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Shift Schedule'
en: Every 3 Weeks
bs_BA: Svake tri Sedmice

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Shift Schedule'
en: Every 4 Weeks
bs_BA: Svake četiri Sedmice

note: Option for the 'Working Hours Calculation Based On' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Every Valid Check-in and Check-out
bs_BA: Svaka Valjana Prijava i Odjava

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Shift Schedule'
en: Every Week
bs_BA: Svake Sedmice

en: Everyone, let’s congratulate them on their work anniversary!
bs_BA: Svi, čestitajmo im godišnjicu rada!

en: Everyone, let’s congratulate {0} on their birthday.
bs_BA: Svi, čestitamo {0} rođendan.

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Exam
bs_BA: Ispit

note: Label of the exchange_rate (Float) field in DocType 'Employee Advance' Label of the exchange_rate (Float) field in DocType 'Payroll Entry' Label of the exchange_rate (Float) field in DocType 'Salary Slip'
en: Exchange Rate
bs_BA: Devizni Kurs

en: Exchange Rate cannot be zero.
bs_BA: Devizni Kurs ne može biti nula.

en: Exclude Holidays
bs_BA: Isključi Praznike

en: Excluded {0} Non-Encashable Leaves for {1}
bs_BA: Isključeno {0} Nenaplativo Odsustvo za {1}

note: Label of the exempted_from_income_tax (Check) field in DocType 'Salary Component' Detail'
en: Exempted from Income Tax
bs_BA: Oslobođen Poreza na Platu

note: Label of a Card Break in the Tax & Benefits Workspace
en: Exemption
bs_BA: Izuzeće

note: Label of the exemption_category (Link) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category' Label of the exemption_category (Read Only) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Exemption Category
bs_BA: Kategorija Izuzeća

note: Label of the exemption_proofs_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Exemption Proofs
bs_BA: Dokaz o Izuzeću

note: Label of the exemption_sub_category (Link) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category' Exemption Proof Submission Detail'
en: Exemption Sub Category
bs_BA: Podkategorija Izuzeća

en: Existing Record
bs_BA: Postojeći Zapis

note: Option for the 'Final Decision' (Select) field in DocType 'Exit Interview'
en: Exit Confirmed
bs_BA: Otkaz je Potvrđen

note: Label of the exit_details_section (Section Break) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Exit Details
bs_BA: Detalji Odlazka

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Exit Interview
bs_BA: Otkazni Intervju

en: Exit Interview Pending
bs_BA: Otkazni Intervju na Čekanju

note: Label of the exit_interview (Text Editor) field in DocType 'Employee Separation'
en: Exit Interview Summary
bs_BA: Sažetak Otkaznog Intervjua

en: Exit Interview {0} already exists for Employee: {1}
bs_BA: Otkazni Intervju {0} već postoji za: {1}

note: Label of the exit_questionnaire_section (Section Break) field in DocType 'Exit Interview'
en: Exit Questionnaire
bs_BA: Otkazni Upitnik

en: Exit Questionnaire Notification
bs_BA: Obavijest Otkaznog Upitnika

note: Label of the exit_questionnaire_notification_template (Link) field in DocType 'HR Settings'
en: Exit Questionnaire Notification Template
bs_BA: Šablon Obavijesti Otkaznog Upitnika

en: Exit Questionnaire Pending
bs_BA: Otkazni Upitnik na Čekanju

note: Label of the exit_questionnaire_web_form (Link) field in DocType 'HR Settings'
en: Exit Questionnaire Web Form
bs_BA: Web Forma Otkaznog Intervjua

en: Expand All
bs_BA: Proširi sve

note: Label of the expected_average_rating (Rating) field in DocType 'Interview' Label of the expected_average_rating (Rating) field in DocType 'Interview Round'
en: Expected Average Rating
bs_BA: Očekivana Prosječna Ocjena

note: Label of the expected_by (Date) field in DocType 'Job Requisition'
en: Expected By
bs_BA: Očekuje se

note: Label of the expected_compensation (Currency) field in DocType 'Job Requisition'
en: Expected Compensation
bs_BA: Očekivana Kompenzacija

note: Name of a DocType
en: Expected Skill Set
bs_BA: Očekivani Skup Vještina

note: Label of the expected_skill_set (Table) field in DocType 'Interview Round'
en: Expected Skillset
bs_BA: Očekivani Skup Vještina

note: Label of the expense_amount (Currency) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Expense
bs_BA: Trošak

note: Label of the expense_account (Link) field in DocType 'Leave Encashment' Label of the expense_account (Link) field in DocType 'Gratuity'
en: Expense Account
bs_BA: Račun Troškova

note: Name of a role Label of the expense_approver (Link) field in DocType 'Expense Claim'
en: Expense Approver
bs_BA: Odobravatelj Troškova

note: Label of the expense_approver_mandatory_in_expense_claim (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Expense Approver Mandatory In Expense Claim
bs_BA: Odobravatelj Troškova je obavezan za Potraživanju Troškova

note: Name of a DocType Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a shortcut in the Expense Claims Workspace Label of a Card Break in the Overview Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Expense Claim
bs_BA: Potraživanje

note: Name of a DocType
en: Expense Claim Account
bs_BA: Račun Potraživanja Troškova

note: Name of a DocType
en: Expense Claim Advance
bs_BA: Predujam Potraživanja Troškova

note: Name of a DocType
en: Expense Claim Detail
bs_BA: Detalji Potraživanja Troškova

en: Expense Claim Summary
bs_BA: Sažetak Potraživanja Troškova

note: Label of the expense_type (Link) field in DocType 'Expense Claim Detail' Name of a DocType Label of the expense_type (Data) field in DocType 'Expense Claim Type' Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Expense Claim Type
bs_BA: Tip Potraživanja Troškova

en: Expense Claim for Vehicle Log {0}
bs_BA: Potraživanje Troškova za Zapisnik Vozila {0}

en: Expense Claim {0} already exists for the Vehicle Log
bs_BA: Potraživanje Troškova {0} već postoji za Zapisnik Vozila

note: Name of a Workspace Label of a chart in the Expense Claims Workspace
en: Expense Claims
bs_BA: Potraživanja

note: Label of the expense_date (Date) field in DocType 'Expense Claim Detail'
en: Expense Date
bs_BA: Datum Troška

en: Expense Item
bs_BA: Troškovni Artikal

note: Label of the section_break_9 (Section Break) field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Expense Proof
bs_BA: Dokaz Troškova

en: Expense Tax
bs_BA: Porez na Troškove

note: Label of the taxes (Table) field in DocType 'Expense Claim' Name of a DocType
en: Expense Taxes and Charges
bs_BA: Porezi i Naknade Troškova

note: Label of the expense_type (Link) field in DocType 'Travel Request Costing'
en: Expense Type
bs_BA: Tip Troška

note: Label of the expenses (Table) field in DocType 'Expense Claim'
en: Expenses
bs_BA: Troškovi

note: Label of the expenses_and_advances_tab (Tab Break) field in DocType 'Expense Claim'
en: Expenses & Advances
bs_BA: Troškovi & Predujmovi

en: Expire Allocation
bs_BA: Povuci Dodjelu

note: Label of the expire_carry_forwarded_leaves_after_days (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Expire Carry Forwarded Leaves (Days)
bs_BA: Istek Proslijeđenog Odsustva (Dana)

en: Expire Leaves
bs_BA: Istekni Odsustvo

note: Label of the expired (Check) field in DocType 'Leave Allocation'
en: Expired
bs_BA: Isteklo

note: Label of the expired_leaves (Float) field in DocType 'Salary Slip Leave'
en: Expired Leave(s)
bs_BA: Isteklo Odsustvo

en: Expired Leaves
bs_BA: Isteklo Odsustvo

note: Label of the explanation (Small Text) field in DocType 'Attendance Request'
en: Explanation
bs_BA: Objašnjenje

en: Export
bs_BA: Izvoz

en: Exporting...
bs_BA: Eksportiranje u toku...

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Failed
bs_BA: Neuspješno

en: Failed to create/submit {0} for employees:
bs_BA: Nije uspjelo kreiranje/podnošenje {0} za:

en: Failed to delete defaults for country {0}.
bs_BA: Brisanje standard postavki za zemlju {0} nije uspjelo.

en: Failed to download Salary Slip PDF
bs_BA: Nije uspjelo preuzimanje PDF Platne Liste

en: Failed to send the Interview Reschedule notification. Please configure your email account.
bs_BA: Nije uspjelo slanje obavještenja o ponovnom rasporedu intervjua. Konfigurišite vaš račun e-pošte.

en: Failed to setup defaults for country {0}.
bs_BA: Postavljanje standard postavki za zemlju {0} nije uspjelo.

en: Failed to submit some leave policy assignments:
bs_BA: Nije uspjelo slanje nekih dodjela pravila o odsustvu:

en: Failed to update the Job Applicant status
bs_BA: Ažuriranje statusa kandidata za posao nije uspjelo

en: Failed to {0} {1} for employees:
bs_BA: Neuspješno {0} {1} za:

en: Failure
bs_BA: Neuspjeh

note: Label of the failure_details_section (Tab Break) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Failure Details
bs_BA: Detalji o Neuspjehu

note: Label of the feedback_tab (Tab Break) field in DocType 'Appraisal' Label of the feedback_tab (Tab Break) field in DocType 'Employee Performance Feedback' Label of the feedback_tab (Tab Break) field in DocType 'Interview' Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Interview Label 
en: Feedback
bs_BA: Povratne informacije

en: Feedback Count
bs_BA: Broj Povratnih Informacija

note: Label of the feedback_html (HTML) field in DocType 'Appraisal' Label of the feedback_html (HTML) field in DocType 'Interview'
en: Feedback HTML
bs_BA: HTML Povratne Informacije

note: Label of the feedback_ratings (Table) field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Feedback Ratings
bs_BA: Ocjeene Povratnih Informacija

note: Label of the feedback_reminder_notification_template (Link) field in DocType 'HR Settings'
en: Feedback Reminder Notification Template
bs_BA: Šablon Obavijesti Podsjetniku Povratnih Informacija

en: Feedback Score
bs_BA: Rezultat Povratnih Informacija

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Training Event Employee'
en: Feedback Submitted
bs_BA: Povratne Informacije su poslane

en: Feedback Summary
bs_BA: Sažetak Povratnih Informacija

en: Feedback already submitted for the Interview {0}. Please cancel the previous Interview Feedback {1} to continue.
bs_BA: Povratne informacije su već poslane za intervju {0}. Otkaži prethodne povratne informacije o intervjuu {1} da nastavite.

en: Feedback cannot be recorded for an absent Employee.
bs_BA: Povratne informacije ne mogu se snimiti za odsutan personal.

en: Feedback {0} added successfully
bs_BA: Povratne informacije {0} su uspješno dodane

note: Label of the fetch_geolocation (Button) field in DocType 'Employee Checkin' Label of the fetch_geolocation (Button) field in DocType 'Shift Location'
en: Fetch Geolocation
bs_BA: Preuzmi Geolokaciju

en: Fetch Shift
bs_BA: Preuzmi Smjenu

en: Fetch Shifts
bs_BA: Preuzmi Smjene

en: Fetching Employees
bs_BA: Preuzimanje Personala u toku

en: Fetching Shift
bs_BA: Preuzima se Smjena

en: Fetching your geolocation
bs_BA: Preuzima se vaše Geolokacija

note: Label of the fieldname (Data) field in DocType 'Employee Property History'
en: Field Name
bs_BA: Naziv polja

en: File Preview
bs_BA: Pregled Datoteke

en: Fill the form and save it
bs_BA: Popuni formu i spremi je

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Requisition'
en: Filled
bs_BA: Popunjeno

en: Filter Based On
bs_BA: Filter na Osnovu

note: Label of the section_break_17 (Section Break) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Filter Employees
bs_BA: Filtriraj Personal

note: Label of the filter_list (HTML) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the filter_list (HTML) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Label of the filter_list (HTML) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment'
en: Filter List
bs_BA: Filter lista

note: Label of the filters_section (Section Break) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Filters
bs_BA: Filteri

note: Label of the employee_status (Select) field in DocType 'Exit Interview'
en: Final Decision
bs_BA: Konačna Odluka

note: Label of the final_score (Float) field in DocType 'Appraisal'
en: Final Score
bs_BA: Konačni Rezultat

note: Label of the final_score_formula (Code) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Final Score Formula
bs_BA: Formula Konačnog Rezultata

note: Option for the 'Working Hours Calculation Based On' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: First Check-in and Last Check-out
bs_BA: Prva Prijava i Zadnja Odjava

note: Option for the 'Allocate on Day' (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: First Day
bs_BA: Prvi Dan

note: Label of the first_name (Data) field in DocType 'Employee Referral'
en: First Name
bs_BA: Ime

en: Fiscal Year
bs_BA: Fiskalna Godina

en: Fiscal Year {0} not found
bs_BA: Fiskalna Godina {0} nije pronađena

note: Label of a Card Break in the Expense Claims Workspace
en: Fleet Management
bs_BA: Upravljanje Voznog Parka

note: Name of a role
en: Fleet Manager
bs_BA: Upravitelj Voznog Parka

note: Label of the flexible_benefits_tab (Tab Break) field in DocType 'Salary Component'
en: Flexible Benefits
bs_BA: Fleksibilne Beneficije

note: Option for the 'Mode of Travel' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Flight
bs_BA: Let

en: FnF Pending
bs_BA: Puna i Konačna Odluka na čekanju

note: Label of the follow_via_email (Check) field in DocType 'Leave Application'
en: Follow via Email
bs_BA: Prati putem e-pošte

en: Food
bs_BA: Hrana

note: Label of the for_designation (Link) field in DocType 'Employee Referral'
en: For Designation
bs_BA: Za Naziv

note: Label of the employee (Link) field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: For Employee
bs_BA: Za

note: Description of the 'Fraction of Daily Salary per Leave' (Float) field in DocType 'Leave Type'
en: For a day of leave taken, if you still pay (say) 50% of the daily salary, then enter 0.50 in this field.
bs_BA: Za dan uzetog odsustva, ako i dalje plaćate (recimo) 50% dnevne plate, unesite 0,50 u ovo polje.

note: Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Payroll Entry' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Salary Slip' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Salary Structure' Withholding'
en: Fortnightly
bs_BA: Dvosedmično

note: Label of the fraction_of_applicable_earnings (Float) field in DocType 'Gratuity Rule Slab'
en: Fraction of Applicable Earnings
bs_BA: Dio Primjenjive Zarade

note: Label of the daily_wages_fraction_for_half_day (Float) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Fraction of Daily Salary for Half Day
bs_BA: Dio Dnevne Plate za pola dana

note: Label of the fraction_of_daily_salary_per_leave (Float) field in DocType 'Leave Type'
en: Fraction of Daily Salary per Leave
bs_BA: Dio Dnevne Plate po odsustvu

en: Fractional Cost
bs_BA: Djelimični Trošak

note: Label of the frequency (Select) field in DocType 'Shift Schedule' Label of the frequency (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Frequency
bs_BA: Učestalost

en: Friday
bs_BA: Petak

en: From
bs_BA: Od

note: Label of the from_amount (Currency) field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: From Amount
bs_BA: Od Iznosa

note: Label of the from_date (Date) field in DocType 'Attendance Request' Label of the from_date (Date) field in DocType 'Leave Allocation' Label of the from_date (Date) field in DocType 'Leave Application' Label of the from_date (Date) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the from_date (Date) 
en: From Date
bs_BA: Od Datuma

en: From Date cannot be greater than To Date
bs_BA: Od Datuma ne može biti kasnije od Do Datuma

en: From Date must come before To Date
bs_BA: Od datuma mora biti prije Do datuma

en: From Date {0} cannot be after employee's relieving Date {1}
bs_BA: Od datuma {0} ne može biti nakon datuma razrješenja {1}

en: From Date {0} cannot be before employee's joining Date {1}
bs_BA: Od datuma {0} ne može biti prije datuma zapošljenja {1}

note: Label of the employee (Link) field in DocType 'Expense Claim'
en: From Employee
bs_BA: Od

note: Label of the from_time (Time) field in DocType 'Interview'
en: From Time
bs_BA: Od Vremena

note: Label of the from_user (Link) field in DocType 'PWA Notification'
en: From User
bs_BA: Od korisnika

en: From date can not be less than employee's joining date
bs_BA: Od datuma ne može biti prije datuma zapošljenja

en: From date can not be less than employee's joining date.
bs_BA: Od datuma ne može biti prije datuma zapošljenja.

en: From here, you can enable encashment for the balance leaves.
bs_BA: Odavde možete omogućiti napaltu za ostala stanja odsustva.

en: From {0} to {1}
bs_BA: Od {0} do {1}

note: Label of the from_year (Int) field in DocType 'Gratuity Rule Slab'
en: From(Year)
bs_BA: Od (Godina)

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Fuchsia
bs_BA: Fuksija

en: Fuel Expense
bs_BA: Trošak Goriva

en: Fuel Expenses
bs_BA: Troškovi Goriva

note: Label of the price (Currency) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Fuel Price
bs_BA: Cijena Goriva

note: Label of the fuel_qty (Float) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Fuel Qty
bs_BA: Količina Goriva

note: Label of the full_name (Data) field in DocType 'Employee Referral' Option for the 'Employee Naming By' (Select) field in DocType 'HR Settings'
en: Full Name
bs_BA: Puno ime

note: Name of a DocType
en: Full and Final Asset
bs_BA: Potpuna i Konačna Imovina

note: Name of a DocType
en: Full and Final Outstanding Statement
bs_BA: Potpuni i Konačni Izvanredni Dogovor

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Full and Final Statement
bs_BA: Potpuni i Konačni Dogovor

en: Full-time
bs_BA: Puno Radno Vrijeme

note: Option for the 'Travel Funding' (Select) field in DocType 'Travel Request'
en: Fully Sponsored
bs_BA: Potpuno Sponzorisano

note: Label of the funded_amount (Currency) field in DocType 'Travel Request Costing'
en: Funded Amount
bs_BA: Finansirani Iznos

note: Label of the future_income_tax_deductions (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Future Income Tax
bs_BA: Budući Porez na Platu

en: Future dates not allowed
bs_BA: Budući datumi nisu dozvoljeni

en: Gender
bs_BA: Spol

note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: General Ledger
bs_BA: Registar Knjigovodstva

note: Label of the geolocation (Geolocation) field in DocType 'Employee Checkin' Label of the geolocation (Geolocation) field in DocType 'Shift Location'
en: Geolocation
bs_BA: Geolokacija

en: Geolocation Error
bs_BA: Greška Geolokacije

en: Geolocation is not supported by your current browser
bs_BA: Vaš trenutni pretraživač ne podržava geolokaciju

en: Get Details From Declaration
bs_BA: Preuzmi Detalje iz Deklaracije

note: Label of the get_employees (Button) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the section_break_ackd (Section Break) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Label of the get_employees (Button) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Get Employees
bs_BA: Preuzmi Personal

note: Label of the get_job_requisitions (Button) field in DocType 'Staffing Plan'
en: Get Job Requisitions
bs_BA: Preuzmi Zahtjeve za Posao

note: Label of the get_template (Button) field in DocType 'Upload Attendance'
en: Get Template
bs_BA: Preuzmi Šablon

en: Get the app on your device for easy access & a better experience!
bs_BA: Preuzmi aplikaciju na svoj uređaj za lak pristup i bolje iskustvo!

en: Get the app on your iPhone for easy access & a better experience
bs_BA: Preuzmit aplikaciju na svoj iPhone za lak pristup i bolje iskustvo

note: Option for the 'Meal Preference' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Gluten Free
bs_BA: Bez Glutena

en: Go to Login
bs_BA: Idi na Prijavu

en: Go to Reset Password page
bs_BA: Idi na stranicu za ponovno postavljanje lozinke

note: Label of the kra (Small Text) field in DocType 'Appraisal Goal' Name of a DocType Label of the goal_name (Data) field in DocType 'Goal' Label of a Link in the Performance Workspace Label of a shortcut in the Performance Workspace
en: Goal
bs_BA: Cilj

note: Label of the goal_completion (Percent) field in DocType 'Appraisal KRA'
en: Goal Completion (%)
bs_BA: Napredak Cilja (%)

en: Goal Score
bs_BA: Rezultat Cilja

note: Label of the goal_score_percentage (Float) field in DocType 'Appraisal'
en: Goal Score (%)
bs_BA: Rezultat Cilja (%)

note: Label of the goal_score (Float) field in DocType 'Appraisal KRA'
en: Goal Score (weighted)
bs_BA: Rezultat Cilja (težinski)

en: Goal progress percentage cannot be more than 100.
bs_BA: Postotak Napretka do cilja ne može biti veći od 100.

en: Goal should be aligned with the same KRA as its parent goal.
bs_BA: Cilj bi trebao biti usklađen sa istim KRA kao i njegov nadređeni cilj.

en: Goal should be owned by the same employee as its parent goal.
bs_BA: Cilj bi trebao biti dodjeljen istom personalu kao i njegov nadređeni cilj.

en: Goal should belong to the same Appraisal Cycle as its parent goal.
bs_BA: Cilj bi trebao pripadati istom Ciklusu Ocjenjivanja kao i njegov nadređeni cilj.

en: Goal updated successfully
bs_BA: Cilj je uspješno ažuriran

note: Label of the goals (Table) field in DocType 'Appraisal'
en: Goals
bs_BA: Ciljevi

en: Goals updated successfully
bs_BA: Ciljevi su uspješno ažurirani

note: Label of the grade (Data) field in DocType 'Training Result Employee' Label of the grade (Link) field in DocType 'Payroll Entry' Label of the grade (Link) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Grade
bs_BA: Ocjena

note: Label of the grand_total (Currency) field in DocType 'Expense Claim'
en: Grand Total
bs_BA: Ukupni Iznos

note: Name of a DocType Label of the details_tab (Tab Break) field in DocType 'Gratuity' Label of the gratuity_details_tab (Section Break) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Gratuity
bs_BA: Nagrada

note: Name of a DocType
en: Gratuity Applicable Component
bs_BA: Primjenjiva Komponenta Nagrade

note: Label of the gratuity_rule (Link) field in DocType 'Gratuity' Name of a DocType
en: Gratuity Rule
bs_BA: Pravilo Nagrade

note: Name of a DocType
en: Gratuity Rule Slab
bs_BA: Tabela Pravila Nagrade

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Green
bs_BA: Zeleno

note: Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace
en: Grievance
bs_BA: Žalba

note: Label of the grievance_against (Dynamic Link) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Grievance Against
bs_BA: Žalba Naspram

note: Label of the grievance_against_party (Link) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Grievance Against Party
bs_BA: Žalba Naspram Stranke

note: Label of the grievance_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Grievance Details
bs_BA: Detalji Žalbe

note: Label of the grievance_type (Link) field in DocType 'Employee Grievance' Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Grievance Type
bs_BA: Tip Žalbe

en: Gross Earnings
bs_BA: Bruto Zarada

note: Label of the gross_pay (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Gross Pay
bs_BA: Bruto Plata

note: Label of the base_gross_pay (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Gross Pay (Company Currency)
bs_BA: Bruto Plata (Valuta Kompanije)

note: Label of the gross_year_to_date (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Gross Year To Date
bs_BA: Bruto Do Danas u Godini

note: Label of the base_gross_year_to_date (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Gross Year To Date(Company Currency)
bs_BA: Bruto Do Danas u Godini (Valuta Kompanije)

en: Group
bs_BA: Grupiši

en: Group By
bs_BA: Grupiši po

en: Group goal's progress is auto-calculated based on the child goals.
bs_BA: Napredak grupnog cilja se automatski izračunava na osnovu podređenih ciljeva.

en: HR
bs_BA: Personal

en: HR & Payroll
bs_BA: Personal & Obračun Plata

en: HR & Payroll Settings
bs_BA: Postavke Resursa & Obračun Plata

note: Label of a shortcut in the Overview Workspace
en: HR Dashboard
bs_BA: Nadzorna Tabla Resursa

note: Name of a role
en: HR Manager
bs_BA: Personalni Upravitelj

note: Name of a DocType Label of a Link in the Overview Workspace
en: HR Settings
bs_BA: Postavke Resursa

note: Name of a role
en: HR User
bs_BA: Personalni Korisnik

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Attendance' Label of the half_day (Check) field in DocType 'Attendance Request' Label of the half_day (Check) field in DocType 'Compensatory Leave Request' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Label of the hal
en: Half Day
bs_BA: Pola Dana

note: Label of the half_day_date (Date) field in DocType 'Attendance Request' Label of the half_day_date (Date) field in DocType 'Compensatory Leave Request' Label of the half_day_date (Date) field in DocType 'Leave Application'
en: Half Day Date
bs_BA: Poludnevni Datum

en: Half Day Date is mandatory
bs_BA: Poludnevni Datum je obavezan

en: Half Day Date should be between From Date and To Date
bs_BA: Poludnevni Datum bi trebao biti između Od Datuma i Do Datuma

en: Half Day Date should be in between Work From Date and Work End Date
bs_BA: Poludnevni datum bi trebao biti između Datuma Početka Rada i Datuma Završetka Rada

note: Label of the half_day_marked_employee_header (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Half Day Marked Employee Header
bs_BA: Poludnevni Personal Zaglavlje

en: Half Day Records
bs_BA: Poludnevni Zapisi

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Half Yearly
bs_BA: Polugodišnje

en: Half day date should be in between from date and to date
bs_BA: Poludnevni Datum bi trebao biti između Od Datuma i Do Datuma

note: Option for the 'Earned Leave Frequency' (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: Half-Yearly
bs_BA: Polugodišnje

note: Label of the has_certificate (Check) field in DocType 'Training Event'
en: Has Certificate
bs_BA: Ima Certifikat

en: Health Insurance
bs_BA: Zdravstveno Osiguranje

note: Label of the health_insurance_name (Data) field in DocType 'Employee Health Insurance'
en: Health Insurance Name
bs_BA: Naziv Zdravstvenog Osiguranja

en: Health Insurance No
bs_BA: Broj Zdravstvenog Osiguranja

en: Health Insurance Provider
bs_BA: Kompanija Zdravstvenog Osiguranja

en: Hello
bs_BA: Zdravo

note: Label of the help (HTML) field in DocType 'Salary Component'
en: Help
bs_BA: Pomoć

en: Hey {}! This email is to remind you about the upcoming holidays.
bs_BA: Zdravo {}! Ova e-pošta je podsjeta na predstojeće praznike.

en: Hey, {0} 👋
bs_BA: Zdravo, {0}👋

en: Hiring Count
bs_BA: Zapošljavanje

note: Label of the hiring_settings_section (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Hiring Settings
bs_BA: Postavke Zapošljavanja

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Applicant'
en: Hold
bs_BA: Zadrži

en: Holiday
bs_BA: Praznik

note: Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Daily Work Summary Group' Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Employee Onboarding' Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Leave Ledger Entry' Label of the holiday_list (Link) field in DocType 'Shift Type' Label of a Link i
en: Holiday List
bs_BA: Lista Praznika

note: Label of the optional_holiday_list (Link) field in DocType 'Leave Period'
en: Holiday List for Optional Leave
bs_BA: Lista Praznika za Fakultativni Dopust

note: Label of the send_holiday_reminders (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Holidays
bs_BA: Praznici

en: Holidays this Month.
bs_BA: Praznici ovog Mjeseca.

en: Holidays this Week.
bs_BA: Praznici ove Sedmice.

en: Home
bs_BA: Početna

note: Label of the horizontal_break (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Horizontal Break
bs_BA: Horizontalni Prekid

note: Label of the hour_rate (Currency) field in DocType 'Salary Slip' Label of the hour_rate (Currency) field in DocType 'Salary Structure'
en: Hour Rate
bs_BA: Satnica

note: Label of the base_hour_rate (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Hour Rate (Company Currency)
bs_BA: Satnica (Valuta Kompanije)

note: Label of the hours (Float) field in DocType 'Training Result Employee'
en: Hours
bs_BA: Sati

en: House rent paid days overlapping with {0}
bs_BA: Plaćeni dani za najam kuće se preklapaju sa {0}

en: House rented dates required for exemption calculation
bs_BA: Datumi iznajmljivanja kuće potrebni za obračun izuzeća

en: House rented dates should be atleast 15 days apart
bs_BA: Razmak između datuma iznajmljivanja kuće trebao bi biti najmanje 15 dana

en: IFSC Code
bs_BA: IFSC Kod

note: Option for the 'Log Type' (Select) field in DocType 'Employee Checkin'
en: IN
bs_BA: PRIJAVA

note: Label of the personal_id_number (Data) field in DocType 'Travel Request'
en: Identification Document Number
bs_BA: Broj identifikacionog Dokumenta

note: Name of a DocType Label of the identification_document_type (Data) field in DocType 'Identification Document Type' Label of the personal_id_type (Link) field in DocType 'Travel Request'
en: Identification Document Type
bs_BA: Tip Identifikacionog Dokumenta

note: Description of the 'Process Payroll Accounting Entry based on Employee' (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: If checked, Payroll Payable will be booked against each employee
bs_BA: Ako je navedeno, Obračun Plate će se knjižiti prema personalu

note: Description of the 'Disable Rounded Total' (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: If checked, hides and disables Rounded Total field in Salary Slips
bs_BA: Ako je odabrano, skriva i onemogućuje polje Zaokruženi Ukupan Iznos u Platnim Listovima

note: Description of the 'Exempted from Income Tax' (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: If checked, the full amount will be deducted from taxable income before calculating income tax without any declaration or proof submission.
bs_BA: Ako je navedeno, puni iznos će biti odbijen od oporezivog prihoda prije obračuna poreza na platu bez ikakve deklaracije ili podnošenja dokaza.

note: Description of the 'Allow Tax Exemption' (Check) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: If enabled, Tax Exemption Declaration will be considered for income tax calculation.
bs_BA: Ako je omogućeno, Deklaracija Izuzeća od Poreza će se uzeti u obzir za obračun poreza na platu.

note: Description of the 'Mark Auto Attendance on Holidays' (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: If enabled, auto attendance will be marked on holidays if Employee Checkins exist
bs_BA: Ako je omogućeno, automatsko prisustvo će biti navedeno za praznike ako postoje prijave personala

note: Description of the 'Consider Marked Attendance on Holidays' (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: If enabled, deducts payment days for absent attendance on holidays. By default, holidays are considered as paid
bs_BA: Ako je omogućeno, odbija plaćene dane za odsustvo za praznike. Uobičajeno, praznici se smatraju plaćenim

note: Description of the 'Variable Based On Taxable Salary' (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: If enabled, the component will be considered as a tax component and the amount will be auto-calculated as per the configured income tax slabs
bs_BA: Ako je omogućena, komponenta će se smatrati komponentom poreza i iznos će se automatski obračunati prema konfigurisanim tabelama poreza na platu

note: Description of the 'Is Income Tax Component' (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: If enabled, the component will be considered in the Income Tax Deductions report
bs_BA: Ako je omogućena, komponenta će se uzeti u obzir u izvještaju o odbicima poreza na platu

note: Description of the 'Remove if Zero Valued' (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: If enabled, the component will not be displayed in the salary slip if the amount is zero
bs_BA: Ako je omogućeno, komponenta neće biti prikazana na platnom listu ako je iznos nula

note: Description of the 'Publish Applications Received' (Check) field in DocType 'Job Opening'
en: If enabled, the total no. of applications received for this opening will be displayed on the website
bs_BA: Ako je omogućeno, ukupan broj zahtjeva pristiglih za ovo radno mjesto bit će prikazane na web stranici

note: Description of the 'Statistical Component' (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: If enabled, the value specified or calculated in this component will not contribute to the earnings or deductions. However, it's value can be referenced by other components that can be added or deducted.
bs_BA: Ako je omogućeno, vrijednost navedena ili obračunata u ovoj komponenti neće doprinijeti zaradi ili odbitcima. Međutim, na njegovu vrijednost mogu se odnositi druge komponente koje se mogu dodati ili oduzeti.

note: Description of the 'Include holidays in Total no. of Working Days' (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: If enabled, total no. of working days will include holidays, and this will reduce the value of Salary Per Day
bs_BA: Ako je omogućeno, ukupan broj radnih dana će uključivati i praznike, a to će smanjiti vrijednost plate po danu

note: Description of the 'Applies to Company' (Check) field in DocType 'Leave Block List'
en: If not checked, the list will have to be added to each Department where it has to be applied.
bs_BA: Ako nije označeno, lista će se morati dodati svakom Odjeljenju gdje se mora primijeniti.

note: Description of the 'Statistical Component' (Check) field in DocType 'Salary Detail'
en: If selected, the value specified or calculated in this component will not contribute to the earnings or deductions. However, it's value can be referenced by other components that can be added or deducted.
bs_BA: Ako je odabrana, vrijednost navedena ili obračunata u ovoj komponenti neće doprinijeti zaradama ili odbitcima. Međutim, na njegovu vrijednost mogu se odnositi druge komponente koje se mogu dodati ili oduzeti.

note: Description of the 'Closes On' (Date) field in DocType 'Job Opening'
en: If set, the job opening will be closed automatically after this date
bs_BA: Ako je postavljeno, radno mjesto će se automatski zatvoriti nakon ovog datuma

en: If you are using loans in salary slips, please install the {0} app from Frappe Cloud Marketplace or GitHub to continue using loan integration with payroll.
bs_BA: Ako koristite kredite u platnim listama, instalirajte aplikaciju {0} sa Frappe Cloud Marketplace-a ili GitHub-a da nastavite koristiti integraciju kredita s platnim spiskom.

note: Label of the upload_attendance_data (Section Break) field in DocType 'Upload Attendance'
en: Import Attendance
bs_BA: Import Prisustvo

note: Label of the import_log (HTML) field in DocType 'Upload Attendance'
en: Import Log
bs_BA: Dnevnik uvoza

en: Import Successful
bs_BA: Uvoz Uspješan

en: Importing {0} of {1}
bs_BA: Uvoz {0} od {1}

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Onboarding' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Referral' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Separation'
en: In Process
bs_BA: U Procesu

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appraisal Cycle' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Goal'
en: In Progress
bs_BA: U toku

note: Label of the in_time (Datetime) field in DocType 'Attendance'
en: In Time
bs_BA: U Vrijeme

en: In case of any error during this background process, the system will add a comment about the error on this Payroll Entry and revert to the Submitted status
bs_BA: U slučaju bilo kakve greške tokom ovog pozadinskog procesa, sistem će dodati komentar o grešci na ovom unosu Obračuna Plate i vratiti se na status Podnešeno

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Shift Assignment' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Option for the 'Shift Status' (Select) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: Inactive
bs_BA: Neaktivan

note: Label of the incentive_section (Section Break) field in DocType 'Employee Incentive'
en: Incentive
bs_BA: Poticaj

note: Label of the incentive_amount (Currency) field in DocType 'Employee Incentive'
en: Incentive Amount
bs_BA: Iznos Poticaja

note: Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Incentives
bs_BA: Poticaj

en: Include Company Descendants
bs_BA: Uključuje Podređene Kompanije

note: Label of the include_holidays (Check) field in DocType 'Attendance Request'
en: Include Holidays
bs_BA: Uključuje Praznike

note: Label of the include_holidays_in_total_working_days (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Include holidays in Total no. of Working Days
bs_BA: Uključi praznike u Ukupan broj Radnih Dana

note: Label of the include_holiday (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Include holidays within leaves as leaves
bs_BA: Uključi praznike unutar dopusta kao dopust

note: Label of the income_source_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Other Income'
en: Income Source
bs_BA: Izvor Prihoda

en: Income Tax Amount
bs_BA: Iznos Poreza na Platu

note: Label of the income_tax_calculation_breakup_section (Tab Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Income Tax Breakup
bs_BA: Podjela Poreza na Platu

en: Income Tax Component
bs_BA: Komponenta Poreza na Platu

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace Label of a shortcut in the Tax & Benefits Workspace
en: Income Tax Computation
bs_BA: Obračun Poreza na Platu

note: Label of the income_tax_deducted_till_date (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Income Tax Deducted Till Date
bs_BA: Porez na Platu Odbijen do Datuma

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Income Tax Deductions
bs_BA: Odbici Poreza na Platu

note: Label of the income_tax_slab (Link) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment' Name of a DocType Label of the income_tax_slab (Link) field in DocType 'Salary Structure Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a Link in the Tax & Benefits Workspace
en: Income Tax Slab
bs_BA: Tabela Poreza na Platu

note: Name of a DocType
en: Income Tax Slab Other Charges
bs_BA: Tabela Porez na Platu Ostale Naknade

en: Income Tax Slab is mandatory since the Salary Structure {0} has a tax component {1}
bs_BA: Tabela Poreza na Platu je obavezna jer Struktura Plate {0} ima poresku komponentu {1}

en: Income Tax Slab must be effective on or before Payroll Period Start Date: {0}
bs_BA: Tabela Poreza na Platu mora biti na snazi na ili prije datuma početka obračunskog perioda: {0}

en: Income Tax Slab not set in Salary Structure Assignment: {0}
bs_BA: Tabela Poreza na Platu nije postavljena u Dodjeli Strukture Plata: {0}

en: Income Tax Slab: {0} is disabled
bs_BA: Tabela Poreza na Platu: {0} je onemogućena

note: Label of the income_from_other_sources (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Income from Other Sources
bs_BA: Prihodi iz Drugih Izvora

en: Incorrect Weightage Allocation
bs_BA: Nepravilna Težinska Dodjela

note: Description of the 'Non-Encashable Leaves' (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Indicates the number of leaves that cannot be encashed from the leave balance. E.g. with a leave balance of 10 and 4 Non-Encashable Leaves, you can encash 6, while the remaining 4 can be carried forward or expired
bs_BA: Označava broj odsustva koji se ne mogu naplatiti iz stanja odsustva. Npr. sa stanjem od 10 i 4 odsustva koja se ne mogu naplatiti, možete naplatit 6, dok se preostala 4 mogu prenijeti ili isteći

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Inspection
bs_BA: Kontrola

en: Install
bs_BA: Instaliraj

en: Install Frappe HR
bs_BA: Instaliraj Frappe HR

en: Insufficient Balance
bs_BA: Nedovoljno Stanje

en: Insufficient leave balance for Leave Type {0}
bs_BA: Nedovoljno stanje odsustva za tip odsustva {0}

note: Name of a DocType Label of the interest (Data) field in DocType 'Interest'
en: Interest
bs_BA: Kamata

note: Label of the interest_amount (Currency) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Interest Amount
bs_BA: Iznos Kamate

note: Label of the interest_income_account (Link) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Interest Income Account
bs_BA: Račun Prihoda Kamata

note: Option for the 'Level' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Intermediate
bs_BA: Srednji

en: Intern
bs_BA: Interni

note: Option for the 'Travel Type' (Select) field in DocType 'Travel Request'
en: International
bs_BA: Međunarodni

note: Name of a DocType Label of the interview (Link) field in DocType 'Interview Feedback' Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Interview
bs_BA: Intervju

note: Name of a DocType
en: Interview Detail
bs_BA: Intevju Detalj

note: Label of the interview_summary_section (Section Break) field in DocType 'Exit Interview'
en: Interview Details
bs_BA: Intevju Detalji

note: Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Interview Feedback
bs_BA: Povratne Informacije Intervjua

en: Interview Feedback Reminder
bs_BA: Podsjetnik Povratne Informacije Intervjua

en: Interview Feedback {0} submitted successfully
bs_BA: Povratne Informacije Intervjua {0} su uspješno poslane

en: Interview Not Rescheduled
bs_BA: Intervju nije Odgođen

en: Interview Reminder
bs_BA: Intervju Podsjetnik

note: Label of the interview_reminder_template (Link) field in DocType 'HR Settings'
en: Interview Reminder Notification Template
bs_BA: Šablon Obavijesti Podsjetnika Intervjua

en: Interview Rescheduled successfully
bs_BA: Intervju je uspješno ponovo zakazan

note: Label of the interview_round (Link) field in DocType 'Interview' Label of the interview_round (Link) field in DocType 'Interview Feedback' Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Interview Round
bs_BA: Intervju Runda

en: Interview Round {0} is only applicable for the Designation {1}
bs_BA: Runda Intervjua {0} primjenjiva je samo za Imenovanje {1}

en: Interview Round {0} is only for Designation {1}. Job Applicant has applied for the role {2}
bs_BA: Runda Intervjua {0} je samo za imenovanje {1}. Kandidat za posao prijavio se za poziciju {2}

en: Interview Scheduled Date
bs_BA: Zakazani Datum Intervjua

en: Interview Status
bs_BA: Status Intervjua

note: Label of the interview_summary (Text Editor) field in DocType 'Exit Interview' Label of the section_break_13 (Section Break) field in DocType 'Interview'
en: Interview Summary
bs_BA: Sažetak Intervjua

note: Label of the interview_type (Link) field in DocType 'Interview Round' Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Interview Type
bs_BA: Tip Intervjua

en: Interview: {0} Rescheduled
bs_BA: Intervju: {0} Odložen

note: Name of a role Label of the interviewer (Link) field in DocType 'Interview Detail' Label of the interviewer (Link) field in DocType 'Interview Feedback' Name of a DocType
en: Interviewer
bs_BA: Intervjuer

note: Label of the interviewers (Table MultiSelect) field in DocType 'Exit Interview' Label of the interview_details (Table) field in DocType 'Interview' Label of the interviewers (Table MultiSelect) field in DocType 'Interview Round'
en: Interviewers
bs_BA: Intervjueri

note: Label of a Card Break in the Recruitment Workspace
en: Interviews
bs_BA: Intervjui

note: Label of the introduction (Long Text) field in DocType 'Appointment Letter' Label of the introduction (Long Text) field in DocType 'Appointment Letter Template' Label of the introduction (Text Editor) field in DocType 'Training Event'
en: Introduction
bs_BA: Uvod

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Invalid
bs_BA: Nevažeći

en: Invalid Action
bs_BA: Nevažeća Radnja

en: Invalid Additional Salary
bs_BA: Nevažeća Dodatna Plata

en: Invalid Cost Center
bs_BA: Nevažeći Centar Troškova

en: Invalid Dates
bs_BA: Nevažeći Datumi

en: Invalid Leave Ledger Entry
bs_BA: Nevažeći Unos Registra Odsustva

en: Invalid Payroll Payable Account. The account currency must be {0} or {1}
bs_BA: Nevažeći Račun Uplate Plate. Valuta računa mora biti {0} ili {1}

en: Invalid Shift Times
bs_BA: Nevažeća Vremena Smjena

en: Invalid parameters provided. Please pass the required arguments.
bs_BA: Navedeni su nevažeći parametri. Navedi tražene argumente.

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Investigated
bs_BA: Istražen

note: Label of the investigation_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Investigation Details
bs_BA: Detalji Istrage

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Training Event Employee'
en: Invited
bs_BA: Pozvani

note: Label of the invoice (Data) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Invoice Ref
bs_BA: Referenca Fakture

note: Label of the is_active (Check) field in DocType 'Leave Period' Label of the is_active (Check) field in DocType 'Employee Tax Exemption Category' Label of the is_active (Check) field in DocType 'Employee Tax Exemption Sub Label of the is_active (Select) field in DocType 'Salary Structure'
en: Is Active
bs_BA: Aktivan

note: Label of the is_applicable_for_referral_bonus (Check) field in DocType 'Employee Referral'
en: Is Applicable for Referral Bonus
bs_BA: Primjenjivo za Preporučeni Bonus

note: Label of the is_carry_forward (Check) field in DocType 'Leave Ledger Entry' Label of the is_carry_forward (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Is Carry Forward
bs_BA: Prenesi Naprijed

note: Label of the is_compensatory (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Is Compensatory
bs_BA: Kompenzacijsko

en: Is Compensatory Leave
bs_BA: Kompenzacijsko Odsustvo

note: Label of the is_default (Select) field in DocType 'Salary Structure'
en: Is Default
bs_BA: Standard

note: Label of the is_earned_leave (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Is Earned Leave
bs_BA: Zarađeno Odsustvo

note: Label of the is_expired (Check) field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Is Expired
bs_BA: Isteklo

note: Label of the is_flexible_benefit (Check) field in DocType 'Salary Component' Label of the is_flexible_benefit (Check) field in DocType 'Salary Detail'
en: Is Flexible Benefit
bs_BA: Fleksibilna Beneficija

note: Label of the is_group (Check) field in DocType 'Goal'
en: Is Group
bs_BA: Grupa

note: Label of the is_income_tax_component (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Is Income Tax Component
bs_BA: Komponenta Poreza na Platu

note: Label of the is_lwp (Check) field in DocType 'Leave Ledger Entry' Label of the is_lwp (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Is Leave Without Pay
bs_BA: Neplaćeno Odsustvo

note: Label of the is_mandatory (Check) field in DocType 'Training Event Employee'
en: Is Mandatory
bs_BA: Obavezno

note: Label of the is_optional_leave (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Is Optional Leave
bs_BA: Neobavezno Odsustvo

note: Label of the is_paid (Check) field in DocType 'Expense Claim'
en: Is Paid
bs_BA: Plaćeno

note: Label of the is_ppl (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: Is Partially Paid Leave
bs_BA: Djelimično Plaćeno Odsustvo

note: Label of the is_recurring (Check) field in DocType 'Additional Salary'
en: Is Recurring
bs_BA: Ponavlja se

note: Label of the is_recurring_additional_salary (Check) field in DocType 'Salary Detail'
en: Is Recurring Additional Salary
bs_BA: Ponavljajuća Dodatna Plata

note: Label of the is_salary_released (Check) field in DocType 'Salary Withholding Cycle'
en: Is Salary Released
bs_BA: Plata Oslobođena

note: Label of the is_salary_withheld (Check) field in DocType 'Payroll Employee Detail'
en: Is Salary Withheld
bs_BA: Plata Zadržana

note: Label of the is_tax_applicable (Check) field in DocType 'Salary Component' Label of the is_tax_applicable (Check) field in DocType 'Salary Detail'
en: Is Tax Applicable
bs_BA: Porez Primjenjiv

note: Label of the job_applicant (Link) field in DocType 'Appointment Letter' Label of the job_applicant (Link) field in DocType 'Employee Onboarding' Label of the job_applicant (Link) field in DocType 'Interview' Label of the job_applicant (Link) field in DocType 'Interview Feedback' Name of a DocType La
en: Job Applicant
bs_BA: Kandidat za Posao

note: Name of a DocType
en: Job Applicant Source
bs_BA: Izvor Kandidata za Posao

en: Job Applicant {0} created successfully.
bs_BA: Kandidat za posao {0} je uspješno kreiran.

en: Job Applicants are not allowed to appear twice for the same Interview round. Interview {0} already scheduled for Job Applicant {1}
bs_BA: Kandidatima za posao nije dozvoljeno da se pojave dva puta na istom krugu intervjua. Intervju {0} već zakazan za kandidata za posao {1}

note: Label of the job_application_route (Data) field in DocType 'Job Opening'
en: Job Application Route
bs_BA: Put Prijave za Posao

note: Label of the job_description_tab (Tab Break) field in DocType 'Job Requisition' Label of the description (Text Editor) field in DocType 'Job Requisition'
en: Job Description
bs_BA: Opis Posla

note: Label of the job_offer (Link) field in DocType 'Employee Onboarding' Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace Label of a shortcut in the Recruitment Workspace
en: Job Offer
bs_BA: Ponuda za Posao

note: Name of a DocType
en: Job Offer Term
bs_BA: Uslov Ponude za Posao

note: Label of the job_offer_term_template (Link) field in DocType 'Job Offer' Name of a DocType
en: Job Offer Term Template
bs_BA: Šablon Uslova Ponude za Posao

note: Label of the offer_terms (Table) field in DocType 'Job Offer'
en: Job Offer Terms
bs_BA: Uslovi Ponude za Posao

en: Job Offer status
bs_BA: Status Ponude za Posao

en: Job Offer: {0} is already for Job Applicant: {1}
bs_BA: Ponuda za Posao: {0} je već za kandidata za posao: {1}

note: Label of the job_opening (Link) field in DocType 'Interview' Label of the job_title (Link) field in DocType 'Job Applicant' Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace Label of a shortcut in the Recruitment Workspace
en: Job Opening
bs_BA: Otvoreno Radno Mjesto

en: Job Opening Associated
bs_BA: Povezano Otvoreno Radno Mjesto

en: Job Openings
bs_BA: Otvorena Radna Mjesta

en: Job Openings for the designation {0} are already open or the hiring is complete as per the Staffing Plan {1}
bs_BA: Otvorena Radna Mjesta za naziv {0} su već otvorena ili je zapošljavanje završeno prema Planu Zapošljavanja {1}

note: Label of the job_requisition (Link) field in DocType 'Job Opening' Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Job Requisition
bs_BA: Zahtjev za Posao

en: Job Requisition {0} has been associated with Job Opening {1}
bs_BA: Zahtjev za posao {0} je povezan sa otvaranjem radnog mjesta {1}

note: Label of the job_title (Data) field in DocType 'Job Opening'
en: Job Title
bs_BA: Naziv Posla

note: Description of the 'Description' (Text Editor) field in DocType 'Job Opening'
en: Job profile, qualifications required etc.
bs_BA: Profil posla, potrebne kvalifikacije itd.

note: Label of a Card Break in the Recruitment Workspace
en: Jobs
bs_BA: Poslovi

note: Option for the 'Dates Based On' (Select) field in DocType 'Leave Control Panel' Option for the 'Assignment based on' (Select) field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Joining Date
bs_BA: Datum Pridruživanja

note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of the journal_entry (Link) field in DocType 'Salary Slip' Label of the journal_entry (Link) field in DocType 'Salary Withholding Cycle' Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Journal Entry
bs_BA: Nalog Knjiženja

en: July
bs_BA: Juli

en: June
bs_BA: Juni

note: Label of the kra (Link) field in DocType 'Appraisal KRA' Label of the key_result_area (Link) field in DocType 'Appraisal Template Goal' Label of the kra (Link) field in DocType 'Goal' Name of a DocType Label of a Link in the Performance Workspace
en: KRA
bs_BA: Ključno Polje Efektiviteta

note: Label of the kra_evaluation_method (Select) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: KRA Evaluation Method
bs_BA: Metoda Vrijednovanja Ključnog Polja Efektiviteta

en: KRA updated for all child goals.
bs_BA: Ključno Polje Efektiviteta ažurirano za sve podređene ciljeve.

note: Label of the appraisal_kra (Table) field in DocType 'Appraisal'
en: KRA vs Goals
bs_BA: Ključno Polje Efektiviteta naspram Ciljeva

note: Label of the kra_tab (Tab Break) field in DocType 'Appraisal' Label of the goals (Table) field in DocType 'Appraisal Template'
en: KRAs
bs_BA: Ključno Polje Efektiviteta

note: Description of the 'KRA' (Link) field in DocType 'Appraisal KRA'
en: Key Performance Area
bs_BA: Ključno Polje Efektiviteta

note: Label of a Card Break in the Overview Workspace
en: Key Reports
bs_BA: Ključni Izvještaji

note: Description of the 'Goal' (Small Text) field in DocType 'Appraisal Goal'
en: Key Responsibility Area
bs_BA: Ključno Polje Odgovornosti

note: Description of the 'KRA' (Link) field in DocType 'Appraisal Template Goal'
en: Key Result Area
bs_BA: Ključno Polje Rezultata

note: Option for the 'Allocate on Day' (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: Last Day
bs_BA: Poslednji Dan

note: Description of the 'Last Sync of Checkin' (Datetime) field in DocType 'Shift Type'
en: Last Known Successful Sync of Employee Checkin. Reset this only if you are sure that all Logs are synced from all the locations. Please don't modify this if you are unsure.
bs_BA: Posljednja poznata uspješna sinhronizacija prijave personala. Resetirajte ovo samo ako ste sigurni da su svi zapisnici sinkronizirani sa svih lokacija. Nemojte mijenjati ovo ako niste sigurni.

note: Label of the last_name (Data) field in DocType 'Employee Referral'
en: Last Name
bs_BA: Prezime

note: Label of the last_odometer (Int) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Last Odometer Value
bs_BA: Zadnja Vrijednost Odometra

note: Label of the last_sync_of_checkin (Datetime) field in DocType 'Shift Type'
en: Last Sync of Checkin
bs_BA: Zadnja Sinhronizacija Prijave

en: Last {0} was at {1}
bs_BA: Zadnja {0} je bila u {1}

en: Late Entries
bs_BA: Kasne Prijave

note: Label of the late_entry (Check) field in DocType 'Attendance' Label of the late_entry (Check) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Late Entry
bs_BA: Kasna Prijava

note: Label of the grace_period_settings_auto_attendance_section (Section Break) field in DocType 'Shift Type'
en: Late Entry & Early Exit Settings for Auto Attendance
bs_BA: Postavke Kasne Prijave i Rane Odjave za Automatsko Prisustvo

en: Late Entry By
bs_BA: Kasna Prijava od

note: Label of the late_entry_grace_period (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: Late Entry Grace Period
bs_BA: Period Odgode za Kasnu Prijavu

note: Label of the latitude (Float) field in DocType 'Employee Checkin' Label of the latitude (Float) field in DocType 'Shift Location'
en: Latitude
bs_BA: Geografska Širina

en: Latitude and longitude values are required for checking in.
bs_BA: Vrijednosti geografske širine i dužine obavezne su za prijavu.

en: Latitude: {0}°
bs_BA: Širina: {0}°

note: Option for the 'Calculate Payroll Working Days Based On' (Select) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Leave
bs_BA: Odsustvo

note: Label of the leave_allocation (Link) field in DocType 'Compensatory Leave Request' Name of a DocType Label of the leave_allocation (Link) field in DocType 'Leave Encashment' Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a shortcut in the Leaves Workspace
en: Leave Allocation
bs_BA: Dodjela Odsustva

note: Label of the leave_allocations_section (Section Break) field in DocType 'Leave Policy'
en: Leave Allocations
bs_BA: Dodjela Odsustva

note: Label of the leave_application (Link) field in DocType 'Attendance' Name of a DocType Label of a Link in the Leaves Workspace Label of a shortcut in the Leaves Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Leave Application
bs_BA: Zahtjev Odsustva

en: Leave Application period cannot be across two non-consecutive leave allocations {0} and {1}.
bs_BA: Period Prijave Odsustva ne može biti između dvije neuzastopne dodjele odsustva {0} i {1}.

en: Leave Approval Notification
bs_BA: Obaviještenje Odobrenja Odsustva

note: Label of the leave_approval_notification_template (Link) field in DocType 'HR Settings'
en: Leave Approval Notification Template
bs_BA: Šablon Obaviještenja Odobrenja Odsustva

note: Label of the leave_approver (Link) field in DocType 'Leave Application' Name of a role
en: Leave Approver
bs_BA: Odobravatelj Odsustva

note: Label of the leave_approver_mandatory_in_leave_application (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Leave Approver Mandatory In Leave Application
bs_BA: Odobravatelj Odsustva je obavezan u Aplikaciji Odsustva

note: Label of the leave_approver_name (Data) field in DocType 'Leave Application'
en: Leave Approver Name
bs_BA: Ime Odobravatelja Odsustva

note: Label of the leave_balance (Float) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Leave Balance
bs_BA: Stanje Odsustva

note: Label of the leave_balance (Float) field in DocType 'Leave Application'
en: Leave Balance Before Application
bs_BA: Stanje Osustva prije Zahtjeva

note: Name of a DocType Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Block List
bs_BA: Listu Blokiranog Odsustva

note: Name of a DocType
en: Leave Block List Allow
bs_BA: Dozvoli Listu Blokiranog Odsustva

note: Label of the leave_block_list_allowed (Table) field in DocType 'Leave Block List'
en: Leave Block List Allowed
bs_BA: Dozvoljena Lista Blokiranog Odsustva

note: Name of a DocType
en: Leave Block List Date
bs_BA: Datum Liste Blokiranog Odsustva

note: Label of the leave_block_list_dates (Table) field in DocType 'Leave Block List'
en: Leave Block List Dates
bs_BA: Datumi Liste Blokiranog Odsustva

note: Label of the leave_block_list_name (Data) field in DocType 'Leave Block List'
en: Leave Block List Name
bs_BA: Naziv Liste Blokiranog Odsustva

en: Leave Blocked
bs_BA: Odsustvo Blokirano

note: Name of a DocType Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Control Panel
bs_BA: Kontrolni Panel Odsustva

note: Label of the leave_details (Table) field in DocType 'Salary Slip'
en: Leave Details
bs_BA: Detalji Odsustva

note: Name of a DocType Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Encashment
bs_BA: Naplata Odsustva

note: Label of the leave_encashment_amount_per_day (Currency) field in DocType 'Salary Structure'
en: Leave Encashment Amount Per Day
bs_BA: Iznos Naplaćenog Odsutva po Danu

en: Leave History
bs_BA: Istorija Odsustva

note: Name of a report
en: Leave Ledger
bs_BA: Registar Odsustva

note: Name of a DocType
en: Leave Ledger Entry
bs_BA: Unos Registra Odsustva

en: Leave Ledger Entry's To date needs to be after From date. Currently, From Date is {0} and To Date is {1}
bs_BA: Unosi Registra Odsustva Do Datuma mora biti nakon Od Datuma. Trenutno je Od Datuma {0}, a Do Datuma {1}

note: Label of the leave_period (Link) field in DocType 'Leave Allocation' Option for the 'Dates Based On' (Select) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the leave_period (Link) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the leave_period (Link) field in DocType 'Leave Encashment' Name of a 
en: Leave Period
bs_BA: Period Odsustva

note: Label of the leave_policy (Link) field in DocType 'Leave Allocation' Label of the leave_policy (Link) field in DocType 'Leave Control Panel' Name of a DocType Label of the leave_policy (Link) field in DocType 'Leave Policy Assignment' Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Policy
bs_BA: Pravila Odsustva

note: Label of the leave_policy_assignment (Link) field in DocType 'Leave Allocation' Name of a DocType Label of a Link in the Leaves Workspace
en: Leave Policy Assignment
bs_BA: Dodjela Pravila Odsustva

en: Leave Policy Assignment Overlap
bs_BA: Preklapanje Dodjela Pravila Odsustva

note: Name of a DocType
en: Leave Policy Detail
bs_BA: Detalj Pravila Odsustva

note: Label of the leave_policy_details (Table) field in DocType 'Leave Policy'
en: Leave Policy Details
bs_BA: Detalji Pravila Odsustva

en: Leave Policy: {0} already assigned for Employee {1} for period {2} to {3}
bs_BA: Pravila Odsustva: {0} već je dodijeljeno za {1} za period {2} do {3}

en: Leave Status Notification
bs_BA: Obavijest Statusa Odsustva

note: Label of the leave_status_notification_template (Link) field in DocType 'HR Settings'
en: Leave Status Notification Template
bs_BA: Šablon Obavještenja Statusa Odsustva

note: Label of the leave_type (Link) field in DocType 'Attendance' Label of the leave_type (Link) field in DocType 'Compensatory Leave Request' Label of the leave_type (Link) field in DocType 'Leave Allocation' Label of the leave_type (Link) field in DocType 'Leave Application' Label of the leave_type (Li
en: Leave Type
bs_BA: Tip Odsustva

note: Label of the leave_type_name (Data) field in DocType 'Leave Type'
en: Leave Type Name
bs_BA: Naziv Tipa Odsustva

en: Leave Type can either be compensatory or earned leave.
bs_BA: Tip Odsustva može biti kompenzacijsko ili zarađeno odsustvo.

en: Leave Type can either be without pay or partial pay
bs_BA: Tip Odsustva može biti neplaćeno ili djelomično plaćeno odsustvo

en: Leave Type is mandatory
bs_BA: Tip Odsustva je obavezan

en: Leave Type {0} cannot be allocated since it is leave without pay
bs_BA: Tip Odsustva {0} ne može se dodijeliti jer je to neplaćeno odsustvo

en: Leave Type {0} cannot be carry-forwarded
bs_BA: Tip Odsustva {0} ne može se prenijeti naprijed

en: Leave Type {0} is not encashable
bs_BA: Tip Odsutva {0} nije moguće unovčiti

note: Label of the leave_without_pay (Float) field in DocType 'Salary Slip'
en: Leave Without Pay
bs_BA: Neplaćeno Odsustvo

en: Leave Without Pay does not match with approved {} records
bs_BA: Neplaćeno Odsustvo ne odgovara odobrenim {} zapisima

en: Leave allocation {0} is linked with the Leave Application {1}
bs_BA: Dodjela Odsustva {0} je povezana sa zahtjevom za odsustvo {1}

en: Leave already have been assigned for this Leave Policy Assignment
bs_BA: Odsustvo je već dodijeljeno za ovu Dodjelu Pravila Odsustva

note: Label of the leave_and_expense_claim_settings (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Leave and Expense Claim Settings
bs_BA: Postavke Odsustva i Potraživanja Troškova

en: Leave application is linked with leave allocations {0}. Leave application cannot be set as leave without pay
bs_BA: Zahtjev Odsustva povezan je s dodjelom odsustva {0}. Zahtjev Odsustvao ne može se postaviti kao neplaćeno odsustvo

en: Leave cannot be allocated before {0}, as leave balance has already been carry-forwarded in the future leave allocation record {1}
bs_BA: Odsustvo se ne može dodijeliti prije {0}, jer je stanje odsustva već preneseno u budući zapis o dodjeli odsusva {1}

en: Leave cannot be applied/cancelled before {0}, as leave balance has already been carry-forwarded in the future leave allocation record {1}
bs_BA: Odsustvo se ne može primijeniti/otkazati prije {0}, jer je stanje odsustva već preneseno u budući zapis o dodjeli odsustva {1}

en: Leave of type {0} cannot be longer than {1}.
bs_BA: Odsustvo tipa {0} ne može biti duže od {1}.

en: Leave(s) Expired
bs_BA: Odsustvo(i) je isteklo

note: Label of the pending_leaves (Float) field in DocType 'Salary Slip Leave'
en: Leave(s) Pending Approval
bs_BA: Odsustvo(a) na čekanju za Odobrenje

en: Leave(s) Taken
bs_BA: Uzeto Odsustvo(a)

note: Label of the leaves (Float) field in DocType 'Leave Ledger Entry' Name of a Workspace Label of a Card Break in the Overview Workspace Label of the leave_details_section (Tab Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Leaves
bs_BA: Odsustvo

en: Leaves & Holidays
bs_BA: Odsustvo & Praznici

note: Label of the leaves_allocated (Check) field in DocType 'Leave Policy Assignment'
en: Leaves Allocated
bs_BA: Odsustvo Dodjeljeno

en: Leaves Expired
bs_BA: Odsustvo Isteklo

en: Leaves Pending Approval
bs_BA: Odsustvo na čekanju za Odobrenje

en: Leaves for the Leave Type {0} won't be carry-forwarded since carry-forwarding is disabled.
bs_BA: Odsustvo za Tip Odsustva {0} neće biti proslijeđeni jer je prosljeđivanje onemogućeno.

en: Leaves per Year
bs_BA: Godišnje Odsustvo

en: Leaves you can avail against a holiday you worked on. You can claim Compensatory Off Leave using Compensatory Leave Request. Click {0} to know more
bs_BA: Odsustva možete iskoristiti za odmor na kojem ste radili. Možete zatražiti kompenzacijski vanredno osustvo koristeći zahtjev za kompenzacijsko odsustvo. Kliknite {0} da saznate više

note: Label of the lft (Int) field in DocType 'Goal'
en: Left
bs_BA: Lijevo

[ctx: Employee]
en: Left
bs_BA: Otišao(la)/Napistio(la)

note: Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Job Offer' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Leave Application' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Salary Slip' Label of the letter_head (Link) field in DocType 'Salary Structure'
en: Letter Head
bs_BA: Zaglavlje

note: Label of the level (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Level
bs_BA: Nivo

note: Label of the license_plate (Link) field in DocType 'Vehicle Log'
en: License Plate
bs_BA: Registarski Broj

en: Lifecycle
bs_BA: Radni Vijek

note: Description of the 'Appraisal Linking' (Section Break) field in DocType 'Goal'
en: Link the cycle and tag KRA to your goal to update the appraisal's goal score based on the goal progress
bs_BA: Poveži ciklus i navedi KRA sa ciljem da ažurirate rezultatocjenjivanja na osnovu napretka cilja

en: Linked Project {} and Tasks deleted.
bs_BA: Povezani Projekt {} i zadaci su izbrisani.

en: Load more
bs_BA: Učitaj više

note: Label of the loan (Link) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Loan
bs_BA: Kredit

note: Label of the loan_account (Link) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Loan Account
bs_BA: Kreditni Račun

note: Label of the loan_product (Link) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Loan Product
bs_BA: Kreditni Proizvod

en: Loan Repayment
bs_BA: Otplata Kredita

note: Label of the loan_repayment_entry (Link) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Loan Repayment Entry
bs_BA: Upis Otplate Kredita

en: Loan cannot be repayed from salary for Employee {0} because salary is processed in currency {1}
bs_BA: Kredit se ne može otplatiti od plate {0} jer se plata obrađuje u valuti {1}

en: Locating...
bs_BA: Lociranje...

note: Label of the location_section (Section Break) field in DocType 'Employee Checkin' Label of the location (Link) field in DocType 'Job Opening' Label of the location (Data) field in DocType 'Training Event'
en: Location
bs_BA: Lokacija

note: Label of the device_id (Data) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Location / Device ID
bs_BA: Lokacija / ID Uređaja

note: Label of the location_name (Data) field in DocType 'Shift Location'
en: Location Name
bs_BA: Naziv Lokacije

note: Label of the lodging_required (Check) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Lodging Required
bs_BA: Potreban Smještaj

en: Log Out
bs_BA: Odjavi se

note: Label of the log_type (Select) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Log Type
bs_BA: Tip

en: Log Type is required for check-ins falling in the shift: {0}.
bs_BA: Tip Zapisnika je obavezan za prijave koje padaju u smjeni: {0}.

en: Login
bs_BA: Prijave

en: Login Failed
bs_BA: Prijava nije uspjela

en: Login to Frappe HR
bs_BA: Prijavite se na Frappe HR

note: Label of the longitude (Float) field in DocType 'Employee Checkin' Label of the longitude (Float) field in DocType 'Shift Location'
en: Longitude
bs_BA: Geografska Dužina

en: Longitude: {0}°
bs_BA: Dužina: {0}°

note: Label of the lower_range (Currency) field in DocType 'Job Applicant' Label of the lower_range (Currency) field in DocType 'Job Opening'
en: Lower Range
bs_BA: Niži Raspon

note: Label of the make (Read Only) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Make
bs_BA: Marka

en: Make Bank Entry
bs_BA: Napravi Bankovni Unos

en: Mandatory
bs_BA: Obavezno

en: Mandatory fields required for this action:
bs_BA: Obavezna polja potrebna za ovu radnju:

en: Mandatory fields required in {0}
bs_BA: Obavezna polja su obavezna u {0}

note: Option for the 'Work Experience Calculation Method' (Select) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Manual
bs_BA: Ručno

note: Option for the 'KRA Evaluation Method' (Select) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Manual Rating
bs_BA: Ručno Procjenjivanje

en: Mar
bs_BA: Mart

en: Mark Attendance
bs_BA: Preuzmi Prisustvo

note: Label of the mark_auto_attendance_on_holidays (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: Mark Auto Attendance on Holidays
bs_BA: Navedi Automatsko Prisustvo za Praznike

en: Mark all as read
bs_BA: Označi sve kao pročitano

en: Mark as Completed
bs_BA: Navedi kao Završeno

en: Mark as In Progress
bs_BA: Navedi kao U toku

en: Mark as {0}
bs_BA: Navedi kao {0}

en: Mark attendance as {0} for {1} on selected dates?
bs_BA: Navedi prisustvo kao {0} za {1} na odabrane datume?

note: Description of the 'Enable Auto Attendance' (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: Mark attendance based on 'Employee Checkin' for Employees assigned to this shift.
bs_BA: Navedi prisustvo na osnovu 'Prijave Personala' za personal koji je dodijeljen ovoj smjeni.

en: Mark attendance for existing check-in/out logs before changing shift settings
bs_BA: Navedi prisustvo za postojeće zapise prijava/odjava prije promjene postavki smjene

en: Mark {0} as Completed?
bs_BA: Navedi {0} kao završen?

en: Mark {0} {1} as {2}?
bs_BA: Navedi {0} {1} kao {2}?

note: Label of the marked_attendance_section (Section Break) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Marked Attendance
bs_BA: Navedeno Prisustvo

note: Label of the marked_attendance_html (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Marked Attendance HTML
bs_BA: HTML Navedenog Prisustva

en: Marking Attendance
bs_BA: Navedi Prisustvo

note: Label of a Card Break in the Performance Workspace Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Masters
bs_BA: Postavke

note: Label of the max_amount_eligible (Currency) field in DocType 'Employee Benefit Claim'
en: Max Amount Eligible
bs_BA: Maksimalni Prihvatljiv Iznos

note: Label of the max_benefit_amount (Currency) field in DocType 'Employee Benefit Application Detail'
en: Max Benefit Amount
bs_BA: Maksimalni Iznos Beneficije

note: Label of the max_benefit_amount (Currency) field in DocType 'Salary Component'
en: Max Benefit Amount (Yearly)
bs_BA: Maksimalni Iznos Beneficije (Godišnje)

note: Label of the max_benefits (Currency) field in DocType 'Salary Structure'
en: Max Benefits (Amount)
bs_BA: Maksimalne Beneficije (Iznos)

note: Label of the max_benefits (Currency) field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Max Benefits (Yearly)
bs_BA: Maksimalne Beneficije (Godišnje)

note: Label of the max_amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Category' Sub Category'
en: Max Exemption Amount
bs_BA: Maksimalni Izuzeti Iznos

en: Max Exemption Amount cannot be greater than maximum exemption amount {0} of Tax Exemption Category {1}
bs_BA: Maksimalni Izuzeti Iznos ne može biti veći od maksimalnog iznosa izuzeća {0} Kategorije Izuzeća od Poreza {1}

note: Label of the max_taxable_income (Currency) field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Max Taxable Income
bs_BA: Minmalni Oporezivi Prihod

en: Max benefits should be greater than zero to dispense benefits
bs_BA: Maksimalne beneficije treba da budu veće od nule da bi se koristile beneficije

note: Label of the max_working_hours_against_timesheet (Float) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Max working hours against Timesheet
bs_BA: Maksimalno radno vrijeme prema Radnom Listu

note: Label of the maximum_carry_forwarded_leaves (Float) field in DocType 'Leave Type'
en: Maximum Carry Forwarded Leaves
bs_BA: Maksimalni Broj Proslijeđenog Odsustva

note: Label of the max_continuous_days_allowed (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Maximum Consecutive Leaves Allowed
bs_BA: Maksimalno Dozvoljeno Uzastopno Odsustvo

en: Maximum Consecutive Leaves Exceeded
bs_BA: Maksimalan Broj Uzastopnog Odsustva je prekoračen

note: Label of the max_encashable_leaves (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Maximum Encashable Leaves
bs_BA: Maksimalan Broj Naplativog Odsustva

note: Label of the max_amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration Category'
en: Maximum Exempted Amount
bs_BA: Maksimalni Izuzeti Iznos

note: Label of the max_amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Maximum Exemption Amount
bs_BA: Maksimalni Izuzeti Iznos

note: Label of the max_leaves_allowed (Float) field in DocType 'Leave Type'
en: Maximum Leave Allocation Allowed per Leave Period
bs_BA: Maksimalna Dodjela Odsustva po Periodu Odsustva

en: Maximum amount eligible for the component {0} exceeds {1}
bs_BA: Maksimalni iznos prihvatljiv za komponentu {0} premašuje {1}

note: Description of the 'Taxable Income Relief Threshold Limit' (Currency) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Maximum annual taxable income eligible for full tax relief. No tax is applied if income does not exceed this limit
bs_BA: Maksimalni godišnji oporezivi dohodak koji ispunjava uslove za potpuno poresko oslobođenje. Porez se ne primjenjuje ako dohodak ne prelazi ovaj limit

en: Maximum benefit amount of component {0} exceeds {1}
bs_BA: Maksimalni iznos beneficija komponente {0} premašuje {1}

en: Maximum benefit amount of employee {0} exceeds {1}
bs_BA: Maksimalni iznos beneficije za {0} premašuje {1}

en: Maximum benefit of employee {0} exceeds {1} by the sum {2} of benefit application pro-rata component amount and previous claimed amount
bs_BA: Maksimalna beneficija {0} premašuje {1} za sumu {2} proporcionalnog iznosa komponente i prethodno traženog iznosa

en: Maximum benefit of employee {0} exceeds {1} by the sum {2} of previous claimed amount
bs_BA: Maksimalna beneficija {0} premašuje {1} za sumu {2} prethodno traženog iznosa

en: Maximum encashable leaves for {0} are {1}
bs_BA: Maksimalno Naplativo Odsustvo za {0} je {1}

en: Maximum leave allowed in the leave type {0} is {1}
bs_BA: Maksimalno dozvoljeno odsustvo za tip odsustva {0} je {1}

en: May
bs_BA: Maj

note: Label of the meal_preference (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Meal Preference
bs_BA: Preferenca Obroka

en: Medical
bs_BA: Zdravstvo

en: Menu
bs_BA: Meni

note: Label of the message (Text Editor) field in DocType 'Daily Work Summary Group' Label of the message (Text Editor) field in DocType 'PWA Notification'
en: Message
bs_BA: Poruka

note: Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Mileage
bs_BA: Kilometraža

note: Label of the min_taxable_income (Currency) field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Min Taxable Income
bs_BA: Minmalni Oporezivi Prihod

note: Label of the minimum_year_for_gratuity (Int) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Minimum Year for Gratuity
bs_BA: Minimalni broj godina za Nagradu

note: Description of the 'Allow Leave Application After (Working Days)' (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Minimum working days required since Date of Joining to apply for this leave
bs_BA: Minimalni broj radnih dana obaveznih od datuma pridruživanja da biste mogli da zatražite ovo odsustvo

en: Missing Field
bs_BA: Nedostaje Polje

en: Missing Fields
bs_BA: Nedostajuća polja

en: Missing Mandatory Field
bs_BA: Nedostaje Obavezno Polje

en: Missing Opening Entries
bs_BA: Nedostaju Početni Unosi

en: Missing Relieving Date
bs_BA: Nedostaje Datum Otkaza

en: Missing Tax Slab
bs_BA: Nedostaje Porezna Tabela

note: Label of the mode_of_payment (Select) field in DocType 'Salary Slip'
en: Mode Of Payment
bs_BA: Način Plaćanja

note: Label of the mode_of_payment (Link) field in DocType 'Employee Advance' Label of the mode_of_payment (Link) field in DocType 'Expense Claim' Label of the mode_of_payment (Link) field in DocType 'Gratuity' Label of the mode_of_payment (Link) field in DocType 'Salary Structure'
en: Mode of Payment
bs_BA: Način Plaćanja

note: Label of the mode_of_travel (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Mode of Travel
bs_BA: Način Putovanja

en: Mode of payment is required to make a payment
bs_BA: Način plaćanja je obavezan za plaćanje

en: Monday
bs_BA: Ponedjeljak

note: Option for the 'Salary Paid Per' (Select) field in DocType 'Job Opening'
en: Month
bs_BA: Mjesec

note: Label of the month_to_date (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Month To Date
bs_BA: Mjesec do Danas

note: Label of the base_month_to_date (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Month To Date(Company Currency)
bs_BA: Mjesec do Danas (Valuta Kompanije)

note: Option for the 'Set the frequency for holiday reminders' (Select) field in DocType 'HR Settings' Option for the 'Earned Leave Frequency' (Select) field in DocType 'Leave Type' Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Vehicle Service' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in 
en: Monthly
bs_BA: Mjesečno

note: Name of a report Label of a Link in the Overview Workspace Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Monthly Attendance Sheet
bs_BA: Mjesečna Lista Prisustva

en: More
bs_BA: Više

note: Label of the more_info_section (Section Break) field in DocType 'Employee Advance' Label of the more_info_tab (Tab Break) field in DocType 'Expense Claim' Label of the section_break_svbb (Section Break) field in DocType 'Leave Encashment'
en: More Info
bs_BA: Više Informacija

en: More than one selection for {0} not allowed
bs_BA: Više od jednog odabira za {0} nije dozvoljeno

en: Multiple Additional Salaries with overwrite property exist for Salary Component {0} between {1} and {2}.
bs_BA: Višestruke Dodatne Plate sa svojstvom prepisivanja postoje za Komponentu Plate {0} između {1} i {2}.

en: Multiple Shift Assignments
bs_BA: Dodjela Više Smjena

en: My Account
bs_BA: Moj račun

en: My Advances
bs_BA: Moji Predujmovi

en: My Claims
bs_BA: Moja Potraživanja

en: My Leaves
bs_BA: Moje Odsustvo

en: My Requests
bs_BA: Moji Zahtjevi

note: Label of the salary_component (Data) field in DocType 'Salary Component'
en: Name
bs_BA: Naziv

en: Name error
bs_BA: Greška Imena

note: Label of the name_of_organizer (Data) field in DocType 'Travel Request'
en: Name of Organizer
bs_BA: Ime Organizatora

note: Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Exit Interview' Option for the 'Employee Naming By' (Select) field in DocType 'HR Settings' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Job Requisition'
en: Naming Series
bs_BA: Imenovanje serije

note: Label of the net_pay (Currency) field in DocType 'Salary Slip' Label of the net_pay (Currency) field in DocType 'Salary Structure'
en: Net Pay
bs_BA: Neto Plata

note: Label of the base_net_pay (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Net Pay (Company Currency)
bs_BA: Neto Plata (Valuta Kompanije)

note: Label of the net_pay_info (Tab Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Net Pay Info
bs_BA: Neto Plata

en: Net Pay cannot be less than 0
bs_BA: Neto Plata ne može biti manja od 0

en: Net Salary Amount
bs_BA: Iznos Neto Plate

en: Net pay cannot be negative
bs_BA: Neto Plata ne može biti negativna

note: Label of the new (Data) field in DocType 'Employee Property History'
en: New
bs_BA: Novi

note: Label of the new_company (Link) field in DocType 'Employee Transfer'
en: New Company
bs_BA: Nova Kompanija

note: Label of the new_employee_id (Link) field in DocType 'Employee Transfer'
en: New Employee ID
bs_BA: Novi ID Personala

en: New Expense Item
bs_BA: Novi Artikal Troška

en: New Expense Tax
bs_BA: Novi PDV Artikla

en: New Feedback
bs_BA: Nova Povratna Informacija

en: New Leave(s) Allocated
bs_BA: Novo Odsustvo Dodijeljeno

note: Label of the new_leaves_allocated (Float) field in DocType 'Leave Allocation'
en: New Leaves Allocated
bs_BA: Novo Dodijeljeno Odsustvo

note: Label of the no_of_days (Float) field in DocType 'Leave Control Panel'
en: New Leaves Allocated (In Days)
bs_BA: Novo Dodijeljeno Odsustvo (u danima)

note: Description of the 'Create Shifts After' (Date) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: New shift assignments will be created after this date.
bs_BA: Nove dodjele smjene biti će kreirane nakon ovog datuma.

en: New {0}
bs_BA: Novi {0}

note: Option for the 'Is Active' (Select) field in DocType 'Salary Structure' Option for the 'Is Default' (Select) field in DocType 'Salary Structure'
en: No
bs_BA: Broj

en: No Data
bs_BA: Nema podataka

en: No Employee Found
bs_BA: Personal nije Pronađen

en: No Employee found for the given employee field value. '{}': {}
bs_BA: Nije pronađen personal za datu vrijednost polja '{}': {}

en: No Employees Selected
bs_BA: Nema odabranog Personala

en: No Interview has been scheduled.
bs_BA: Intervju nije zakazan.

en: No Leave Period Found
bs_BA: Nije pronađen Period Odsustva

en: No Leaves Allocated to Employee: {0} for Leave Type: {1}
bs_BA: Nema dodijeljenih odsustva za: {0} za Tip Odsustva: {1}

en: No Salary Slip found for Employee: {0}
bs_BA: Nije pronađena Platna Lista za: {0}

en: No Salary Structure Assignment found for employee {0} on or before {1}
bs_BA: Nije pronađena Dodjela Strukture Plate za {0} na ili prije {1}

en: No Salary Structure assigned to Employee {0} on the given date {1}
bs_BA: Nema dodjeljene Strukture Plate personalu {0} na dati datum {1}

en: No Salary Structures
bs_BA: Nema Strukture Plata

en: No Shift Requests Selected
bs_BA: Nije Odabran Zahtjev za Smjenu

en: No Staffing Plans found for this Designation
bs_BA: Planovi Zapošljavanja nisu pronađeni za ovu poziciju

en: No active employee found associated with the email ID {0}. Try logging in with your employee email ID or contact your HR manager for access.
bs_BA: Nije pronađen aktivni personal povezan s ID-om e-pošte {0}. Pokušaj se prijaviti sa svojim ID-om e-pošte ili se obratite svom personalnom upravitelju za pristup.

en: No active or default Salary Structure found for employee {0} for the given dates
bs_BA: Nije pronađena aktivna ili standard struktura plata za personal {0} za date datume

en: No additional expenses has been added
bs_BA: Nisu dodani dodatni troškovi

en: No advances found
bs_BA: Nema predujma

en: No applicable Earning component found in last salary slip for Gratuity Rule: {0}
bs_BA: Nije pronađena primjenjiva Komponenta Zarade u posljednjoj platnoj listi za Pravilo Nagrađivanja: {0}

en: No applicable Earning components found for Gratuity Rule: {0}
bs_BA: Nisu pronađene primjenjive Komponente Zarade za Pravilo Nagrađivanja: {0}

en: No applicable slab found for the calculation of gratuity amount as per the Gratuity Rule: {0}
bs_BA: Nije pronađena primjenjiva tabela za obračun iznosa nagrade prema Pravilu Nagrađivanja: {0}

en: No attendance records found for this criteria.
bs_BA: Nije pronađen zapisnik o Prisutnosti za ovaj kriterij.

en: No attendance records found.
bs_BA: Nije pronađen zapis Prisutnosti.

en: No attendance records to create
bs_BA: Nema zapisa o prisutnosti za kreiranje

en: No changes found in timings.
bs_BA: Nisu pronađene promjene u terminima.

en: No employees found
bs_BA: Nije pronađen personal

en: No employees found for the mentioned criteria:<br>Company: {0}<br> Currency: {1}<br>Payroll Payable Account: {2}
bs_BA: Nije pronađen personal za navedene kriterije:<br>Kompanija: {0}<br> Valuta: {1}<br>Račun Isplate Plate: {2}

en: No employees found for the selected criteria
bs_BA: Personal nije pronađen za odabrane kriterije

en: No employees found with selected filters and active salary structure
bs_BA: Personal nije pronađen sa odabranim filterima i aktivnom strukturom plate

en: No expenses added
bs_BA: Nema dodanih troškova

en: No feedback has been received yet
bs_BA: Još uvijek nije primljena povratna informacija

en: No items selected
bs_BA: Nisu odabrani Artikli

en: No leave record found for employee {0} on {1}
bs_BA: Nije pronađen yapisnik Odsustva za personal {0} na {1}

en: No leaves have been allocated.
bs_BA: Nema dodijeljenog odsustva.

en: No more updates
bs_BA: Nema Više Ažuriranja

note: Label of the no_of_positions (Int) field in DocType 'Job Requisition'
en: No of. Positions
bs_BA: Broj Pozicija

en: No record found
bs_BA: Nije pronađen nijedan zapis

en: No replies from
bs_BA: Nema odgovora od

en: No salary slip found to submit for the above selected criteria OR salary slip already submitted
bs_BA: Nije pronađen platni list za podnošenje za gore odabrane kriterije ILI je platni list već podnešen

en: No salary slips found
bs_BA: Nisu pronađene platne liste

en: No taxes added
bs_BA: Nisu dodati porezi

en: No valid shift found for log time
bs_BA: Nije pronađena važeća smjena za zapisnik vrijemena

en: No {0} Selected
bs_BA: Nije Odabrano {0}

en: No {0} added
bs_BA: Nije dodano {0}

en: No {0} found
bs_BA: Nije pronađeno {0}

note: Option for the 'Meal Preference' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Non Diary
bs_BA: Nemliječni

note: Label of the non_taxable_earnings (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Non Taxable Earnings
bs_BA: Neoporezive Zarade

en: Non-Billed Hours
bs_BA: Nefakturisani Sati

en: Non-Billed Hours (NB)
bs_BA: Nefakturisani Sati (NB)

note: Label of the non_encashable_leaves (Int) field in DocType 'Leave Type'
en: Non-Encashable Leaves
bs_BA: Nenaplativo Odsustvo

note: Option for the 'Meal Preference' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Non-Vegetarian
bs_BA: Nevegetarijanski

en: Not Allowed
bs_BA: Nije dozvoljeno

en: Not Permitted
bs_BA: Nije dozvoljeno

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Not Started
bs_BA: Nije Započeto

en: Note
bs_BA: Napomena

note: Description of the 'Shift' (Link) field in DocType 'Attendance Request'
en: Note: Shift will not be overwritten in existing attendance records
bs_BA: Napomena: Smjena neće biti prepisana u postojećem zapisu prisutnosti

en: Note: Total allocated leaves {0} shouldn't be less than already approved leaves {1} for the period
bs_BA: Napomena: Ukupan broj dodijeljenog odsustva {0} ne bi trebao biti manji od već odobrenog odsustva {1} za period

en: Note: Your salary slip is password protected, the password to unlock the PDF is of the format {0}.
bs_BA: Napomena: Vaš platni list je zaštićen lozinkom, lozinka za otključavanje PDF-a je formata {0}.

note: Label of the notes (Data) field in DocType 'Job Applicant' Label of the notes (Section Break) field in DocType 'Leave Allocation'
en: Notes
bs_BA: Napomene

en: Nothing to change
bs_BA: Ništa za promijeniti

en: Notice Period
bs_BA: Period Obaveštenja

en: Notification Template
bs_BA: Šablon Obaveštenja

en: Notifications
bs_BA: Obavještenja

note: Label of the notify_users_by_email (Check) field in DocType 'Employee Onboarding' Separation'
en: Notify users by email
bs_BA: Obavijesti korisnike putem e-pošte

note: Label of the number_of_employees (Int) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Number Of Employees
bs_BA: Broj Personala

note: Label of the number_of_positions (Int) field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Number Of Positions
bs_BA: Broj Pozicija

note: Label of the number_of_withholding_cycles (Int) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Number of Withholding Cycles
bs_BA: Broj Ciklusa Zadržavanja

note: Description of the 'Actual Encashable Days' (Float) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Number of leaves eligible for encashment based on leave type settings
bs_BA: Broj odsustva koji ispunjavaju uslove za naplatu na osnovu postavki tipa odsustva

en: OTP Code
bs_BA: OTP Kod

en: OTP Verification
bs_BA: OTP Verifikacija

note: Option for the 'Log Type' (Select) field in DocType 'Employee Checkin'
en: OUT
bs_BA: ODJAVA

note: Label of the average_rating (Rating) field in DocType 'Interview'
en: Obtained Average Rating
bs_BA: Postignuta Prosječna Ocjena

en: Oct
bs_BA: Okt

note: Label of the odometer_reading (Section Break) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Odometer Reading
bs_BA: Očitavanje Odometra

en: Odometer Value
bs_BA: Vrijednost Odometra

en: Off-Shift
bs_BA: Izvan Smjene

note: Label of the offshift (Check) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Off-shift
bs_BA: Izvan Smjene

note: Label of the offer_date (Date) field in DocType 'Job Offer'
en: Offer Date
bs_BA: Datum Ponude

note: Label of the offer_term (Link) field in DocType 'Job Offer Term' Name of a DocType Label of the offer_term (Data) field in DocType 'Offer Term'
en: Offer Term
bs_BA: Uslov Ponude

note: Label of the offer_terms (Table) field in DocType 'Job Offer Term Template'
en: Offer Terms
bs_BA: Uslovi Ponude

note: Label of the old_parent (Link) field in DocType 'Goal'
en: Old Parent
bs_BA: Stari Nadređeni

en: On Date
bs_BA: Na Datum

note: Option for the 'Reason' (Select) field in DocType 'Attendance Request'
en: On Duty
bs_BA: Na Poslu

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Requisition'
en: On Hold
bs_BA: Na Čekanju

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Attendance'
en: On Leave
bs_BA: Na Odsustvu

note: Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace
en: Onboarding
bs_BA: Introdukcija

note: Label of the table_for_activity (Section Break) field in DocType 'Employee Onboarding'
en: Onboarding Activities
bs_BA: Aktivnosti Introdukcije

note: Label of the boarding_begins_on (Date) field in DocType 'Employee Onboarding'
en: Onboarding Begins On
bs_BA: Introdukcija Počinje

en: Only Approvers can Approve this Request.
bs_BA: Samo Odobravatelji mogu odobriti ovaj zahtjev.

en: Only Completed documents can be submitted
bs_BA: Samo popunjeni dokumenti mogu se podnijeti

en: Only Employee Grievance with status {0} or {1} can be submitted
bs_BA: Samo žalba personala sa statusom {0} ili {1} mogu se podnijeti

en: Only Interviewer Are allowed to submit Interview Feedback
bs_BA: Samo Intervjueru je dozvoljeno da podnesu Povratne Informacije Intervjua

en: Only Interviews with Cleared or Rejected status can be submitted.
bs_BA: Samo Intervjui sa statusom "Obrađen" ili "Odbijen" mogu se podnijeti.

en: Only Leave Applications with status 'Approved' and 'Rejected' can be submitted
bs_BA: Samo Zahtjevi Odsustva sa statusom "Odobren" i "Odbijen" mogu se podnijeti

en: Only Shift Request with status 'Approved' and 'Rejected' can be submitted
bs_BA: Samo Zahtjev Smjene sa statusom "Odobren" i "Odbijen" može se podnijeti

note: Label of the only_tax_impact (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Only Tax Impact (Cannot Claim But Part of Taxable Income)
bs_BA: Samo Porezni Utjecaj (ne može tražiti, ali dio oporezivog prihoda)

en: Only expired allocation can be cancelled
bs_BA: Samo dodjela koja je istekla može se otkazati

en: Only interviewers can submit feedback
bs_BA: Samo Intervjuer može podnijeti povratne informacije

en: Only users with the {0} role can create backdated leave applications
bs_BA: Samo korisnici sa ulogom {0} mogu kreirati yahtjeve za odsustvo sa zastarjelim datumom

en: Only {0} Goals can be {1}
bs_BA: Samo {0} ciljevi mogu biti {1}

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Daily Work Summary' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Grievance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Applicant' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Opening' Option for the 'Status' (Sel
en: Open
bs_BA: Otvori

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Requisition'
en: Open & Approved
bs_BA: Otvoren & Odobren

en: Open Feedback
bs_BA: Otvori Povratne Informacije

en: Open Now
bs_BA: Otvori sad

en: Opening Balance
bs_BA: Početno Stanje

note: Label of the opening_balances_section (Section Break) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Opening Balances
bs_BA: Početna Stanja

en: Opening closed.
bs_BA: Ponuda Radnog Mjesta Zatvorena.

en: Optional Holiday List not set for leave period {0}
bs_BA: Izborna Lista Praznika nije postavljena za period odsustva {0}

en: Optional Leaves are holidays that Employees can choose to avail from a list of holidays published by the company.
bs_BA: Neobavezno odsustvo su praznici koje personal može izabrati sa liste praznika koju objavljuje kompanija.

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Orange
bs_BA: Narandžasta

en: Organizational Chart
bs_BA: Organizacijski Dijagram

note: Label of the sb_other_details (Section Break) field in DocType 'Leave Application' Label of the other_details (Small Text) field in DocType 'Travel Itinerary' Label of the other_details (Text) field in DocType 'Travel Request'
en: Other Details
bs_BA: Ostali Detalji

note: Label of a Card Break in the Overview Workspace
en: Other Reports
bs_BA: Ostali Izvještaji

note: Label of the other_settings_section (Section Break) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Other Settings
bs_BA: Ostale Postavke

note: Label of the other_taxes_and_charges (Table) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Other Taxes and Charges
bs_BA: Ostali Porezi i Naknade

en: Others
bs_BA: Ostalo

note: Label of the out_time (Datetime) field in DocType 'Attendance'
en: Out Time
bs_BA: Vrijeme Ističe

note: Description of the 'Total Goal Score' (Float) field in DocType 'Appraisal'
en: Out of 5
bs_BA: Od 5 mogućih

note: Label of a chart in the Salary Payout Workspace
en: Outgoing Salary
bs_BA: Odlazna Plata

en: Outstanding Amount
bs_BA: Nepodmireni Iznos

en: Over Allocation
bs_BA: Prekomjerna Dodjela

en: Overall Average Rating
bs_BA: Ukupna Prosječna Ocjena

en: Overlapping Attendance Request
bs_BA: Preklapajući Zahtjev za Prisustvo

en: Overlapping Shift Attendance
bs_BA: Preklapajuće Prisustvo Smjene

en: Overlapping Shift Requests
bs_BA: Preklapajući Zahtjevi za Smjenu

en: Overlapping Shifts
bs_BA: Preklapanje Smjena

note: Label of the employee_details_tab (Tab Break) field in DocType 'Appraisal' Label of the overview_tab (Tab Break) field in DocType 'Appraisal Cycle' Name of a Workspace Label of the select_payroll_period (Tab Break) field in DocType 'Payroll Entry' Label of the overview_tab (Tab Break) field in DocTy
en: Overview
bs_BA: Pregled

note: Label of the overwrite_salary_structure_amount (Check) field in DocType 'Additional Salary'
en: Overwrite Salary Structure Amount
bs_BA: Prepiši Iznos Strukture Plate

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Owned
bs_BA: Vlasnik

en: PAN Number
bs_BA: PAN Broj

en: PF Account
bs_BA: Račun Penzionskog Fonda

en: PF Amount
bs_BA: Iznos Penzionskog Fonda

en: PF Loan
bs_BA: Kredit Penzionskog Fonda

note: Name of a DocType
en: PWA Notification
bs_BA: Obavještenje Progresivne Web Aplikacije

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Advance' Option for the 'Referral Bonus Payment Status' (Select) field in DocType 'Employee Referral' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Full and Final Statem
en: Paid
bs_BA: Plaćeno

note: Label of the paid_amount (Currency) field in DocType 'Employee Advance' Label of the paid_amount (Currency) field in DocType 'Leave Encashment' Label of the paid_amount (Currency) field in DocType 'Gratuity'
en: Paid Amount
bs_BA: Plaćeni Iznos

note: Label of the paid_via_salary_slip (Check) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement'
en: Paid via Salary Slip
bs_BA: Plaćeno preko Platnog Lista

en: Parameter
bs_BA: Parametar

note: Label of the parent_goal (Link) field in DocType 'Goal'
en: Parent Goal
bs_BA: Nadređeni Cilj

en: Part-time
bs_BA: Honorarno

en: Partial Success
bs_BA: Djelimičan uspjeh

note: Option for the 'Travel Funding' (Select) field in DocType 'Travel Request'
en: Partially Sponsored, Require Partial Funding
bs_BA: Djelomično Sponzorirano, Zahtijeva Djelimično Finansiranje

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Advance'
en: Partly Claimed and Returned
bs_BA: Djelomično Potraživan i Vraćeno

note: Label of the passport_number (Data) field in DocType 'Travel Request'
en: Passport Number
bs_BA: Broj Pasoša

en: Password
bs_BA: Lozinka

note: Label of the password_policy (Data) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Password Policy
bs_BA: Pravila Lozinke

en: Password policy cannot contain spaces or simultaneous hyphens. The format will be restructured automatically
bs_BA: Pravila Lozinke ne može sadržavati razmake ili istovremene crtice. Format će se automatski restrukturirati

en: Password policy for Salary Slips is not set
bs_BA: Pravilo lozinke za Platni List nije postavljeno

note: Label of the pay_against_benefit_claim (Check) field in DocType 'Employee Benefit Application Detail' Benefit Claim' Label of the pay_against_benefit_claim (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Pay Against Benefit Claim
bs_BA: Plati naspram Potraživanja Beneficije

note: Label of the pay_via_payment_entry (Check) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Pay Via Payment Entry
bs_BA: Plati putem Unosa Plaćanja

note: Label of the pay_via_salary_slip (Check) field in DocType 'Gratuity'
en: Pay via Salary Slip
bs_BA: Plaćanje putem Platne Liste

note: Label of the payable_account (Link) field in DocType 'Expense Claim' Label of the payable_account (Link) field in DocType 'Leave Encashment' Label of the payable_account (Link) field in DocType 'Gratuity'
en: Payable Account
bs_BA: Račun Isplate

en: Payable Account is mandatory to submit an Expense Claim
bs_BA: Račun Isplate je obavezan za podnošenje Zahtjeva za Trošak

note: Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Payables
bs_BA: Obveze

en: Payment
bs_BA: Plaćanje

note: Label of the payment_account (Link) field in DocType 'Payroll Entry' Label of the payment_account (Link) field in DocType 'Salary Structure'
en: Payment Account
bs_BA: Račun Isplate Plate

en: Payment Account is mandatory
bs_BA: Račun za plaćanje je obavezan

en: Payment Date
bs_BA: Datum Plaćanja

note: Label of the payment_days (Float) field in DocType 'Salary Slip' Label of the payment_days_tab (Tab Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Payment Days
bs_BA: Plaćeni Dani

note: Label of the payment_days_calculation_help (HTML) field in DocType 'Salary Slip'
en: Payment Days Calculation Help
bs_BA: Pomoć pri Obračunu Plaćenih Dana

en: Payment Days Dependency
bs_BA: Ovisi o Danima Plaćanja

en: Payment Days calculations are based on these Payroll Settings
bs_BA: Obračun Plaćenih Dana su zasnovani na ovim Postavkama Obračuna Plata

note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of the account (Section Break) field in DocType 'Payroll Entry' Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Payment Entry
bs_BA: Nalog Plaćanja

note: Label of the section_break_5 (Tab Break) field in DocType 'Gratuity'
en: Payment and Accounting
bs_BA: Plaćanje i Knjigovodstvo

en: Payment of {0} from {1} to {2}
bs_BA: Plaćanje {0} od {1} do {2}

note: Label of the payroll (Section Break) field in DocType 'Leave Encashment' Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Payroll
bs_BA: Obračun Plata

en: Payroll Based On
bs_BA: Obračun Plata na osnovu

en: Payroll Cost Center
bs_BA: Centar Troškova Obračuna Plata

note: Label of the section_break_17 (Section Break) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Payroll Cost Centers
bs_BA: Centri Troškova Obračuna Plata

note: Label of a shortcut in the Overview Workspace
en: Payroll Dashboard
bs_BA: Nadzorna Tabla Obračuna Plate

note: Label of the payroll_date (Date) field in DocType 'Additional Salary' Label of the payroll_date (Date) field in DocType 'Employee Incentive' Label of the payroll_date (Date) field in DocType 'Gratuity'
en: Payroll Date
bs_BA: Datum Obračuna Plate

note: Name of a DocType
en: Payroll Employee Detail
bs_BA: Detalj Obračuna Plata

note: Name of a DocType Label of the payroll_entry (Link) field in DocType 'Salary Slip' Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a shortcut in the Salary Payout Workspace
en: Payroll Entry
bs_BA: Unos Obračuna Plata

en: Payroll Entry cancellation is queued. It may take a few minutes
bs_BA: Otkazivanje Unosa Obračuna Plata je na čekanju. Može potrajati nekoliko minuta

note: Label of the payroll_frequency (Select) field in DocType 'Payroll Entry' Label of the payroll_frequency (Select) field in DocType 'Salary Slip' Label of the payroll_frequency (Select) field in DocType 'Salary Structure' Label of the payroll_frequency (Select) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Payroll Frequency
bs_BA: Učestalost Obračuna Plata

note: Label of the section_break_gsts (Section Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Payroll Info
bs_BA: Obračun Plata

en: Payroll Number
bs_BA: Broj Obračuna Plata

en: Payroll Payable
bs_BA: Isplata Plaća

note: Label of the payroll_payable_account (Link) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment' Label of the payroll_payable_account (Link) field in DocType 'Payroll Entry' Label of the payroll_payable_account (Link) field in DocType 'Salary
en: Payroll Payable Account
bs_BA: Račun Uplate Obračuna Plata

note: Label of the payroll_period (Link) field in DocType 'Employee Benefit Application' Label of the payroll_period (Link) field in DocType 'Employee Other Income' Label of the payroll_period (Link) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration' Proof Submission' Name of a DocType Label of a Link 
en: Payroll Period
bs_BA: Period Obračuna Plata

note: Name of a DocType
en: Payroll Period Date
bs_BA: Datum Perioda Obračuna Plata

note: Label of the section_break_5 (Section Break) field in DocType 'Payroll Period' Label of the periods (Table) field in DocType 'Payroll Period'
en: Payroll Periods
bs_BA: Periodi Obračuna Plata

note: Label of a Card Break in the Salary Payout Workspace
en: Payroll Reports
bs_BA: Izvještaji Obračuna Plata

note: Label of a Link in the Overview Workspace Name of a DocType
en: Payroll Settings
bs_BA: Postavke Obračuna Plata

en: Payroll date can not be greater than employee's relieving date.
bs_BA: Datum Obračuna Plate ne može biti kasnije od datuma razrješenja personala.

en: Payroll date can not be less than employee's joining date.
bs_BA: Datum Obračuna Plate ne može biti prije od datuma zapošljenja personala.

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Onboarding' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Referral' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Separation' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Exit Interview' Option for the 'Sta
en: Pending
bs_BA: Na Čekanju

note: Description of the 'Pending Amount' (Currency) field in DocType 'Employee Advance'
en: Pending (unpaid) amount from previous advances
bs_BA: Na čekanju (neplaćeni) iznos iz prethodnih predujmova

note: Label of the pending_amount (Currency) field in DocType 'Employee Advance'
en: Pending Amount
bs_BA: Iznos na Čekanju

en: Pending Asset Returns
bs_BA: Povrat Imovine na Čekanju

en: Pending FnF
bs_BA: Konačni Dogovor u toku

en: Pending Interviews
bs_BA: Intervjui na Čekanju

en: Pending Questionnaires
bs_BA: Upitnici na Čekanju

note: Label of the percent (Percent) field in DocType 'Income Tax Slab Other Charges'
en: Percent
bs_BA: Procenat

note: Label of the percent_deduction (Percent) field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: Percent Deduction
bs_BA: Postotak Odbitka

note: Label of the percentage (Int) field in DocType 'Employee Cost Center'
en: Percentage (%)
bs_BA: Postotak (%)

note: Name of a Workspace
en: Performance
bs_BA: Efektivitet

en: Permanently cancel {0}
bs_BA: Trajno otkaži {0}

en: Permanently submit {0}
bs_BA: Trajno potvrdi {0}

note: Label of the phone_number (Data) field in DocType 'Job Applicant'
en: Phone Number
bs_BA: Broj Telefona

en: Piecework
bs_BA: Akord

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Pink
bs_BA: Roza

note: Label of the planned_vacancies (Int) field in DocType 'Job Opening'
en: Planned number of Positions
bs_BA: Planirani broj Pozicija

en: Please Enable Auto Attendance and complete the setup first.
bs_BA: Omogući Automatsko Prisustvo i prvo dovršite podešavanje.

en: Please Select Company First
bs_BA: Odaberi Kompaniju

en: Please add the remaining benefits {0} to any of the existing component
bs_BA: Dodaj preostale beneficije {0} bilo kojoj od postojećih komponenti

en: Please add the remaining benefits {0} to the application as pro-rata component
bs_BA: Dodaj preostale beneficije {0} aplikaciji kao proporcionalnu komponentu

en: Please assign a Salary Structure for Employee {0} applicable from or before {1} first
bs_BA: Dodijeli Strukturu Plata za {0} primjenjivu od ili prije {1}

en: Please check if employee is on leave or attendance with the same status exists for selected day(s).
bs_BA: Provjeri da li je personal na odsustvu ili postoji li prisustvo sa istim statusom za odabrane dan(e).

en: Please confirm once you have completed your training
bs_BA: Potvrdi nakon što završite obuku

en: Please create a new {0} for the date {1} first.
bs_BA: Kreiraj novo {0} za datum {1}.

en: Please delete the Employee {0} to cancel this document
bs_BA: Iizbriši {0} da poništite ovaj dokument

en: Please enable default incoming account before creating Daily Work Summary Group
bs_BA: Omogući standard dolazni račun prije stvaranja Grupe Dnevnih Radnih Sažetaka

en: Please enter the designation
bs_BA: Unesi Poziciju

en: Please reduce {0} to avoid shift time overlapping with itself
bs_BA: Smanji {0} kako biste izbjegli preklapanje vremena smjene sa samom sobom

en: Please see attachment
bs_BA: Pogledaj Prilog

en: Please select Company and Designation
bs_BA: Odaberi Kompaniju i Poziciju

en: Please select Employee
bs_BA: Navedi Personal

en: Please select Employee first.
bs_BA: Navedi Personal

en: Please select From Date and Payroll Frequency first
bs_BA: Odaberi Od Datuma i Učestalosti Obračuna Plata

en: Please select From Date.
bs_BA: Odaberi Od Datuma.

en: Please select Shift Schedule and assignment date(s).
bs_BA: Odaberi Raspored Smjena i datum(e) dodjele.

en: Please select Shift Type and assignment date(s).
bs_BA: Odaberi Tip Smjene i datum(e) dodjele.

en: Please select a Company
bs_BA: Odaberi Kompaniju

en: Please select a company first
bs_BA: Odaberi Kompaniju

en: Please select a company first.
bs_BA: Odaberi Kompaniju.

en: Please select a csv file
bs_BA: Odaberi csv datoteku

en: Please select a date.
bs_BA: Odaberi Datum.

en: Please select an Applicant
bs_BA: Odaberi Kandidata

en: Please select at least one Shift Request to perform this action.
bs_BA: Odaberi barem jedan Zahtjev Smjene da izvršite ovu radnju.

en: Please select at least one employee to perform this action.
bs_BA: Navedi najmanje jedno iz personala da izvršite ovu radnju.

en: Please select at least one row to perform this action.
bs_BA: Odaberi barem jedan red da izvršite ovu radnju.

en: Please select company.
bs_BA: Odaberi Kompaniju.

en: Please select employee first
bs_BA: Navedi Personal

en: Please select employees to create appraisals for
bs_BA: Navedi Personal za koje ćete izraditi procjenjivanje

en: Please select half day attendance status.
bs_BA: Odaberi status Poludnevnog Prisustva.

en: Please select month and year.
bs_BA: Odaberi mjesec i godinu.

en: Please select the Appraisal Cycle first.
bs_BA: Odaberi Ciklus Ocjenjivanja.

en: Please select the attendance status.
bs_BA: Odaberi Status Prisutnosti.

en: Please select the employees you want to mark attendance for.
bs_BA: Navedi Personal za koji želite da navedete prisustvo.

en: Please select the salary slips to email
bs_BA: Odaberi platne liste za slanje e-poštom

en: Please select {0}
bs_BA: Navedi {0}

en: Please set "Default Payroll Payable Account" in Company Defaults
bs_BA: Postavi "Standard račun za isplatu plata" u Standard Postavkama Kompanije

en: Please set Basic and HRA component in Company {0}
bs_BA: Postavi Osnovnu i Najamnu komponentu u Kompaniji {0}

en: Please set Earning Component for Leave type: {0}.
bs_BA: Postavi komponentu Zarade za Tip Odsustva: {0}.

en: Please set Payroll based on in Payroll settings
bs_BA: Postavi Obračun Plata na osnovu Postavki Obračuna Plata

en: Please set Relieving Date for employee: {0}
bs_BA: Postavi Datum Otkaza za: {0}

en: Please set a Default Cash Account in Company defaults
bs_BA: Postavi Standard Gotovinski Račun u Standard Postavkama Kompanije

en: Please set account in Salary Component {0}
bs_BA: Postavi Račun u Komponenti Plate {0}

en: Please set default template for Leave Approval Notification in HR Settings.
bs_BA: Postavi standard šablon Obavijesti Odobrenju Odsustva u Postavkama Personala.

en: Please set default template for Leave Status Notification in HR Settings.
bs_BA: Postavi standard šablon Obavijesti Statusa Odsustva u Postavkama Personala.

en: Please set the Appraisal Template for all the {0} or select the template in the Employees table below.
bs_BA: Postavi Šablon Ocjenjivanjaza sve {0} ili odaberi šablon u tabeli Personala ispod.

en: Please set the Company
bs_BA: Postavi Kompaniju

en: Please set the Date Of Joining for employee {0}
bs_BA: Postavi Datum zapošljavanja za {0}

en: Please set the Holiday List.
bs_BA: Postavi Listu Praznika.

en: Please set the relieving date for employee {0}
bs_BA: Postavi datum otkaza za {0}

en: Please set {0} and {1} in {2}.
bs_BA: Postavi {0} i {1} u {2}.

en: Please set {0} for Employee {1}
bs_BA: Postavi {0} za Personal {1}

en: Please set {0} for the Employee: {1}
bs_BA: Postavi {0} za Personal {1}

en: Please set {0}.
bs_BA: Postavi {0}.

en: Please setup Employee Naming System in Human Resource > HR Settings
bs_BA: Podesi Sistem Imenovanja Personala u Personal > Postavke Personala

en: Please setup numbering series for Attendance via Setup > Numbering Series
bs_BA: Postavi Seriju Numeracije Prisustva putem Podešavanja > Serija Numerisanja

en: Please share your feedback to the training by clicking on 'Training Feedback' and then 'New'
bs_BA: Podijeli Povratne Informacije obuke klikom na 'Povratne Informacije Obukei', a zatim 'Novo'

en: Please specify the job applicant to be updated.
bs_BA: Navedi kandidata za posao kojeg treba ažurirati.

en: Please specify {0} and {1} (if any), for the correct tax calculation in future salary slips.
bs_BA: Navedi {0} i {1} (ako ih ima), za tačan obračun poreza u budućim platnim listovima.

en: Please submit the {0} before marking the cycle as Completed
bs_BA: Podnesi {0} prije nego što navedeš ciklus kao Završen

en: Please update your status for this training event
bs_BA: Ažurirajte svoj status za ovaj događaj obuke

note: Label of the posted_on (Datetime) field in DocType 'Job Opening'
en: Posted On
bs_BA: Objavljeno

note: Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Employee Advance' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Expense Claim' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Expense Claim Advance' Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Job Requisition' Label of the posting_da
en: Posting Date
bs_BA: Datuma Knjiženja

note: Label of the posting_date (Date) field in DocType 'Gratuity'
en: Posting date
bs_BA: Datum Knjiženja

note: Label of the preferred_area_for_lodging (Data) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Preferred Area for Lodging
bs_BA: Preferirano područje za smještaj

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Attendance' Option for the 'Status for Other Half' (Select) field in DocType 'Attendance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Option for the 'Status for Other Half' (Select) field in DocType 'Employee Attenda
en: Present
bs_BA: Prisutan

en: Present Records
bs_BA: Trenutni Zapisi

note: Label of the prevent_self_leave_approval (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Prevent self approval for leaves even if user has permissions
bs_BA: Spriječi samoodobrenje za odsustvo čak i ako korisnik ima dozvole

en: Preview Salary Slip
bs_BA: Pregled Platnog Lista

note: Label of the principal_amount (Currency) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Principal Amount
bs_BA: Glavni Iznos

note: Label of the select_print_heading (Link) field in DocType 'Job Offer'
en: Print Heading
bs_BA: Naslov Ispisa

en: Printed On {0}
bs_BA: Ispisano {0}

note: Label of the printing_details (Section Break) field in DocType 'Job Offer'
en: Printing Details
bs_BA: Detalji Ispisa

en: Privilege Leave
bs_BA: Privilegirano Odsustvo

en: Probation
bs_BA: Probacija

en: Probationary Period
bs_BA: Probni Period

note: Label of the process_attendance_after (Date) field in DocType 'Shift Type'
en: Process Attendance After
bs_BA: Obradi Prisustvo Nakon

note: Label of the process_payroll_accounting_entry_based_on_employee (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Process Payroll Accounting Entry based on Employee
bs_BA: Obradi Unos Obračuna Plata osnovu osoblja

en: Process Requests
bs_BA: Obradi Zahtjeve

note: Option for the 'Action' (Select) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Process Shift Requests
bs_BA: Obradi Zahtjeva za Smjenu

note: Description of the 'Pay Via Payment Entry' (Check) field in DocType 'Leave Encashment'
en: Process leave encashment via a separate Payment Entry instead of Salary Slip
bs_BA: Obradi naplatu odsustva putem posebnog Unosa Plaćanja umjesto Platnog Lista

en: Process {0} Shift Request(s) as <b>{1}</b>?
bs_BA: Obradi {0} zahtjev(e) za Smjenu kao <b>{1}</b>?

en: Processing Requests
bs_BA: Obrada Zahtjeva u toku

en: Processing Requests...
bs_BA: Obrada Zahtjeva u toku...

en: Processing of Shift Requests has been queued. It may take a few minutes.
bs_BA: Obrada Zahtjeva za Smjenu je stavljena u red za čekanja. Može potrajati nekoliko minuta.

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Professional Tax Deductions
bs_BA: Profesionalni Porezni Odbici

note: Label of the proficiency (Rating) field in DocType 'Employee Skill'
en: Proficiency
bs_BA: Stručnost

en: Profile
bs_BA: Profil

note: Label of the progress (Percent) field in DocType 'Goal'
en: Progress
bs_BA: Napredak

note: Label of the project (Link) field in DocType 'Employee Onboarding' Label of the project (Link) field in DocType 'Employee Separation' Label of the project (Link) field in DocType 'Expense Claim' Label of the project (Link) field in DocType 'Expense Claim Detail' Label of the project (Link) field in 
en: Project
bs_BA: Projekat

note: Name of a report Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Project Profitability
bs_BA: Profitabilnost Projekta

note: Label of a Card Break in the Performance Workspace
en: Promotion
bs_BA: Unaprijeđenje

note: Label of the promotion_date (Date) field in DocType 'Employee Promotion'
en: Promotion Date
bs_BA: Datum Unaprijeđenja

note: Label of the property (Data) field in DocType 'Employee Property History'
en: Property
bs_BA: Svojstvo

en: Property already added
bs_BA: Svojstvo je već dodano

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Provident Fund Deductions
bs_BA: Odbici Fonda Osiguranja

note: Label of the publish_applications_received (Check) field in DocType 'Job Opening'
en: Publish Applications Received
bs_BA: Objavi Primljene Zahtjeve

note: Label of the publish_salary_range (Check) field in DocType 'Job Opening'
en: Publish Salary Range
bs_BA: Objavi Raspon Plate

note: Label of the publish (Check) field in DocType 'Job Opening'
en: Publish on website
bs_BA: Objavi na Web Stranici

note: Label of the purpose (Small Text) field in DocType 'Employee Advance'
en: Purpose
bs_BA: Namjena

note: Label of the section_break_8 (Section Break) field in DocType 'Employee Advance'
en: Purpose & Amount
bs_BA: Namjena & Iznos

note: Name of a DocType Label of the purpose_of_travel (Data) field in DocType 'Purpose of Travel' Label of the purpose_of_travel (Link) field in DocType 'Travel Request' Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Purpose of Travel
bs_BA: Razlog Putovanja

en: Push Notification permission denied
bs_BA: Odbijena dozvola Guranog Obavještenja

en: Push notifications disabled
bs_BA: Gurana obavještenja su onemogućena

en: Push notifications have been disabled on your site
bs_BA: Gurana obavještenja su onemogućena na vašoj Web Stranici

note: Option for the 'Earned Leave Frequency' (Select) field in DocType 'Leave Type' Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Quarterly
bs_BA: Kvartalno

note: Label of the questionnaire_email_sent (Check) field in DocType 'Exit Interview'
en: Questionnaire Email Sent
bs_BA: E-pošta Upitnika poslana

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Queued
bs_BA: U Redu

note: Label of the quick_filters_section (Section Break) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the quick_filters_section (Section Break) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Label of the quick_filters_section (Section Break) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment'
en: Quick Filters
bs_BA: Brzi Filteri

en: Quick Links
bs_BA: Brze Veze

note: Description of the 'Checkin Radius' (Int) field in DocType 'Shift Location'
en: Radius within which check-in is allowed (in meters)
bs_BA: Radijus unutar kojeg je dozvoljena prijava (u metrima)

note: Label of the raised_by (Link) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Raised By
bs_BA: Zatraženo od

note: Label of the rate (Float) field in DocType 'Expense Taxes and Charges'
en: Rate
bs_BA: Cijena

note: Label of the rate_goals_manually (Check) field in DocType 'Appraisal'
en: Rate Goals Manually
bs_BA: Ocijeni Ciljeve Ručno

note: Label of the rating (Rating) field in DocType 'Employee Feedback Rating' Label of the rating (Rating) field in DocType 'Skill Assessment'
en: Rating
bs_BA: Procjena

note: Label of the rating_criteria (Table) field in DocType 'Appraisal Template'
en: Rating Criteria
bs_BA: Kriterijumi Ocjenjivanja

note: Label of the section_break_23 (Section Break) field in DocType 'Appraisal' Label of the ratings_section (Section Break) field in DocType 'Interview'
en: Ratings
bs_BA: Ocjene

note: Label of the reallocate_leaves (Check) field in DocType 'Employee Transfer'
en: Re-allocate Leaves
bs_BA: Ponovno Dodijeli Odsustvo

note: Label of the read (Check) field in DocType 'PWA Notification'
en: Read
bs_BA: Čitaj

note: Label of the reason_section (Section Break) field in DocType 'Attendance Request' Label of the reason (Select) field in DocType 'Attendance Request' Label of the reason (Small Text) field in DocType 'Compensatory Leave Label of the description (Small Text) field in DocType 'Leave Application' Label 
en: Reason
bs_BA: Razlog

note: Label of the reason_for_requesting (Text) field in DocType 'Job Requisition'
en: Reason for Requesting
bs_BA: Razlog za Upit

note: Label of the reason_for_withholding_salary (Small Text) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Reason for Withholding Salary
bs_BA: Razlog za Zadržavanje Plate

en: Reason for skipping auto attendance:
bs_BA: Razlog za preskakanje Automatskog Prisustva:

note: Label of the section_break_10 (Section Break) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Receivables
bs_BA: Potraživanja

en: Recent Attendance Requests
bs_BA: Nedavni Zahtjevi za Prisustvom

en: Recent Expenses
bs_BA: Nedavni Troškovi

en: Recent Leaves
bs_BA: Nedavno Odsustvo

en: Recent Shift Requests
bs_BA: Nedavni Zahtjevi za Smjenu

note: Description of the 'Automatically update Last Sync of Checkin' (Check) field in DocType 'Shift Type'
en: Recommended for a single biometric device / checkins via mobile app
bs_BA: Preporučeno za jedan biometrijski uređaj / prijave putem mobilne aplikacije

note: Option for the 'Action' (Select) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Recover Cost
bs_BA: Povrat Troška

note: Name of a Workspace
en: Recruitment
bs_BA: Zapošljavanje

note: Name of a report Label of a Link in the Overview Workspace Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Recruitment Analytics
bs_BA: Analiza Zapošljavanja

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Red
bs_BA: Crvena

note: Label of the reference (Link) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Reference
bs_BA: Referenca

note: Label of the reference_document (Dynamic Link) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement' Label of the ref_docname (Dynamic Link) field in DocType 'Additional Salary'
en: Reference Document
bs_BA: Referentni Dokument

note: Label of the reference_document_name (Dynamic Link) field in DocType 'Exit Interview' Label of the reference_document_name (Data) field in DocType 'PWA Notification'
en: Reference Document Name
bs_BA: Naziv Referentnog Dokumenta

note: Label of the ref_doctype (Link) field in DocType 'Exit Interview' Label of the reference_document_type (Link) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement' Label of the reference_document_type (Link) field in DocType 'PWA Notification' Label of the ref_doctype (Link) field in DocType 'Addi
en: Reference Document Type
bs_BA: Referentni Tip Dokumenta

en: Reference: {0}
bs_BA: Referenca: {0}

note: Label of the references_section (Section Break) field in DocType 'Job Opening' Label of the properties_and_references_section (Section Break) field in DocType 'Additional Salary'
en: References
bs_BA: Reference

note: Label of the referral_payment_status (Select) field in DocType 'Employee Referral'
en: Referral Bonus Payment Status
bs_BA: Status Plaćanja Bonusa za Preporuke

note: Label of the referral_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Referral'
en: Referral Details
bs_BA: Detalji Preporuke

note: Label of the referrer (Link) field in DocType 'Employee Referral'
en: Referrer
bs_BA: Preporučilac

note: Label of the referrer_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Referral'
en: Referrer Details
bs_BA: Detalji Upućivača

note: Label of the referrer_name (Data) field in DocType 'Employee Referral'
en: Referrer Name
bs_BA: Ime Upućivača

note: Label of the reflections_section (Section Break) field in DocType 'Appraisal'
en: Reflections
bs_BA: Promišljanja

note: Label of the refuelling_details (Section Break) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Refuelling Details
bs_BA: Detalji Punjenja

en: Reject
bs_BA: Odbij

en: Reject Employee Referral
bs_BA: Odbij Preporuku

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Referral' Option for the 'Approval Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Interview' Option for the 'Result' (Se
en: Rejected
bs_BA: Odbijeno

en: Rejection
bs_BA: Odbijanje

en: Release Withheld Salaries
bs_BA: Pusti Zadržane Plate

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Released
bs_BA: Oslobođena

note: Label of the relieving_date (Date) field in DocType 'Exit Interview' Label of the relieving_date (Date) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Relieving Date
bs_BA: Datum Otkaza

note: Label of the relieving_date (Date) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Relieving Date
bs_BA: Datum Otkaza

en: Relieving Date Missing
bs_BA: Nedostaje Datum Otkaza

en: Reload
bs_BA: Ponovo Učitaj

note: Label of the remaining_benefit (Currency) field in DocType 'Employee Benefit Application'
en: Remaining Benefits (Yearly)
bs_BA: Preostale Beneficije (Godišnje)

note: Label of the remark (Small Text) field in DocType 'Expense Claim' Label of the remark (Small Text) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement'
en: Remark
bs_BA: Napomena

note: Label of the remarks (Text) field in DocType 'Appraisal'
en: Remarks
bs_BA: Napomene

note: Label of the remind_before (Time) field in DocType 'HR Settings'
en: Remind Before
bs_BA: Podsjeti Prije

note: Label of the reminded (Check) field in DocType 'Interview'
en: Reminded
bs_BA: Podsjetio

note: Label of the mail_details (Section Break) field in DocType 'Daily Work Summary Group'
en: Reminder
bs_BA: Podsjetnik

note: Label of the reminders_section (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Reminders
bs_BA: Podsjetnici

note: Label of the remove_if_zero_valued (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Remove if Zero Valued
bs_BA: Ukloni ako je nulta vrijednost

note: Option for the 'Mode of Travel' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Rented Car
bs_BA: Iznajmljeni Automobil

en: Reopen
bs_BA: Ponovo Otvori

en: Repay From Salary
bs_BA: Otplati od Plate

en: Repay From Salary can be selected only for term loans
bs_BA: Otplati od Plate može se odabrati samo za oročene kredite

note: Label of the repay_unclaimed_amount_from_salary (Check) field in DocType 'Employee Advance'
en: Repay Unclaimed Amount from Salary
bs_BA: Otplati Nezatraženi Iznos iz Plate

note: Label of the repeat_on_days (Table) field in DocType 'Shift Schedule'
en: Repeat On Days
bs_BA: Ponovi na Dane

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Job Applicant'
en: Replied
bs_BA: Odgovoreno

en: Replies
bs_BA: Odgovori

note: Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace Label of a Card Break in the Expense Claims Workspace Label of a Card Break in the Leaves Workspace Label of a Card Break in the Performance Workspace Label of a Card Break in the Recruitment Workspace Label of a Card Break in the Shift & Att
en: Reports
bs_BA: Izvještaji

note: Label of the reports_to (Link) field in DocType 'Employee Grievance' Label of the reports_to (Link) field in DocType 'Exit Interview'
en: Reports To
bs_BA: Izvještava

en: Request Attendance
bs_BA: Zatraži Prisustvo

en: Request Leave
bs_BA: Zatraži Odsustvo

en: Request a Leave
bs_BA: Zatraži Odsustvo

en: Request a Shift
bs_BA: Zatraži Smjenu

en: Request an Advance
bs_BA: Zatraži Predujam

note: Label of the requested_by (Link) field in DocType 'Job Requisition' Label of the section_break_7 (Section Break) field in DocType 'Job Requisition'
en: Requested By
bs_BA: Zatraženo od

note: Label of the requested_by_name (Data) field in DocType 'Job Requisition'
en: Requested By (Name)
bs_BA: Zatraženo od (Ime)

note: Option for the 'Travel Funding' (Select) field in DocType 'Travel Request'
en: Require Full Funding
bs_BA: Zahtijeva Potpuno Finansiranje

en: Required Skills
bs_BA: Potrebne Vještine

note: Label of the required_for_employee_creation (Check) field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Required for Employee Creation
bs_BA: Obavezno pri kreiranju Personala

en: Reschedule Interview
bs_BA: Odgodi Intervju

en: Reset Password
bs_BA: Poništi Lozinku

note: Label of the resignation_letter_date (Date) field in DocType 'Employee Separation'
en: Resignation Letter Date
bs_BA: Datum Otkaznog Pisma

note: Label of the resolution_date (Date) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Resolution Date
bs_BA: Datum Rješenja

note: Label of the resolution_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Grievance' Label of the resolution_detail (Small Text) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Resolution Details
bs_BA: Detalji Rješenja

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Resolved
bs_BA: Rješeno

note: Label of the resolved_by (Link) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Resolved By
bs_BA: Riješeno od

en: Responsibilities
bs_BA: Odgovornosti

note: Label of the restrict_backdated_leave_application (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Restrict Backdated Leave Application
bs_BA: Ograniči Zahtjev za Odsustvo sa zastarjelim datumom

note: Label of the result (Select) field in DocType 'Interview Feedback'
en: Result
bs_BA: Rezultat

note: Label of the resume (Attach) field in DocType 'Employee Referral' Label of the section_break_6 (Section Break) field in DocType 'Job Applicant'
en: Resume
bs_BA: Nastavi

note: Label of the resume_attachment (Attach) field in DocType 'Job Applicant'
en: Resume Attachment
bs_BA: Rezume Prilog

note: Label of the resume_link (Data) field in DocType 'Employee Referral' Label of the resume_link (Data) field in DocType 'Job Applicant'
en: Resume Link
bs_BA: Rezume Veza

note: Label of the resume_link (Data) field in DocType 'Interview'
en: Resume link
bs_BA: Rezume Veza

en: Retained
bs_BA: Zadržan

note: Name of a DocType Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Retention Bonus
bs_BA: Bonus Zadržavanja

note: Label of the retirement_age (Data) field in DocType 'HR Settings'
en: Retirement Age (In Years)
bs_BA: Dob za Penzionisanje (u Godinama)

note: Option for the 'Action' (Select) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Return
bs_BA: Povrat

en: Return amount cannot be greater than unclaimed amount
bs_BA: Iznos povrata ne može biti veći od nezatraženog iznosa

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Advance' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Full and Final Asset'
en: Returned
bs_BA: Vraćeno

note: Label of the return_amount (Currency) field in DocType 'Employee Advance' Label of the return_amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim Advance'
en: Returned Amount
bs_BA: Vraćeni Iznos

en: Review various other settings related to Employee Leaves and Expense Claim
bs_BA: Pregledajte razne druge postavke u vezi s odsustvom personala i potraživanjem troškova

note: Label of the reviewer (Link) field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Reviewer
bs_BA: Recenzent

note: Label of the reviewer_name (Data) field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Reviewer Name
bs_BA: Ime Recenzenta

note: Label of the revised_ctc (Currency) field in DocType 'Employee Promotion'
en: Revised CTC
bs_BA: Revidirana Godisnja Plata

note: Label of the rgt (Int) field in DocType 'Goal'
en: Right
bs_BA: Desno

note: Label of the role (Link) field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Role
bs_BA: Uloga

note: Label of the role_allowed_to_create_backdated_leave_application (Link) field in DocType 'HR Settings'
en: Role Allowed to Create Backdated Leave Application
bs_BA: Uloga kojoj je dopušteno pravljenje Zahtjeva za Odsustvo sa zastarjelim datumom

note: Label of a shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: Roster
bs_BA: Raspored

note: Label of the color (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Roster Color
bs_BA: Boje Rasporeda

note: Label of the round_name (Data) field in DocType 'Interview Round'
en: Round Name
bs_BA: Naziv Runde

note: Option for the 'Work Experience Calculation Method' (Select) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Round off Work Experience
bs_BA: Zaokruži Radno Iskustvo

note: Label of the round_to_the_nearest_integer (Check) field in DocType 'Salary Component'
en: Round to the Nearest Integer
bs_BA: Zaokružiti na Najbliži Cijeli Broj

note: Label of the rounded_total (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Rounded Total
bs_BA: Ukupno Zaokruženo

note: Label of the base_rounded_total (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Rounded Total (Company Currency)
bs_BA: Zaokruženo Ukupno (Valuta Kompanije)

note: Label of the rounding (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: Rounding
bs_BA: Zaokruživanje

note: Label of the route (Data) field in DocType 'Job Opening'
en: Route
bs_BA: Ruta

note: Description of the 'Job Application Route' (Data) field in DocType 'Job Opening'
en: Route to the custom Job Application Webform
bs_BA: Usmjeri na prilagođenu Web Formu Zahtjeva za Posao

en: Row #{0}: Cannot set amount or formula for Salary Component {1} with Variable Based On Taxable Salary
bs_BA: Red #{0}: Nije moguće postaviti iznos ili formulu za Komponentu Plate {1} sa varijablom na osnovu Oporezive Plate

en: Row #{0}: The {1} Component has the options {2} and {3} enabled.
bs_BA: Red #{0}: Komponenta {1} ima omogućene opcije {2} i {3}.

en: Row #{0}: Timesheet amount will overwrite the Earning component amount for the Salary Component {1}
bs_BA: Red #{0}: Iznos Radnog Lista će prepisati Iznos Komponente Zarade za Komponentu Plate {1}

en: Row No {0}: Amount cannot be greater than the Outstanding Amount against Expense Claim {1}. Outstanding Amount is {2}
bs_BA: Red Broj {0}: Iznos ne može biti veći od Nepodmirenog iznosa prema Potraživanju Troškova {1}. Nepodmireni iznos je {2}

en: Row {0}# Allocated amount {1} cannot be greater than unclaimed amount {2}
bs_BA: Red {0}# Dodijeljeni iznos {1} ne može biti veći od nezatraženog iznosa {2}

en: Row {0}# Paid Amount cannot be greater than Encashment amount
bs_BA: Red {0}# Plaćeni Iznos ne može biti veći od Iznosa Naplate

en: Row {0}# Paid Amount cannot be greater than Total amount
bs_BA: Red {0}# Uplaćeni iznos ne može biti veći od Ukupnog Iznosa

en: Row {0}# Paid Amount cannot be greater than requested advance amount
bs_BA: Red {0}# Uplaćeni iznos ne može biti veći od traženog iznosa predujma

en: Row {0}: Cost Center {1} does not belong to Company {2}
bs_BA: Red {0}: Centar Troškova {1} ne pripada Kompaniji {2}

en: Row {0}: From (Year) can not be greater than To (Year)
bs_BA: Red {0}: Od (Godina) ne može biti kasnije od Do (Godina)

en: Row {0}: Goal Score cannot be greater than 5
bs_BA: Red {0}: Rezultat Cilja ne može biti veći od 5

en: Row {0}: Paid amount {1} is greater than pending accrued amount {2} against loan {3}
bs_BA: Red {0}: Uplaćeni iznos {1} je veći od akumuliranog iznosa na čekanju {2} naspram kredita {3}

en: Row {0}: {1}
bs_BA: Red {0}: {1}

en: Row {0}: {1} is required in the expenses table to book an expense claim.
bs_BA: Red {0}: {1} je obavezan u tabeli troškova za knjiženje potraživanja troška.

note: Label of the gratuity_rules_section (Section Break) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Rules
bs_BA: Pravila

note: Label of the salary_details_section (Section Break) field in DocType 'Additional Salary'
en: Salary
bs_BA: Plata

note: Label of the salary_component (Link) field in DocType 'Additional Salary' Label of the salary_component (Link) field in DocType 'Employee Incentive' Label of the salary_component (Link) field in DocType 'Gratuity' Label of the salary_component (Link) field in DocType 'Retention Bonus' Name of a DocT
en: Salary Component
bs_BA: Komponenta Plate

note: Label of the salary_component (Link) field in DocType 'Gratuity Applicable Component'
en: Salary Component
bs_BA: Komponenta Plate

note: Name of a DocType
en: Salary Component Account
bs_BA: Račun Komponente Plate

note: Label of the type (Data) field in DocType 'Additional Salary'
en: Salary Component Type
bs_BA: Tip Komponente Plate

note: Description of the 'Salary Component' (Link) field in DocType 'Salary Structure'
en: Salary Component for timesheet based payroll.
bs_BA: Komponenta Plate za Obračun Plate na osnovu Radnog Lista.

en: Salary Component {0} is currently not used in any Salary Structure.
bs_BA: Komponenta Plate {0} se trenutno ne koristi ni u jednoj Strukturi Plate.

note: Label of the salary_currency (Link) field in DocType 'Employee Promotion'
en: Salary Currency
bs_BA: Valuta Plate

note: Name of a DocType
en: Salary Detail
bs_BA: Detalj Plate

note: Label of the salary_details_section (Section Break) field in DocType 'Employee Promotion'
en: Salary Details
bs_BA: Detalji Plate

note: Label of the section_break_16 (Section Break) field in DocType 'Job Applicant'
en: Salary Expectation
bs_BA: Očekivana Plata

en: Salary Information
bs_BA: Informacije Plate

note: Label of the salary_per (Select) field in DocType 'Job Opening'
en: Salary Paid Per
bs_BA: Raspon Plate

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Payments Based On Payment Mode
bs_BA: Isplate Plate na osnovu Načina Plaćanja

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Payments via ECS
bs_BA: Isplate Plate putem ECS-a

note: Name of a Workspace
en: Salary Payout
bs_BA: Plata

en: Salary Range
bs_BA: Raspon Plate

note: Name of a report Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of a shortcut in the Salary Payout Workspace
en: Salary Register
bs_BA: Platni Registar

note: Label of the salary_slip (Link) field in DocType 'Leave Application' Label of the salary_slip (Link) field in DocType 'Employee Benefit Claim' Label of the column_break_rnoq (Section Break) field in DocType 'Payroll Settings' Name of a DocType Label of a Link in the Salary Payout Workspace Label of 
en: Salary Slip
bs_BA: Platna Lista

note: Label of the salary_slip_based_on_timesheet (Check) field in DocType 'Payroll Entry' Label of the salary_slip_based_on_timesheet (Check) field in DocType 'Salary Slip' Structure'
en: Salary Slip Based on Timesheet
bs_BA: Platna Lista na osnovu Radnog Lista

en: Salary Slip ID
bs_BA: ID Platne Liste

note: Name of a DocType
en: Salary Slip Leave
bs_BA: Odsustvo Platne Liste

note: Name of a DocType
en: Salary Slip Loan
bs_BA: Kredit Platne Liste

note: Label of the timesheets (Table) field in DocType 'Salary Slip' Name of a DocType
en: Salary Slip Timesheet
bs_BA: Radna Lista Platne Liste

en: Salary Slip already exists for {0} for the given dates
bs_BA: Platni List već postoji za {0} za date datume

en: Salary Slip creation is queued. It may take a few minutes
bs_BA: Kreiranje Platnog Lista je u redu čekanja. Može potrajati nekoliko minuta

en: Salary Slip of employee {0} already created for this period
bs_BA: Platni List {0} je već kreiran za ovaj period

en: Salary Slip of employee {0} already created for time sheet {1}
bs_BA: Platni List {0} je već kreiran za radni list {1}

en: Salary Slip submission is queued. It may take a few minutes
bs_BA: Potvrda Platnog Lista je u redu čekanja. Može potrajati nekoliko minuta

en: Salary Slip {0} failed for Payroll Entry {1}
bs_BA: Platni List {0} nije uspio za Unos Platnog Spiska {1}

en: Salary Slip {0} failed. You can resolve the {1} and retry {0}.
bs_BA: Platni List {0} nije uspio. Možete riješiti {1} i ponovo pokušati {0}.

en: Salary Slips
bs_BA: Platni Listovi

note: Label of the salary_slips_created (Check) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Salary Slips Created
bs_BA: Platni Listovi kreirani

note: Label of the salary_slips_submitted (Check) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Salary Slips Submitted
bs_BA: Platni Listovi Potvrđeni

en: Salary Slips already exist for employees {}, and will not be processed by this payroll.
bs_BA: Platni Listovi već postoje za {} i neće ih obrađivati ovaj Obračun Plata.

en: Salary Slips submitted for period from {0} to {1}
bs_BA: Platne Liste potvrđene za period od {0} do {1}

note: Label of the salary_structure (Link) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment' Label of the salary_structure (Link) field in DocType 'Salary Slip' Name of a DocType Label of the salary_structure (Link) field in DocType 'Salary Structure Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Structure
bs_BA: Struktura Plate

note: Name of a DocType Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Structure Assignment
bs_BA: Dodjela Strukture Plata

en: Salary Structure Assignment field
bs_BA: Polje Dodjele Strukture Plate

en: Salary Structure Assignment for Employee already exists
bs_BA: Struktura Plate za Personal već postoji

en: Salary Structure Missing
bs_BA: Nedostaje Struktura Plate

en: Salary Structure must be submitted before submission of {0}
bs_BA: Struktura Plate mora biti dostavljena prije podnošenja {0}

en: Salary Structure not found for employee {0} and date {1}
bs_BA: Struktura Plate nije pronađena za personal {0} i datum {1}

en: Salary Structure should have flexible benefit component(s) to dispense benefit amount
bs_BA: Struktura Plate treba da ima fleksibilne komponente beneficija za raspodjelu iznosa beneficija

en: Salary Structure {0} does not belong to company {1}
bs_BA: Struktura Plate {0} ne pripada kompaniji {1}

en: Salary Structures updated successfully
bs_BA: Uspješno ažurirane Strukture Plata

note: Label of the salary_withholding (Link) field in DocType 'Salary Slip' Name of a DocType Label of a Link in the Salary Payout Workspace
en: Salary Withholding
bs_BA: Zadržavanje Plate

note: Label of the salary_withholding_cycle (Data) field in DocType 'Salary Slip' Name of a DocType
en: Salary Withholding Cycle
bs_BA: Ciklus Zadržavanja Plate

en: Salary Withholding {0} already exists for employee {1} for the selected period
bs_BA: Zadržavanje Plate {0} već postoji za personal {1} za odabrani period

en: Salary already processed for period between {0} and {1}, Leave application period cannot be between this date range.
bs_BA: Plata je već obrađena za period između {0} i {1}, period prijave za odsustvo ne može biti između ovog raspona datuma.

note: Description of the 'Earnings & Deductions' (Tab Break) field in DocType 'Salary Structure'
en: Salary breakup based on Earning and Deduction.
bs_BA: Raspodjela Plate na osnovu Zarade i Odbitka.

note: Description of the 'Applicable Earnings Component' (Table MultiSelect) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Salary components should be part of the Salary Structure.
bs_BA: Komponente Plate trebaju biti dio Strukture Plate.

en: Salary slip emails have been enqueued for sending. Check {0} for status.
bs_BA: Slanje Platnih Listi e-poštom stavljeni su u red za slanje. Provjerite {0} za status.

en: Sales Invoice
bs_BA: Prodajna Faktura

en: Same Company is entered more than once
bs_BA: Ista kompanija se upisuje više puta

en: Sanctioned
bs_BA: Sankcionisano

note: Label of the sanctioned_amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim Detail'
en: Sanctioned Amount
bs_BA: Sankcionisani Iznos

en: Sanctioned Amount cannot be greater than Claim Amount in Row {0}.
bs_BA: Sankcionisani Iznos ne može biti veći od iznosa potraživanja u redu {0}.

en: Saturday
bs_BA: Subota

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Exit Interview' Option for the 'Event Status' (Select) field in DocType 'Training Event' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Training Program'
en: Scheduled
bs_BA: Zakazano

note: Label of the scheduled_on (Date) field in DocType 'Interview'
en: Scheduled On
bs_BA: Planirano

note: Label of the score (Float) field in DocType 'Appraisal Goal'
en: Score (0-5)
bs_BA: Rezultat (0-5)

note: Label of the score_earned (Float) field in DocType 'Appraisal Goal'
en: Score Earned
bs_BA: Zaređeni Rezultat

en: Score must be less than or equal to 5
bs_BA: Rezultat mora biti manji ili jednak 5

en: Scores
bs_BA: Rezultati

en: Search for Jobs
bs_BA: Traži Poslove

en: Select Company
bs_BA: Odaberi Kompaniju

note: Label of the select_employees_section (Section Break) field in DocType 'Employee Attendance Tool' 'Leave Control Panel' Label of the select_rows_section (Section Break) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Label of the select_employees_section (Section Break) field in DocType 'Bulk Salary Struct
en: Select Employees
bs_BA: Navedi Personal

en: Select Interview Round First
bs_BA: Odaberi Rundu Intervjua

en: Select Interview first
bs_BA: Odaberi Intervju

note: Description of the 'Payment Account' (Link) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Select Payment Account to make Bank Entry
bs_BA: Odaberi Račun Isplate Plate da izvršite Bankovni Unos

en: Select Payroll Frequency.
bs_BA: Odaberi Učestalost Obračuna Plata.

en: Select Payroll Period
bs_BA: Odaberi Period Obračuna Plata

en: Select Property
bs_BA: Odaberi Svojstva

en: Select Shift Requests
bs_BA: Odaberi Zahtjeve Smjene

note: Label of the select_terms (Link) field in DocType 'Job Offer'
en: Select Terms and Conditions
bs_BA: Odaberi Uslove i Odredbe

note: Label of the select_users (Section Break) field in DocType 'Daily Work Summary Group'
en: Select Users
bs_BA: Odaberi Korisnike

en: Select an employee to get the employee advance.
bs_BA: Navedi Personal za koji preuzmete stanje predujma.

en: Select the Employee for which you want to allocate leaves.
bs_BA: Navedi Personal kojem želite dodijeliti odsustvo.

en: Select the Employee.
bs_BA: Odaberi Personal.

en: Select the Leave Type like Sick leave, Privilege Leave, Casual Leave, etc.
bs_BA: Odaberi Tip Odsustva kao što je Bolovanje, Povlašteno Odsustvo, Povremeno Odsustvo, itd.

en: Select the date after which this Leave Allocation will expire.
bs_BA: Odaberit datum nakon kojeg će ova Dodjela Odsustva isteći.

en: Select the date from which this Leave Allocation will be valid.
bs_BA: Odaberi datum od kojeg će ova Dodjela Odsustva biti važeća.

en: Select the end date for your Leave Application.
bs_BA: Odaberi krajnji datum za vaš Zahtjev Odsustva.

en: Select the start date for your Leave Application.
bs_BA: Odaberi datum početka vašeg Zahtjeva Odsustva.

note: Description of the 'Enabled' (Check) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: Select this if you want shift assignments to be automatically created indefinitely.
bs_BA: Odaberi ovo ako želite da se dodjele smjena automatski kreiraju na neodređeno vrijeme.

en: Select type of leave the employee wants to apply for, like Sick Leave, Privilege Leave, Casual Leave, etc.
bs_BA: Odaberi tip odsustva za koju se personal želi prijaviti, kao što je Bolovanje, Povlašteno Odsustvo, Povremeno Odsustvo, itd.

en: Select your Leave Approver i.e. the person who approves or rejects your leaves.
bs_BA: Odaberi svog odobravatelja odsustva, tj. osobu koja odobrava ili odbija vaša odsustva.

en: Select {0}
bs_BA: Odaberi {0}

note: Label of the self_appraisal_tab (Tab Break) field in DocType 'Appraisal'
en: Self Appraisal
bs_BA: Samoprocjenjivanje

en: Self Appraisal Pending: {0}
bs_BA: Samoprocjenjivanje na čekanju: {0}

en: Self Appraisal Score
bs_BA: Rezultat Samoocjenjivanja

en: Self Score
bs_BA: Samorezultat

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Self-Study
bs_BA: Samoučenje

en: Self-approval for leaves is not allowed
bs_BA: Samoodobrenje za odsustvo nije dozvoljeno

note: Label of the send_emails_at (Select) field in DocType 'Daily Work Summary Group'
en: Send Emails At
bs_BA: Pošalji e-poštu u

en: Send Exit Questionnaire
bs_BA: Pošalji Otkazni Upitnik

en: Send Exit Questionnaires
bs_BA: Pošaljite Otkazne Upitnike

note: Label of the send_interview_feedback_reminder (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Send Interview Feedback Reminder
bs_BA: Poåalji Povratne Informacije Intervjua

note: Label of the send_interview_reminder (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Send Interview Reminder
bs_BA: Poåalji Intervju Podsjetnik

note: Label of the send_leave_notification (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Send Leave Notification
bs_BA: Pošalji Obavještenje Odsustva

note: Label of the sender (Link) field in DocType 'HR Settings' Label of the hiring_sender (Link) field in DocType 'HR Settings' Label of the sender (Link) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Sender
bs_BA: Pošiljalac

note: Label of the sender_email (Data) field in DocType 'HR Settings' Label of the hiring_sender_email (Data) field in DocType 'HR Settings' Label of the sender_email (Data) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Sender Email
bs_BA: E-pošta pošiljaoca

en: Sending Failed due to missing email information for employee(s): {1}
bs_BA: Slanje nije uspjelo zbog nedostajućih informacija e-pošte za personal: {1}

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Daily Work Summary'
en: Sent
bs_BA: Poslano

en: Sent Successfully: {0}
bs_BA: Uspješno poslan: {0}

note: Label of the table_for_activity (Section Break) field in DocType 'Employee Separation'
en: Separation Activities
bs_BA: Aktivnosti Razdvajanja

note: Label of the boarding_begins_on (Date) field in DocType 'Employee Separation'
en: Separation Begins On
bs_BA: Razdvajanje počinje

note: Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Appraisal' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Attendance' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Employee Advance' Label of the naming_series (Select) field in DocType 'Expense Claim' Label of the naming_series (
en: Series
bs_BA: Numeričke Serije

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Service
bs_BA: Servis

note: Label of the service_details (Section Break) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Service Details
bs_BA: Servisni Detalji

en: Service Expense
bs_BA: Servisni Trošak

en: Service Expenses
bs_BA: Servisni Troškovi

note: Label of the service_item (Link) field in DocType 'Vehicle Service' Label of the service_item (Data) field in DocType 'Vehicle Service Item'
en: Service Item
bs_BA: Servisni Artikal

note: Description of the 'Current Work Experience' (Table) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Set "From(Year)" and "To(Year)" to 0 for no upper and lower limit.
bs_BA: Postavi "Od(Godina)" i "Do(Godina)" na 0 bez gornje i donje granice.

note: Label of the set_assignment_details_section (Section Break) field in DocType 'Bulk Salary Structure Assignment'
en: Set Assignment Details
bs_BA: Postavi Detalje Dodjele

note: Label of the allocate_leaves_section (Section Break) field in DocType 'Leave Control Panel'
en: Set Leave Details
bs_BA: Postavi Detalje Odsustva

en: Set Relieving Date for Employee: {0}
bs_BA: Postavi Otkazni Datum za personal: {0}

note: Description of the 'Get Employees' (Section Break) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Set filters to fetch employees
bs_BA: Postavi filtere za preuzimanje osoblja

note: Description of the 'Opening Balances' (Section Break) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Set opening balances for earnings and taxes from the previous employer
bs_BA: Postavite početna stanja za zarade i poreze od prethodnog poslodavca

note: Description of the 'Filters' (Section Break) field in DocType 'Appraisal Cycle'
en: Set optional filters to fetch employees in the appraisee list
bs_BA: Postavite opcije filtera da biste preuzelii osoblje sa listr ocjenjivača

en: Set the default account for the {0} {1}
bs_BA: Postavi standard nalog za {0} {1}

note: Label of the frequency (Select) field in DocType 'HR Settings'
en: Set the frequency for holiday reminders
bs_BA: Postavi učestalost podsjetnika za praznike

note: Description of the 'Employee Promotion Details' (Section Break) field in DocType 'Employee Promotion'
en: Set the properties that should be updated in the Employee master on promotion submission
bs_BA: Postavi svojstva koja bi trebala biti ažurirana u Postavkama Osoblja pri podnošenju unaprijeđnja

en: Set the status to {0} if required.
bs_BA: Postavi status na {0} ako je obavezno.

en: Set {0} for selected employees
bs_BA: Postavi {0} za odabrani personal

note: Label of the settings_section (Section Break) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of a Card Break in the Overview Workspace
en: Settings
bs_BA: Postavke

en: Settings Missing
bs_BA: Nedostaju Postavke

en: Settle against Advances
bs_BA: Izmiri naspram Predujma

en: Settle all Payables and Receivables before submission
bs_BA: Izmiri sve Obaveze i Potraživanja prije podnošenja

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement'
en: Settled
bs_BA: Usaglašeno

note: Label of a Card Break in the Leaves Workspace Label of a Card Break in the Overview Workspace
en: Setup
bs_BA: Postavljanja

en: Shared document with the user {0} with 'Submit' permission
bs_BA: Dokument je podijeljen s korisnikom {0} s dozvolom 'Podnesi'

note: Label of the shift (Link) field in DocType 'Attendance' Label of the shift (Link) field in DocType 'Attendance Request' Label of the shift (Link) field in DocType 'Employee Attendance Tool' Label of the shift (Link) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift
bs_BA: Smjena

note: Name of a Workspace
en: Shift & Attendance
bs_BA: Smjena & Prisustvo

note: Label of the shift_actual_end (Datetime) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift Actual End
bs_BA: Stvarni Kraj Smjene

en: Shift Actual End Time
bs_BA: Vrijeme Stvarnog Kraja Smjene

note: Label of the shift_actual_start (Datetime) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift Actual Start
bs_BA: Stvarni Početak Smjene

en: Shift Actual Start Time
bs_BA: Vrijeme Stvarnog Početka Smjene

note: Name of a DocType Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Assignment
bs_BA: Dodjela Smjene

note: Label of the shift_assignment_details_section (Section Break) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Shift Assignment Details
bs_BA: Detalji Dodjele Smjene

en: Shift Assignment History
bs_BA: Istorija Dodjele Smjene

note: Name of a DocType Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Assignment Tool
bs_BA: Alat Dodjele Smjene

en: Shift Assignment: {0} created for Employee: {1}
bs_BA: Dodjela Smjene: {0} kreirana za personal: {1}

note: Name of a report Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Attendance
bs_BA: Prisustvo Smjene

note: Label of the shift_details_section (Section Break) field in DocType 'Shift Assignment' Label of the schedule_settings_section (Section Break) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: Shift Details
bs_BA: Detalji Smjene

note: Label of the shift_end (Datetime) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift End
bs_BA: Kraj Smjene

en: Shift End Time
bs_BA: Vrijeme Kraja Smjene

note: Label of the shift_location (Link) field in DocType 'Shift Assignment' Label of the shift_location (Link) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Name of a DocType Label of the shift_location (Link) field in DocType 'Shift Schedule Assignment' Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Location
bs_BA: Lokacija Smjene

note: Label of the shift_request (Link) field in DocType 'Shift Assignment' Name of a DocType Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace Label of a shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Request
bs_BA: Zahtjev za Smjenu

en: Shift Request Approver
bs_BA: Odobravač Zahtjeva Smjene

note: Label of the shift_request_filters_section (Section Break) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Shift Request Filters
bs_BA: Filteri Zahtjeva Smjene

note: Description of the 'From Date' (Date) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Shift Requests ending before this date will be excluded.
bs_BA: Zahtjevi Smjene koji završavaju prije ovog datuma bit će isključeni.

note: Description of the 'To Date' (Date) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: Shift Requests starting after this date will be excluded.
bs_BA: Zahtjevi Smjene koji počinju nakon ovog datuma bit će isključeni.

note: Label of the shift_schedule (Link) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Name of a DocType Label of the shift_schedule (Link) field in DocType 'Shift Schedule Assignment' Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Schedule
bs_BA: Raspored Smjene

note: Label of the shift_schedule_assignment (Link) field in DocType 'Shift Assignment' Name of a DocType Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Shift Schedule Assignment
bs_BA: Dodjela Rasporeda Smjene

note: Label of the shift_settings_section (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Shift Settings
bs_BA: Postavke Smjene

note: Label of the shift_start (Datetime) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift Start
bs_BA: Početak Smjene

en: Shift Start Time
bs_BA: Vrijeme Početka Smjene

note: Label of the shift_status (Select) field in DocType 'Shift Schedule Assignment'
en: Shift Status
bs_BA: Status Smjene

note: Label of the shift_timings_section (Section Break) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Shift Timings
bs_BA: Vremena Smjene

en: Shift Tools
bs_BA: Alat Smjene

note: Label of the shift_type (Link) field in DocType 'Shift Assignment' Label of the shift_type (Link) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Label of the shift_type_filter (Link) field in DocType 'Shift Assignment Tool' Label of the shift_type (Link) field in DocType 'Shift Request' Label of the shift
en: Shift Type
bs_BA: Tip Smjene

en: Shift has been successfully updated to {0}.
bs_BA: Smjena je uspješno ažurirana na {0}.

note: Label of a Card Break in the Shift & Attendance Workspace
en: Shifts
bs_BA: Smjene

en: Show Employee
bs_BA: Prikaži Personal

note: Label of the show_leave_balances_in_salary_slip (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Show Leave Balances in Salary Slip
bs_BA: Prikaži Stanje Odsustva u Platnom Listu

note: Label of the show_leaves_of_all_department_members_in_calendar (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Show Leaves Of All Department Members In Calendar
bs_BA: Prikaži odsustvo svih Članova Odjela u Kalendaru

en: Show Salary Slip
bs_BA: Prikaži Platni List

en: Showing
bs_BA: Trenutno se prikazuje

en: Sick Leave
bs_BA: Bolovanje

en: Single Assignment
bs_BA: Pojedinačna Dodjela

note: Label of the skill (Link) field in DocType 'Designation Skill' Label of the skill (Link) field in DocType 'Employee Skill' Label of the skill (Link) field in DocType 'Expected Skill Set' Name of a DocType Label of the skill (Link) field in DocType 'Skill Assessment'
en: Skill
bs_BA: Vještina

note: Label of the section_break_4 (Section Break) field in DocType 'Interview Feedback' Name of a DocType
en: Skill Assessment
bs_BA: Procjena Vještine

note: Label of the skill_name (Data) field in DocType 'Skill'
en: Skill Name
bs_BA: Naziv Vještine

note: Label of the skills_section (Section Break) field in DocType 'Employee Skill Map'
en: Skills
bs_BA: Vještine

note: Label of the skip_auto_attendance (Check) field in DocType 'Employee Checkin'
en: Skip Auto Attendance
bs_BA: Preskoči Automatsko Prisustvo

en: Skipping Salary Structure Assignment for the following employees, as Salary Structure Assignment records already exists against them. {0}
bs_BA: Preskače se Dodjela Strukture Plata za sljedeći personal, jer zapisi o Dodjeli Strukture Plata već postoji za njih. {0}

note: Label of the source (Link) field in DocType 'Job Applicant' Label of the source (Data) field in DocType 'Employee Other Income'
en: Source
bs_BA: Izvor

note: Label of the source_name (Link) field in DocType 'Job Applicant' Label of the source_name (Data) field in DocType 'Job Applicant Source'
en: Source Name
bs_BA: Naziv Izvora

note: Label of the source_and_rating_section (Section Break) field in DocType 'Job Applicant'
en: Source and Rating
bs_BA: Izvor i Ocjena

en: Source and target shifts cannot be the same
bs_BA: Izvorna i Ciljna Smjena ne mogu biti iste

note: Label of the sponsored_amount (Currency) field in DocType 'Travel Request Costing'
en: Sponsored Amount
bs_BA: Sponzorirani Iznos

note: Label of the staffing_details (Table) field in DocType 'Staffing Plan'
en: Staffing Details
bs_BA: Detalji Zapošljavanja

note: Label of the staffing_plan (Link) field in DocType 'Job Opening' Name of a DocType Label of a Link in the Recruitment Workspace
en: Staffing Plan
bs_BA: Plan Zapošljavanja

note: Name of a DocType
en: Staffing Plan Detail
bs_BA: Detalji Plana Zapošljavanja

en: Staffing Plan {0} already exist for designation {1}
bs_BA: Plan Zapošljavanja {0} već postoji za poziciju {1}

note: Label of the standard_tax_exemption_amount (Currency) field in DocType 'Income Tax Slab' 'Salary Slip'
en: Standard Tax Exemption Amount
bs_BA: Standardni Iznos Izuzeća od Poreza

note: Label of the standard_working_hours (Float) field in DocType 'HR Settings'
en: Standard Working Hours
bs_BA: Standardno Radno Vrijeme

note: Label of the start_date (Date) field in DocType 'Appraisal' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Appraisal Cycle' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Goal' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Shift Assignment' Label of the start_date (Date) field in DocType 'Shi
en: Start Date
bs_BA: Start Datum

note: Label of the start_time (Time) field in DocType 'Shift Type' Label of the start_time (Datetime) field in DocType 'Training Event'
en: Start Time
bs_BA: Vrijeme Početka

en: Start and end dates not in a valid Payroll Period, cannot calculate {0}
bs_BA: Datum početka i završetka nije u važećem periodu Obračuna Plata, ne može se obračunati {0}

en: Start and end dates not in a valid Payroll Period, cannot calculate {0}.
bs_BA: Datum početka i završetka nije u važećem obračunskom periodu, ne može se izračunati {0}.

en: Start date: {0}
bs_BA: Datum Početka: {0}

en: Start time and end time cannot be same.
bs_BA: Vrijeme početka i vrijeme završetka ne može biti isto.

note: Label of the statistical_component (Check) field in DocType 'Salary Component' Label of the statistical_component (Check) field in DocType 'Salary Detail'
en: Statistical Component
bs_BA: Statistička Komponenta

note: Label of the half_day_status (Select) field in DocType 'Attendance' Label of the half_day_status (Select) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Status for Other Half
bs_BA: Status za drugu polovinu dana

en: Stock Options
bs_BA: Opcije Zaliha

note: Description of the 'Block Days' (Section Break) field in DocType 'Leave Block List'
en: Stop users from making Leave Applications on following days.
bs_BA: Zaustavite korisnike da podnose Zahtjeve Odsustva za sljedeće dane.

note: Option for the 'Determine Check-in and Check-out' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Strictly based on Log Type in Employee Checkin
bs_BA: Strogo zasnovano na Tipu Zapisnika Prijave Personala

en: Structures have been assigned successfully
bs_BA: Strukture su uspješno dodijeljene

note: Label of the subject (Data) field in DocType 'Daily Work Summary Group' Label of the subject (Data) field in DocType 'Employee Grievance'
en: Subject
bs_BA: Predmet

note: Label of the submission_date (Date) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Submission Date
bs_BA: Datum Podnošenja

en: Submission Failed
bs_BA: Podnošenje nije uspjelo

en: Submission of {0} before {1} is not allowed
bs_BA: Podnošenje {0} prije {1} nije dozvoljeno

en: Submit
bs_BA: Podnesi

en: Submit Feedback
bs_BA: Podnesi Povratne Informacije

en: Submit Now
bs_BA: Podnesi Sad

en: Submit Proof
bs_BA: Podnesi Dokaz

en: Submit Salary Slip
bs_BA: Pošalji Platni List

en: Submit this Leave Application to confirm.
bs_BA: Podnesi ovaj Zahtjev Odustva da potvrdite.

en: Submit this to create the Employee record
bs_BA: Podnesi ovo da kreirate Personalni zapis

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Leave Encashment' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Gratuity' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Payroll Entry' Option for the 'Status' (Select) field
en: Submitted
bs_BA: Podnešeno

en: Submitting Salary Slips and creating Journal Entry...
bs_BA: Podnose se Platni Listovi i kreiraju Nalozi Knjiženja...

en: Submitting Salary Slips...
bs_BA: Podnošenje Platnih Listova u toku...

en: Subsidiary companies have already planned for {1} vacancies at a budget of {2}. Staffing Plan for {0} should allocate more vacancies and budget for {3} than planned for its subsidiary companies
bs_BA: Podružnice su već planirale {1} slobodnih radnih mjesta sa budžetom od {2}. Plan Zapošljavanja za {0} trebao bi izdvojiti više slobodnih radnih mjesta i budžeta za {3} nego što je planirano za podružnice

en: Success
bs_BA: Uspjeh

en: Successfully created {0} for employees:
bs_BA: Uspješno kreirano {0} za personal:

en: Successfully {0} {1} for the following employees:
bs_BA: Uspješno {0} {1} za sljedeći personal:

note: Option for the 'Calculate Gratuity Amount Based On' (Select) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Sum of all previous slabs
bs_BA: Suma svih prethodnih tabela

en: Summarized View
bs_BA: Sažeti Prikaz

en: Sunday
bs_BA: Nedjelja

note: Label of the supplier (Link) field in DocType 'Training Event' Label of the supplier (Link) field in DocType 'Training Program' Label of the supplier (Link) field in DocType 'Vehicle Log'
en: Supplier
bs_BA: Dobavljač

en: Suspended
bs_BA: Obustavljeno

en: Sync {0}
bs_BA: Sinhronizuj {0}

en: Syntax error
bs_BA: Sintaksička greška

en: Syntax error in condition: {0} in Income Tax Slab
bs_BA: Sintaktička greška u stanju: {0} u tabeli poreza na platu

note: Name of a role
en: System Manager
bs_BA: Upravitelj Sistema

note: Option for the 'Work Experience Calculation Method' (Select) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Take Exact Completed Years
bs_BA: Uzmite Tačno Završene Godine

note: Label of the task (Link) field in DocType 'Employee Boarding Activity' Label of the task (Link) field in DocType 'Expense Claim'
en: Task
bs_BA: Zadatak

note: Label of the task_weight (Float) field in DocType 'Employee Boarding Activity'
en: Task Weight
bs_BA: Težina Zadatka

note: Name of a Workspace
en: Tax & Benefits
bs_BA: Porez & Beneficije

note: Label of the tax_deducted_till_date (Currency) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Tax Deducted Till Date
bs_BA: Odbijen Porez do Datuma

note: Label of the exemption_category (Link) field in DocType 'Employee Tax Exemption Sub Category'
en: Tax Exemption Category
bs_BA: Kategorija Izuzeća od Poreza

note: Label of the section_break_8 (Tab Break) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration' Label of the tax_exemption_declaration (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Tax Exemption Declaration
bs_BA: Deklaracija Izuzeća od Poreza

note: Label of the tax_exemption_proofs (Table) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Tax Exemption Proofs
bs_BA: Dokaz Izuzeća od Poreza

note: Label of a Card Break in the Tax & Benefits Workspace
en: Tax Setup
bs_BA: Poreska Postavka

note: Label of the tax_on_additional_salary (Currency) field in DocType 'Salary Detail'
en: Tax on additional salary
bs_BA: Porez na Dodatnu Platu

note: Label of the tax_on_flexible_benefit (Currency) field in DocType 'Salary Detail'
en: Tax on flexible benefit
bs_BA: Porez na Fleksibilne Beneficije

note: Label of the taxable_earnings_till_date (Currency) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Taxable Earnings Till Date
bs_BA: Oporeziva Zarada do Datuma

note: Label of the tax_relief_limit (Currency) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Taxable Income Relief Threshold Limit
bs_BA: Granica olakšice za oporezivi dohodak

note: Name of a DocType
en: Taxable Salary Slab
bs_BA: Tabela Oporezivanja Plate

note: Label of the taxable_salary_slabs_section (Section Break) field in DocType 'Income Tax Slab' Label of the slabs (Table) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Taxable Salary Slabs
bs_BA: Tabele Oporezivanja Plate

note: Label of the taxes_and_charges_sb (Section Break) field in DocType 'Expense Claim'
en: Taxes & Charges
bs_BA: Porezi & Naknade

note: Label of the taxes_and_charges_on_income_tax_section (Section Break) field in DocType 'Income Tax Slab'
en: Taxes and Charges on Income Tax
bs_BA: Porezi i Naknade Poreza na Plate

note: Option for the 'Mode of Travel' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Taxi
bs_BA: Taksi

en: Team Advances
bs_BA: Timski Predujmovi

en: Team Claims
bs_BA: Timska Potraživanja

en: Team Leaves
bs_BA: Tim Odsustvo

en: Team Requests
bs_BA: Timski Zahtjevi

en: Team Updates
bs_BA: Timska Ažuriranja

note: Label of the template_name (Data) field in DocType 'Appointment Letter Template'
en: Template Name
bs_BA: Naziv Šablona

note: Label of the terms (Table) field in DocType 'Appointment Letter' Label of the terms (Table) field in DocType 'Appointment Letter Template'
en: Terms
bs_BA: Uslovi

note: Label of the terms (Text Editor) field in DocType 'Job Offer'
en: Terms and Conditions
bs_BA: Odredbe i Uslovi

en: Thank you
bs_BA: Hvala vam

en: The currency of {0} should be same as the company's default currency. Please select another account.
bs_BA: Valuta {0} treba da bude ista kao i standard valuta kompanije. Odaberi drugi račun.

note: Description of the 'Payroll Date' (Date) field in DocType 'Additional Salary'
en: The date on which Salary Component with Amount will contribute for Earnings/Deduction in Salary Slip.
bs_BA: Datum na koji će Komponenta Plate sa iznosom doprinijeti Zaradi/Odbitku u Platnom Listu.

note: Description of the 'Allocate on Day' (Select) field in DocType 'Leave Type'
en: The day of the month when leaves should be allocated
bs_BA: Dan u mjesecu kada treba dodijeliti odsustvo

en: The day(s) on which you are applying for leave are holidays. You need not apply for leave.
bs_BA: Dan(i) za koji podnosite Zahtjev za Odsustvo su praznici. Ne treba da podnosiš zahtjev za odsustvo.

en: The days between {0} to {1} are not valid holidays.
bs_BA: Dani između {0} i {1} nisu važeći praznici.

en: The first Approver in the list will be set as the default Approver.
bs_BA: Prvi Odobravljač na listi biće postavljen kao standard Odobravljač.

en: The fraction of Daily Salary per Leave should be between 0 and 1
bs_BA: Dio Dnevne Plate po Odsustvu treba da bude između 0 i 1

note: Description of the 'Fraction of Daily Salary for Half Day' (Float) field in DocType 'Payroll Settings'
en: The fraction of daily wages to be paid for half-day attendance
bs_BA: Dio dnevnice koji se plaća za poludnevno prisustvo

en: The metrics for this report are calculated based on the {0}. Please set {0} in {1}.
bs_BA: Parametri za ovaj izvještaj se izračunava na osnovu {0}. Postavi {0} u {1}.

en: The metrics for this report are calculated based on {0}. Please set {0} in {1}.
bs_BA: Parametri za ovaj izvještaj se izračunava na osnovu {0}. Postavi {0} u {1}.

note: Description of the 'Encrypt Salary Slips in Emails' (Check) field in DocType 'Payroll Settings'
en: The salary slip emailed to the employee will be password protected, the password will be generated based on the password policy.
bs_BA: Platni List poslat personalu e-poštom će biti zaštićen lozinkom, lozinka će biti generirana na osnovu politike lozinke.

note: Description of the 'Late Entry Grace Period' (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: The time after the shift start time when check-in is considered as late (in minutes).
bs_BA: Vrijeme nakon početka smjene kada se prijava smatra za kasno (u minutama).

note: Description of the 'Early Exit Grace Period' (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: The time before the shift end time when check-out is considered as early (in minutes).
bs_BA: Vrijeme prije završetka smjene kada se odjava smatra za rano (u minutama).

note: Description of the 'Begin check-in before shift start time (in minutes)' (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: The time before the shift start time during which Employee Check-in is considered for attendance.
bs_BA: Vrijeme prije početka smjene tokom kojeg se prijava personala smatra za prisustvo.

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Theory
bs_BA: Teorija

en: There are more holidays than working days this month.
bs_BA: Ovaj mjesec ima više praznika nego radnih dana.

en: There are no vacancies under staffing plan {0}
bs_BA: Nema slobodnih radnih mjesta prema planu zapošljavanja {0}

en: There is no Salary Structure assigned to {0}. First assign a Salary Stucture.
bs_BA: Ne postoji Struktura Plate dodijeljena {0}. Dodijeli Strukturu Plate.

en: There's no Employee with Salary Structure: {0}. Assign {1} to an Employee to preview Salary Slip
bs_BA: Nema personala sa Strukturom Plate: {0}. Dodijeli {1} da pregleda Platni List

note: Description of the 'Is Optional Leave' (Check) field in DocType 'Leave Type'
en: These leaves are holidays permitted by the company however, availing it is optional for an Employee.
bs_BA: Ova odsustva su praznici koje kompanija dozvoljava, ali njihovo korištenje je opcija za personal.

en: This action will prevent making changes to the linked appraisal feedback/goals.
bs_BA: Ova radnja će spriječiti unošenje promjena u povezane povratne informacije/ciljeve o ocjenjivanju.

en: This check-in is outside assigned shift hours and will not be considered for attendance. If a shift is assigned, adjust its time window and Fetch Shift again.
bs_BA: Ova prijava je van smjene i neće se uzeti u obzir za prisustvo. Ako je smijena dodijeljena, podesi smjenu i ponovo preuzmi.

en: This compensatory leave will be applicable from {0}.
bs_BA: Ovo kompenzacijsko odsustvo će se primjenjivati od {0}.

en: This employee already has a log with the same timestamp.{0}
bs_BA: Personal već ima yapisnik sa istom vremenskom oznakom.{0}

en: This error can be due to invalid formula or condition.
bs_BA: Ova greška može biti posljedica nevažeće formule ili uvjeta.

en: This error can be due to invalid syntax.
bs_BA: Ova greška može biti zbog nevažeće sintakse.

en: This error can be due to missing or deleted field.
bs_BA: Ova greška može biti zbog toga što polje nedostaje ili je izbrisano.

en: This field allows you to set the maximum number of consecutive leaves an Employee can apply for.
bs_BA: Ovo polje vam omogućava da postavite maksimalan broj uzastopnog odsustva za koje se personal može prijaviti.

en: This field allows you to set the maximum number of leaves that can be allocated annually for this Leave Type while creating the Leave Policy
bs_BA: Ovo polje vam omogućava da postavite maksimalan broj odsustva koji se godišnje može dodijeliti za ovaj tip odsustva dok kreirate Politiku Odsustva

en: This is based on the attendance of this Employee
bs_BA: Ovo se zasniva na prisustvu ovog personala

en: This method is only meant for developer mode
bs_BA: Ova je metoda namijenjena samo za razvojni način rada

en: This will overwrite the tax component {0} in the salary slip and tax won't be calculated based on the Income Tax Slabs
bs_BA: Ovo će prepisati poresku komponentu {0} u platnoj listi i porez se neće obračunavati na osnovu Tabela Poreza na Platu

en: This will submit Salary Slips and create accrual Journal Entry. Do you want to proceed?
bs_BA: Ovo će podnijeti Platne Liste i kreirati obračunski Nalog Knjiženja. Da li želite da nastavite?

en: Thursday
bs_BA: Četvrtak

note: Label of the time (Datetime) field in DocType 'Employee Checkin' Label of a Card Break in the Shift & Attendance Workspace
en: Time
bs_BA: Vrijeme

en: Time Interval
bs_BA: Vremenski interval

note: Label of the time_sheet (Link) field in DocType 'Salary Slip Timesheet'
en: Time Sheet
bs_BA: Vremenska Lista

note: Description of the 'Allow check-out after shift end time (in minutes)' (Int) field in DocType 'Shift Type'
en: Time after the end of shift during which check-out is considered for attendance.
bs_BA: Vrijeme nakon završetka smjene tokom kojeg se odjava smatra za prisustvo.

note: Description of the 'Time to Fill' (Duration) field in DocType 'Job Requisition'
en: Time taken to fill the open positions
bs_BA: Vrijeme potrebno za popunjavanje otvorenih pozicija

note: Label of the time_to_fill (Duration) field in DocType 'Job Requisition'
en: Time to Fill
bs_BA: Vremenski Raspon

note: Label of the timelines_tab (Section Break) field in DocType 'Job Requisition'
en: Timelines
bs_BA: Vremenske Linije

note: Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Timesheet
bs_BA: Vremenske Liste

note: Label of the timesheets_section (Section Break) field in DocType 'Salary Slip'
en: Timesheet Details
bs_BA: Detalji Vremenske Liste

en: Timing
bs_BA: Vrijeme

note: Label of the title (Data) field in DocType 'Appointment Letter content' Label of the title (Data) field in DocType 'Employee Onboarding Template' Label of the title (Data) field in DocType 'Employee Separation Template' Label of the title (Data) field in DocType 'Job Offer Term Template' Label of th
en: Title
bs_BA: Naziv

en: To
bs_BA: Do

note: Label of the to_amount (Currency) field in DocType 'Taxable Salary Slab'
en: To Amount
bs_BA: Do Iznosa

note: Label of the to_date (Date) field in DocType 'Attendance Request' Label of the to_date (Date) field in DocType 'Leave Allocation' Label of the to_date (Date) field in DocType 'Leave Application' Label of the to_date (Date) field in DocType 'Leave Control Panel' Label of the to_date (Date) field in D
en: To Date
bs_BA: Do Datuma

en: To Date cannot be before From Date
bs_BA: Do datuma ne može biti prije Od datuma

en: To Date should be greater than From Date
bs_BA: Do datuma treba biti kasnije od datuma

note: Label of the to_time (Time) field in DocType 'Interview'
en: To Time
bs_BA: Do Vremena

note: Label of the to_user (Link) field in DocType 'PWA Notification'
en: To User
bs_BA: Za Korisnika

en: To allow this, enable {0} under {1}.
bs_BA: Da biste to omogućili, omogućite {0} pod {1}.

en: To apply for a Half Day check 'Half Day' and select the Half Day Date
bs_BA: Da biste se zatražili odsustvo za pola dana, navedi 'Pola Dana' i odaberi datum za Pola Dana

en: To date can not be equal or less than from date
bs_BA: Do datuma ne može biti jednako ili prije od datuma

en: To date can not be greater than employee's relieving date.
bs_BA: Do datuma ne može biti kasnije od datuma otkaza personala.

en: To date can not be less than from date
bs_BA: Do datuma ne može biti prije od datuma

en: To date can not greater than employee's relieving date
bs_BA: Do datuma ne može biti duži od datuma razrješenja personala

en: To date cannot be before from date
bs_BA: Do datuma ne može biti prije od datuma

en: To overwrite the salary component amount for a tax component, please enable {0}
bs_BA: Da prepišete iznos komponente plate za poresku komponentu, omogućite {0}

note: Label of the to_year (Int) field in DocType 'Gratuity Rule Slab'
en: To(Year)
bs_BA: Do (Godina)

en: To(Year) year can not be less than From(year)
bs_BA: Do(Godine) godina ne može biti prije od Od (Godine)

en: Today is {0}'s birthday 🎉
bs_BA: Danas je {0} rođendan 🎉

en: Today {0} at our Company! 🎉
bs_BA: Danas {0} u našoj Kompaniji! 🎉

en: Today {0} completed {1} year(s) at our Company! 🎉
bs_BA: Danas je {0} navršio(la) {1} godina(e) u našoj kompaniji! 🎉

note: Label of the total (Currency) field in DocType 'Expense Taxes and Charges'
en: Total
bs_BA: Ukupno

en: Total Absent
bs_BA: Ukupna Odsutnost

note: Label of the total_actual_amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Total Actual Amount
bs_BA: Ukupan Stvarni Iznos

note: Label of the total_advance_amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Advance Amount
bs_BA: Ukupan Iznos Predujma

note: Label of the total_allocated_leaves (Float) field in DocType 'Salary Slip Leave'
en: Total Allocated Leave(s)
bs_BA: Ukupno Dodijeljeno Odsustvo

en: Total Allocated Leaves
bs_BA: Ukupno Dodijeljeno Odsustvo

note: Label of the total_amount (Currency) field in DocType 'Travel Request Costing' Label of the total_amount (Currency) field in DocType 'Employee Benefit Application' Label of the amount (Currency) field in DocType 'Gratuity'
en: Total Amount
bs_BA: Ukupan Iznos

note: Label of the total_amount_reimbursed (Currency) field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Amount Reimbursed
bs_BA: Ukupan Nadoknađen Iznos

en: Total Amount cannot be zero
bs_BA: Ukupan Iznos ne može biti nula

note: Label of the total_asset_recovery_cost (Currency) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Total Asset Recovery Cost
bs_BA: Ukupni Trošak Povrata Imovine

en: Total Billed Hours
bs_BA: Ukupno Fakturisanih Sati

note: Label of the total_claimed_amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Claimed Amount
bs_BA: Ukupan Iznos potraživanja

note: Label of the total_declared_amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration'
en: Total Declared Amount
bs_BA: Ukupan Deklarisani Iznos

note: Label of the total_deduction (Currency) field in DocType 'Salary Slip' Label of the total_deduction (Currency) field in DocType 'Salary Structure'
en: Total Deduction
bs_BA: Ukupni Odbitak

note: Label of the base_total_deduction (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total Deduction (Company Currency)
bs_BA: Ukupni Odbitak (Valuta Kompanije)

en: Total Early Exits
bs_BA: Totalno Ranih Odjava

note: Label of the total_earning (Currency) field in DocType 'Salary Structure'
en: Total Earning
bs_BA: Ukupna Zarada

note: Label of the total_earnings (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total Earnings
bs_BA: Ukupna Zarada

note: Label of the total_estimated_budget (Currency) field in DocType 'Staffing Plan'
en: Total Estimated Budget
bs_BA: Ukupni Procijenjeni Budžet

note: Label of the total_estimated_cost (Currency) field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Total Estimated Cost
bs_BA: Ukupna Procijenjena Cijena

note: Label of the total_exemption_amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Declaration' Label of the exemption_amount (Currency) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission'
en: Total Exemption Amount
bs_BA: Ukupan Izuzeti Iznos

en: Total Expense Amount
bs_BA: Ukupan Iznos Troškova

en: Total Expense Claim (via Expense Claim)
bs_BA: Ukupno Potraživanje Troška (preko Potraživanja Troškova)

en: Total Expense Claim (via Expense Claims)
bs_BA: Ukupna Potraživanja Troškova (preko Potraživanja Troškova)

note: Label of the total_score (Float) field in DocType 'Appraisal'
en: Total Goal Score
bs_BA: Ukupan Rezultat Cilja

en: Total Gross Pay
bs_BA: Ukupna Bruto Plata

en: Total Holidays
bs_BA: Ukupno Praznika

en: Total Hours (T)
bs_BA: Ukupno Sati (T)

note: Label of the total_income_tax (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total Income Tax
bs_BA: Ukupan Porez na Prihod

en: Total Interest Amount
bs_BA: Ukupan Iznos Kamate

en: Total Late Entries
bs_BA: Ukupno Kasnih Prijava

note: Label of the total_leave_days (Float) field in DocType 'Leave Application'
en: Total Leave Days
bs_BA: Ukupan broj dana Odsustva

en: Total Leaves
bs_BA: Ukupno Odsustvo

en: Total Leaves ({0})
bs_BA: Ukupno Odsustvo ({0})

note: Label of the total_leaves_allocated (Float) field in DocType 'Leave Allocation'
en: Total Leaves Allocated
bs_BA: Ukupno Dodijeljeno Odsustvo

note: Label of the total_leaves_encashed (Float) field in DocType 'Leave Allocation'
en: Total Leaves Encashed
bs_BA: Ukupno Naplaćeno Odsustvo

en: Total Loan Repayment
bs_BA: Ukupna Otplata Kredita

en: Total Net Pay
bs_BA: Ukupna Neto Plata

en: Total Non-Billed Hours
bs_BA: Ukupnoj Nefakturisanih Sati

note: Label of the total_payable_amount (Currency) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Total Payable Amount
bs_BA: Ukupan Plaćeni Iznos

note: Label of the total_payment (Currency) field in DocType 'Salary Slip Loan'
en: Total Payment
bs_BA: Ukupna Isplata

en: Total Present
bs_BA: Ukupno Prisutno

en: Total Principal Amount
bs_BA: Ukupan Iznos Glavnice

note: Label of the total_receivable_amount (Currency) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Total Receivable Amount
bs_BA: Ukupan Iznos Potraživanja

en: Total Resignations
bs_BA: Ukupne Ostavke

note: Label of the total_sanctioned_amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Sanctioned Amount
bs_BA: Ukupni Sankcionisani Iznos

note: Label of the total_score (Float) field in DocType 'Employee Performance Feedback'
en: Total Score
bs_BA: Ukupni Rezultat

note: Label of the self_score (Float) field in DocType 'Appraisal'
en: Total Self Score
bs_BA: Ukupni Samorezultat

note: Label of the total_taxes_and_charges (Currency) field in DocType 'Expense Claim'
en: Total Taxes and Charges
bs_BA: Ukupni Porezi i Naknade

note: Label of the total_working_hours (Float) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total Working Hours
bs_BA: Ukupno Radnih Sati

en: Total advance amount cannot be greater than total sanctioned amount
bs_BA: Ukupan iznos predujma ne može biti veći od ukupnog sankcionisanog iznosa

en: Total allocated leaves are more than maximum allocation allowed for {0} leave type for employee {1} in the period
bs_BA: Ukupno dodijeljeno odsustvo je više od maksimalno dozvoljenog za {0} tip odsustva za {1} u periodu

en: Total allocated leaves {0} cannot be less than already approved leaves {1} for the period
bs_BA: Ukupan broj dodijeljenog odsustva {0} ne može biti manji od već odobrenog odsustva {1} za period

en: Total flexible benefit component amount {0} should not be less than max benefits {1}
bs_BA: Ukupan iznos fleksibilne komponente beneficija {0} ne bi trebao biti manji od maksimalnih beneficija {1}

note: Label of the total_in_words (Data) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total in words
bs_BA: Ukupno Riječima

note: Label of the base_total_in_words (Data) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total in words (Company Currency)
bs_BA: Ukupno Riječima (Valuta Kompanije)

en: Total leaves allocated cannot exceed annual allocation of {0}.
bs_BA: Ukupno dodijeljeno odsustvo ne može premašiti godišnju dodjelu od {0}.

en: Total leaves allocated is mandatory for Leave Type {0}
bs_BA: Ukupan broj dodijeljenog odsustva je obavezan za vrstu odsustva {0}

en: Total percentage against cost centers should be 100
bs_BA: Ukupna procentulna suma naspram Centara Troškova treba da bude 100

note: Description of the 'Year To Date' (Currency) field in DocType 'Salary Detail'
en: Total salary booked against this component for this employee from the beginning of the year (payroll period or fiscal year) up to the current salary slip's end date.
bs_BA: Ukupna plata uknjižena prema ovoj komponenti za navedeni personal od početka godine (obračunski period ili fiskalna godina) do datuma završetka tekućeg platnog lista.

note: Description of the 'Month To Date' (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total salary booked for this employee from the beginning of the month up to the current salary slip's end date.
bs_BA: Ukupna plata uknjižena za navedeni personal od početka mjeseca do datuma završetka tekućeg platnog lista.

note: Description of the 'Year To Date' (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Total salary booked for this employee from the beginning of the year (payroll period or fiscal year) up to the current salary slip's end date.
bs_BA: Ukupna plata uknjižena za navedeni personal od početka godine (obračunski period ili fiskalna godina) do datuma završetka tekućeg platnog lista.

en: Total weightage for all {0} must add up to 100. Currently, it is {1}%
bs_BA: Ukupna težina za sve {0} mora biti suma do 100. Trenutno je {1}%

note: Label of the total_working_days_per_year (Int) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Total working Days Per Year
bs_BA: Ukupno Radnih Dana u Godini

en: Total working hours should not be greater than max working hours {0}
bs_BA: Ukupno radno vrijeme ne smije biti veće od maksimalnog radnog vremena {0}

note: Label of the transactions_section (Section Break) field in DocType 'Expense Claim' Label of the totals_section (Section Break) field in DocType 'Full and Final Statement' Label of the totals (Section Break) field in DocType 'Employee Benefit Application' Label of the totals (Section Break) field in 
en: Totals
bs_BA: Ukupno

note: Option for the 'Mode of Travel' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Train
bs_BA: Voz

note: Label of the trainer_email (Data) field in DocType 'Training Event' Label of the trainer_email (Data) field in DocType 'Training Program'
en: Trainer Email
bs_BA: E-pošta Obučitelja

note: Label of the trainer_name (Data) field in DocType 'Training Event' Label of the trainer_name (Data) field in DocType 'Training Feedback' Label of the trainer_name (Data) field in DocType 'Training Program'
en: Trainer Name
bs_BA: Ime Obučitelja

note: Label of the training (Link) field in DocType 'Employee Training' Label of a Card Break in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training
bs_BA: Obuka

note: Label of the training_date (Date) field in DocType 'Employee Training'
en: Training Date
bs_BA: Datum Obuke

note: Name of a DocType Label of the training_event (Link) field in DocType 'Training Feedback' Label of the training_event (Link) field in DocType 'Training Result' Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Event
bs_BA: Događaj Obuke

note: Name of a DocType
en: Training Event Employee
bs_BA: Personal Događaja Obuke

en: Training Event:
bs_BA: Događaj Obuke:

en: Training Events
bs_BA: Događaji Obuke

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Feedback
bs_BA: Povratna Informacija Obuke

note: Label of the training_program (Link) field in DocType 'Training Event' Name of a DocType Label of the training_program (Data) field in DocType 'Training Program' Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Program
bs_BA: Program Obuke

note: Name of a DocType Label of a Link in the Employee Lifecycle Workspace
en: Training Result
bs_BA: Rezultat Obuke

note: Name of a DocType
en: Training Result Employee
bs_BA: Personal Rezultat Obuke

note: Label of the trainings_section (Section Break) field in DocType 'Employee Skill Map' Label of the trainings (Table) field in DocType 'Employee Skill Map'
en: Trainings
bs_BA: Obuke

note: Label of the transaction_date (Date) field in DocType 'Full and Final Statement'
en: Transaction Date
bs_BA: Datum Transakcije

note: Label of the transaction_name (Dynamic Link) field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Transaction Name
bs_BA: Naziv Transakcije

note: Label of the transaction_type (Link) field in DocType 'Leave Ledger Entry'
en: Transaction Type
bs_BA: Tip Transakcije

en: Transactions
bs_BA: Transakcije

en: Transactions cannot be created for an Inactive Employee {0}.
bs_BA: Transakcije se ne mogu kreirati za neaktivan personal {0}.

note: Label of the transfer_date (Date) field in DocType 'Employee Transfer'
en: Transfer Date
bs_BA: Datum Transfera

note: Label of a Card Break in the Expense Claims Workspace
en: Travel
bs_BA: Putovanja

note: Label of the travel_advance_required (Check) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Travel Advance Required
bs_BA: Putni Predujam je Obavezan

note: Label of the travel_from (Data) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Travel From
bs_BA: Putovanje iz

note: Label of the travel_funding (Select) field in DocType 'Travel Request'
en: Travel Funding
bs_BA: Financiranje Putovanja

note: Name of a DocType Label of the travel_itinerary (Section Break) field in DocType 'Travel Request'
en: Travel Itinerary
bs_BA: Plan Putovanja

note: Name of a DocType Label of a Link in the Expense Claims Workspace Label of a Link in the Overview Workspace
en: Travel Request
bs_BA: Putovni Zahtjev

note: Name of a DocType
en: Travel Request Costing
bs_BA: Obračun Troškova Putovanja

note: Label of the travel_to (Data) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Travel To
bs_BA: Putovanje u

note: Label of the travel_type (Select) field in DocType 'Travel Request'
en: Travel Type
bs_BA: Tip Putovanja

en: Tuesday
bs_BA: Utorak

note: Label of the type (Select) field in DocType 'Training Event' Label of the type (Select) field in DocType 'Vehicle Service' Label of the type (Select) field in DocType 'Salary Component'
en: Type
bs_BA: Tip

note: Label of the type_of_proof (Data) field in DocType 'Employee Tax Exemption Proof Submission Detail'
en: Type of Proof
bs_BA: Tip Dokaza

en: Unable to find Salary Component {0}
bs_BA: Ne može se pronaći komponenta plate {0}

en: Unable to retrieve your location
bs_BA: Nije moguće preuzeti vašu lokaciju

en: Unarchive
bs_BA: Poništi Arhiviranje

note: Label of the unclaimed_amount (Currency) field in DocType 'Expense Claim Advance'
en: Unclaimed Amount
bs_BA: Nezatražen Iznos

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Interview'
en: Under Review
bs_BA: Pod Recenzijom

note: Label of the unlink_payment_section (Section Break) field in DocType 'HR Settings'
en: Unlink Payment
bs_BA: Prekini vezu plaćanja

en: Unlinked Attendance record from Employee Checkins: {}
bs_BA: Prekini vezu zapisa Prisustva sa prijavama personala: {}

en: Unlinked logs
bs_BA: Nepovezani Zapisi

en: Unmarked Attendance for days
bs_BA: Nenavedeno Prisustvo za dane

en: Unmarked Check-in Logs Found
bs_BA: Pronađeni su Nenavedeni Zapisi Prijava

en: Unmarked Days
bs_BA: Neprijavljeni Dani

note: Label of the unmarked_employee_header (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Unmarked Employee Header
bs_BA: NeoznačenI Personal Zaglavlje

note: Label of the unmarked_employees_html (HTML) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Unmarked Employees HTML
bs_BA: NeoznačenI Personal HTML

note: Label of the unmarked_days (Float) field in DocType 'Salary Slip'
en: Unmarked days
bs_BA: Neprijavljeni Dani

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Advance' Option for the 'Referral Bonus Payment Status' (Select) field in DocType 'Employee Referral' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Expense Claim' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Full and Final Statem
en: Unpaid
bs_BA: Neplaćeno

note: Name of a report Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Unpaid Expense Claim
bs_BA: Neplaćeno Potraživanje Troška

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Full and Final Outstanding Statement'
en: Unsettled
bs_BA: Neizmireno

en: Unsettled Transactions
bs_BA: Neizmirene Transakcije

en: Unsubmitted Appraisals
bs_BA: Nepodnešena Ocjenjivanja

en: Untracked Hours
bs_BA: Nepraćeni Sati

en: Untracked Hours (U)
bs_BA: Nepraćeni Sati (U)

note: Label of the unused_leaves (Float) field in DocType 'Leave Allocation'
en: Unused leaves
bs_BA: Neiskorišćeno Odsustvo

en: Upcoming Holidays
bs_BA: Nadolazeći Praznici

en: Upcoming Holidays Reminder
bs_BA: Podsjetnik Predstojećih Praznika

en: Upcoming Shifts
bs_BA: Nadolazeće Smjene

en: Update
bs_BA: Ažuriraj

en: Update Expense
bs_BA: Ažuriraj Trošak

en: Update Job Applicant
bs_BA: Ažuriraj Kandidata za Posao

en: Update Progress
bs_BA: Ažuriraj Napredak

en: Update Response
bs_BA: Ažuriraj Odgovor

en: Update Salary Structures
bs_BA: Ažurirajte Strukture Plata

en: Update Status
bs_BA: Ažuriraj Status

en: Update Tax
bs_BA: Ažuriraj Porez

en: Updated status from {0} to {1} for date {2} in the attendance record {3}
bs_BA: Ažuriran status sa {0} na {1} za datum {2} u zapisniku prisutnosti {3}

en: Updated the Job Applicant status to {0}
bs_BA: Ažuriran status Kandidata za Posao na {0}

en: Updated the status of Job Offer {0} for the linked Job Applicant {1} to {2}
bs_BA: Ažuriran status ponude za posao {0} za povezanog Kandidata za Posao {1} na {2}

en: Updated the status of linked Job Applicant {0} to {1}
bs_BA: Ažuriran status povezanog Kandidata za Posao {0} na {1}

note: Name of a DocType Label of a Link in the Shift & Attendance Workspace
en: Upload Attendance
bs_BA: Otpremi Prisustvo

note: Label of the upload_html (HTML) field in DocType 'Upload Attendance'
en: Upload HTML
bs_BA: HTML Otpreme

en: Upload images or documents
bs_BA: Otpremi slike ili dokumente

en: Uploading...
bs_BA: Otpremanje u toku...

note: Label of the upper_range (Currency) field in DocType 'Job Applicant' Label of the upper_range (Currency) field in DocType 'Job Opening'
en: Upper Range
bs_BA: Viši Raspon

note: Label of the used_leaves (Float) field in DocType 'Salary Slip Leave'
en: Used Leave(s)
bs_BA: Iskorišteno Odsustvo(i)

en: Used Leaves
bs_BA: Iskorišteno Odsustvo

note: Label of the user (Link) field in DocType 'Daily Work Summary Group User' Label of the user (Link) field in DocType 'Employee Boarding Activity' Label of the user (Link) field in DocType 'Employee Performance Feedback' Label of the user (Data) field in DocType 'Goal' Label of the user (Link) field i
en: User
bs_BA: Korisnik

note: Label of the users (Table) field in DocType 'Daily Work Summary Group'
en: Users
bs_BA: Korisnici

en: Utilization
bs_BA: Iskorištenost

note: Label of the vacancies (Int) field in DocType 'Job Opening' Label of the vacancies (Int) field in DocType 'Staffing Plan Detail'
en: Vacancies
bs_BA: Slobodna Radna Mjesta

en: Vacancies cannot be lower than the current openings
bs_BA: Slobodna radna mjesta ne mogu biti manja od trenutnih slobodnih mjesta

en: Vacancies fulfilled
bs_BA: Popunjena Radna Mjesta

note: Label of the validate_attendance (Check) field in DocType 'Payroll Entry'
en: Validate Attendance
bs_BA: Validiraj Prisustvo

en: Validating Employee Attendance...
bs_BA: Validiranje Prisustva Personala u toku...

note: Label of the value (Small Text) field in DocType 'Job Offer Term'
en: Value / Description
bs_BA: Vrijednost / Opis

en: Value missing
bs_BA: Nedostaje Vrijednost

note: Label of the variable (Currency) field in DocType 'Salary Structure Assignment'
en: Variable
bs_BA: Varijabla

note: Label of the variable_based_on_taxable_salary (Check) field in DocType 'Salary Component' 'Salary Detail'
en: Variable Based On Taxable Salary
bs_BA: Varijabla zasnovana na Oporezivoj Plati

note: Option for the 'Meal Preference' (Select) field in DocType 'Travel Itinerary'
en: Vegetarian
bs_BA: Vegetarijanac

note: Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Vehicle
bs_BA: Vozilo

note: Name of a report Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Vehicle Expenses
bs_BA: Troškovi Vozila

note: Label of the vehicle_log (Link) field in DocType 'Expense Claim' Name of a DocType Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Vehicle Log
bs_BA: Zapisnik Vozila

note: Name of a DocType
en: Vehicle Service
bs_BA: Servis Vozila

note: Name of a DocType Label of a Link in the Expense Claims Workspace
en: Vehicle Service Item
bs_BA: Servisni Artikal Vozila

en: Verify
bs_BA: Provjeri

en: View
bs_BA: Prikaz

en: View All
bs_BA: Prikaži Sve

en: View Goals
bs_BA: Pokaži Ciljeve

en: View Leave History
bs_BA: Pokaži Istoriju Odsustva

en: View Ledger
bs_BA: Prikaži Registar

en: View List
bs_BA: Pogledaj Listu

en: View Salary Slips
bs_BA: Pregled Platnih Listi

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Violet
bs_BA: Ljubičasta

en: WARNING: Loan Management module has been separated from ERPNext.
bs_BA: UPOZORENJE: Modul Upravljanja Kreditom je odvojen od Sistema.

en: Walk In
bs_BA: Spontana Posjeta

en: Warning
bs_BA: Upozorenje

en: Warning: Insufficient leave balance for Leave Type {0} in this allocation.
bs_BA: Upozorenje: Nedovoljno stanje odsustva za Tip Odsustva {0} u ovoj dodjeli.

en: Warning: Insufficient leave balance for Leave Type {0}.
bs_BA: Upozorenje: Nedovoljno stanje odsustva za Tip Odsustva {0}.

en: Warning: Leave application contains following block dates
bs_BA: Upozorenje: Zahtjev Odsustva sadrži sljedeće blokirane datume

en: Warning: {0} already has an active Shift Assignment {1} for some/all of these dates.
bs_BA: Upozorenje: {0} već ima aktivnu Dodjelu Smjene {1} za neke/sve ove datume.

en: Website Listing
bs_BA: Poredak Web Stranice

en: Wednesday
bs_BA: Srijeda

note: Option for the 'Set the frequency for holiday reminders' (Select) field in DocType 'HR Settings' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Payroll Entry' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field in DocType 'Salary Slip' Option for the 'Payroll Frequency' (Select) field i
en: Weekly
bs_BA: Sedmično

note: Label of the per_weightage (Float) field in DocType 'Appraisal Goal' Label of the per_weightage (Percent) field in DocType 'Appraisal KRA' Label of the per_weightage (Percent) field in DocType 'Appraisal Template Goal' Label of the per_weightage (Percent) field in DocType 'Employee Feedback Rating'
en: Weightage (%)
bs_BA: Težinski (%)

note: Description of the 'Status' (Select) field in DocType 'Shift Assignment Tool'
en: When set to 'Inactive', employees with conflicting active shifts will not be excluded.
bs_BA: Kada je postavljeno na 'Neaktivno', personal s konfliktnim aktivnim smjenama neće biti isključeni.

en: Whereas allocation for Compensatory Leaves is automatically created or updated on submission of Compensatory Leave Request.
bs_BA: Dok se dodjela za kompenzacijsko odsustvo automatski kreira ili ažurira po podnošenju zahtjeva za kompenzacijsko odsustvo.

note: Label of the qualification_reason (Text Editor) field in DocType 'Employee Referral'
en: Why is this Candidate Qualified for this Position?
bs_BA: Zašto je ovaj kandidat kvalifikovan za ovu poziciju?

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Salary Slip' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Salary Withholding'
en: Withheld
bs_BA: Zadržana

note: Label of the send_work_anniversary_reminders (Check) field in DocType 'HR Settings'
en: Work Anniversaries
bs_BA: Godišnjice Rada

en: Work Anniversary Reminder
bs_BA: Podsjetnik Godišnjice Rada

note: Label of the work_end_date (Date) field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Work End Date
bs_BA: Datum Završetka Rada

note: Label of the work_experience_calculation_function (Select) field in DocType 'Gratuity Rule'
en: Work Experience Calculation Method
bs_BA: Metoda Obračuna Radnog Iskustva

note: Label of the work_from_date (Date) field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Work From Date
bs_BA: Datum Početka Rada

note: Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Attendance' Option for the 'Reason' (Select) field in DocType 'Attendance Request' Option for the 'Status' (Select) field in DocType 'Employee Attendance Tool'
en: Work From Home
bs_BA: Rad od Kuće

note: Label of the work_references (Text Editor) field in DocType 'Employee Referral'
en: Work References
bs_BA: Iskustvo

en: Work Summary for {0}
bs_BA: Sažetak rada za {0}

note: Label of the worked_on (Section Break) field in DocType 'Compensatory Leave Request'
en: Worked On Holiday
bs_BA: Radio za Praznik

note: Label of the total_working_days (Float) field in DocType 'Salary Slip'
en: Working Days
bs_BA: Radni Dani

note: Label of the working_days_section (Section Break) field in DocType 'Payroll Settings'
en: Working Days and Hours
bs_BA: Radni Dani i Sati

note: Label of the working_hours (Float) field in DocType 'Attendance' Label of the working_hours (Float) field in DocType 'Salary Slip Timesheet'
en: Working Hours
bs_BA: Radno Vrijeme

note: Label of the working_hours_calculation_based_on (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Working Hours Calculation Based On
bs_BA: Obračun Radnog Vremena na osnovu

note: Label of the working_hours_threshold_for_absent (Float) field in DocType 'Shift Type'
en: Working Hours Threshold for Absent
bs_BA: Prag Radnog Vremena za Odsutne

note: Label of the working_hours_threshold_for_half_day (Float) field in DocType 'Shift Type'
en: Working Hours Threshold for Half Day
bs_BA: Prag Radnog Vremena za Pola Dana

note: Description of the 'Working Hours Threshold for Absent' (Float) field in DocType 'Shift Type'
en: Working hours below which Absent is marked. (Zero to disable)
bs_BA: Radno Vrijeme ispod kojeg je navedeno kao Odsutno. (Nula za onemogućavanje)

note: Description of the 'Working Hours Threshold for Half Day' (Float) field in DocType 'Shift Type'
en: Working hours below which Half Day is marked. (Zero to disable)
bs_BA: Radno Vrijeme ispod kojeg je navedeno Pola Dana. (Nula za onemogućavanje)

note: Option for the 'Type' (Select) field in DocType 'Training Event'
en: Workshop
bs_BA: Radionica

note: Option for the 'Salary Paid Per' (Select) field in DocType 'Job Opening'
en: Year
bs_BA: Godina

note: Label of the year_to_date (Currency) field in DocType 'Salary Detail' Label of the year_to_date (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Year To Date
bs_BA: Godina do Danas

note: Label of the base_year_to_date (Currency) field in DocType 'Salary Slip'
en: Year To Date(Company Currency)
bs_BA: Godina do Danas (Valuta Kompanije)

note: Option for the 'Earned Leave Frequency' (Select) field in DocType 'Leave Type' Option for the 'Frequency' (Select) field in DocType 'Vehicle Service'
en: Yearly
bs_BA: Godišnje

note: Option for the 'Roster Color' (Select) field in DocType 'Shift Type'
en: Yellow
bs_BA: Žuta

note: Option for the 'Is Active' (Select) field in DocType 'Salary Structure' Option for the 'Is Default' (Select) field in DocType 'Salary Structure'
en: Yes
bs_BA: Da

en: Yes, Proceed
bs_BA: Da, Nastavi

en: You are not authorized to approve leaves on Block Dates
bs_BA: Niste ovlašteni odobravati odsustva na blokirane datume

en: You are not present all day(s) between compensatory leave request days
bs_BA: Niste prisutni cijeli dan(e) između dana zahtjeva za kompenzacijsko odsustvo

en: You can claim only an amount of {0}, the rest amount {1} should be in the application as pro-rata component
bs_BA: Možete tražiti samo iznos od {0}, ostatak {1} treba biti u aplikaciji kao proporcionalna komponenta

en: You can not define multiple slabs if you have a slab with no lower and upper limits.
bs_BA: Ne možete definirati više tabela ako imate tabelu bez donjih i gornjih granica.

en: You can not request for your Default Shift: {0}
bs_BA: Ne možete zatražiti svoju Standard Smjenu: {0}

en: You can only plan for upto {0} vacancies and budget {1} for {2} as per staffing plan {3} for parent company {4}.
bs_BA: Možete planirati samo do {0} slobodnih radnih mjesta i budžet {1} za {2} prema planu zapošljavanja {3} za matičnu kompaniju {4}.

en: You can only submit Leave Encashment for a valid encashment amount
bs_BA: Možete poslati Naplatu Odsutva samo za važeći iznos unovčenja

en: You can only upload JPG, PNG, PDF, TXT or Microsoft documents.
bs_BA: Možete učitati samo JPG, PNG, PDF, TXT ili Microsoft dokumente.

en: You do not have permission to complete this action
bs_BA: Nemate dozvolu da dovršite ovu radnju

en: You have no advances
bs_BA: Nemate predujma

en: You have no leaves allocated
bs_BA: Nemate dodijeljenog odsustva

en: You have no notifications
bs_BA: Nemate obavještenja

en: You have no requests
bs_BA: Nemate zahtjeva

en: You have no upcoming holidays
bs_BA: Nemate predstojećih praznika

en: You have no upcoming shifts
bs_BA: Nemate predstojeće smjene

en: You may add additional details, if any, and submit the offer.
bs_BA: Možete dodati dodatne detalje, ako ih ima, i podnjeti ponudu.

en: You must be within {0} meters of your shift location to check in.
bs_BA: Morate biti unutar {0} metara od lokacije vaše smjene da biste se prijavili.

en: You were only present for Half Day on {}. Cannot apply for a full day compensatory leave
bs_BA: Bili ste prisutni samo na pola dana {}. Ne može se prijaviti za cjelodnevno kompenzacijsko odsustvo

en: Your Interview session is rescheduled from {0} {1} - {2} to {3} {4} - {5}
bs_BA: Vaša Intervju je pomjeren sa {0} {1} - {2} na {3} {4} - {5}

en: Your password has expired. Please reset your password to continue
bs_BA: Vaša lozinka je istekla. Poništite lozinku da nastavite

en: active
bs_BA: aktivan

en: based on
bs_BA: na osnovu

en: cancellation
bs_BA: otkazivanje

en: cancelled
bs_BA: otkazano

en: changed the status from {0} to {1} via Attendance Request
bs_BA: promijenjen status iz {0} u {1} putem Zahtjeva Prisustva

en: create/submit
bs_BA: kreiraj/podnesi

en: created
bs_BA: kreirano

note: Label of the email (Read Only) field in DocType 'Daily Work Summary Group User'
en: email
bs_BA: e-pošta

note: Label of the modify_half_day_status (Check) field in DocType 'Attendance'
en: modify_half_day_status
bs_BA: promjeni_poludnevni_status

en: or for the Employee's Department: {0}
bs_BA: ili za Odjeljenje Personala: {0}

en: process
bs_BA: obrada

en: processed
bs_BA: obrađeno

en: result
bs_BA: rezultat

en: results
bs_BA: rezultati

en: review
bs_BA: recenzija

en: reviews
bs_BA: recenzije

en: submitted
bs_BA: potvrđeno

en: via Salary Component sync
bs_BA: putem sinhronizacije Komponenti Plate

en: {0} & {1} more
bs_BA: {0} & {1} više

en: {0} <br> This error can be due to missing or deleted field.
bs_BA: {0} <br> Ova greška može biti zbog toga što polje nedostaje ili je izbrisano.

en: {0} Appraisal(s) are not submitted yet
bs_BA: {0} Ocjenjivanja(e) još nije podnešeno

en: {0} Field
bs_BA: {0} Polje

en: {0} Missing
bs_BA: {0} Nedostaje

en: {0} Row #{1}: Formula is set but {2} is disabled for the Salary Component {3}.
bs_BA: {0} Red #{1}: Formula je postavljena, ali {2} je onemogućeno za Komponentu Plate {3}.

en: {0} Row #{1}: {2} needs to be enabled for the formula to be considered.
bs_BA: {0} Red #{1}: {2} treba omogućiti da bi se formula razmatrala.

en: {0} Unread
bs_BA: {0} Nepročitano

en: {0} already allocated for Employee {1} for period {2} to {3}
bs_BA: {0} već dodijeljeno {1} za period {2} do {3}

en: {0} already exists for employee {1} and period {2}
bs_BA: {0} već postoji za {1} i period {2}

en: {0} already has an active Shift Assignment {1} for some/all of these dates.
bs_BA: {0} već ima aktivnu Dodjelu Smjene {1} za neke/sve ove datume.

en: {0} applicable after {1} working days
bs_BA: {0} primjenjivo nakon {1} radnih dana

[ctx: Leave Type]
en: {0} balance
bs_BA: {0} stanje

en: {0} completed {1} year(s)
bs_BA: {0} završeno {1} godina(e)

en: {0} created successfully!
bs_BA: {0} je uspješno kreiran!

en: {0} deleted successfully!
bs_BA: {0} uspješno izbrisano!

en: {0} failed!
bs_BA: {0} nije uspjelo!

en: {0} has {1} enabled
bs_BA: {0} ima {1} omogućeno

en: {0} is mandatory
bs_BA: {0} je obavezan

en: {0} is not a holiday.
bs_BA: {0} nije praznik.

en: {0} is not allowed to submit Interview Feedback for the Interview: {1}
bs_BA: {0} nije dozvoljeno slati Povratne Informacije o intervjuu za intervju: {1}

en: {0} is not in Optional Holiday List
bs_BA: {0} nije na listi Opcija Praznika

en: {0} is not in a valid Payroll Period
bs_BA: {0} nije u važećem Periodu Obračuna Plata

en: {0} is required
bs_BA: {0} je obavezan

en: {0} leaves allocated successfully
bs_BA: {0} odsustva su uspješno dodijeljena

en: {0} leaves from allocation for {1} leave type have expired and will be processed during the next scheduled job. It is recommended to expire them now before creating new leave policy assignments.
bs_BA: {0} odsustva iz dodjele za {1} tip odsustva su istekla i bit će obrađena tijekom sljedećeg zakazanog posla. Preporučljivo je da sada isteknete prije kreiranja novih dodjela principa odsustva.

en: {0} leaves were manually allocated by {1} on {2}
bs_BA: {0} odsustva je ručno dodijelio {1} na {2}

en: {0} must be submitted
bs_BA: {0} se mora poslati

en: {0} of {1} Completed
bs_BA: {0} od {1} Završeno

en: {0} successful!
bs_BA: {0} uspješno!

en: {0} successfully!
bs_BA: {0} uspješno!

en: {0} to {1} employee(s)?
bs_BA: {0} {1} personal?

en: {0} updated successfully!
bs_BA: {0} uspješno ažurirano!

en: {0} vacancies and {1} budget for {2} already planned for subsidiary companies of {3}. You can only plan for upto {4} vacancies and and budget {5} as per staffing plan {6} for parent company {3}.
bs_BA: {0} slobodnih radnih mjesta i {1} budžet za {2} već planirani za podružnice od {3}. Možete planirati samo do {4} slobodnih radnih mjesta i budžet {5} prema planu osoblja {6} za matičnu kompaniju {3}.

en: {0} will be updated for the following Salary Structures: {1}.
bs_BA: {0} će biti ažuriran za sljedeće Strukture Plata: {1}.

en: {0}: Employee email not found, hence email not sent
bs_BA: {0}: E-pošta za personal nije pronađena, stoga e-pošta nije poslana

en: {0}: From {0} of type {1}
bs_BA: {0}: Od {0} tipa {1}

note: Count format of shortcut in the Recruitment Workspace
en: {} Accepted
bs_BA: {} Prihvaćeno

note: Count format of shortcut in the Overview Workspace
en: {} Active
bs_BA: {} Aktivan

note: Count format of shortcut in the Salary Payout Workspace Count format of shortcut in the Tax & Benefits Workspace
en: {} Draft
bs_BA: {} Nacrt

note: Count format of shortcut in the Employee Lifecycle Workspace Count format of shortcut in the Leaves Workspace Count format of shortcut in the Overview Workspace Count format of shortcut in the Recruitment Workspace
en: {} Open
bs_BA: {} Otvori

note: Count format of shortcut in the Employee Lifecycle Workspace Count format of shortcut in the Expense Claims Workspace Count format of shortcut in the Performance Workspace Count format of shortcut in the Shift & Attendance Workspace
en: {} Pending
bs_BA: {} Na Čekanju

note: Count format of shortcut in the Expense Claims Workspace
en: {} Unclaimed
bs_BA: {} Nezatraženo

en: {} is an invalid Attendance Status.
bs_BA: {} je nevažeći Status Prisustva.

en: {} {} open for this position.
bs_BA: {} {} otvoreno za ovu poziciju.
